Zobacz temat - [R200 1.4Si 97r]drobne ślady korozji nadkole
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R200 1.4Si 97r]drobne ślady korozji nadkole

rav1984 - Sro Kwi 09, 2008 22:05
Temat postu: [R200 1.4Si 97r]drobne ślady korozji nadkole
Jako, że mój szerszeń jest już trochę leciwy i stoi pod chmurką, zaczęły pojawiać się na nim drobne ślady korozji na nadkolu :beczy: i w związku z tym, iż chcę to zwalczyć jak najprędzej poszukuję podkładu miniowego - podobno najlepszy. Słyszał ktoś może gdzie mogę go dostać?? ( najlepiej w wawce), bo póki co odwiedzając już wiele sklepów motoryzacyjnych dostaję negatywną odpowiedź.

AndrewS: dodalem temat

salam - Czw Kwi 10, 2008 00:22

popytaj w sklepach z farbami ja pracuje w splepie z farbami i mam tego dziadowstwa po uszy ale sprawdze jutro czy mamy taki podkład coś mi sie obiło o uszy także jak bede wiedział czy mam i ile kosztuje to sie odezwę :)
rav1984 - Czw Kwi 10, 2008 10:26

pytałem już w wielu sklepach z farbami i nigdzie nie ma, w jednym facet wysłał mnie do castoramy, więc się ruszę dziś i spojrzę
piter34 - Czw Kwi 10, 2008 15:53

salam, proszę używaj znaków przestankowych (kropki, przecinki...) :/
Damianin - Czw Kwi 10, 2008 18:41

minii nie ma w sklepie ?? do czego to doszło... :grin: szukaj tego w sklepie z farbami a nie automoto. Służy między innymi do zabezpieczania przed korozją... płotów :smile:
michone - Czw Kwi 10, 2008 18:48

Sproboj pytac o ołowianke lub PB3O4 nic innego jak ortołowian ołowiawy. Kiedyś mi sie obiło, że zostało wycofane z użytku i sprzedaży.
rav1984 - Czw Kwi 10, 2008 21:54

Damianin napisał/a:
minii nie ma w sklepie ?? do czego to doszło... :grin:

nie ma, żebyś wiedział. Byłem nawet dzisiaj w sklepie lakierniczym, w dodatku mieścił się obok trzech warsztatów blacharsko lakierniczych i wyobraź sobie, że po raz kolejny usłyszałem, że mini po prostu NIE ma :cry: , spróbuję chyba jednak w tej castoramie - w sumie jest tam wszystko i nic :)

salam - Wto Kwi 15, 2008 17:56

o ho ho zapomniało mi sie ale też tego u mnie nie ma
rav1984 - Czw Kwi 17, 2008 11:28

no właśnie widzę, że będzie mi ciężko ją znaleźć i będę musiał zastosować coś innego, tylko co może być tak skuteczne jak minia??
leolan - Czw Kwi 17, 2008 13:26

Przy swoim roverku miałem podobne problemy i zastosowałem do tego: zink spray firmy Noxudol - można znaleźć na allego. Koszt dosyć duży jak na podkład około 28zł ale podobno dobrej jakości. Jedynym problemem może być kolor, ponieważ mają tylko popielaty. Ze względu na to, że mój rowerek ma kolor COF czyli chyba ognistą czerwień musiałem potem zakupić lakier i przemalować podkład. Oczywiście wszytko wcześniej musiałem dobrze oczyścić i nie obeszło się bez fillera. Zaprawki wykonywałem rok temu i jak dotąd jest ok.