Zobacz temat - [R416] Problem z chłodnicą
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R416] Problem z chłodnicą

wieslaw61 - Wto Kwi 28, 2009 22:20
Temat postu: [R416] Problem z chłodnicą
Po przejechaniu 1 km czujnik temperatury wskakuje prawie na maksa. Nie włacza się wentylator. Co się dzieje?? 3 miesiące temu miałem wymienianąuszczelkę pod głowicą bo przegrzałem silnik. Pozdrawiam.
faecd - Wto Kwi 28, 2009 23:05

Dzisiaj jadac z kolega jego R600 diesel, tez cos wkazuwka skoczyla na maxa, ostudzilismy auto po czym sie ustabilizowala....sami nie wiemy co to bylo...

Albo spróbuj odpowietrzyc uklad chlodzenia, moze to pomoze

szoso - Sro Kwi 29, 2009 17:34

jeśli działo by się to podczas stania w miejscu np.w korku to obstawiał był termo wyłącznik wentylatora chłodnicy
a jeśli dzieję się to w czasie jazdy to albo coś się dzieje z pompą wody albo faktycznie trzeba odpowietrzyć układ
miałem to samo w Golfie tylko że u mnie okazało się że układ mi się przytkał i nie było odpowiedniego przepływu płynu,wyjąłem ustrojstwo z węża i wszystko wróciło do normy

faecd - Sro Kwi 29, 2009 17:51

Dzisiaj rozmawialem z kolega od R600 i mowil, ze wczoraj jak juz jechal sam do domu to jeszcze raz wskazuwka mu skoczyla do gory po czym (jadac nadal) nagle opadla.

Po mojemu sa 2 przyczyny.
1. Niedroznosc ukladu tudziez swirujaca pompa
2. Czujnik zeswirowany.

Zanim zaczniesz szukac dalej przyczyny sprobuj jednak odpowietrzyc uklad. To zajmuje chwile a jak juz to zrobisz to podczas pracy silnika posciskaj weze ktorymi plynie ciecz chlodzaca. Sprawdz czy da sie wyczuc cyrkulacje.

rtworek - Sro Kwi 29, 2009 20:31

wieslaw61 napisał/a:
Po przejechaniu 1 km czujnik temperatury wskakuje prawie na maksa. Nie włacza się wentylator.


Na moje oko to terostat nawalił było kilka postów na ten temat. Termostat lubi sie zaciąć i wtedy płyn sie gotuje ponieważ, nie otwiera się duży obieg sie nie otwiera.