Zobacz temat - [R75] Demontaż radia
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Car-audio, nawigacje, radia CB - [R75] Demontaż radia

wojcio0 - Pią Sty 04, 2008 14:43
Temat postu: [R75] Demontaż radia
Witam,

Potrzebuję uzyskać kod do swojego radyjka i z tego co wiem potrzebny będzie model i nr seryjny radia. Żeby to zdobyć trzeba wymontować radio. Może ktoś to robił i wie jak się do tego zabrać? Dodam, że jest to radio fabrycznie montowane Symphony z odtwarzaczem kasetowym i razem z tym jest sterowanie nawigacji.

Pozdrawiam

PHJOWI - Pią Sty 04, 2008 15:31

zagadaj z byłym aso rover , bez wyciągania radia po numerze vin dojdą koszt od 80 do 120 zależy gdzie
henryk - Pią Sty 04, 2008 15:52

tu jest historyjka obrazkowa jak demontować Harmony/Symphony:
http://www.the75andztclub...read.php?t=2142
1. małym śrubokrętem podważ zasłonkę pod drewnianą półeczką (foto1) i ją wyjmij
2. odkręć dwie śruby, które zobaczysz
i dalej wg zdjęć. Uważaj na śruby mocujące radio w górnych narożnikach - autor tych zdjęć za pierwszym razem ich nie zauważył.
O ile pamiętam forumowicz michone może mieć kalkulator do uzyskania kodów - może będzie Ci mógł pomóc.

roobertoo - Wto Mar 30, 2010 07:56

[R75 2,0 CDT]
Witam
Mój problem z radiem jest następujący. Radio gra sobie i po około 30 minutach przestaje grać i na wyświetlaczu pojawia się napis "phone mute" Od tego momentu nic z radiem nie da się zrobić. Nie reaguje na żadne przyciski. Nawet gdy wyłączę samochód i wyjmę kluczyk ze stacyjki to radio się nie wyłącza. W takiej formie zostaje przez blisko godzinę następnie gaśnie i wszystko wraca do normy.
W samochodzie jest zamontowany zestaw głosnomówiący ale nie jest używany.
Z wyjęciem radia również jest problem. Zdemontowałem daszek odkręciłem śrubki, zorganizowałem sobie odpowiednie blaszki do szczelin i za cholerę nie da się wyjąć radia. Proszę o jakieś podpowiedzi, dziękuję.

kris-tofer - Wto Mar 30, 2010 10:42

wojcio0, jeśli bywasz w Warszawie, na słynnym warszawskim Wolumenie rozkodowali mi radio za 30zł

[ Dodano: Wto Mar 30, 2010 10:39 ]
henryk napisał/a:
O ile pamiętam forumowicz michone może mieć kalkulator do uzyskania kodów - może będzie Ci mógł pomóc.
symphony nie da się rozkodować kalkulatorem. Tam kod jest w pamięci radia, więc czarodzieja elektronika potrzeba

[ Dodano: Wto Mar 30, 2010 10:42 ]
roobertoo, spróbuj odkręcić panel sterujący klimatyzacją, w jego miejsce wsadzisz rękę pod i za radio i spróbujesz je wypchnąć. Nie wiem jak jest z tymi radiami bo się nie przyglądałem, ale być może, że radio jest jeszcze od tyłu przykręcone, żeby złodziejaszki nie mogli go wyciągnąć... Ja w poprzednim aucie przykręcałem tak radioi rzeczywiście jest to dobry sposób.

hvil - Wto Mar 30, 2010 14:32

Ja radio demontowalem w ostatnim miesiacu moze z 15 razy (przerobki audio) czego efektem jest porysowany panel od klimy w jednym miejscu:/ zauwazylem ze czasem te zatrzaski nie puszczaja, jak odkrecisz daszek i srubki dwie od radia to wkladaj dwie blaszki, wyjmuj je i wkladaj i ruszaj nimi a niech druga osoba pociag radio do siebie delikatnie przekrecajac je w gore. Powinno pyknac i wyjsc. gorzej jest z wlozeniem, kable zachodzą, my sznureczkiem je podtrzymywalismy wkladali radio i potem sznureczek wyciagali:)
roobertoo - Wto Mar 30, 2010 15:29

udało mi się wymontować to radio. Oczywiście wymontowałem wcześniej sterowanie klimatyzacją. Co się okazało ! Miałem źle zrobione blaszki. Blaszki muszą być przycięte pod kątem (nie mogą być proste) inaczej one nie działają. Radio biorę dzisiaj do domu więc postaram się zrobić kilka zdjęć żeby na przyszłość wszystko było jasne. Dziękuję serdecznie wszystkim za okazałą pomoc.
gustav.pl - Wto Mar 30, 2010 17:01

kris-tofer napisał/a:
wojcio0, jeśli bywasz w Warszawie, na słynnym warszawskim Wolumenie rozkodowali mi radio za 30zł

To było 2 lata temu. Do tej pory kol. wojcio0 chyba ogarnął temat..... :wink:

roobertoo - Wto Mar 30, 2010 17:36

blaszki powinny wyglądać tak jak na zdjęciu
[img][/img]
[img][/img]
[img][/img]
[img][/img]
[img][/img]

kris-tofer - Wto Mar 30, 2010 19:02

gustav.pl napisał/a:
To było 2 lata temu. Do tej pory kol. wojcio0 chyba ogarnął temat..... :wink:
kurcze, co za wstyd, nie zauważyłem daty :oops: ale ku informacji innym już niech będzie
apples - Wto Mar 30, 2010 19:24

Najlepiej spisują się blaszki aluminiowe do montowani kabli elektrycznych na ścianę (pod tynk).
hvil - Wto Mar 30, 2010 20:05

ja uzywam blaszek ze starej sprezyny nawinietej na starter kosiarki:) nawet raczki piekne czerwone zrobilem do nich :lol:
Krzyzostanku - Sro Mar 26, 2014 02:52
Temat postu: Radio pracuje jakby w trybie awaryjny.
Witam wszystkich klubowiczów
Mam problem z moim radiem odłączałem akumulator i po podłączeniu go na nowo radio gra ale szata graficzna jakby się zmieniła zrobiły się kanciate litery i menu też jest całkiem inne.
Prosze kogoś o pomoc z góry dziękuję pozdro

rafalmis1 - Sro Mar 26, 2014 04:43

Krzyzostanku, rozumie, że mówisz o dużej nawigacji. Jeżeli tak, to wina jest czytnik płyt w bagażniku. Najpierw sprawdź bezpiecznik, jak to nie pomoże, to naprawa bądź wymiana pomoże