Zobacz temat - [R620] Czy lampy przednie pasują od anglika
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 600, Honda Accord - [R620] Czy lampy przednie pasują od anglika

mariuszek86 - Pon Maj 05, 2008 19:29
Temat postu: [R620] Czy lampy przednie pasują od anglika
witam małe pytanko czy lampy przednie od anglika pasuja do europejczyka czyli takim jakim jezdze. Sarenka mi wyskoczyła i teraz mam problemy z czesciami.
thef - Pon Maj 05, 2008 19:34

Niestety nie, szkła reflektorów są inne i inaczej rozpraszają wiązkę świetlną.
mariuszek86 - Pon Maj 05, 2008 19:39

a moze wiecie gdzie mozna dostac pewne europejskie lampy.
Skiba - Pon Maj 05, 2008 19:52

Proszę popraw temat wątku na zgodny z zasadami :evil:
NEOSSS - Wto Maj 06, 2008 00:11

Lampy pasować pasują lecz będziesz mieć problem z przeglądem (odwrotny strumień padania światła) EUR lampy 1000zł/komplet, szukaj ze świeczką a jak znajdziesz to idź i stawiaj 6 w totka bo możesz mieć szczęśliwy dzień :mrgreen: :razz:
kaczmarres - Wto Maj 06, 2008 00:35

Zapytaj czlowieka z okolic Wielunia - HRAUTOMOBIL- ma czesci z francuzow i anglikow...mysle ze cie nie oszuka co do Lamp.Znajdziesz go na allegro.Kupowalem u niego lusterko i bylo "NASZE".A tak na szybko znalazlem to - zobacz - http://moto.allegro.pl/it...esci.html#photo czlowiek ma na handel czesci z europejskiej wersji - zadzwon i zapytaj.
mariuszek86 - Wto Maj 06, 2008 13:28

hmm wielkie dzieki za link ale dzwoniłem i nie ma ani lamp ani grila
thef - Wto Maj 06, 2008 13:54

mariuszek86 napisał/a:
hmm wielkie dzieki za link ale dzwoniłem i nie ma ani lamp ani grila
Szukaj na allegro ludzi, którzy handlują częściami do roverów (600), pisz maile, dzwoń, pytaj, może trafisz. A poza tym zmień sobie w opisie i temacie oznaczenie silnika - nie ma ODi, co najwyżej SDi ;)
mariuszek86 - Wto Maj 06, 2008 14:37

moze ktos cos wie o tym allegrowiczu Danny666
thef - Wto Maj 06, 2008 14:40

mariuszek86 napisał/a:
moze ktos cos wie o tym allegrowiczu Danny666
Poczytaj w przyklejonych listę polecanych i niepolecanych sprzedawców, jeżeli tam nic o nim nie ma, to musisz się sam przekonać ;)
NEOSSS - Wto Maj 06, 2008 15:13

Danny666 ma lampy od Anglików, HRAutomobil, ART-Bizar także,. Zadzwoń pod 050227102, +48 519 551 301 , +48 510 072 695 :twisted:

Lampy ja mam także lecz niestety zostały ostatnie sztuki od Anglika, grill posiadam do wyboru do koloru... 517 465 654

Mazak - Wto Maj 06, 2008 16:32

Apropo tematu dobrze zrozumialem ze lampy od anglika roznia sie tylko kloszami czy jeszcze czyms??
NEOSSS - Wto Maj 06, 2008 19:01

Roznią się kloszami a dokładnie wrąbkami w szkle-trójkątami... Można wypolerować szkło i wsadzić soczewkę by skupić światło, koszt przeróbki ok. 300zł
Skiba - Wto Maj 06, 2008 20:52

mariuszek86, proszę popraw temat :evil: thef MODZIE jeden ? :evil:
thef - Wto Maj 06, 2008 21:06

Skiba napisał/a:
thef MODZIE jeden ? :evil:
Skiba, ale temat jest w zasadzie poprawny. Opis tematu jest wpisany w osobnym polu i widoczny tylko z poziomu spisu tematów. Wiem, wiem, mnie też to drażni, ale nie mam się jak czepiać, bo regulamin tego nie obejmuje ;)
Skiba - Wto Maj 06, 2008 21:11

Czy wg Ciebie temat: "[r620sdi95r]" bez odstępów + opis, jest łatwy do późniejszego wyszukania ? ;>

PS z regulaminu: "Pamiętaj również aby w temacie w przybliżeniu określić, czego dotyczy Twoja Usterka i/lub Porada Techniczna ... "

thef - Wto Maj 06, 2008 21:20

Skiba napisał/a:
Czy wg Ciebie temat: "[r620sdi95r]" bez odstępów + opis, jest łatwy do późniejszego wyszukania ? ;>

PS z regulaminu: "Pamiętaj również aby w temacie w przybliżeniu określić, czego dotyczy Twoja Usterka i/lub Porada Techniczna ... "
Skiba, ze spacjami masz rację, ale pisząc nowy temat drugie okienko ("opis tematu") może niektórych zmylić.
Brt - Wto Maj 06, 2008 21:22

ej ej a może tak na priv ....
Skiba - Wto Maj 06, 2008 21:23

thef napisał/a:
Skiba, ze spacjami masz rację, ale pisząc nowy temat drugie okienko ("opis tematu") może niektórych zmylić.


wiem ;) dlatego trzeba im przypominać (na przyszłość) ;)

mariuszek86 - Sro Maj 07, 2008 15:08

sorki za temat na przyszłosc sie dostosuje.Szukałem dzwoniłem i nie mogłem dostac lamp europejskich az tu nagle z nie wiadomo z kad pisze do mni nr zgg i proponuje mi lampy europejskie za 250 zl. Twierdzi ze kolega mupodał moje namiary tylko rzecz w tym ze ja nic o nim nie wiem nie ma aukcji na allegro. czy to moze byc oszust,i jak po zdieciu mozna rozpoznac czy lampa anglik czy europejczyk.Jak bym dostał fote z daymi tej lampy czyli zdiecie z tyłu to czy po tym mozna rozpoznac?
Wojtek - Sro Maj 07, 2008 16:08

Spróbuj tu:
Dacar s.c. - Hurtownia Valeo 05-802 Pruszków, ul. Miejska 10 tel. 0 22- 728-25-02, 730-18-75

Kiedyś kupiłem lampy do "kanciaka" za ok 200 zł/szt. Przykładowo do astry kosztuje 150 zł

maciej - Sro Maj 07, 2008 16:17

Obawiam się, że do R600 jest problem... :(
Oryginały w Tomateam to około 700 zł/szt. :(
Ale oczywiscie warto spróbować, bo na nuż...
ZTCP Valeo było dostawcą lamp na pierwszy montaż. :)

[ Dodano: Sro Maj 07, 2008 16:24 ]
mariuszek86 napisał/a:
sorki za temat na przyszłosc sie dostosuje.Szukałem dzwoniłem i nie mogłem dostac lamp europejskich az tu nagle z nie wiadomo z kad pisze do mni nr zgg i proponuje mi lampy europejskie za 250 zl. Twierdzi ze kolega mupodał moje namiary tylko rzecz w tym ze ja nic o nim nie wiem nie ma aukcji na allegro. czy to moze byc oszust,i jak po zdieciu mozna rozpoznac czy lampa anglik czy europejczyk.Jak bym dostał fote z daymi tej lampy czyli zdiecie z tyłu to czy po tym mozna rozpoznac?

Jeśli prześlesz fotki (dokładne fotki szkieł, najlepiej z napisami), to możemy spróbować porównać z naszymi (na na 100% mam EUR, choć tyły mam od UK, bo ktoś połamał mocowania).

Przeczytaj jeszcze to: http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=74878 - może Ci pomoże, chociaż jeszcze nie sprawdziłem, czy w R600 te oznaczenia są takie same.

thef - Sro Maj 07, 2008 16:27

mariuszek86 napisał/a:
az tu nagle z nie wiadomo z kad pisze do mni nr zgg i proponuje mi lampy europejskie za 250 zl. Twierdzi ze kolega mupodał moje namiary tylko rzecz w tym ze ja nic o nim nie wiem nie ma aukcji na allegro. czy to moze byc oszust,i jak po zdieciu mozna rozpoznac czy lampa anglik czy europejczyk.Jak bym dostał fote z daymi tej lampy czyli zdiecie z tyłu to czy po tym mozna rozpoznac?
Zawsze można wziąć za pobraniem i możliwością sprawdzenia przesyłki w obecności kuriera. Jeżeli sprzedawca uczciwy, to nie powinien mieć nic przeciwko. Jak rozróżnić? Poszukaj na forum, było coś na ten temat - są zdaje się strzałki sugerujące wersję kontynentalną bądź brytyjską a także jakieś oznaczenia na samych kloszach.
mariuszek86 - Sro Maj 07, 2008 17:36

dzieki za cenne informacje o lampach sprawdze jakie mam oznaczenia na lapie prawej i porównam o 19:00 powinnem miec foty od tego chandlaza wrzuce je na forum moze cos zobaczycie wiecej niz ja
DeathMan - Sro Maj 07, 2008 18:27

mariuszek86 napisał/a:
sorki za temat na przyszłosc sie dostosuje.Szukałem dzwoniłem i nie mogłem dostac lamp europejskich az tu nagle z nie wiadomo z kad pisze do mni nr zgg i proponuje mi lampy europejskie za 250 zl. Twierdzi ze kolega mupodał moje namiary tylko rzecz w tym ze ja nic o nim nie wiem nie ma aukcji na allegro. czy to moze byc oszust,i jak po zdieciu mozna rozpoznac czy lampa anglik czy europejczyk.Jak bym dostał fote z daymi tej lampy czyli zdiecie z tyłu to czy po tym mozna rozpoznac?


Nie daj się nabrać!
Też do mnie "ktoś" napisał, miałem ogłoszenie w dziale kupię.
Prawdopodobnie jest to niejaki Grzegorz Machowski o którym możesz co nie co poczytać TUTAJ

mariuszek86 - Sro Maj 07, 2008 19:03

mi tez sie przedstawił ze jest z ciechanowa ale imienia i nazwiska nie podał sprubuje go to zapytac teraz ma nr gg 13634938
Golab33 - Sro Maj 07, 2008 19:07

Ja bym włożył na twoim miejscu lampy od anglika, nie widac różnicy, montowałem tak u kolegi tylko że w roverze 400.
mariuszek86 - Sro Maj 07, 2008 19:16

chyba bede musiał od anglika bo nie idzie dostac europejskich.
A Damian Machowski kozysta z numeru gg 13634938 pod nikiem n3MS chciał mnie naciagnac na 250zł ale dzieki klubowicza nie zapłaciłem

Golab33 - Sro Maj 07, 2008 20:18

Najlepiej kupuj na allegro, zawsze towar możesz zwrocic. a od anglika naprawde nie widac róznicy przy jeździe w nocy. Pozdrawiam :mrgreen:
Wojtek - Sro Maj 07, 2008 22:50

mariuszek86 założysz te światłą i stracisz dowód rej. Odpręż się i spokojnie poszukaj. Dzwoniłeś do HR automobil, Pruszkowa?

Gołąb33. Czy Ty żartujesz, czy piszesz poważnie, bo jakoś nie mogę złapać.

Golab33 - Sro Maj 07, 2008 23:07

zależy gdzie robisz przeglądy, kumpel 400-setka był już chyba 2 razy na przeglądzie w okręgowej stacji i wszystko ok.
Wojtek - Sro Maj 07, 2008 23:23

I nie przeszkadza Ci to że oślepiasz straszliwie innych kierowców?! O korupcji na stacjach nie mówię.
Golab33 - Sro Maj 07, 2008 23:35

ja w swoim roverku mam oryginalne lampy, więc jak moge oślepiac?? a o korupcji sie nie mówi, mówie tylko jak przeprowadzana jest diagnostyka. Nie przykładają do niczego "wagi" i nie liczą się z tym jakim "złomom" za przeproszeniem dają tą pieczątkę. Napisałem,że różnicy jak sie jedzie samochodem w nocy nie widac. Nie wiem jak to jest z naprzeciwka...
Wojtek - Sro Maj 07, 2008 23:55

Golab33 napisał/a:
ja w swoim roverku mam oryginalne lampy, więc jak moge oślepiac??


OK. Zwracam honor.

Cytat:
a o korupcji sie nie mówi, mówie tylko jak przeprowadzana jest diagnostyka. Nie przykładają do niczego "wagi" i nie liczą się z tym jakim "złomom" za przeproszeniem dają tą pieczątkę.


Wiele rzeczy w Polsce jest do bani i wszystkie je należy naprawiać.

Cytat:
Napisałem,że różnicy jak sie jedzie samochodem w nocy nie widac. Nie wiem jak to jest z naprzeciwka...


Ja widzę. Używam dwóch samochodów i Roverek-anglik świeci w lewo, czyli "po oczach" pomimo naklejek na światłach, a Volvo świeci normalnie, czyli w prawo, "po rowach". Wystarczy stanąć przed jakąś ścianą by to zobaczyć.

NEOSSS - Sro Maj 07, 2008 23:58

Prosty sposób strzałeczki przy E w Angliku idą w jednym kierunku a w EUR dwie w jednym, jedna w odwrotnym...
maciej - Czw Maj 08, 2008 09:30

Golab33 napisał/a:
Nie wiem jak to jest z naprzeciwka...

A czasem trzeba o tym pomyśleć, bo ten oślepiony może wjechać w Ciebie albo pieszego na poboczu...
Myślenie na prawdę nie boli...

Golab33 - Czw Maj 08, 2008 14:27

maciej... co ty sugerujesz?? właśnie ja myślec nie musze w tej kwestii bo niby po co?? ja mam w swoim lampy europejskie. To jest chyba pożądne forum więc po co takie rozmyślanie czy ktoś myśli czy nie? :mad:
maciej - Czw Maj 08, 2008 14:36

Golab33 napisał/a:
maciej... co ty sugerujesz?? właśnie ja myślec nie musze w tej kwestii bo niby po co??

No wiesz, ja bym do takiej operacji nie przyłozył ręki:
Golab33 napisał/a:
Ja bym włożył na twoim miejscu lampy od anglika, nie widac różnicy, montowałem tak u kolegi tylko że w roverze 400.

A Ty nie dość, że komus to załozyłeś, to jeszcze kolejnej osobie proponujesz coś co jest nielegalne i do tego może spowodować zagrożenie na drodze.
A jeśli chodzi o kształt wiązki światła to się mylisz - doskonale widać różnicę.
Golab33 napisał/a:
To jest chyba pożądne forum więc po co takie rozmyślanie czy ktoś myśli czy nie?

Jest i dlatego staramy się tu wybijać ludziom z głów pomysły nielegalne i niebezpieczne, a skoro piszesz:
Golab33 napisał/a:
Nie wiem jak to jest z naprzeciwka...

To znaczy, że albo nie masz pojęcia o światłach w aucie albo nie przemyślałeś sprawy montując światła koledze...

Golab33 - Czw Maj 08, 2008 14:44

dobra spoko, szkoda czasu na kłótnie.. nie wiedziałem,że jest takie zagrożenie, ale w tych czasach rozbijając rovera ciężko jest znaleźc lampy od europejczyka..
ezy - Czw Maj 08, 2008 14:50

maciej napisał/a:
ZTCP Valeo było dostawcą lamp na pierwszy montaż.

Jeżeli tak to może skontaktuj się bezpośrednio z producentem, może ma dział sprzedaży detalicznej. Nowopowstała (w 2003) fabryka świateł Valeo jest w Chrzanowie ( współprojektowałem :) )

maciej - Czw Maj 08, 2008 14:53

Niestety albo trzeba mieć AC albo płacić za nowe - do R200 są zamienniki, do R400 nie wiem.
Do R600 nie ma i tu niestety są dwie opcje - oryginały lub to co zrobił kolega NEOSSS - czyli przeróbka anglików na europejskie. :(