Zobacz temat - [R420] Klima a moc
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R420] Klima a moc

kokosz77 - Sro Wrz 10, 2008 21:41
Temat postu: [R420] Klima a moc
Mam takie male pytanko bo moze to standard w naszych autkach , ale jak jade bez wlaczonej klimy to autko jest mniej skore do przyspieszenia, a jak klima jest wlaczona jakbym mial ze 20 koni wiecej pod maska. Z mojej skromnej wiedzy wiem ze powinno byc wlasnie na odwot bo klima obciaza auto
A moze cos jest nie tak i autko bez wlaczonej klimy powinno jeszcze lepiej sie kulac , mial moze ktos taki przpadek ??

kqba - Czw Wrz 11, 2008 08:19

U mnie jest właśnie na odwrót.
String - Czw Wrz 11, 2008 08:56

w TYM temacie są nawet wykresy z hamownii z włączoną klimą :twisted: (notabene moje wykresy heheheh)
wniosek: nie ma różnicy w koniach mechanicznych czy klima jest włączona czy wyłączona ;)

Pozdrówka

danielsonicl - Czw Wrz 11, 2008 10:38

Ja u siebie po włączeniu klimy czuje spadek mocy,zwłaszcza na mniejszych obrotach.
Brt - Czw Wrz 11, 2008 11:16

po włączeniu klimy jest odrobinę zmieniana dawka paliwa i moze to u Ciebie powoduje jakieś zmiany w mocy, ale generalnie powinien być minimalny spadek mocy, zauważalny głównie przy niskich obrotach silnika (ruszanie z miejsca itp.). Wykresy Stringa mówią wszystko ;) Proponuję podjechać na jakąś diagnostykę (kąt wtrysku, dawka paliwa)
zomb - Czw Wrz 11, 2008 11:35

U mnie jest podobnie jak u Kokosza,czyli wlączam klime i autko jakby miało więcej mocy,dziwne heh
piter34 - Czw Wrz 11, 2008 12:11

zomb napisał/a:
U mnie jest podobnie jak u Kokosza,czyli wlączam klime i autko jakby miało więcej mocy,dziwne heh

Dla mnie to nie jest dziwne. Włączona klima powoduje zwiększone obciążenie silnika.
Nie wiem jak jest w R400, ale w R600 gdy jest włączona klima, to są momenty gdy silnik jedzie "normalnie", a za chwilę (po słyszalnym cyknięciu przekaźnika) sprężarka włącza się i moc wyraźnie spada. Potem znowu wraca i tak stale, okresowo. Sprężarka po prostu nie pracuje cały czas.