Zobacz temat - [R 220] Układ kierowniczy ...
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R 220] Układ kierowniczy ...

grembi - Czw Mar 05, 2009 12:57
Temat postu: [R 220] Układ kierowniczy ...
Witam.

Czy w roverkach normalnoscia jest iż po skręcie kierownica nie prostuje sie do jazdy na wprost czy to jakaś usterka ??

Byłem u mechanika bo miałem też inny problem i próbując ustalić czemu tak sie dzieje niczego sie nie dopatrzył.

Pozdrawiam

ywis - Czw Mar 05, 2009 13:01

U mnie normalnie wraca, coś musisz mieć nie tak albo brak wspomagania i/lub jakaś wada wspomagania.
grembi - Czw Mar 05, 2009 13:09

właśnie wspomaganie na 100% działa, wymieniona zostala nawet walnieta przkładnia ...
Brt - Czw Mar 05, 2009 13:13

powinno wracać ... czasem kopnięta geometria powoduje wolniejsze powracanie kół do jazdy na wprost, ale tak czy tak ... ma wracać :ok:
SeniorA - Czw Mar 05, 2009 13:19

ciśnienie w oponach dobre ? , a wymieniona przekładnia to nowa , regenerowana czy używka .
grembi - Czw Mar 05, 2009 13:20

Przekładnia jest nowa.
Cisnienie ok

SeniorA - Czw Mar 05, 2009 13:38

Jeśli mechanik nic nie stwierdził , a nie jest to przyzwyczajenie do poprzedniej i nic się nie poprawi z czasem , to może reklamacja nowej ?
thef - Czw Mar 05, 2009 14:19

Nieodbijająca kierownica może być spowodowana złym ciśnieniem w oponach, niewłaściwymi luzami na listwie zębatej oraz niewłaściwą geometrią zawieszenia.
SeniorA - Czw Mar 05, 2009 16:01

grembi napisał/a:
Przekładnia jest nowa.
Cisnienie ok
thef napisał/a:
niewłaściwą geometrią zawieszenia.
to jest możliwe ,jeśli po wymianie przekładni nie sprawdzili geometrii , ale zakładam, że sprawdzili.
grembi - Czw Mar 05, 2009 18:49

Najgorsze jest to ze nie wiem o co chodzi a do tego kierownica pracuje praktycznie bez zadnego oporu. Małe dziecko mogło by siąść i nia kręcic bez najmniejszych problemów '[

Pełny zakres skręcania kol to 3,5 obrotu kierownica

Ktos ma jakies pomysly co to moze byc ?

Może cos z wspomaganiem bo tak jakby tego wspomagania było za dużo .... sam już nie wiem

SeniorA - Czw Mar 05, 2009 19:38

Zapytaj tych którzy wymieniali przekładnię ,lub sprawdż na rachunku czy kontrolowali zbieżność kół .Jak nie to jedż na diagnostykę.
thef - Czw Mar 05, 2009 22:24

Jeżeli kierownica chodzi zbyt lekko to trzeba sprawdzić zawór regulacji ciśnienia i zawór wzmacniający i cały jego zespół.