Zobacz temat - [R25] Lusterko zewnetrzne i pilot
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R25] Lusterko zewnetrzne i pilot

firefighter - Sro Lis 05, 2008 15:12
Temat postu: [R25] Lusterko zewnetrzne i pilot
Witam
Mam taki problem a właściwie zapytanie
1 jaki teoretycznie powinien być zasięg pilota,u mnie po wymianie baterii działa zaledwie z około 2m
2 zewnetrzne lusterko po ustawieniu i kilkukrotnym zamknięciu i otwarciu drzwi opada pod wpływem drgań - co może być tego przyczyna i jak usunąć ewentualną usterkę?

zouza - Sro Lis 05, 2008 15:17

firefighter, zasięg u mnie jest podobny nawet po wymianie baterii.
marek78 - Sro Lis 05, 2008 17:12

U mnie z pilotem jest również podobnie po wymianie baterii działa tylko z bliska
firefighter - Sro Lis 05, 2008 17:31

A zauważyłem jeszcze, że piloty są strasznie podatne chyba na pole elektromagnetyczne.Bo w pobliżu przekaźników GSM dostają jobla żeby otworzyć auto muszę przyłożyć go do szyby żeby zadziałał.
morris - Sro Lis 05, 2008 18:17

Przyłóż piloota do głowy i otwórz usta - powinno trochę zwiększyć zasięg (u mnie o jakieś 3 metry)
Pazdzioch - Sro Lis 05, 2008 18:22

U mnie nie wymieniałem jeszcze baterii i poprzedni właściciel przez 2 lata użytkowania też nie. Mam podobny zasięg. Poza tym ciesz się że jest taki nie otworzy Ci się auto jak będziesz w restauracji i siądziesz na pilocie :mrgreen:
Lechos - Sro Lis 05, 2008 18:39

morris napisał/a:
Przyłóż piloota do głowy

Potwierdzam, dziala. W ten sposob otwieram sam. od tylu z okolo 15m, ale robilem to tylko w celach naukowych ( szerokosc rozwarcia paszczy) :lol:
Troche glupio by to wygladalo na ulicy :grin:

Pazdzioch - Sro Lis 05, 2008 18:43

W sumie można by z ta paszczą z czajany zrobić żeby nikt nie widział,a druga sprawa to to że można zwrócić uwagę ludzi na własne auto. stojąc z rozdziawiona paszczą patrząc na rowerka. Ludzie z natury przyjdą zobaczyć czemu się tak gość dziwi :mrgreen:
lineumaciel - Czw Lis 06, 2008 08:24
Temat postu: Re: [R25] Lusterko zewnetrzne i pilot
firefighter napisał/a:
Witam
Mam taki problem a właściwie zapytanie
1 jaki teoretycznie powinien być zasięg pilota,u mnie po wymianie baterii działa zaledwie z około 2m
2 zewnetrzne lusterko po ustawieniu i kilkukrotnym zamknięciu i otwarciu drzwi opada pod wpływem drgań - co może być tego przyczyna i jak usunąć ewentualną usterkę?



A możesz coś konkretniej napisać o tym lusterku?. To ręczne lusterko?. Czy opada samo szkło?.

Lewe czy prawe????

firefighter - Czw Lis 06, 2008 14:44
Temat postu: Re: [R25] Lusterko zewnetrzne i pilot
lineumaciel napisał/a:
firefighter napisał/a:
Witam
Mam taki problem a właściwie zapytanie
1 jaki teoretycznie powinien być zasięg pilota,u mnie po wymianie baterii działa zaledwie z około 2m
2 zewnetrzne lusterko po ustawieniu i kilkukrotnym zamknięciu i otwarciu drzwi opada pod wpływem drgań - co może być tego przyczyna i jak usunąć ewentualną usterkę?



A możesz coś konkretniej napisać o tym lusterku?. To ręczne lusterko?. Czy opada samo szkło?.

Lewe czy prawe????

Prawe manualne lusterko opada przy jeździe po nierównościach oraz zamykaniu drzwi

lineumaciel - Czw Lis 06, 2008 14:51
Temat postu: Re: [R25] Lusterko zewnetrzne i pilot
firefighter napisał/a:
lineumaciel napisał/a:
firefighter napisał/a:
Witam
Mam taki problem a właściwie zapytanie
1 jaki teoretycznie powinien być zasięg pilota,u mnie po wymianie baterii działa zaledwie z około 2m
2 zewnetrzne lusterko po ustawieniu i kilkukrotnym zamknięciu i otwarciu drzwi opada pod wpływem drgań - co może być tego przyczyna i jak usunąć ewentualną usterkę?



A możesz coś konkretniej napisać o tym lusterku?. To ręczne lusterko?. Czy opada samo szkło?.

Lewe czy prawe????

Prawe manualne lusterko opada przy jeździe po nierównościach oraz zamykaniu drzwi



ale czy opada całe lusterko(odchodzi od karoserii) czy opada szkło?. Jeśli całe lusterko to od wewnętrznej strony zdejmij taką czarną zaślepkę. Będziesz miał tam trzy śruby, być może któraś już nie trzyma.

firefighter - Czw Lis 06, 2008 17:26

Opada samo szkło lusterko trzyma karoserii
lineumaciel - Czw Lis 06, 2008 18:31

firefighter napisał/a:
Opada samo szkło lusterko trzyma karoserii



jutro wleze na strych i obadam lusterko. Zobaczę jak jest szkło przymocowane i dam znać

firefighter - Pią Lis 07, 2008 15:13

Jak jest mocowane szkło wiem i wszystko u mnie OK wydaje mi się, że problem tkwi w ciegnach-są jakby za śliskie i nie trzymają linek w pozycji tak mi się wydaje.Ale jest tam jeszcze do tylnej części lusterka przymocowany taki plastikowy jezyczek wchodzący w specjalne wyciecie.U mnie jakby był posmarowany jakąś klejącą substancją i ten otwór w obudowie do którego to wchodzi również.Więc może to to cosik powinno trzymać lustro na swoim miejscu,może ten jakby klej się wytarł.
lineumaciel - Sob Lis 08, 2008 18:53

firefighter napisał/a:
Jak jest mocowane szkło wiem i wszystko u mnie OK wydaje mi się, że problem tkwi w ciegnach-są jakby za śliskie i nie trzymają linek w pozycji tak mi się wydaje.Ale jest tam jeszcze do tylnej części lusterka przymocowany taki plastikowy jezyczek wchodzący w specjalne wyciecie.U mnie jakby był posmarowany jakąś klejącą substancją i ten otwór w obudowie do którego to wchodzi również.Więc może to to cosik powinno trzymać lustro na swoim miejscu,może ten jakby klej się wytarł.



hmmm to nie pomogę w tym przypadku, proponuję się zastanowić nad nowym lusterkiem