Zobacz temat - [R75] Klekotanie w silniku
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Klekotanie w silniku

jaro01 - Pon Maj 26, 2008 20:12
Temat postu: [R75] Klekotanie w silniku
Witam wszystkich i proszę o informacje i ewentualnie radę .

Dziś podczas cofania coś dziwnie zaczęło klekotać / tak jak w starych niewyciszonych dizlach / . Dźwiek ten występuje tylko na wolnych obrotach , przy dodaniu gazu znika. Dzwięk ten dobiega od strony lawej /od pasażera/ na końcu silnika w górnej jego części . W czasie jazdy autko zachowuje się normalnie - wchodzi na obroty, przyspiesza tak jak na ten model przystało .
Auto ma przejechana niecała 190 000 km.

Dziękuję za informacje.

rafalg - Pon Maj 26, 2008 23:53

jaro sprawdz czy nie odkleił ci się wężyk spryskiwaczy znajduje się on pod wygłuszeniem maski odchyl ją lekko i zobaczysz czy to to.
jaro01 - Wto Maj 27, 2008 07:35

To nie węzyk . Klekot na wolnych obrotach dochodzi z bloku silnika z jego górnej cześci.
tommsz - Wto Maj 27, 2008 07:41

Wtryskiwacz??
jaro01 - Wto Maj 27, 2008 08:37

Dziś byłem u mechanika . Wstępna diagnoza to wyrobiony napinacz od rozrządu lub napinacz paska od alternatora .

[ Dodano: Wto Maj 27, 2008 08:39 ]
Wtryskiwacz też zasugerowałem mechanikowi ale wtedy silnik by pracował nierówno przy uszkodzonym , a silnik pracuje OK więc raczej ta opcja odpada.

[ Dodano: Sro Cze 04, 2008 16:14 ]
Po ostatniej wizycie u mechanika po około przejechaniu około 100 km wszystko ucichło więc dałem spokój . Natomiast od tego czasu raz na jakiś czas przy otwartym oknie słychac było pojedyncze cich stukanie.
Dziś przy okazji wymiany oleju, filtrów itd. Mechanik doszedł co to było .
Okaało się że koło pasowe ma metalowy ogranicznik i to on dawał te dźwięki . Obecnie jest urwany i w najbliższym czasie czeka mnie wymiana koła pasowego czyba że nastompi jego rozpad .