Zobacz temat - Miłość do Roverków będzie sporo kosztowała
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Offtopic - Miłość do Roverków będzie sporo kosztowała

Mietkowski - Pią Kwi 17, 2009 09:07
Temat postu: Miłość do Roverków będzie sporo kosztowała
Właśnie przeczytałem

http://podatki.wp.pl/kat,...,wiadomosc.html

ywis - Pią Kwi 17, 2009 09:09

Ku***, już im się w głowa pie***** :evil: :evil: :evil:
Mietkowski - Pią Kwi 17, 2009 09:11

W artykule jest napisane, że podatek ma zastąpić akcyzę. Mam rozumieć, że cena paliwa w Polsce będzie będzie sporo obniżona?
argail - Pią Kwi 17, 2009 09:12

Idiotyzm, ale czego się spodziewać po tzw. Elycie ...
W d.. dostanę ludzie ze średnią krajową, dla których zakup 5~10-cio letniego samochodu to jedyna szansa na posiadanie środka lokomocji.
Jak zwykle (w polsce) najlepiej na tym wyjdą ci których dochody przekraczają naście miesięcznie i stać ich na zakup auta w salonie (które natychmiast po wyjechaniu z tegoż salonu traci od 10 do 40% wartości) ... brak mi słów, po prostu skrajny idiotyzm.
Efekt - każdy normalny człowiek będzie rejestrować samochód w czechach, ukrainie, niemczech itd itd...

ps. btw - ciekawe ile podatku zapłaci rząd za swoje 5-cio litrowe V6 w lanciach ....

wild_weasel - Pią Kwi 17, 2009 09:13

Mietkowski napisał/a:
W artykule jest napisane, że podatek ma zastąpić akcyzę. Mam rozumieć, że cena paliwa w Polsce będzie będzie sporo obniżona?
Akcyzę na samochody, nie na paliwo...
ywis - Pią Kwi 17, 2009 09:13

Mietkowski, jest napisane, a nie pisze, a to że zastąpi to nic nie zmienia, bo akcyzę płaciłeś przy rejestracji jednorazowo, a to będzie opłata z roku na rok obowiązkowa, przynajmniej ja tak wyczytałem, może źle czytam :shock:
Brt - Pią Kwi 17, 2009 09:13

Niech pomyślą, jak dać ludziom pracę, to auta sami wtedy zmienią .... no comment. Zresztą .... to nie przejdzie
wild_weasel - Pią Kwi 17, 2009 09:17

Panowie, spokojnie- to założenia do rządowego projektu ustawy. Od tego do wejścia przepisów w życie jeszcze dłuuuuga droga - trzy czytania, zabawy koalicja vs. opozycja, prezydent.
Zbyt duży będzie opór obywateli. Nikt nie odważy się wprowadzić ustawy jak wyżej, bo pozbawiłby 50% obywateli możliwości posiadania rozsądnego samochodu - a siebie głosów wyborców.

Mietkowski - Pią Kwi 17, 2009 09:17

argail napisał/a:
...
ps. btw - ciekawe ile podatku zapłaci rząd za swoje 5-cio litrowe V6 w lanciach ....


Rząd oczywiście będzie zwolniony z podatku

wild_weasel - Pią Kwi 17, 2009 09:21

argail napisał/a:
ciekawe ile podatku zapłaci rząd za swoje 5-cio litrowe V6 w lanciach ....

Nie "rząd zapłaci", tylko my zapłacimy. Z naszych podatków będzie to finansowene - z jednej kieszeni do drugiej.

Mietkowski - Pią Kwi 17, 2009 09:21

ywis napisał/a:
Mietkowski, jest napisane, a nie pisze, a to że zastąpi to nic nie zmienia, bo akcyzę płaciłeś przy rejestracji jednorazowo, a to będzie opłata z roku na rok obowiązkowa, przynajmniej ja tak wyczytałem, może źle czytam :shock:


Przecież napisałem "jest napisane", no chyba, że ktoś to zmodyfikował bez wiedzy autora :) . Prawdę mówiąc nie pamiętam co napisałem.. Taki byłem wściekły :)

dareke - Pią Kwi 17, 2009 09:33

I znowu kolejny poroniony pomysł bogatych , jak dobrać się do portfela biedniejszej części społeczeństwa. Mam nadzieję , że to nie przejdzie , ale znając życie może być nieciekawie. Akcyza = Podatek Drogowy ( który podobno wszedł do ceny paliwa?).W tej sytuacji znowu społeczeństwo musi się zjednoczyć i zamanifestować swój sprzeciw.


http://interia360.pl/pols...m-kosztem,20878

Viniu - Pią Kwi 17, 2009 09:48

Hmm.. chyba trzeba będzie się przesiąść do Daci Logan :/
Brt - Pią Kwi 17, 2009 09:53

Viniu nie bluźnij :olaboga: ;) plastic fantastic w niej rzondzi. Żeby nie było ... takie auta też są potrzebne i rozumiem ludzi, którzy je kupują .... ale choćby mi mieli pięty przypalać to never :mrg: .... Co do tematu to wild dobrze pisze ... mądrego warto posłuchać :]
paff - Pią Kwi 17, 2009 10:05

artykuly na wp.pl maja czesto gesto celowo charakter prowokacyjny, nie denerwujcie sie bo nie ma sensu. ja coraz bardziej sceptycznie czytuje ich newsy. a takie cos nie przejdzie bo za przeproszeniem sami sobie kija w du**pe wsadza bo elektorat ich zabije


przypomina to legende o zwiekszeniu akcyzy na gaz LPG trwa to wieki..... i na szczescie sie nie zmienia. jestesmy w czasach 'kryzysu' wiec jakiekolwiek ustawy dojace obywateli nie sa popularne i tylko absolutny samobojca polityczny zaglosuje za. oni bardziej od ekologii i sprzadazy nowych aut boja sie o wlasne stolki wiec nie beda sami sobie podkopywac pozycji

kzrr - Pią Kwi 17, 2009 10:08

Ta czytałem dzisiaj na onecie, ciekawe co z autami z lat 70-80 ? A jak za pare lat bede chcial sobie kupic Tomcia to podatki, akcyzy i inne gówna wyniosą mnie wiecej niż sama wartość pojazdu. No ale coz drodzy wyborcy przecież to wszystko w trosce o nas dla naszego bezpieczenstwa (tylko kur** szkoda że nie w tą strone co trzeba). Proponuje zalozyc partie politczyną klubu Roverków :D - Po wejsciu do sejmu bajura dla wszystkich R za darmo :D
PTE - Pią Kwi 17, 2009 10:12

Myślę że na razie nie się co za bardzo ekscytować. Tutaj znajduje się źródło informacji.
Tomi - Pon Kwi 20, 2009 23:50

Myślę, że narazie jest to zabawa w złego-dobrego pana: "Dobry pan mógł zabić, a tylko pobił" i nawet jeśli przejdzie jakiś "podatek, to nie będzie z pewnością w tej wyskokości... a najwyżej jakieś 500 zł. za najstarsze samochody.
zdenek - Wto Kwi 21, 2009 00:58

wild_weasel napisał/a:
Nikt nie odważy się wprowadzić ustawy jak wyżej, bo pozbawiłby 50% obywateli możliwości posiadania rozsądnego samochodu - a siebie głosów wyborców.

Problem w tym że obecny rząd nie załapie się na następną kadencję i na odchodne może zafundować takie jajko niespodziankę. :głupek2:

Remigiusz - Wto Kwi 21, 2009 01:28

Ten artykuł to chyba trochę źle napisany jest :mrgreen: W Radiu mówili ze ma być to zamiast akcyzy przy importowania samochodów z zagranicy, zależnie od wieku. I ma być to jednorazowa oplata a nie co roku, jak w tym artykule. :mrgreen: Mowili jeszcze ze do 210. roku jeszcze warto sobie kupić za granica auto, zanim ta ustawa wejdzie.
maciej - Wto Kwi 21, 2009 08:02

zdenek napisał/a:
Problem w tym że obecny rząd nie załapie się na następną kadencję i na odchodne może zafundować takie jajko niespodziankę. :głupek2:

A po co? ;)
Remi55 napisał/a:
W Radiu mówili ze ma być to zamiast akcyzy przy importowania samochodów z zagranicy, zależnie od wieku. I ma być to jednorazowa oplata a nie co roku, jak w tym artykule. :mrgreen: Mowili jeszcze ze do 210. roku jeszcze warto sobie kupić za granica auto, zanim ta ustawa wejdzie.

Jeśli to jest prawda, to to kompletnie zmienia postać rzeczy i jest jakąś tam (pewnie kulawą) formą wymuszania zakupu nowszych aut.
Ten artykuł to chyba kolejny przykła "rzetelności" dziennikarzy i "szukania sensacji". :(