Zobacz temat - [R800] Jak wymienić mieszek?
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 800 - [R800] Jak wymienić mieszek?

paff - Sro Lut 11, 2009 16:22
Temat postu: [R800] Jak wymienić mieszek?
Witam

zdażyłem juz nabyc piekny wyglądjący jak orginał mieszek, na allegro za cale 31pln. Bez problemu moge podważyc ramke u podstawy mieszka, ale nie wiem jak zdjąć gałkę z drązka zmiany biegów żeby wymienić rzeczony mieszek.

Jak to zrobic szybko, sprawnie, z gracją i bez zbednej demolki :D

roboo - Sro Lut 11, 2009 17:56

Wymieniłem mieszek rok temu - gałkę drążka zmiany biegów po prostu odkręciłem.
paff - Sro Lut 11, 2009 18:05

no to jesli to sie odkęca to wypas i wyczes :-)
marcus - Sro Lut 11, 2009 20:15

I co poradziłeś sobie? Nie wiem jak jest u Ciebie , bo u mnie jest metalowa gałka pod którą jest pierścień zabezpieczony robaszkami ( małe wkręciki) trza je odkręcić). I wtedy dopiero zejdzie mieszek.
paff - Sro Lut 11, 2009 20:39

dziekuje za wskazowki Panowie :-) za kacje mieszek wezme sie jutro - planem jest go zdemontowac i zabrac do domu celem wymiany :-) bede zdawal relacje co i jak :D


dodaję info 12.02.2009
- demontaz gały to pikus, ona si epo prostu odkreca :-) wec zabralem do domu mieszek zamontowany na ramce (naciagniety na takich haczykach i jeszcze poprawiony zszywkami tapicerskimi malymi), po demontazu starego mieszka z ramki - super mila niespodzianka. mieszke z allegro pasuje w 100%, to jest po prostu kopia, naciagnalem go na ramke i juz bez zszywek siedzi dobrze, jutro beda testy w aucie :-)

rewiatalizacja tego elementu jest istotna dla dobrego samopoczucia w aucie i do tego prosta w wykonaniu :D