Zobacz temat - [R416] Ciąg dalszy z gotującym płynem
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R416] Ciąg dalszy z gotującym płynem

maciekkozak - Sro Maj 28, 2008 18:56
Temat postu: [R416] Ciąg dalszy z gotującym płynem
Witam Panowie : jakiś czas temu głośno krzyczałem i szukałem pomocy odnośnie płynu chłodniczego, który praktycznie się gotował tworząc w zbiorniczku wyrównawczym wysokie ciśnienie. Temp skakała w korkach jak szalona. Olej był czysty , w zbiorniczku podobnie.
Woziłem ze sobą bańke wody i tak jezdziłem do czasu gdy zaczął kopcić i chodzić jakby na dwa gary , olej zrobił się jak krem kawowy. mechanik stwierdził że to uszczelka - mój teść. Wspólnie ją wymieniliśmy , kupiłem nową chłodnicę , wszystko pięknie odpalił . Ale po 15 minutach temat się powtarza woda się gotuje. Gdzie szukać przyczyny ?? ??? co to może być !! Acha jeszcze jedno silnik i woda się gotują a w środku nie ma ogrzewania zresztą tak jak przed awarią help mi !! !

arczi83 - Sro Maj 28, 2008 19:07
Temat postu: Re: [rover 416 si] ciąg dalszy z gotującym płynem
polecam sprawdzić termostat, być może po prostu się nie otwiera.
Skiba - Czw Maj 29, 2008 00:00

Sprawdzić termostat, korek zbiorniczka wyrównawczego (on odpowiada za ciśnienie w układzie). Włączają się wentylatory ? Głowica była planowana ? Sprawdzana szczelność ?
piter34 - Czw Maj 29, 2008 17:15

Czy głowica była planowana i sprawdzana pod kątem szczelności?
tetryk - Czw Maj 29, 2008 21:52

A nie dolewałes przypadkiem zimnej wody przy nagrzanym silniku ?
Wiesz nie chcę Ciebie pouczać ,ani tym bardziej denerwować,ale jeżdżenie przy wymieszaniu się oleju z płynem niestety nie było zbyt rozsądne....boję sie że uszkodzeniu mogły ulec tuleje...w takim wypadku albo poważny remont ,albo wymiana silnika....