Zobacz temat - [r 200] szyby Parują!! nic nie widać
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [r 200] szyby Parują!! nic nie widać

Firq - Pon Sty 12, 2009 00:27
Temat postu: [r 200] szyby Parują!! nic nie widać
Witam mam roverka 220sdi i nie moge dac sobie rady z szybami... tak paruja ze glowa za mała próbowałem juz wkładaś pod wycieraczki gazety i nic nawiew chodzi cały czas na 3 i 4 biegu i odparowana i czysta jest tylko przednia szyba a zeby coś zobaczyć z lewej badz prawej opuszczam szyby w dół ;/ ;/ o tylnich juz nie wspomne normalnie woda z nich leci jak pojezdze z 30 min i cały czas zaparowane nie mam klimy wiec nie osusze troche tego powietrza ;/ ;/ a jak dmuchawa chodzi na 1 biegu to nawet przednia mi paruje....;/ co mam z tym zrobic?? z tego co wyczytałem to model 200 nie ma filtra pyłkowego?? mozna go jakos załozyć zeby coś pomogło??
azer - Pon Sty 12, 2009 00:31

ło jezu :) cały wieczór są omawiane w tym samym dziale sposoby czemu szyby parują i dodatkowo zamarzają. Zapoznaj się z tematem: http://forum.roverki.eu/v...t=34943&start=0

filtr pyłkowy/kabinowy są zawsze w modelach z klimą. Jak nie masz klimy to z tego co pamiętam założenie jest możliwe, poszukaj w faq :ok:

zapal - Pon Sty 12, 2009 08:23

a nagrzewnica wporzadku?? koledze w astrze jak przecikala nagrzewnica to wlasnie mial okropnie zaparowane szyby...
Brt - Pon Sty 12, 2009 09:10

zasadnicza sprawa .... czy masz obieg zewnętrzny włączony ?? Może gdzieś linka jest zerwana i jeździsz na wewnętrznym :roll: Jak ruszasz prawym suwakiem to słychać jak się hałas od nawiewu zmienia ?? Co do filtra, to zdejmij schowek pasażera i jeśli masz fabrycznie przygotowane miejsce, to mozesz wrzucić filtr. Powinien pasować ten:
http://www.roverki.pl/mod...ies=Technika#67

Bezel - Pon Sty 12, 2009 12:30

Brt mam miejsce na filtr bo patrzyłem juz kiedyś ale tak na logike biorąc filtr powinien być zamontowany przed dmuchawą przed całym układem a z tego co ja widziałem to miedzy dmuchawą nagrzewnicą jest miejsce na filtr...?Jesli nie mam racji poprawcie mnie bo jak włoze filtr miedzy własnie dmuchawe a nagrzewnice to nie bedzie dmuchało bo przez filtr cieżko bedze miało co nie??
zapal napisał/a:
a nagrzewnica wporzadku?? koledze w astrze jak przecikala nagrzewnica to wlasnie mial okropnie zaparowane szyby...
nagrzewnica chyba ok bo płynu nie ubywa z układu i jeszcze sam ja osobiscie czyściłem zeby lepiej w aucie grzało :)
Kolego Brt Obieg mam wlączyć wewnętrzny czy zewnętrzny?? mam wewnetrzny właczony!

b0b3k - Pon Sty 12, 2009 12:37

Bezel napisał/a:
Brt mam miejsce na filtr bo patrzyłem juz kiedyś ale tak na logike biorąc filtr powinien być zamontowany przed dmuchawą przed całym układem a z tego co ja widziałem to miedzy dmuchawą nagrzewnicą jest miejsce na filtr...?Jesli nie mam racji poprawcie mnie bo jak włoze filtr miedzy własnie dmuchawe a nagrzewnice to nie bedzie dmuchało bo przez filtr cieżko bedze miało co nie??
zapal napisał/a:
a nagrzewnica wporzadku?? koledze w astrze jak przecikala nagrzewnica to wlasnie mial okropnie zaparowane szyby...
nagrzewnica chyba ok bo płynu nie ubywa z układu i jeszcze sam ja osobiscie czyściłem zeby lepiej w aucie grzało :)
Kolego Brt Obieg mam wlączyć wewnętrzny czy zewnętrzny?? mam wewnetrzny właczony!

Z E W N E T R Z N Y !

Brt - Pon Sty 12, 2009 13:13

włącz zewnętrzny i problem z parowaniem się skonczy ;) Filtr jest pomiędzy dmuchawą a nagrzewnicą, jak go założysz to spadnie siła nadmuchu.
Czasami jak mam więcej osób w aucie to stosuję jeszcze taki patent, że korzystam z tego "bypassu" chłodnego powietrza (lewy suwak tak do połowy). Zamykam kratki środkowe a boczne ustawiam w kierunku szyb. Pokrętło ustawiam na szyby, i wtedy mam dość spory nadmuch zarówno na przednią szybę (ciepłe) jak i boczne szyby (chłodne powietrze) i szyby są odparowane, bez użycie klimy :)

Skiba - Pon Sty 12, 2009 13:59

A czy wg Was klima się włączy i będzie działać przy minusowych temperaturach ? (np. -15 C)
maciej - Pon Sty 12, 2009 14:04

Będzie.
Roverki nie mają zabezpieczenia, a np w R800 klimatronik automatycznie włącza sprężarkę, żeby szybciej odparować wnętrze nawet jak jest zimno (przynajmniej tak mi się wydaje patrzącn a to, że po pewnym czasie jałowe się minimalnie podnosiły i czułem takie drgnięcie, jak przy załączeniu kilmy).

To chyba piter34 pisał, że w AR nie działa poniżej 3 st. C, ale ZTCW to w Roverkach działa. :)

Brt - Pon Sty 12, 2009 14:04

nie powinna ... od tego masz czujnik przy parowniku chroniący parownik przed zamarzaniem. U mnei ostatnio przy mrozie nie zadziałała. Ciekawe czy dziś by ruszyła :roll:
maciej - Pon Sty 12, 2009 14:06

Hmm... To widać się myliłem...

Aż muszę otworzyć maskę i zobaczyć, czy w R600 się załącza, czy to tylko efekt autosugestii, że jak wcisnę przycisk A/C to autko szybiej odparowuje. ;)

Brt - Pon Sty 12, 2009 14:10

jeśli będziesz miał + temp w środku to możliwe, że zadziała i .... nie bedzie autosugestii tylko rzeczywiście szybciej się odparuje :)

[ Dodano: Pon Sty 12, 2009 14:14 ]
hmm przynajmniej w R200 jest czujnik :roll:

thef - Pon Sty 12, 2009 14:20

No właśnie, mi ostatnio nie chce zadziałać i się martwiłem.. może jednak niepotrzebnie? ;)
maciej - Pon Sty 12, 2009 14:31

Jak będę miał chwilę, to sprawdzę. :)
Brt - Pon Sty 12, 2009 14:37

hmm właśnie .... przypomnieliście mi, że coś ostatnio włacznik klimy fochy strzela :roll: moze to czas, zeby się nim zająć ;)
Firq - Pon Sty 12, 2009 21:07

Auto Wyszorowane szyby odtłuszczone wycieraczki wysuszone obieg zewnetrzny i moment i szyby czyste :) nawet teraz jak jade to widze w bocznych szybach :D :mrgreen:
Mam jeszcze jedno pytanie... tzn Problemik bo jak wlacze ogrzewanie tylniej szyby to grzeja mi tylko 3 paski i nic wiecej i słabo widoczna jest tylnia szyba przez to ;/ da sie to jakoś naprawić ?? bo mnie to meczy :) Brt Punkt leci na konto :)

thef - Pon Sty 12, 2009 21:17

Firq napisał/a:
da sie to jakoś naprawić ?? bo mnie to meczy
Trzeba kupić specjalny klej na bazie srebra, dostępny na allegro za kilkanaście złotych i wypełnić ubytki.
Lechos - Pon Sty 12, 2009 21:18

Firq napisał/a:
grzeja mi tylko 3 paski i nic wiecej i słabo widoczna jest tylnia szyba przez to da sie to jakoś naprawić

przeczytaj TEN temat