Zobacz temat - [r200 1.4 16v 98r] Cykanie w silniku
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [r200 1.4 16v 98r] Cykanie w silniku

jzu - Pon Cze 30, 2008 21:22
Temat postu: [r200 1.4 16v 98r] Cykanie w silniku
Witam,
od pewnego czasu (może tydzień) slysze jakieś cykanie z okolicy silnika - nie jestem w stanie powiedzieć skąd dokładnie. nie ma znaczenia czy silnik jest zimny czy rozgrzany cyka tak samo. Jedynie co zauważyłem że cykanie jest proporcjonalne do obrotów - tzn przy 1000 prawie nie słyszalne i wolne ale im więcej obrotów tym szybciej cyka. mam roverka od około roku i wcześniej nie słyszałem tego. odgłos przypomina mi jak dzieci wkładają kawałek plastiku między szprychy rowera i tak jeżdżą :) proszę o odpowiedź co to może być i jak się tego pozbyć... z góry dzięki

ash - Pon Cze 30, 2008 21:23

Moze popychacze hydrauliczne?
R-200 - Pon Cze 30, 2008 21:52

Miarowe i niezbyt głośne pochodzą od wtryskiwaczy. Posluchaj poprzez stetoskop a jak nie masz to pomocna jest zwykła rurka. Bardzo zawęzi obszaar tego co słyszysz i pozwoli na lokalizację dzwięku.
Ukasz - Pon Cze 30, 2008 23:14

Jeśli chodzi o zimny silnik to ja w instrukcji wyczytałem, że przez jakiś czas można usłyszeć takie cykanie i jest to normalne, aż silnik się rozgrzeje.
kolin - Pon Cze 30, 2008 23:21

A może pochłaniacz opar paliwa czy jakoś tak ??
jzu - Wto Lip 01, 2008 06:45

nie jestem znawcą roverków ale wydaje mi sie że odgłosy dobiegają z wtryskiwaczy (takie białe elementy z tyłu silnika) - zastanawia mnie dlaczego zaczęły tak głośno pracować że prawie jak diesela go słychać. Dodam że ostatnio miałem max mało paliwa (głęboka rezerwa) i po zatankowaniu do pełna - na następny dzień czy za dwa dni- zaczęły się takie odgłosy.