Zobacz temat - [R200 2.0 SDi 98'] Padł siłownik centralnego w bagażniku.
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R200 2.0 SDi 98'] Padł siłownik centralnego w bagażniku.

Morhenot - Pią Lis 14, 2008 18:29
Temat postu: [R200 2.0 SDi 98'] Padł siłownik centralnego w bagażniku.
Witam,
Mam problem z centralnym zamkiem w klapie bagażnika. Silniczek nie ma mocy aby pociągnąć zamek, ponoć padły w nim szczotki czy coś takiego. Nie wiecie gdzie mogę dostać taki silniczek czy też cały siłownik? Byłem w jednym punkcie w Lublinie ale facet nie miał nic co by pasowało. Na allegro znalazłem jedynie do rovera 400 i 600 myślicie ze będzie pasować? A może siłownik od hondy civic jest taki sam?
Pozdrawiam

Kris - Pią Lis 14, 2008 21:35
Temat postu: Re: [R200 2.0 SDi 98'] Padł siłownik centralnego w bagażniku
Morhenot napisał/a:
Witam,
Mam problem z centralnym zamkiem w klapie bagażnika. Silniczek nie ma mocy aby pociągnąć zamek, ponoć padły w nim szczotki czy coś takiego. Nie wiecie gdzie mogę dostać taki silniczek czy też cały siłownik? Byłem w jednym punkcie w Lublinie ale facet nie miał nic co by pasowało. Na allegro znalazłem jedynie do rovera 400 i 600 myślicie ze będzie pasować? A może siłownik od hondy civic jest taki sam?
Pozdrawiam


Skąd pewność że to wina szczotek czy czego tam jeszcze? Silniczek się odzywa? Jeśli nie, stawiam na wiązkę kabli w tylnej klapie, norma w R200 po kilku latach eksploatacji.

Morhenot - Sob Lis 15, 2008 09:40

Sprawdziłem, prąd dochodzi. Zresztą jeszcze nie dawno sporadycznie działał, a teraz słychać jak niby go kręci ale nie ma siły pociągnąć zamka.
Kris - Pon Lis 17, 2008 10:24

Morhenot napisał/a:
Sprawdziłem, prąd dochodzi. Zresztą jeszcze nie dawno sporadycznie działał, a teraz słychać jak niby go kręci ale nie ma siły pociągnąć zamka.


to może być różnie, sprawdzasz na otwartej klapie i jest OK bo może akurat styka, ściągnij gumkę z prawej strony przy zawiasie klapy i przyglądnij się kablom, zawsze to lepiej sprawdzić na początku niż wymieniać silnik.

Morhenot - Pon Lis 17, 2008 15:27

Sprawdzałem na zamkniętej klapie, i silnik kreci za każdym razem i nawet wtedy nie daje rady zamknąć czy otworzyć zamka.
Remigiusz - Pon Lis 17, 2008 16:43

Hmm.. al próbowałeś zamek na oliwić? U mnie było tak ze w cale odkąd mam R220 nie działał tylko czasem otwierał klapę z tyły :cry:

Potem wciągnąłem silniczek i podłączyłem do zasilacza w domu na 12V. Dałem mu żeby się chwile kręcił w jedna i druga stronę parę minut i potem działa prawie cale lato. Az mi teraz na jesień znów padł. Wiec znów tak zrobiłem i znów działał ale tylko parę dni. :mrgreen: Wiec mi się juz 3 raz nie chciało go wyciągać.

A wiązkę już naprawiałem :wink: Wiec nie jest to tego winna bo jak się go wyjmie i podłączy na 12V to działa. :evil: A był bym tez ciekaw gdzie taki silniczek sam nowy kupić. Musze jeszcze zobaczyć w tych sklepach co maja te RC Cars na prąd to powinni mieć rożne silniczki.

Morhenot - Pon Lis 17, 2008 18:06

Naoliwienie zamka to była pierwsza czynność. Jako ze zajmuje się trochę elektroniką to próbowałem dokupić podobny silniczek. Niestety kształt siłownika wymusza użycie konkretnie takiego silniczka. Próbowałem już dokupić taki silniczek w punkcie zajmującym się właśnie czymś takim, i tam dowiedziałem się ze najprawdopodobniej jest wytarta co najmniej jedna ze szczotek, przez co silnik się kreci ale nie ma odpowiedniej mocy.
To w końcu wie ktoś czy silniczek od rovera 400 będzie taki sam? Mogę zamieścić foto czy rozmiar mojego siłownika aby było łatwiej porównać.
Pozdrawiam

rtoip24 - Pon Lis 17, 2008 22:45

Ja osobiście założyłbym uniwersalny siłownik za 15zł. Dwa dni temu oblukałem tylną klapę od środka [R200 2.0 SDi 99' -mój nowy nabytek :mrgreen: ] i myślę że to najlepsze rozwiązanie w przypadku braku oryginalnej części.
Bynajmniej nie chodzi o niską cenę ale o to żeby sobie zbytnio życia nie utrudniać. Nie raz zamieniałem oryginalne na uniwersalne i wszystko było OK.

b0b3k - Pon Lis 17, 2008 23:11

Uniwersalny do tylniej klapy to 15 minut roboty na 1 srube porządnie skrecic z blaszką nawet cięgna nie trzeba tylko podczepić do plastiku i tyle, razem z dwoma kabelkami unlock/lock odciac przed kostką trzeba bo itak tam nie leci dalej
Remigiusz - Pon Lis 17, 2008 23:16

Jakiś link na taki uniwersalny siłownik ? W sumie fakt przecież są te takie dokładane centralki :mrgreen:
b0b3k - Pon Lis 17, 2008 23:18

allegro.pl - siłownik centralnego zamka ;)
Remigiusz - Pon Lis 17, 2008 23:19

juz mam na allegro tego pleno jest :mrgreen:

[ Dodano: Pon Lis 17, 2008 23:19 ]
hehe.. no dziekuje w tym samym czasie :wink:

[ Dodano: Pon Lis 17, 2008 23:20 ]
ten jest the best : :mrgreen:

http://allegro.pl/item484..._8kg_slave.html