Zobacz temat - [R400] Dławi się gdy zimny
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R400] Dławi się gdy zimny

PiotrekD - Pon Lut 11, 2008 20:00
Temat postu: [R400] Dławi się gdy zimny
Witam.
Odkąd temperatury spadły do ok 0 stopni, auto przez pierwszą minute po odpaleniu bardzo szarpie, ciężko wkręca sie na obroty, dusi się. Im cieplej na dworze tym lżejsze szarpanie. Najgorzej szarpie między 2 a 3 tys obr. Po przekroczeniu 3 tys wygląda jakby bylo wszystko dobrze.
Po około minucie przełącza sie na gaz i jest wszystko ok. Nawet jak nie przełączam na gaz to na benzynie też sie po chwili uspokaja.

Co może być przyczyną? Świece i przewody NGK ok 10tys przebiegu, palec i kopułka nie wymieniane, ostatnio wymieniony filtr paliwa, dolany dodatek do czyszczenia wtrysków.
Myśle ze to nie układ zapłonowy bo na gazie tym bardziej by nie chciał chodzić.
Odpala na dotyk, ssanie działa.

piter34 - Wto Lut 12, 2008 10:15

PiotrekD, jak zostawisz auto na wolnych obrotach, to jest wszystko OK?
Czy do 2krpm jest wszystko OK?
Czy po przełączeniu na LPG nagle jest wszystko OK?

PiotrekD - Sro Lut 13, 2008 14:40

Tak. na wolnych obrotach jest ok.na luzie wkręca sie chyba normalnie na obroty. pod obciążeniem sie dusi przez ok minute, dwie. później złapie troszkę temp i jest ok. przełącza sie na gaz przy 20 stopniach. czujnik temp sprawdzalem przy ok 0 stopni mial 5.5 kOhma
piter34 - Sro Lut 13, 2008 15:29

PiotrekD napisał/a:
czujnik temp sprawdzalem przy ok 0 stopni mial 5.5 kOhma

Czyli jest OK.

A co na to powiesz:
Cytat:
Czy po przełączeniu na LPG nagle jest wszystko OK?


[ Dodano: Sro Lut 13, 2008 15:30 ]
Spróbuj może jeszcze odłączyć lambdę i sprawdzić objawy.

PiotrekD - Czw Lut 14, 2008 09:32

Znalazłem przyczynę;)

Kiedy chciałem dostać sie do kostki sondy lambda zauważyłem odłączoną wtyczkę od czujnika temp powietrza zasysanego. Najgorsze jest to ze sam ją odłączyłem jakiś czas temu gdy wymieniałem termostat. Teraz autko nie szarpie, jest wszystko ok.

Nieuwaga kosztuje.

Dzięki za pomoc piter34