Zobacz temat - Ceny paliwa...
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Offtopic - Ceny paliwa...

maciej - Pon Lip 28, 2008 13:10
Temat postu: Ceny paliwa...
Ech... To jak zawsze trudny temat, ale wczoraj zatankowałem LPG za 15,9 Sk (korony słowackiej), czyli wg informacji z karty za 1,71 PLN/l...

W Wawie średnia cena to już ponad 2,30 PLN/l i tylko w Auchan 2,13 PLN/l, bo oni sobię odbiją na cenach w markecie...

Czyli mamy różnicę 60 gr, czyli ponad 35% na podatkach, bo nie sądzę, żeby Słowacy mieli tańsze źródło dostaw, bo zarówno oni, jak i my importujemy LPG, głownie z Rosji...

argail - Pon Lip 28, 2008 13:12

BTW - co możecie powiedzieć o stacjach Łukoj .. czy jakoś tak - weszło to niedawno do Radomia i mają ON w cenie 4.62 - gdzie nawet na NEste jest 4.68 .... aż strach tankować ;)
maciej - Pon Lip 28, 2008 13:16

LukOil to jeden z większych rosyjskich koncernów.

W Polsce tankowałem u nich tylko LPG.

Jakoś zwykle nie zauważam różnic w jakości - musi być fatalny, żebym to zauważył, więc nie umiem nic powiedzieć.

PTE - Pon Lip 28, 2008 15:33

argail napisał/a:
BTW - co możecie powiedzieć o stacjach Łukoj .. czy jakoś tak - weszło to niedawno do Radomia i mają ON w cenie 4.62 - gdzie nawet na NEste jest 4.68 .... aż strach tankować ;)


Ja wczoraj tankowałem benzynę 95 pod Kartuzami (Lotos) za 4,49zł/litr a w Gdańsku była już po 4,46zł/litr (Orlen, Lotos, Shell). Z kolei w Słupsku (też wczoraj) bena była po 4,72zł/litr. ON był w identycznych cenach.

Lukoil kupił ostatnio JET-a. Poza tym robią dobre oleje silnikowe (przynajmniej tak wynika z parametrów).

roboo - Pon Lip 28, 2008 16:49

Po przeróżnych ekscesach ilościowych i jakościowych po LPG na Orlenie, już od roku tankuję na stacjach Jet, czyli Lukoil Polska i jest :ok: . Spalanie się unormowało, a do butli zmieści się zawsze podobna ilość gazu. No tylko cena, niebezpiecznie zbliżam się do 100zł za tankowanie - LPG na Jet w Opolu po 2,23zł - jedna z tańszych stacji w mieście.
maciej - Pon Lip 28, 2008 17:10

Hehe...
Ja normalnie tankuję na Auchan - zawsze wchodzi tyle samo gazu, a jak przyjechałem ostatnio na przegląd, to gazownicy powiedzieli, że filtr fazy ciekłej, jak na 15 kkm to wygląda ok i rzeczywiście był bardziej żółty (taki był nowy) niż szary, czy czarny.
A do tego obecnie na Auchan jest 20 gr taniej niż na innych stacjach w okolicy.

MaReK - Pon Lip 28, 2008 17:39

Ja nauczony doswiadczniem nie taknowac na szrotach ;) Tankuje teraz na BP i Neste. Ta ostatnia szczegolnie lubie gdyz placac karta i korzystajac z ich karty NETSE ID dostaje w prezencie do 10 gr na litrze i jeszcze do tego faktura.

Pozdrawiam,

wild_weasel - Pon Lip 28, 2008 18:06

Shite, a na mojej Neste w Poznaniu tylko 5 gr oszczędności na litrze przy płaceniu kartą! I to nie cały czas. Autko chodzi dobrze na ich paliwie, spalanie też jest w porządku.
Brt - Pon Lip 28, 2008 18:18

:hmm: muszęspróbować tą Neste. Własnie u mnie otworzyli ;)
benio_bicos - Wto Lip 29, 2008 22:09

Witam!
Kurcze ceny paliw w Polsce szaleją :shock: a tutaj od 7 miesięcy praktycznie nie zmieniają się,ewentualnie wahają się o kilka Dinarów.
I tak np: litr 95 to koszt około 80 groszy,ropa między 50-70 groszy za litr a Lpg 30-35 groszy.
Szkoda że ja swojego Rover-ka tutaj nie mam :cry:

Spiro - Wto Lip 29, 2008 23:28

W Libii chyba jeszcze taniej i podobno dobrej jakości.

a w Warszawie na stacji Auchan na modlińskiej można kupić PB95 za 4.35, wczoraj tankowałem.

thef - Sro Lip 30, 2008 00:50

bicos napisał/a:
Witam!
Kurcze ceny paliw w Polsce szaleją :shock: a tutaj od 7 miesięcy praktycznie nie zmieniają się,ewentualnie wahają się o kilka Dinarów.
I tak np: litr 95 to koszt około 80 groszy,ropa między 50-70 groszy za litr a Lpg 30-35 groszy.
Szkoda że ja swojego Rover-ka tutaj nie mam :cry:
Chcesz nas wprowadzić w furię ;) ? Ja dla świętego spokoju tankuję od kupna roverka wyłącznie BP Ultimate Diesel. Nie wiem czy dobrze robię, wiem tylko, że portfel ciągle cienki ;)
Tempest - Sro Lip 30, 2008 14:37

thef napisał/a:
Ja dla świętego spokoju tankuję od kupna roverka wyłącznie BP Ultimate Diesel. Nie wiem czy dobrze robię, wiem tylko, że portfel ciągle cienki ;)

może i portfel ciągle cienki, ale ile na pełnym baku na tym paliwie przejeżdżasz a ile by to było na jakimś szicie

zdzich44 - Sro Lip 30, 2008 21:15

Tempest napisał/a:

może i portfel ciągle cienki, ale ile na pełnym baku na tym paliwie przejeżdżasz a ile by to było na jakimś szicie

Twierdzisz, że więcej km przejedzie na Ultimate niż zwykłym dieslu (z markowej stacji) ? :roll:

kamil_luczak - Sro Lip 30, 2008 22:05

Tak, kiedys byly testy w paru gazetach i wyszlo paredziesiat km wiecej na ultimate. Marek jak sie wyarabia ta karte neste, bo chetnie by ja dziabnal. 10gr/1litr to wychodzi co tydzien 4.5zl-5zl. W skali roku to dodatkowo jeden pelen bak gratis;)
zdzich44 - Sro Lip 30, 2008 22:23

Kamil Luczak napisał/a:
Marek jak sie wyarabia ta karte neste, bo chetnie by ja dziabnal.

http://www.neste.pl/artik...;4286;5567;5568

W większy zasięg na ultimate nie wierzę... ale tankowałem tylko raz i olałem sprawę, zalewam Statoila, szkoda przepłacać :)

misi3k - Sro Lip 30, 2008 22:35

MaReK napisał/a:
Ta ostatnia szczegolnie lubie gdyz placac karta i korzystajac z ich karty NETSE ID dostaje w prezencie do 10 gr na litrze i jeszcze do tego faktura.
ale jest zniżka na Neste ID czy za samą płatność kartą?
zdzich44 napisał/a:
W większy zasięg na ultimate nie wierzę...
Jest większy zasięg faktycznie ale licząc cenę paliwa wychodzi na to samo kosztowo albo i gorzej.
argail - Sro Lip 30, 2008 23:05

zdzich44 napisał/a:
W większy zasięg na ultimate nie wierzę... ale tankowałem tylko raz i olałem sprawę, zalewam Statoila, szkoda przepłacać

Tankując na ultimate benzynę (tę lepszą) do VectryB 1.6 16 V robiłem około 60-80 km więcej niż na "normalnym" paliwie - sprawdziłem to kilkukrotnie.
Nie testowałem tego pod kontem ON - ale lejąc z Ultimate mam wrażenie że samochód jest "żywszy" - oczywiście może być to autosugestia ;)))

zdzich44 - Czw Lip 31, 2008 07:57

argail napisał/a:

Nie testowałem tego pod kontem ON

No to co? Testujemy? :) Szkoda, że wyniki będą mało wiarygodne gdyż trudno osiągnąć idealnie porównywalne warunki jazdy... :P

argail - Czw Lip 31, 2008 09:56

BTW - lekki poranny szok - wczoraj wracając do domu z pracy - ON na statoilu 4.75 - dziś jadąc do pracy - litr ON za 4.54 ... ;))))
Okazało się że cena za baryłkę spadła o ponad 20 dol.

wild_weasel - Czw Lip 31, 2008 10:04

Jaaasne. Spowodowało to tak błyskawiczną reakcję pompiarzy, że przez noc obniżyli ceny o 0,21zł. Też czasem zauważam, że rano na Neste paliwo potrafi być o 0,05-0,10zł tańsze niż jak wracam z pracy :]
argail - Czw Lip 31, 2008 11:33

No nie taką szybką, bo ropa (baryłka ropy) spadła w cenie jakieś 10 dni temu ;))))
wild_weasel - Czw Lip 31, 2008 11:50

Więc lali jeszcze z droższej baryłki. Natomiast jak tylko podrożeje, baryłkę mają już nową i ceny rosną z minuty na minutę :P
kamil_luczak - Czw Lip 31, 2008 14:34

Dzis tankowalem na orlenie ON za 4.73, w chotomowie na ulicy bagiennej stacja pegas ( ło da fak ) ON 4.51 :O . Tylko nie wiem czy nie balbym sie tam tankowac
Kozik - Czw Lip 31, 2008 17:24

argail napisał/a:
BTW - lekki poranny szok - wczoraj wracając do domu z pracy - ON na statoilu 4.75 - dziś jadąc do pracy - litr ON za 4.54 ... )


Poczytali forum i stwierdzili że jednak trochę za wysoka jest cena paliwa :lol:
A pod ceną nie pisało - specjalnie dla Roverki.pl ? :mrgreen:

Unique - Sro Sie 27, 2008 16:41

maciej napisał/a:
LukOil to jeden z większych rosyjskich koncernów.

W Polsce tankowałem u nich tylko LPG.

Jakoś zwykle nie zauważam różnic w jakości - musi być fatalny, żebym to zauważył, więc nie umiem nic powiedzieć.


Powiem jedno, pracuje jako spedytor w firmie transportowej i niezależnie czy to jest BP, Orlen, Shell czy inne stacje, standardowy ON i benzyna (czyli zadne tam Vpower, Verva itp) to pochodzi np. z Koluszek albo Małaszewicz, gdzie mieszcza się główne rozlewnie. W cysternach wiezie sie to samo, a jaka mieszanka wychodzi na stacji - to już zależy od mieszalniczych zdolności kierownictwa danych stacyjek ;-) . A co do ruskiego ON, przywozimy takie do Polski szlakiem naftowym i jest bardzo dobre, lepsze od naszego no i czyste. Tym bardziej, że ON w Polsce jest już mieszany z estrami.

Osobiście polecam stacje typu MPK, czy stacja tankowania karetek. Jeśli chodzi o Kielce, jedne z najniższych cen, wiadomo rączki trzeba sobie ubrudzić i na gotówę wszystko, ale za to jakość jest b. dobra, a grosz w kieszeni zostaje. Ostatni tank w niedziele na MPK benzynka 4,47. Ceny w Kielcach zawsze były h.. znaczy się wysokie :D

Mietkowski - Czw Sie 28, 2008 18:21

Witam, mam do Was pytanie. Czy ktoś z Was tankuje paliwo na Auchan? Dzisiaj przejeżdżałem i widziałem, że ON mają po 4.08. Dla porównania powiem, że na Shellu koło mnie cena za litr to 4.43.

Pozdrawiam

maciej - Czw Sie 28, 2008 18:29

W Wawie ja taknkuję regularnie LPG na Auchan - 15 gr taniej, a jakoś jak wymieniam filtr LPG to się dowiaduje, że wyjątkowo czysty (możę dlatego, że wymieniam naprawdę co 15 tys. km, a nie jak większość - kiedy się zapcha ;) ).
se7en86 - Pon Wrz 01, 2008 23:18

A co powiecie na paliwo ze wschodu ? Czyli cena waha się od 3.5 do 3.8. Wiec nawet czasami około 1 zł na litrze. Ja takie leje do swojego i szczerze jestem bardzo zadowolony. Jeździ nawet lepiej niż z polskiej stacji. I podstawowa różnica to kolor. W Polsce niestety już na stacjach już jest żółte ( kiedyś było niebieskawe ) a ze wschodu dalej jest niebieskawe ( czyli bez żadnych dodatków )
Unique - Wto Wrz 02, 2008 08:54

Zgadza się se7en86. Wschodni ON jest lux i tani jak barszcz. Wystraczy powiedzieć, że nasze autka przywożą ze wschodu każdorazowo po 600-700 litrów do Kielc. A są firmy np. z okolic Białegostoku, które jeżdżą ze zbiorniczkami 2000 na wschód i praktycznie tylko po paliwko.
U nas już niestety "żółta zupka" typu bio z estrami :-) . Nie wiem jak w osobówkach, ale w ciągnikach siodłowych zupka powoduje częstszą wymiane filtrów paliwa. Dlatego cieszy się moje serce, że autko mi bryka na benzin :D

se7en86 - Wto Wrz 02, 2008 11:56

No ja już na wschodnim jeżdzę 3 samochód :) ( Toledo, clio i roverek 75 :) ) i nie narzekam. Dużo taniej i dobrze się śmiga :) A co do benzyny to nie jestem przekonany do tego rodzaju silników :) Tzn, nie lubię benzyny, ciężko ją trawię :) I dlatego każdy samochód który mam to diesel no i zawsze na tym zostanę, chociaż czasami korci mnie benzyna ale tylko na chwilę :) Nie mam do niej przekonania. Bo jak benzyna to zaraz lpg i wtedy lipa. No i dużo droższa jest benzynka :( i więcej pali od diselka. No ale kto co lubi :)
maciej - Wto Wrz 02, 2008 12:20

se7en86 napisał/a:
Bo jak benzyna to zaraz lpg i wtedy lipa.

Ech te urban legends... ;)

maniaq - Wto Wrz 02, 2008 20:31

ja tankuje zazwyczaj an bezobslugowej neste bo jest taniej i mam fr-y zbiorcze od razu. na auchan jest jeszcze taniej, ale jakos sie boje bo pompa i wtryski sa dosc wrazliwe u mnie, o czym juz raz mialem sie sposobnosc przekonac ;)

z drugiej strony np auchan piasecnzo stalo wysoko w rankingu jakosci. oni maj ataki obrot ze na jakosci im sie nie oplaca kombinowac, nie zyja tez tylko ze stacji , wiec... moze moze...

ktos podpowie jakie ma doswiadczenia z ta stacja?

uhu - Sro Wrz 03, 2008 09:00

Widzieliście jak spadło?

Na wakacjach było już po 4.80 a teraz waha się między 4.2 a 4.3 za dieselka i benzynkę.
I znów diesel zaczął być tańszy o parę groszy od benzyny. Przynajmniej w moich okolicach.
:wink:

Na Shellu tutaj za dieselka 4.21, a jak dodać do tego że z kartą smart jest rabat -0.25 gr to wychodzi na to że kosztuje 3.96 za litr :lol:

haszczyc - Wto Paź 25, 2011 23:23

Wracam do domu z pracy patrze na BP a tam Diesel po 5.44zł/l a PB95 5.39zł/l doznałem istnego szoku :shock: ostatnio jak tankowałem do pełna to Diesel był po 5.14zł/l :/
Remigiusz - Wto Paź 25, 2011 23:53

Według Brukseli, tak się ostatnio jeden jakiś tam nie znany minister wypowiedział ze co roku musi paliwo o 6-10% podrożec :wink: I cenny i tak są za niskie :wink:

Jak to było jeszcze fajnie jak olej napędowy był bo 3,80zl i każdy się martwił o matko będzie za chwile po 4zl :wink: U mnie w Wiedniu miejscami ON jest nawet po 5,94zl w przeliczeniu :neutral: Przejedz się do Niemiec to dopiero szoku dostaniesz na Autobahnie jakie tam ceny maja :neutral:

szoso - Sro Paź 26, 2011 07:57

diesel nie jest już taki opłacalny a ma być jeszcze drożej, czytałem że średnio o 12gr na litrze po nowym roku i dieselina będzie droższa od benzyny
skończyły się czasy, gdzie ON był sporo tańszy niż Pb

SyntaX - Sro Paź 26, 2011 09:49

Ta cała Unia nas wykończy i spuści w kiblu jak Grecję, niby udają że ją ratują a tak naprawdę martwią się tylko o to by im się ta cała strefa OJRO nie rozpadła.
Kasa idzie na autostrady po których i tak nikt nie jeździ bo za drogie a w zamian banda prawników ekonomistów i zielonej krucjaty (ekologów) pod płaszczykiem dbania o wspólne unijne dobro doi nas tak że gdybyśmy byli krota to wymiona by na drugą stronę nam wywinęło.

greg-si - Sro Paź 26, 2011 09:53

U mnie są dobre ceny:

:)

kzrr - Sro Paź 26, 2011 10:02

greg-si, te ceny to marzenie poprostu :obłoki:
maciej - Sro Paź 26, 2011 10:15

kzrr, to nie marzenie... To historia. ;)

greg-si, który to był rok?

Obstawiam 1998 albo coś takiego, bo pamiętam, że mniej więcej takie ceny były jak robiłem prawko. :]

A LPG było po coś koło 80 gr/l...

Wiadomo, że inflacja składana w ciągu tych 13 lat to pewnie z 80% wychodzi, ale to i tak powinno być koło 3 zł...

greg-si - Sro Paź 26, 2011 10:32

maciej, obrazek jest podpisany rokiem 1997 więc może się to zgadzać :)
sobrus - Sro Paź 26, 2011 10:33

Jak ojciec montował gaz w Ładzie (własnoręcznie) to w Lublinie była jedna stacja, cena gazu 45gr/l. Nie pamietam który to był rok, pewnie gdzieś tak 1991-1993...
maniaq - Sro Paź 26, 2011 10:36

zawsze najciekawszy jest rozbior ceny paliwa na komponenty, czego ile w cenie paliwa :D a potem kaza nam placic za przejazd autostrada, zbudowana z innych pieniedzy, potem kaza placic za parkowanie, potem wporwadza strefy jak w berlinie ze i tak nie wjedziemy do miasta...

kiedys czytalem i mierzylem ;) organoleptycznie na cykloergometrze- ile czlowiek wydycha CO2 i jak to sie ma do tego czym nas strasza ;) nijak sie ma :D ale ekologia gora ;)

w ostatnim motorze jest opis co mozna robic by minimalizowac korki - czyli emisje CO2 - i nic z tego w Polsce sie nie robi :D tylko wali po dupie w paliwie, zeby ludzie placili za ekologie ;)

sobrus - Sro Paź 26, 2011 12:59

Bo to tak jest z ekologią, ze to po prostu biznes.
Sciaganie haraczy w imie ekologii..
Narzucanie wyssanych z palca norm, banowanie żarówek 100W (a czemu telewizor plazmowy 500W i kino domowe 1000W jest dozwolone ? co ich obchodzi co robie z prądem który kupuje za swoją kasę?). Może ja chce grzać żarówką, co im do tego? Piekarniki halogenowe nie są zakazane.

Płać płać płać płać to damy Ci spokój.

Jak prowadzisz firmę - płać płać płać płać na pozwolenia, które wydają na 5 lat i cofają po roku (!) i każą płacić ponownie na pięć lat (i znowu po roku wymyślają nowe).
Wykrylismy nieprawidłowości, ale jak zapłacisz damy ci spokój.

Tylko ze żaden debil nawet nie zauważył że nauka o ochronie środowiska to SOZOLOGIA.

Albo że kretyński przepis jazdy na światłach cały dzień zwiększa zuzycie paliwa, a co za tym idzie zanieczyszczenie nawet o 10%. Zwiększa też wpływy do budżetu ;)

Gdzie ulgi za LPG? Mój samochód ma znacznie lepsze wyniki spalin na LPG niż na Pb. Ale za posiadanie LPG jedyne co dostaje od państwa to extra opłata za nic na przeglądach.

Albo opłata ekologiczna za samochody, które i tak muszą przechodzić badania techniczne i mieścić sie w normach...

Oni nie dbają o środowisko tylko o to jak napełnić kieszeń. Sad but true.

szoso - Sro Paź 26, 2011 14:35

sobrus napisał/a:
banowanie żarówek 100W

co ty chcesz od tych żarówek? są nowe setki wprowadzone, antywstrząsowe i droższe ale mam je cały czas w sprzedaży :smile:
słyszałem bajkę że 60W też niby wycofują, nie wiem kto te fake-i wypuszcza :wink:

des - Sro Paź 26, 2011 15:35

Sprzedawać przecież możesz nawet 1000W żarówki jak takie masz. Ale jeździć na nich już nie możesz. To samo tyczy się zwykłych żarówek do domu. 100W przestali produkować. To co teraz sprzedają to tylko zapasy magazynowe.
Remigiusz - Sro Paź 26, 2011 16:56

szoso, W Polsce jeszcze kupisz Np tutaj w Austrii nie ma w żadnych sklepie zwykłych żarówek 100W, 60W są już tez wycofane i tylko to co jeszcze na polka jest. Możesz kupić energio oszczędne tylko. Jedynie jakieś są to 1000W to lamp halogenowych. Ale z tymi lampami to jest kartel jest bardzo dobry film dokumentalny w kinie ale tylko w jeżyku niemieckim :wink:

Ja osobiście jestem za Ledami ale niestety to jest drogie jak coś :neutral:

[ Dodano: Sro Paź 26, 2011 16:56 ]
des, Przestali produkować tylko w EU, poza EU dalej produkują typu Afryka, Ameryka, Ruskie itd.

zetes - Sro Paź 26, 2011 17:42

greg-si napisał/a:
U mnie są dobre ceny:


te ceny to z czasów CPN. Z tyej racji, że paliwo w tych stacjach było tanie - splajtowały :grin:

maciej - Sro Paź 26, 2011 17:52

Oj tam, oj tam, z żarówkami Polacy sobie poradzili. ;)

Sprzedaje się "specjalne źródła światła do urządzeń wirujących" - BHP - w świetle jarzeniowym można nie zauważyć wirującego elementu maszyny w warsztacie. ;)

Słyszałem też o pomyśle sprzedaży "kul grzewczych" - w końcu ponad 90% energii zużywanej przez żarówkę idzie w ciepło, a nie w światło. ;)

Pływak - Sro Paź 26, 2011 18:46

Remigiusz napisał/a:
U mnie w Wiedniu miejscami ON jest nawet po 5,94zl w przeliczeniu :neutral: Przejedz się do Niemiec to dopiero szoku dostaniesz na Autobahnie jakie tam ceny maja :neutral:

Tylko weź pod uwagę stosunek zarobków do ceny i już szoku w Niemczech nie ma. Jak u nas minimalna krajowa to ok 7zł za godzinę i paliwo po 5,5zł to jest dopiero szok...

kzrr - Sro Paź 26, 2011 19:00

Proste

Ty zarabiasz 2000 paliwo kosztuje 5,5

Niemiec też zarabia 2000 ale paliwo kosztuje 1,5

Bartek8508 - Sro Paź 26, 2011 21:38

Co do żarówek to nie widziałem porównania ile energii traci się na produkcję i utylizację żarówki 100W a energooszczędnej. Poza tym UE przed wycofaniem żarówek konwencjonalnych podpisała dekret o nie stosowaniu rtęci w elektronice. Oczywiście w świetlówkach rtęć jest :roll:
Podobnie w motoryzacji. Szał na samochody elektryczne jest i uważane są za pojazdy o zerowej emisjii spalin (ZEV). Nikt nie patrzy szerzej. Samochód nie truje, ale elektrownia już tak. Aha, ogół zanieczyszczeń produkowanych przez transport to 10%, z czego większość to przemysł lotniczy i morski...

Remigiusz - Sro Paź 26, 2011 21:52

Pływak napisał/a:
Tylko weź pod uwagę stosunek zarobków do ceny i już szoku w Niemczech nie ma. Jak u nas minimalna krajowa to ok 7zł za godzinę i paliwo po 5,5zł to jest dopiero szok...


Dokładnie taka prawda :neutral:

Bartek8508, O dobro w tym wszystkim mało bardzo rzadko kiedy chodzi. Cala ta unia to tylko organizacja Lobbistów, którzy chcą jak najwięcej wyciągnąć z zwykłych ludzi obojętnie jakim cudem.

[ Dodano: Sro Paź 26, 2011 21:52 ]
greg-si, Cena na CPN bardzo fajna :wink: Nie pamietam kurcze tych czasów bo się nigdy przedtem jak auta nie miałem, cenami paliw nie interesowałem. Ja tylko pamietam ze jak miałem swojego Roverka 220 to ropa była bo 3,15zl, a z Ukrainy można było kupić za 2,30zl :wink: W sumie to jakieś 5 albo 6 lat temu :wink:

Brt - Sro Paź 26, 2011 23:36

w "mojej" hurtowni dalej można spokojnie kupić zarówki 100 i 150W ... tylko są chyba opisane jako "nie do użytku domowego" ;) .... byle unia to Polaków nie złamie ;) coś się wymyśli :)
kzrr - Sro Paź 26, 2011 23:49

Cytat:
tylko są chyba opisane jako "nie do użytku domowego" ;)


Do celów kolekcjonerskich :grin:

kocuj - Czw Paź 27, 2011 00:37

5.39 u mnie ;) pb 95 a LPG 2.73 wiec nie wiem kto ma gorzej... wielkie ceny w porownaniu z waszymi ON jest bodajze za 5.23 do 5.25 najwiecej
szoso - Czw Paź 27, 2011 08:04

des napisał/a:
To samo tyczy się zwykłych żarówek do domu. 100W przestali produkować

mi własnie o te chodziło a nie o samochodowe :wink:

Vigoslaw - Czw Paź 27, 2011 14:46

Ja tam się jeszcze trzymam poniżej 5 zł za litr :)

Biodiesel kosztuje jeszcze 4,80 zł, ale jak tak widzę cenę normalnego ON, to mi co raz bardziej zapach frytek nie przeszkadza :P

Pozdro,

V

szoso - Czw Paź 27, 2011 15:13

ciekawe co powiesz w zimę :wink:
Jugol - Czw Paź 27, 2011 17:08

Głogów: Shell i BP- ON- 5,39, ale wczoraj przez kilka godz. było nawet 5,44 pln.
colin1983 - Czw Paź 27, 2011 17:20

U mnie ON- 5,48 PB95- 5,35 PB98- 5,48
mzas - Czw Paź 27, 2011 19:39

Czyżbym dzisiaj na prymasa tysiaclecia widział PB95 po 5,49 a PB98 po 5,70....... :cry: :cry:
balrog - Pią Paź 28, 2011 03:46

U mnie w calym miescie ON 5.44 PB 5.39 LPG 2.84 chyba zaczne skarpety cerowac :/ :neutral: bo nie odmowie sobie przyjemnosci jazdy jovejkiem :mrgreen:
SyntaX - Pią Paź 28, 2011 08:39

Widziałem na Pomorzu do kupienia taka działkę 457ha
Może by tak rzepaku posiać :mrgreen:

Pawkaz - Pią Paź 28, 2011 09:16

mzas napisał/a:
Czyżbym dzisiaj na prymasa tysiaclecia widział PB95 po 5,49 a PB98 po 5,70.......

Jest to calkiem mozliwe.23.10 na Statoilu na ul Wroclawskiej PB 95 wynosila 5,39, a PB 98 5,69

SyntaX - Pią Paź 28, 2011 10:22

No i są pierwsze ofiary wzrostu cen.
Na parkingu osiedlowym ktoś z dostawczaka "pożyczył" sobie zawarować baku.
:evil:
Jak jechałem do pracy była Policja.

Brt - Pią Paź 28, 2011 10:33

nooo znowu bedzie pewnie wzrost takich kradzieży :/ u nas kiedyś koleś z bloku regularnie w ten sposób "tankował"
Alexi - Pią Paź 28, 2011 11:34

Mam cichą nadzieję na jakaś rewolucyjkę jeśli cena przekroczy 6 PLN. A to już niebawem jak widać.
SyntaX - Pią Paź 28, 2011 11:43

To co zlot letni na Wiejskiej ze szturmem na sejm.
Tylko jak się nazwiemy może wkur......ni.
:mrgreen: :twisted:

maciej - Pią Paź 28, 2011 12:02

Cytat:
Mam cichą nadzieję na jakaś rewolucyjkę jeśli cena przekroczy 6 PLN. A to już niebawem jak widać.

Euro spada, to nie przekroczy.

Poza tym nie wierzę w coś takiego.

Jak napisał chyba ze 3 dni temu jakiś socjolog - Niemcy palą auta, na temat których Polacy zastanawiają się, czy na nie kiedyś zarobią - inny poziom świadomości, a niestety, rzeczywiście "globalizacja" nas męczy - co z tego, że u nas się pracuje, jak Grecy i tak wszystko przejadają w imię "solidarności europejskiej".

A działa to tak:

Vigoslaw - Pią Paź 28, 2011 12:18

szoso napisał/a:
ciekawe co powiesz w zimę :wink:


Pewnie przerzuce się na poprawny ON :cry:

Słyszałem, ze dobry patent to do ropy dolac w proporcjach tankowania 1/10 benzyny, i nie ma problemu z odpalaniem...
Patent w ciężarówkach

Pozdro.,

I.

SyntaX - Pią Paź 28, 2011 12:58

A ja słyszałem że kosiarka na opale też pociągnie jak motor nagrzany.
I jak nie pie...... tłok.

Lejesz diesla do pełna i odrobine Diesel Skyd i zero problemów.

Pływak - Pią Paź 28, 2011 12:59

Tak trochę OT ale zawsze mnie ciekawią takie patenty :lol: Oszczędzanie na paliwie, a później dolewanie benzyny to już lepiej zatankować na dobrej stacji albo kupić skydda wyjdzie taniej...
Alexi - Pią Paź 28, 2011 13:45

SyntaX napisał/a:
(...) Tylko jak się nazwiemy może wkur......ni. (..)

SyntaX napisał/a:
(...) I jak nie pie...... tłok (..)


Pohamuj swe emocje i wyluzuj men.

kzrr - Pią Paź 28, 2011 13:50

I to moderator w dodatku....
SyntaX - Pią Paź 28, 2011 14:01

Ehh bo jak mijam stacje to się gotuje w środku.
Podatki podatki akcyza i inne pierdoły, a drogi jak były dziurawe tak są, a jak naprawią to każą płacić za coś za co już dawno temu zapłaciłeś w paliwie.
TIR'y rozwalają te które wyremontowali a nie podlegają opłacie i potem nagle taki poseł stwierdza że trzeba kolejny podatek do paliwa bo przecież na remonty nie ma.

haszczyc - Sro Mar 14, 2012 10:26

nie wiem jak w waszych regionach Polski, ale u mnie powoli benzyna znów zaczyna być droższa niż Diesel póki co narazie na Nestle ale na innych stacjach powoli benzyna goni cenę Diesla, Nestle ceny z wczoraj Diesel: 5,65, 95PB 5,69
walkie - Sro Mar 14, 2012 10:41

we Wrocku niestety nie, wczoraj diesel na lotosie 5,83 PLN/l
bociannielot - Sro Mar 14, 2012 10:59

u mnie diesel podrożał a PB jeszcze bardziej podrożała :/ także przywrócono stan że cena PB wyższa od ON ale w najmniej korzystny dla nas sposób :/
zetes - Sro Mar 14, 2012 11:39

haszczyc napisał/a:
Nestle ceny z wczoraj Diesel: 5,65, 95PB 5,69

takie same ceny u mnie na Orlenie

leszczu - Sro Mar 14, 2012 11:57

U mnie na Orlenie PB95 5.63, ON 5.59. :/
magneto - Sro Mar 14, 2012 17:05

Ja dzisiaj tankowałem na neste diesla po 5.58 zl
pelson91 - Sro Mar 14, 2012 17:16

BP Pruszków - ON 5,83 :/
Brt - Sro Mar 14, 2012 18:17

tesco Głogów: ON - 5,66 noPb95 - 5,59 neste: ON - 5,71 noPb95 - 5,67
Tommek - Sro Mar 14, 2012 21:53

Kraków - Bliska LPG 2,59 zł ,PB95 chyba 5,59 zł :cool: :cool: :mrgreen:
haszczyc - Nie Lip 01, 2012 20:25

u was też tak mocno spadły ceny? zdjęcie z dzisiaj
Na Nestle około 10gr tańsze


EquinoX - Nie Lip 01, 2012 20:29

Ja wczoraj tankowałem na Bliskiej za 5.37 zł za pb95 :d
Brt - Nie Lip 01, 2012 21:36

U mnie na neste w piątek ON 5.49 a Pb95 5.59
bioly - Nie Lip 01, 2012 21:41

u mnie na lotosie nie dosc ze drogo to jeszcze chyba dolewaja wody...
luk474 - Nie Lip 01, 2012 21:44

u mnie zmowa cenowa. statoil, BP, orlen wszędzie 5,49 za ON
pelson91 - Nie Lip 01, 2012 23:07

prawda. Na Orlenie w Piasecznie lałem przedwczoraj ON za 5,35 (na weekendowej zniżce)
kzrr - Nie Lip 01, 2012 23:11

pelson91 napisał/a:
Na Orlenie w Piasecznie lałem przedwczoraj ON za 5,35 (na weekendowej zniżce)


przy płaceniu gotówką w weekendy jest 10gr taniej na każdym litrze paliwa do końca wakacji.

pelson91 - Nie Lip 01, 2012 23:21

dokładnie tak, tankowałem o godzinie 0:15 więc już mnie to objęło, zostałem poinformowany przez sprzedawcę na stacji, że z 5,45pln/litr cena spadła do 5,35 w tym momencie dla mnie z w/w powodu ;) Fajna opcja w sumie.
TomC - Nie Lip 01, 2012 23:34

Dziś tankowane Pb95 5.33zł Racibórz- Auchan- normalna cena.
HiS - Nie Lip 01, 2012 23:40

Jezu co ja zrobię z tymi pieniędzmi zaoszczędzonymi na tych obniżkach?? Chyba wybuduje dwa domy... a poważnie to żadna łaska ze strony koncernów, pamiętając jeszcze ceny sprzed nawet 2 lat... i żadne baryłki, kursy dolara nie maja tu znaczenia, windując ceny trudno później wrócić do poprzedniego stanu, chciwość i maksymalne nastawienie na zysk są silniejsze. Póki krowa daje mleko trzeba ją doić i doić. Po wakacjach czeka nas ostra jazda, gdy rosnący do przeogromnych rozmiarów dług publiczny i kolejne niemałe a wręcz wielkie zadłużenie z okazji ME2012 zaczną wdawać się we znaki polakom. Kolejne podatki od podatku itp dla iluzorycznego już ratowania państwa.
kzrr - Pon Lip 02, 2012 08:29

HiS, nie wiem ile jeździsz ale np ja przy średnim miesiącu przepale jakieś 2-2,5 baki paliwa więc czasem i głupie zaoszczędzony kilka groszy da parę litrów co w skali roku może dać połowę baku ;)
magneto - Pon Lip 02, 2012 10:25

Na neste tankowałem wczoraj ON po 5.30.
kzrr napisał/a:
HiS, nie wiem ile jeździsz ale np ja przy średnim miesiącu przepale jakieś 2-2,5 baki paliwa więc czasem i głupie zaoszczędzony kilka groszy da parę litrów co w skali roku może dać połowę baku

Dokładnie, ja w czerwcu miałem przepał w ilości 280 litrów więc nawet 5groszy na litrze(zniżka z kartą neste)w skali roku daje fajną sumę.

monia - Czw Lip 05, 2012 18:33

ON Orlen 5.07.2012:
Bydgoszcz: 5,46
Więcbork: 5,66
Złotów: 5,46

kadzaf - Czw Lip 05, 2012 19:45

Piotrków D&D
Opał 4,60zł

Remigiusz - Pią Lip 06, 2012 00:04

kadzaf, Drogi opal :neutral:

U mnie dziś Diesel 1,301Euro
Opal był po jak zwykle 1,074Euro

Wojtek88 - Pią Lip 06, 2012 00:16

Wiecie skąd może takie nagłe spadki cen - pytanie od laika :P

Ja dziś w stolicy widziałem duży rozstrzał, mianowicie (tylko pb95) - 5,52-5,67, okolice Żoliborza, Bemowa, Bielan, Targówka. Gaz aż nadto nie staniał, chociaż gdzieniegdzie można zatankować poniżej, 2,70 - mowa o stacjach typu orlen, bp - nie marketach ;)

kadzaf - Pią Lip 06, 2012 12:28

Remigiusz napisał/a:
kadzaf, Drogi opal

U mnie dziś Diesel 1,301Euro
Opal był po jak zwykle 1,074Euro

Nic sie nie poradzi ale zawsze tam jakas osczednosc w porownaniu z ON nie barwionym ..a co najlepsze dla pocieszenia jeszcze nie ma sezonu grzewczego ... :mrgreen:

Wojtek88 napisał/a:
Wiecie skąd może takie nagłe spadki cen - pytanie od laika

Pytanie w druga strone wie ktos dlaczego przez ostatnie 2-3lata takie gwałtowne wzrosty cen paliw (prawe o 100%)
Odpowiedzi na oba pytania mozna domyslac sie... :wink:

Wojtek88 - Sob Lip 07, 2012 22:13

Dziś Bliska obok Radzymińskiej, okolice spalarni :P 5,49 pln/l, przy czym 10% letni rabat, więc zatankowałem za 50 pln, otrzymałem 1 pln reszty ;)
farek - Nie Lip 08, 2012 10:05

10% to nie bardzo ;p 10gr weekendowego chyba przy płatności gotówką ;)
pelson91 - Nie Lip 08, 2012 10:07

farek napisał/a:
10% to nie bardzo ;p 10gr weekendowego chyba przy płatności gotówką ;)

Tak ma Orlen, a kolega wyżej pisał o BLISKIEJ. Czytaj ze zrozumieniem ;)

Pawkaz - Nie Lip 08, 2012 10:10

2 dni temu na Statoilu w Warszawie on kosztowal 5,74
pelson91 - Nie Lip 08, 2012 10:12

Pawkaz, Statoil trzyma jeszcze zawyżone ceny :/
haszczyc - Nie Lip 08, 2012 16:02

Orlen Mikołów dzisiaj Diesel 5,29 ale płacąc gotówka wychodzi za litr 5,19


Pawkaz - Nie Lip 08, 2012 16:40

haszczyc napisał/a:
Orlen Mikołów dzisiaj Diesel 5,29 ale płacąc gotówka wychodzi za litr 5,19

Orlen planuje zlikwidowac mozliwosc placenia karta.

farek - Nie Lip 08, 2012 19:30

pelson91 napisał/a:
Tak ma Orlen, a kolega wyżej pisał o BLISKIEJ. Czytaj ze zrozumieniem ;)

stacje są przecież partnerskie a z jego postu nijak nie wyjdzie 10% rabatu ;p złotówka, przy obniżce 10gr na litrze już jest bliżej prawdy.

Zawsze staram się czytać ze zrozumieniem :)

pelson91 - Nie Lip 08, 2012 22:19

partnerskie, czy też nie, występują pod różnymi nazwami i ich promocje są raczej różne ;)
Pawkaz - Nie Lip 08, 2012 23:21

pelson91 napisał/a:
partnerskie, czy też nie, występują pod różnymi nazwami i ich promocje są raczej różne

Tak samo jak MediaMarkt i Saturn :mrgreen:
Dwie nazwy, a ceny rozne

kzrr - Pon Lip 09, 2012 07:23

Pawkaz napisał/a:
Orlen planuje zlikwidowac mozliwosc placenia karta.


Skąd taka informacja ? Szczerze w to wątpię.....

SyntaX - Pon Lip 09, 2012 08:18

Niestety to prawda i wydaje mi si.ę to totalna głupotą.
Na niektórych stacjach już wiszą tabliczki że wkrótce płatność tylko gotówka.
Ale rozmawiałem z kierownikiem jednej stacji i na tych większych maja bankomaty Euronetu stawiać.
Niby Polcard za bardzo od nich zdziera za płatności kartą.
U mnie w pracy też szef kazał ograniczać ile się da wpłaty kartami więc coś jest na rzeczy.

bizon - Pon Lip 09, 2012 08:29

pelson91 napisał/a:
występują pod różnymi nazwami i ich promocje są raczej różne ;)

Nie wiem jakie promocje ma aktualnie Bliska, ale 10% to wrecz niewiarygodne. inne stacje daja promocje do 10gr a tu by wychodzilo ponad 50gr na litrze

[ Dodano: Pon Lip 09, 2012 08:29 ]
SyntaX napisał/a:
Niby Polcard za bardzo od nich zdziera za płatności kartą.

To ciekawe jak cenowo wychodza te prowizje, bo to dziwne ze w sklepach spozywczych mozna placic karta za towar nawet od 1zl a na stacjach gdzie kazdy zostawia conajmniej 100zl to juz im sie nie oplaca

Pawkaz - Pon Lip 09, 2012 10:23

kzrr napisał/a:
Skąd taka informacja ?

w miniony weekend przeczytalem informacje na wp.pl lub onecie

kzrr - Pon Lip 09, 2012 10:30

Paranoja normalnie.... zamiast iść do przodu to się cofamy.....

Już widzę tysiące klientów "To Pani poczeka ja podjadę do bankomatu bo nie mam gotówki przy sobie" :D

tronsek - Pon Lip 09, 2012 10:36

bizon napisał/a:
Nie wiem jakie promocje ma aktualnie Bliska, ale 10%
Bliska ma 10gr na litrze. Dlatego są takie promocje, bo za płatność kartą stacja (sklep itp) płaci 3% prowizji. Więc jak łatwo obliczyć z litra benzyny 3% to jest ok 15gr. Zatem 10gr dla klienta a 5gr im zostaje. Trzeba pamiętać, że większość promocji to zysk dla sprzedającego a przy okazji dla kupującego.
Brt - Pon Lip 09, 2012 10:48

Kz no pewnie, że paranoja, ale akurat za to winę ponoszą banki czy też operatorzy kart płątniczych, bo marża ich jest najwyższa w europie ... nie raz sie soptkałem juz w sklepach z rabatami przy płatnosci gotówką.
kzrr - Pon Lip 09, 2012 11:23

Może za kilka lat wrócimy do handlu wymiennego... :D
Pawkaz - Pon Lip 09, 2012 11:43

http://finanse.wp.pl/kat,...,wiadomosc.html
Wojtek88 - Pon Lip 09, 2012 12:08

http://www.rmf24.pl/ekono...lote,nId,621159
kzrr - Pon Lip 09, 2012 12:29

Można ? Można :D
Brt - Pon Lip 09, 2012 12:43

hehe :D no też słyszałem o tej akcji dziś w radio :) swoja drogą, gdyby kasa z podatkó z paliwa szła choćby w 50% na drogi, to zawieszenia nawet w belli chyba bym przez cały okres użytkowania auta nie musiał wymieniać ;)
bociannielot - Pon Lip 09, 2012 12:47

Brt napisał/a:
swoja drogą, gdyby kasa z podatkó z paliwa szła choćby w 50% na drogi, to zawieszenia nawet w belli chyba bym przez cały okres użytkowania auta nie musiał wymieniać
no dokładnie tak by było - kumpel a4 miał 6 letnie, po roku od sprowadzenia do polski wymienił wszystkie wachacze, te stare były ori jeszcze z fabryki dopiero na naszych drogach wyzionęły ducha - w sumie ponad 190kkm w Austrii na oryginalnym zawieszeniu przejechały.
Brt - Pon Lip 09, 2012 12:58

bella przejeździła w niemcowni na oryginałach 130kkm a w PL 70kkm
farek - Pon Lip 09, 2012 14:07

Cytat:
Nie wiem jakie promocje ma aktualnie Bliska, ale 10% to wrecz niewiarygodne. inne stacje daja promocje do 10gr a tu by wychodzilo ponad 50gr na litrze

Dlatego obstaje przy swoim :)

w sklepach owszem, niskie zakupy można też opłacić kartą ale tam są wyższe marże. Na stacjach paliw są to grosze na każdym litrze więc prowizja od płatności kartą daje się im mocno we znaki. Z ich punktu widzenia, przy takiej polityce polcard nie dziwie się ;p

bioly - Sro Lip 11, 2012 16:07

widzieliscie? http://finanse.wp.pl/kat,...ml?ticaid=1ec98
haszczyc - Sro Lip 11, 2012 16:17

bioly, owszem ale nigdzie nie napiszą o tym że to była akcja RMF FM :) a nie właściciela stacji :) więc pewnie cała różnicę w cenie zapłaciło RMF FM
bioly - Sro Lip 11, 2012 16:20

O tym ze to ustawilo RMF FM wyczytalem na demotach, ale i tak pomysl bardzo dobry, niech ludzie wiedza za co placa.
bizon - Sro Lip 11, 2012 17:14

Tylko o ile kierowcy zyskali na wiedzy i zaoszczedzili jednorazowo na tankowaniu, to ktos za to placil, wiec taka akcja nie bedzie zbyt czesta podejrzewam
Oskar - Czw Lip 26, 2012 12:19

Shell Świnoujście v-power benzyna 6,53 a racing już prawie 7 zł..
pelson91 - Czw Lip 26, 2012 16:19

Cytat:
Shell Świnoujście v-power benzyna 6,53 a racing już prawie 7 zł..

Sezon w pełni, ceny nad morzem wysokie...

W piasecznie za litr ON trzeba już zapłacić 5,59pln, a jeszcze nie dalej jak 2-3 tygodnie temu kosztował 5,35

Raptile - Czw Lip 26, 2012 22:50

pelson91, gdzie ? a na Auchan dzisiaj 5.42 pln
haszczyc - Pią Lip 27, 2012 16:22

u mnie są normalnie jaja z cena na pobliskiej stacji BP u was też są takie praktyki otóż od wieczora około 19 Diesel kosztuje 5,64 do rana tak do 8 rano od 8 rano do 19 Diesel kosztuje 5,54 od dobrego tygodnia taka praktyka obowiązuje chore!
pelson91 - Sob Sie 25, 2012 11:59

Raptile napisał/a:
pelson91, gdzie ?
Na Orlenie

[ Dodano: Sob Sie 25, 2012 11:59 ]
Dziś na Shellu litr ON - 5,84, litr Pb95 - 5,89

znowu dramat...

Pawkaz - Sob Sie 25, 2012 14:09

Podobno wczoraj w Wawie na Orlenie przy Lazurowej pb 95 kosztowala 5,99
haszczyc - Sob Sie 25, 2012 17:22

http://moto.onet.pl/33017...ie.html?node=27
kysu123 - Nie Sie 26, 2012 09:28

Na Orlenie w Jelczu Laskowice ZAWSZE jest ok 10-20 gr w dół niż na innych stacjach :mrgreen: Dlaczego? - Nie wiem.
SyntaX - Nie Sie 26, 2012 10:47

Łódź ceny ON:
Tesco Pojezierska 93 - 5,69
Carrefour Express przy Aleksandrowskiej - Stacja samoobsługowa - 5,59

PawelSki99 - Nie Sie 26, 2012 11:26

Holandia
Aalsmeer BP
ON - 1,43 Euro
PB 95 - 1,76 Euro

brkzzz - Nie Sie 26, 2012 13:11

W ciągu ostatnich 2 tygodni:
Wrocław Tesco - 5,55 (+rabat 5gr na litrze, jeśli zrobi się zakupy w normalnym Tesco za min.100zł)
Wrocław Auchan - 5,70
Wrocław reszta - 5,90 +-5gr

Mowa oczywiście o Pb95.

Brt - Nie Sie 26, 2012 21:07

kysu123 napisał/a:
Na Orlenie w Jelczu Laskowice ZAWSZE jest ok 10-20 gr w dół niż na innych stacjach :mrgreen: Dlaczego? - Nie wiem.


Zarabia na obrocie i ilości klientów na stacji i w sklepie :)

W Gło na neste w ciągu kilku dni ON poszedł o ponad 20gr. w górę :/ ... było 5,46 jest 5,69 ... Pb po 5,76.

sobrus - Pon Sie 27, 2012 07:41

PB98 w Lublinie już po 6.00zł :/
kzrr - Pon Sie 27, 2012 15:34

Wczoraj u mnie w okolicach:

Intermarche

95 - 5,69
98 - 5,85
ON - 5,62
GAZ - 2,74

ORLEN

95 - 5,73
98 - 5,97
ON - 5,66
GAZ - 2,77

LOTOS

95 - 5,69
ON - 5,79
GAZ - 2,73

maajaaost - Pon Sie 27, 2012 17:35

Przeważnie zerkam na ON,bo tego tankuję najwięcej. Ostróda jako najdroższe miasto przy E7 5,84 (BP, Shell, Orlen ) Lpg 2,48
Stanislaw - Pon Sie 27, 2012 19:27

Francja
Rennes stacja przy Markecie
ON 1.37 EURO
Wczoraj wieczorem uslyszana w radiu zapowiedz obnizki cen paliwa poprzez obnizenie stawki akcyzy czy tez podatku,wiadomosc sympatyczna

demin - Pon Sie 27, 2012 20:24

Chorwacja - Makarska - PB 95 po 6,60 zł
kzrr - Pon Sie 27, 2012 20:25

Stanislaw napisał/a:
Wczoraj wieczorem uslyszana w radiu zapowiedz obnizki cen paliwa poprzez obnizenie stawki akcyzy czy tez podatku,wiadomosc sympatyczna


Szkoda że niestety nie w naszym kraju, ciekawe o ile % spadnie cena paliwa po w/w obniżkach.

sobrus - Wto Sie 28, 2012 12:01

Dlaczego? Pod koniec 2005r była i u nas obniżka akcyzy o bodajże 25gr na litrze.
A co do "masakry" to na Krecie jest po ok 1,90 euro za litr.

bociannielot - Wto Sie 28, 2012 12:32

sobrus napisał/a:
Pod koniec 2005r była i u nas obniżka akcyzy o bodajże 25gr na litrze.
to niestety było dawno temu :(
kzrr - Wto Sie 28, 2012 12:59

sobrus napisał/a:
A co do "masakry" to na Krecie jest po ok 1,90 euro za litr.


Ciekawe jakie tam zarobki itp, ja za benke też mogę płacić i 8 zeta ale jakby zarabiał 3-4-5 razy tyle co teraz ;)

bociannielot - Wto Sie 28, 2012 13:05

kzrr, podobno najkorzystniejszy stosunek zarobków do cen paliwa jest w Kanadzie. Już wiesz gdzie ubiegać się o wizę ;-) .
kzrr - Wto Sie 28, 2012 13:51

Jak tak będzie dalej to może faktycznie za kilka lat zacznę mysleć coraz bardziej poważnie o tym :(