Zobacz temat - [R75] Wyświetlacz komputera pokładowego - regeneracja
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Wyświetlacz komputera pokładowego - regeneracja

mario1977 - Czw Gru 04, 2008 17:25
Temat postu: [R75] Wyświetlacz komputera pokładowego - regeneracja
czy orientuje się ktoś może ilie kosztuje regeneracja wyświetlacza (tego pomiędzy dwoma licznikami) - działa w nim co druga linia i jest zamazany obraz.
Fresh - Czw Gru 04, 2008 20:00

Podpinam się pod temat.
se7en86 - Czw Gru 04, 2008 20:09

z regeneracją chyba ciężko będzie, łatniej i taniej wymienisz na nowy wyświetlacz ( jakaś używka może )
mario1977 - Czw Gru 04, 2008 21:29

coś mi się o uszy na forum obiło, że można coś takiego zrobic tylko nie wiadomo czy to się opłaca.
Zukowaty - Pią Gru 05, 2008 13:09

Ja tylko wiem ze w innych autach regeneruja wyswietlacze-matrwe linie. Nic wiecej mi nie wiadomo w tym temacie ;) Przy rozbieraniu trzeba uwazac na wskazowki bo sa na silniczkach krokowych i latwo je rozkalibrowac. Wyswietlacz jest wlutowany w plytke, wiec dochodzi kwestia wyjecia go.
Rowan - Sob Gru 06, 2008 09:43

Co do wyświetlacza, to mój kolega w R75 w męski organś mechanika/elektronika regenerował zapłacił coś koło 400zł, z tego co mówił, to problem był z wyjęciem samego wyświetlacza.

Zukowaty, fajny opis, daje do myślenia :mrgreen:

Zukowaty - Sob Gru 06, 2008 09:55

Rowan wytlumaczenie opisu masz pod koniec tematu "Poznan" w spotach :evil:

[ Dodano: Sob Gru 06, 2008 09:56 ]
Co do wyswietlacza to zauwazylem ze jak jest dlugo na mrozie to mam martwe linie ale jak sie ogrzeje to jest wszystko ok.

pawelresz - Sob Gru 06, 2008 09:57

Wejdźcie na forum BMW, w piątkach produkowanych od 96 r mają ten sam problem, wyświetlacz jest zbudowany na tej samej zasadzie jak w R 75, tam na forum są namiary na gościa z Koszalina , który robi takie rzeczy, możliwe że podejmie się również rege w R 75. W BMW nie kosztowało to aż 400 PLN. Szukam namiarów na tego gościa, jak znajdę wrzucę linka. http://moto.allegro.pl/it...mw_naprawa.html piszą, że regenerują również inne wyświetlacze niż Opel, mają ponoć ogromne doświadczenie. Można sprawdzić, jeśli kogoś interesuje. Jeszcze namiary na jakiegos gościa z Radomia , podają na forum BMW, że naprawiał, jest tani i solidny , tu nr 0601233858 lub 0506139188.
Rowan - Sob Gru 06, 2008 09:58

Zukowaty, naprawdę masz pecha :/
Współczuję.

Zukowaty - Sob Gru 06, 2008 10:13

Rowan ale pamietaj ze kocham to auto taaaaak... Moze uszczelki przezyly i wroce.We wtorek bede juz mial termostat i wtedy sie zobaczy wszystko.Sorry za OFF :wink:
Rowan - Sob Gru 06, 2008 10:17

Zukowaty, no to wychodzi na to, że nowy termostat pier....ł?
Zukowaty - Sob Gru 06, 2008 10:20

Zgadza sie. I teraz sie moze okazac ze przez nowy oryginalny i najdrozszy termostat moze byc do roboty silnik ale to by byla ostatnia rzecz jaka w tym aucie zrobie za wiecej niz 500zl. Potem sie zabawie w strazaka Sam'a chyba :twisted: i kupie VW na przekor wszystkim
pawelresz - Sob Gru 06, 2008 10:46

Znalazłem ten namiar do gościa z Koszalina, z tego co wiem naprawia również wysyłkowo i niczego nie psuje przy tym, naprawił bardzo wiele wyświetlaczy w BMW E 39 - brał 300 PLN za regenerację martwych pixeli. Podaję nr do gościa z Koszalina 602268217.
mario1977 - Sob Gru 06, 2008 11:12

Tak sobię myślę, że może lepszym wyjściem z tej sytuacji to kupno używanego licznika z właściwie działającym wyświetlaczem. Na allegro są różne ceny od około 150pln do 500pln
Zukowaty - Sob Gru 06, 2008 11:32

mario1977 to chyba jednak prosciej zregenerowac za te 300zl i miec pewnosc ze jest ok.
markdania - Czw Sty 16, 2014 21:51
Temat postu: wyswietlacz linie pionowe
pawelresz napisał/a:
Wejdźcie na forum BMW, w piątkach produkowanych od 96 r mają ten sam problem, wyświetlacz jest zbudowany na tej samej zasadzie jak w R 75, tam na forum są namiary na gościa z Koszalina , który robi takie rzeczy, możliwe że podejmie się również rege w R 75. W BMW nie kosztowało to aż 400 PLN. Szukam namiarów na tego gościa, jak znajdę wrzucę linka. http://moto.allegro.pl/it...mw_naprawa.html piszą, że regenerują również inne wyświetlacze niż Opel, mają ponoć ogromne doświadczenie. Można sprawdzić, jeśli kogoś interesuje. Jeszcze namiary na jakiegos gościa z Radomia , podają na forum BMW, że naprawiał, jest tani i solidny , tu nr 0601233858 lub 0506139188.


To powinno wystarczyc podgrzanie przy zlaczu tasmy bardzo ostroznie opalarka lub stacja lutownicza ustawiajac odpowiednia temp. nawiewu i z odleglosci odpowiedniej powinno pomoc ale bardzo uwazac bo latwo zniszczyc przegrzac miejsce grzania nie za blisko kontrolowac temp. najbezpieczniej to stacja lutownicza bo ustawicz taka temperature nawiewu ze nic nie uszkodzi nie przepali

MaReK - Czw Sty 16, 2014 22:41

Cytat:
To powinno wystarczyc podgrzanie przy zlaczu tasmy bardzo ostroznie opalarka lub stacja lutownicza ustawiajac odpowiednia temp. nawiewu i z odleglosci odpowiedniej powinno pomoc ale bardzo uwazac bo latwo zniszczyc przegrzac miejsce grzania nie za blisko kontrolowac temp. najbezpieczniej to stacja lutownicza bo ustawicz taka temperature nawiewu ze nic nie uszkodzi nie przepali


Rozbierałeś i sprawdzałeś? To jest na klej... klej się utlenia i po połączeniu.
Poprawna naprawa polega na zdjęciu, usunięciu pozostałości kleju, odcięciu kawałka taśmy oraz przyklejeniu jej na nowo. Opalarka czy stacja hotair na nie wiele się zdają. Poza tym nie tylko w połączeniu taśmy z płyktą PCB jest problem. Tutaj można jeszcze, jak ktoś sprawny i manualny zrobić połączenie cynowane lub na paście do lutowania. Jak się nie ma doświadczenie, lepiej nie bawić, się zapłacić 150 zł i mieć spokój na kolejne kilka lat.

haszczyc - Czw Sty 16, 2014 23:06

MaReK napisał/a:
Jak się nie ma doświadczenie, lepiej nie bawić, się zapłacić 150 zł i mieć spokój na kolejne kilka lat.
_________________
dokładnie jak Marek piszę ja tak zrobiłem, wysłałem do regeneracji i do teraz jest super! :)
WojWas - Pią Sty 17, 2014 00:02

haszczyc napisał/a:
dokładnie jak Marek piszę ja tak zrobiłem, wysłałem do regeneracji i do teraz jest super! :)


A gdzie wysłałeś? :)

MaReK - Pią Sty 17, 2014 00:04

Jest póki co jedno miejsce, które potrafi. W wątku tym lub pobocznym jest adres i dane dokałdne.
WojWas - Pią Sty 17, 2014 00:34

Dobra tak popatrzyłem po tych innych tematach to MaReK ty mówisz o tym Aceef z Zielonej góry?
haszczyc - Pią Sty 17, 2014 01:45

tutaj :) http://aceef.pl/kontakt.htm
prebenny - Wto Wrz 08, 2015 18:01

Podpinając się trochę pod temat ktoś wie na które piny, w której wtyczce trzeba podać zasilanie/masę żeby zapalić wyświetlacz/uruchomić test?

Mam drugi licznik ale jestem zbyt leniwy żeby stary wymontować i chciałem tego na krótko podpiąć po prostu żeby sprawdzić :p

sknerko - Wto Wrz 08, 2015 19:52

prebenny a Rave nie przeglądał? ;>
prebenny - Wto Wrz 08, 2015 20:05

Oj sknerko złapałeś mnie ;)
sknerko - Wto Wrz 08, 2015 20:09

Akurat nie mam pod ręką bo bym tobie napisał.