Zobacz temat - [R420] Rozrząd w Roverku 420 Di, pomóżcie!!?
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R420] Rozrząd w Roverku 420 Di, pomóżcie!!?

Mutilator - Czw Lip 24, 2008 15:39
Temat postu: [R420] Rozrząd w Roverku 420 Di, pomóżcie!!?
Witam, chciałbym się dowiedzieć coś o wymianie rozrządu w Roverku 420 Di z 98 roku. Czy w ogóle można samemu go wymienić czy potrzebne są do tego specjalne narzędzia i lepiej pojechać z tym do jakiegoś serwisu? Na tym rozrządzie już przejechał 70 tys km i wymieniany był 5 lat temu. to już chyba najwyższa pora go wymienić...

Liczę na waszą pomoc:)

piter34 - Wto Wrz 09, 2008 16:51

Mutilator napisał/a:
Liczę na waszą pomoc:)

No to odpowiadam (późno wprawdzie): pobierz sobie RAVE (link jest w FAQ na stronie klubowej). Tam są instrukcje serwisowe (w języku angielskim).

BetJar - Wto Wrz 09, 2008 20:47

Może to sięprzyda:
http://video.google.pl/vi...60863&q=cambelt
W "Di" jest ta sama zasada. Powodzenia.

rybakowy - Wto Wrz 09, 2008 21:32

a moze ja pomoge,daj do jakiegos dobrego mechanika,ja dałem cześci mnie wyszły jakies 500 zł bez pompy wody a wymiana chyba 250 moze mniej nie pamietam,wiesz jak cos poknocisz to co wtedy,za bardzo nie ma co zepsuc ale jednak,mechanik to mechanik:)
sTERYD - Wto Wrz 09, 2008 22:51

w dieslu pompa wody nie jest napędzana paskiem rozrządu, więc nie musowo wymieniać ;)
więc poczeba jeno 2 paski i 2 napinacze :cool:
z drugim paskiem mozesz mieć problem, bo jest bez znaków więc trzeba oba koła dokładnie zablokować żeby się nie przestawil kąt wtrysku :cool:

rybakowy - Wto Wrz 09, 2008 23:19

sTERYD napisał/a:
w dieslu pompa wody nie jest napędzana paskiem rozrządu, więc nie musowo wymieniać ;)
więc poczeba jeno 2 paski i 2 napinacze :cool:
z drugim paskiem mozesz mieć problem, bo jest bez znaków więc trzeba oba koła dokładnie zablokować żeby się nie przestawil kąt wtrysku :cool:



Dokładnie sTERYD ale zaleca sie wymiane pompy i simeringów na dolnym i gornym wale.
Ale to tylko sie zaleca :cool: Każdy robi jak chce