Zobacz temat - [Rave] Nie działa
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Offtopic - [Rave] Nie działa

Cygnus - Sob Mar 22, 2008 14:39
Temat postu: [Rave] Nie działa
Ściągnąłem Rave z FAQ, ale woła o hasło.

Ściągnąłem nowszy z P2P, ale też woła o hasło.

Czy ktoś zna hasło, czy ono nie jest podawane publicznie ?

Brt - Sob Mar 22, 2008 15:25

a czy przeczytałeś instrukcję i cofnałeś datę w kompie ?? (chyba przed 05.2002 ma być)
Chester - Sob Mar 22, 2008 15:31

u mnie Rave działe bez cofania daty, natomiats EPC to już inna bajka....
Brt - Sob Mar 22, 2008 15:33

są dwa rave :P stary działa normalnie, w nowym trzeba cofę zrobić
Chester - Sob Mar 22, 2008 15:47

Brt, wiem że są dwa :mrgreen: ale jak pisałem u mnie działa bez cofki :P i przy moich R 2xx SDi wystacza mi w zupelności :razz: ,
tak na marginesie to nawet na stronie klubowej nie ma linka do nowego :twisted:

Brt - Sob Mar 22, 2008 16:12

a czy zauwazyłeś, ze Cygnus ma R75 czyli potrzebuje drugiego rave :P linka nie ma bo serwer "się zbuntował" :D
Chester - Sob Mar 22, 2008 16:23

Brt, bez nerwow skoro ktoś potrzebuje nowego rave to ja nic nie poradze na to ze nie ma linka... a może ktoś ma nowego działającego i może jak się go poprosi to wrzuci na jakiś serwer żeby uzytkownicy R25, 45, 75 itd mogli sobie ściągnąc?? :mrgreen: odrazu mowi ze ja nie mam nowego...
Cygnus - Sob Mar 22, 2008 16:42

Mm, niestety obraz, który ściągnąłem z forum nie działa mi z cofnięciem daty,
ale cofnięcie daty do 2003 pomaga w przypadku pliku ściągniętego z P2P,
wreszcie wiem jak wyjąć ten #$% cup holder pod klimatronikiem,
wczoraj przez dziesięć minut próbowałem go zamknąć. :/

Brt - Wto Mar 25, 2008 11:29

jam spokojny, co widać po emotkach ;)
Cygnus, :brawa: :) mi ten nowy Rave ściągnięty ze strony działa po cofnięciu ale chyba do 2002 roku.

piter34 - Wto Mar 25, 2008 11:37

Cygnus napisał/a:
Ściągnąłem Rave z FAQ

Który? Podaj link.

Cygnus napisał/a:
Mm, niestety obraz, który ściągnąłem z forum nie działa mi z cofnięciem daty,

To w końcu RAVE z FAQ, czy z "forum"? (choć na forum nie ma żadnego RAVE ;-))

Cygnus - Wto Mar 25, 2008 11:57

Ok, trochę namieszałem, zatem wyprostuję to.

Udało mi sie odpalić dzisiaj Rave ściągnięty z FAQ, na forum oczywiście nie ma żadnego obrazu tylko ja traktuję portal jako całość,
zrobiłem to dopiero w Acrobacie 4, po cofnięciu daty do 2002 roku, niestety Acrobat 8 nie działa mi w ten sposób.
Ale okazało się, że tam są tylko modele z początku lat dziewięćdziesiątych. :neutral:

Natomiast Rave, który ściągnąłem z P2P, zawiera już mój model i aby go odpalić znów musialem użyć Arobata 4 :/ i cofnąć date do 2003.

Ale za to ile pożytecznych informacji wyczytałem. :grin:
Chociaż o czyszczeniu ogrzewanych siedzeń z airbagiem nic nie znalazłem. :???:

Brt - Wto Mar 25, 2008 12:09

bo rave obsługuje właśnie ten Acrobat 4 i żaden inny ;)
argail - Wto Mar 25, 2008 13:33

Khmmm .. będę musiał się przyjrzeć czy nie da się zdekodować tych pdf-ów do "czystej" postaci ....
Zawsze by łatwiej było.

piter34 - Wto Mar 25, 2008 16:09

Cygnus napisał/a:
Ok, trochę namieszałem, zatem wyprostuję to.

Nadal mieszasz, bo z tego co piszesz, to ze strony pobrałeś starego RAVEa (np. R100, 200, 400, 600, 800). Do niego nie jest potrzebne żadne cofanie daty ani instalowanie Acrobatów. Odpalasz całość plikiem Tdata.exe i wszystko śmiga...

Cygnus napisał/a:
Natomiast Rave, który ściągnąłem z P2P, zawiera już mój model i aby go odpalić znów musialem użyć Arobata 4 :/ i cofnąć date do 2003.

Czy próbowałeś uruchomić RAVEa plikiem Tdata.exe :?: :?: :?:

Cygnus - Wto Mar 25, 2008 17:29

Well, masz rację.
Stary Rave rzeczywiście da się uruchomić tym małym programem, wygląda na to, że zrobiłem z siebie idiotę. :neutral:
Cóż, człowiek uczy się całe życie.


W każdym razie użycie tego pliku w nowym archiwum nic nie daje,
Acrobat pisze mi Expired i bez cofnięcia daty nie jestem w stanie nic otworzyć.
Zrobiłem eksperyment i użyłem małego programu z starego archiwum do otwarcia nowego, ale mam ten sam brak dostępu.

piter34 - Pią Mar 28, 2008 14:23

Cygnus napisał/a:
Acrobat pisze mi Expired i bez cofnięcia daty nie jestem w stanie nic otworzyć.

I to jest normalne zachowanie ;-)
Trzeba, jak napisałeś, cofnąć datę :razz:

mi_sza1 - Pią Mar 28, 2008 21:06

Podłącze sie do tematu bo mam problem. Sciągnalem dzisiaj RAVE (trwało to ok 9 godzin, taki szybki mam internet :-(), data cofnieta, zapisal sie na pulpicie. Klikam na ikonke otwiera mi Nero i każe nagrywac dysk z danymi. Włozyłem dyskietke CD i nagrałem. otwieram dyskietke i i jest kilka ikonek( dokładnie 11), ale prawie nic nie otwiera sie, tzn. jakies tam obrazki wyskakują, to znów sparawdza jakies uaktualnienia, to nieprawidłowa aplikacja dla win 32, to brak dysku w stacji itp jakies czary mary. Coś robie nie tak? Jak to mam otworzyć. Bede wdzięczny za wyjaśnienie.
thef - Pią Mar 28, 2008 22:48

To jest plik iso i musi byc nagrany jako obraz płyty. Potem odpalasz z płyty plik instalujący i tyle. Żadnego cofania daty (to nie ten rave) ;)
mi_sza1 - Sob Mar 29, 2008 15:49

No tak. nagrane wkladam plyte i odpalam tak jak pisaliście ikonką TData. I wyskakuje ,że TData exe jest nieprawidłowa aplikacja dla win 32. Na komputerach sie nie znam, bo we wsi mam tylko ja i sołtys :-) . Można troszke jasniej jak chłop chłopu :-) .
AndrewS - Nie Mar 30, 2008 12:59

ja nagralem wlasnie z linku na naszej stronie
jest to tak jak napisal Thef obraz iso
po nagraniu go (ja akurat linuksowy K3B) i wlozeniu do napedu startuje samo :mrgreen:

a BTW to w przypadku R800 od tego KV6 to mozna oczoplasu dostac

piter34 - Pon Mar 31, 2008 18:03

mi_sza1 napisał/a:
I wyskakuje ,że TData exe jest nieprawidłowa aplikacja dla win 32

No to masz niestety coś chyba z systemem skopane, że execów nie chce odpalać. :roll:

Senn - Wto Kwi 01, 2008 07:34

AndrewS, nagraj mi plytke z Rave. Jak wiesz nie mam nagrywarki :)
Homi - Czw Lip 17, 2008 11:22

mi_sza1 napisał/a:
TData exe jest nieprawidłowa aplikacja dla win 32

Oznacza to, że system nie może sobie poradzić z uruchomieniem pliku, czyli w rezultacie albo aplikacja nie jest napisana poprawnie pod dany system lub zawiera błąd. Nas prawdopodobnie interesuje ten drugi przypadek. Błąd może zawierać sam plik na serwerze lub może się on pojawić przy kopiowaniu go z serwera. :cool:

Jeżeli chodzi o pierwszy Rave ze strony klubowej (serwer wieniawa.net.pl) to mnie również nie udało sie go ściągnąć poprawnie (co prawda próbowałem tylko raz, ale widzę, że nie tylko ja miałem problem). :neutral:

Poprawny plik iso pierwszego Rave'a ściągnięty z torrenta ma u mnie 576 503 808 bajtów (562 992 KB), jeżeli więc plik który został ściągnięty nie odbiega za bardzo od tej wartości (mogą być różne wersje pliku) to powinien być ok. :wink:

Jeżeli ktoś posiada właściwie ściągnięty plik z wieniawa.net.pl, mógłby podać jego wielkość dla porównania. :wink:

Tu także prośba do administratorów, czy mogli by zweryfikować poprawność pliku na wspomnianym serwerze. :cool:

Jeżeli ktoś jest zainteresowany mogę udostępnić plik torrent z którego korzystałem.

lineumaciel - Czw Lip 17, 2008 11:36

Panowie co do Rave jest taka opcja że z nowego Rave wszystkie pdf mogę "odbezpieczyć".

Operacja pozwala na otwierania pdf bez konieczności cofania daty oraz na rozbicie rava na poszczególne działy(silnik skrzynia, elektryka, etc). Minusem jest to że nie ma spisu treści oraz tego że nie da się w takim pliku wyszukiwać tekstu(nad tym nadal pracuję)

Miałem zamiar złożyć to do kupy(łącznie z spisem treści) ale z braku czasu zostało to odsunięte na plan dalszy