Zobacz temat - [r214i] Cieknie woda do drzwi
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [r214i] Cieknie woda do drzwi

b0b3k - Czw Lis 20, 2008 11:48
Temat postu: [r214i] Cieknie woda do drzwi
Mam problem z cieknąca wodą do srodka drzwi, przyczyną jest zewnętrzna uszczelka szyby (tzn. ta która przylega do szyby i jej zadaniem jest blokowanie dostepu wody przy odsuwaniu i zasuwaniu okna) ale ona puszcza wode bez ruszanią szybą :(

czy ktoś ma jakiś pomysł?

Brt - Czw Lis 20, 2008 11:52

zjechać oknem na sam dół i trochę przygiąć ją w kierunku okna. Pozatym sprawdzic drożnosc odpływów z wewnątrz drzwi i sprawdzic czy folia pod boczkiem jest szczelnie przyklejona lub przy okazji wygłuszyć i uszczelnić drzwi matą bitumiczną :) woda do środka drzwi nawet przy dolegającej uszczelce bedzie się lała trochę. Jeśli odpływy są ok, to do środka auta nie będzie sie dostawać :ok:
b0b3k - Czw Lis 20, 2008 11:54

No tak, wczoraj wygłuszalem jedne drzwi bo na drugie dziś mam garaż wolny :) i zauwazylem jak mi ciekła woda i szyba była "mokra" przy styku z tąuszczelką , a uszczelka wygląda na sparciałą taki "plastik" prawie od strony dolegającej do szyby.


a gdyby ją odgiąc przesmarować lekko sylikonem sanitarnym i po wyschnieciu przylozyc do szyby ?:P

Brt - Czw Lis 20, 2008 12:50

Cytat:
a gdyby ją odgiąc przesmarować lekko sylikonem sanitarnym i po wyschnieciu przylozyc do szyby ?:P

mam mieszane uczucia, czy póxniej będzie sięprawidłowo przesuwała. Orginalna ma chyba takie "włoski" , które ułatwiają przesuwanie :roll:

b0b3k - Czw Lis 20, 2008 12:56

jeszcze mam w domu sylikon w sprayu do uszczelek, moze jakby go lekko psiknac w te uszczelke sparciałą to coś pomoze ? niby nie tłusci powierzchni


coś takiego ale innej firmy - http://www.k2.com.pl/skle...?products_id=93