Zobacz temat - [R600] Problemy ze spalaniem
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 600, Honda Accord - [R600] Problemy ze spalaniem

najzwyklejszy - Pią Sie 08, 2008 23:34
Temat postu: [R600] Problemy ze spalaniem
roverek 600 1.8 rocznuk 98 .. dziwna sprawa mam go od niedawna ... zatankowałem 20 litrów po przejechaniu 60 km w zbiorniku było moze z 5 dziwne wychodzi na to ze spala z 15, 16 na 100 .. jaka moze byc przyczyna tego ... jak mozna to naprawic ... i czy sam mógłbym to zrobic :) .. pozdrawiam

a i jeszcze cos ... czy klimatyzacja ma duzy wpływ na spalanie .. troszke jej uzywałem :) jak to policzyc jaki procent paliwa zuzywa klikatyzacja ..... pozdrawiam ...

thef - Pią Sie 08, 2008 23:38

Po pierwsze, proszę w temacie wpisać model silnika. Po drugie, zmierzenie spalania powinno się wykonać tankując "pod korek".
najzwyklejszy - Sob Sie 09, 2008 10:51

thef napisał/a:
Po pierwsze, proszę w temacie wpisać model silnika. Po drugie, zmierzenie spalania powinno się wykonać tankując "pod korek".



a co oznacza ... gdy tankuje 20 litrów i po przejechaniu teraz 74 km nie ma prawie nic heheh ... czy ma sens tankowac cały bak .. jeski widac juz ze za duzo spala :) pozdrawiam ... modelu silnika nie znam jeszcze ... papiery mam jeszcze w shannon przerejestrowują go bede wiedział do czterech dni wiec napisze :) wiem jedno ze to nie jest zaden turbo ..

thef - Sob Sie 09, 2008 12:01

najzwyklejszy napisał/a:
modelu silnika nie znam jeszcze
Przecież napisałeś 1.8 i rocznik. Chodzi tylko o uzupełnienie tego w temacie zgodnie z zasadami kącika ;)
najzwyklejszy napisał/a:
a co oznacza ... gdy tankuje 20 litrów i po przejechaniu teraz 74 km nie ma prawie nic heheh ... czy ma sens tankowac cały bak .. jeski widac juz ze za duzo spala :)
najzwyklejszy napisał/a:
zatankowałem 20 litrów po przejechaniu 60 km w zbiorniku było moze z 5
A na jakiej podstawie stwierdziłeś, że jest około 5? Nawet jeśli wskazówka jest pod czerwonym polem możesz mieć w baku ponad 10 litrów. Zrób jak uważasz, ale spalania w ten sposób nawet na oko nie zmierzysz ;)
najzwyklejszy - Sob Sie 09, 2008 12:52

thef napisał/a:
najzwyklejszy napisał/a:
modelu silnika nie znam jeszcze
Przecież napisałeś 1.8 i rocznik. Chodzi tylko o uzupełnienie tego w temacie zgodnie z zasadami kącika ;)
najzwyklejszy napisał/a:
a co oznacza ... gdy tankuje 20 litrów i po przejechaniu teraz 74 km nie ma prawie nic heheh ... czy ma sens tankowac cały bak .. jeski widac juz ze za duzo spala :)
najzwyklejszy napisał/a:
zatankowałem 20 litrów po przejechaniu 60 km w zbiorniku było moze z 5
A na jakiej podstawie stwierdziłeś, że jest około 5? Nawet jeśli wskazówka jest pod czerwonym polem możesz mieć w baku ponad 10 litrów. Zrób jak uważasz, ale spalania w ten sposób nawet na oko nie zmierzysz ;)


a załóżmy ze tyle pali ... jak to naprawic hehehe

thef - Sob Sie 09, 2008 14:24

najzwyklejszy napisał/a:
a załóżmy ze tyle pali ... jak to naprawic hehehe
a załóżmy, że każdy przestrzega zasad kącika i porządnie tytułuje wątek..

Może najpierw sprawdzić sondę lambda..