Zobacz temat - [R214] Spryskiwacze - działa/niedziała
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R214] Spryskiwacze - działa/niedziała

aga_terve - Sro Sty 07, 2009 21:25
Temat postu: [R214] Spryskiwacze - działa/niedziała
Problem mamy ze spryskiwaczami

Działały, obydwa bardzo dobrze

Potem działał lewy, potem prawy, a teraz ani jeden ani drugi :/

Jak je wlaczamy to słychac, że coś tam ciągnie ale tylko się jakieś małe bąbelki robią i nic nie leci. Jak sprawdzić co jest nie tak?

phuss - Sro Sty 07, 2009 21:26

Albo płyn się skończył albo zamarzł
aga_terve - Sro Sty 07, 2009 21:32

phuss napisał/a:
Albo płyn się skończył albo zamarzł


no way

dolaliśmy nowy, przestało działać przed mrozami :neutral:

arczi83 - Sro Sty 07, 2009 21:38

to zdejmij wężyk z końcówki spryskiwacza i jak będzie lecieć płyn tzn że końcówki są zanieczyszczone lub zamarznięte, a jak nie to wina gdzieś w przewodach
greg-si - Sro Sty 07, 2009 21:38

aga_terve, bardzo możliwe że jak kończył się płyn to był na dnie jakiś syf i pompka pociągnęła go troszkę a co za tym idzie przewody się zapchały
najlepiej przede wszystkim przedmuchać sprężonym powietrzem przewody

phuss - Sro Sty 07, 2009 21:53

Z brudu najczęściej zapychają się same spryskiwacze, jak nie masz możliwości przedmuchać sprężonym powietrzem to spróbuj przepchać je igłą, włączyć spryskiwacze, znowu przepchać igłą i tak kilka razy. Powinno pomóc .
Zigg - Sro Sty 07, 2009 23:45

Odepnij wężyki od dysz spryskiwaczy (łączą się pod maską), włącz spryskiwanie i zobacz czy płyn leci równomiernie z obydwu wężyków.
Jeśli nie, lub słabo, to zapchane są przewody lub uszkodzona pompka.
Jeśli tak, to zapchane są dysze.
Wydłub je (dysze :) ) z maski i każdą z ich dwóch dziurek przetkaj nie igłą bo to niewiele da jeśli paproch wlazł głęboko (lub to nie paproch a zebrany gęsty osad), a cieniutkim drucikiem, cieńszym od nitki ;) . Sukces gwarantowany.

W sumie to samo co napisali koledzy, ale troche inaczej :)

aga_terve - Nie Sty 11, 2009 17:46

Przeczyszczenie cieniusienkim drucikiem pomogło :) Dzieki wielkie :)
DawidNB - Nie Sty 11, 2009 21:25

jak ci całkiem zdechną całkiem zamontuj sobie takie.
http://www.allegro.pl/ite...civic_inne.html
nie trzeba żadnym drutem ani szpilką grzebać i fajnie sikają.

zouza - Nie Sty 11, 2009 21:27

Chyba, że Ci zamarznie tak jak ostatnio :P
TomC - Nie Sty 11, 2009 23:47

DawidNB napisał/a:
zamontuj sobie takie


Ja bym nie montował... Efekt niby jest ale czegoś brakuje. Same dysze nie trzymają się maski i trzeba podklejać. Brak możliwości regulacji a pryskają za nisko. Na dzień dobry wymiana pompki na znacznie mocniejszą i nowe przewody....

zouza - Pon Sty 12, 2009 07:18

TomC, hmm nie wiem jak ty robiłeś, ale Dawid tam nic nie zmieniał i nie kleił i działa dobrze i pryska dobrze. Może w R400 jest inaczej, ale laska pyta o R200.
TomC - Pon Sty 12, 2009 10:42

Czy akurat R200 ma inne otwory do montażu dysz, tego nie wiem. Mi w R400 dysze z Civica nie trzymają się w żaden sposób. Jedynie trzymają się na przewodach ze spryskiwacza. Drugi minus to zły kąt maski w R400 przez co na postoju sika w miarę ok jednak podczas jazdy (100km/h) daje tylko do połowy szyby.

Wracając do tematu.
Proponuję w wolnej chwili zdemontować zbiorniczek, wyczyścić go wraz z czyszczeniem pompki (ek), kupić i wymienić wężyki na silikonowe, wymienić zaworek zwrotny lub zamontować jeżeli fabrycznie nie było, zdemontować dysze i dobrze wydmuchać. Profilaktycznie można zamontować mały filterek na wężyku. Będzie na przyszłość wyłapywać.
Jeżeli sama pompka słabo pompuje (tak było u mnie) wymienić pompkę. Pasują z Forda. Kwestia dorobienia przewodów zasilających.

DawidNB - Pon Sty 12, 2009 15:09

TomC,

u mnie wszystko spasowało idealnie nic nie odpada sika na środek szyby i szczerze polecam.

jedyny mankament to ze nisko sika przy prędkościach ok 140 km i więcej sika trochę niskawo ale to chyba normalne.

pozdrawiam
DawidNB

ploomy - Pon Sty 12, 2009 15:38

DawidNB napisał/a:

jedyny mankament to ze nisko sika przy prędkościach ok 140 km i więcej sika trochę niskawo ale to chyba normalne.

To tak jakbyś jechał 200 km/h kabrioletem i narzekał że Ci w uszy troche wieje :grin:
Generalnie jak muszę używać spryskiwania, to pogoda zazwyczaj nie pozwala jechać szybciej niż 8-9 dyszek. Ale może przewrażliwiony jestem :smile:

Mix - Pon Sty 12, 2009 15:45

DawidNB napisał/a:
jak ci całkiem zdechną całkiem zamontuj sobie takie.
http://www.allegro.pl/ite...civic_inne.html
nie trzeba żadnym drutem ani szpilką grzebać i fajnie sikają.

Ale nie koniecznie do kupienia konkretnie na tej aukcji na Allegro. Polecam ASO Citroena - spryskiwacze od C3. Są to dokładnie te same, co sprzedawane na Allegro. Cena - 24zł za 2 sztuki, a nie 45 jak na aukcji :wink: Mam takie u siebie i jestem bardzo zadowolony. Nie będę się rozpisywał, bo był już wątek o tych psikaczach :wink:

AndrewS - Pon Sty 12, 2009 22:29

http://forum.roverki.eu/v...hlight=mg%B3owe