Zobacz temat - [R45] Check engine
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R45] Check engine

hrv - Sro Maj 06, 2009 21:30
Temat postu: [R45] Check engine
Na wyswietlaczu znajduja sie dwa check engine.Jeden razem z kontr. ciscienia oleju i napiecia, jest bez ! . Drugi natomiast z ! jest umiejscowiony centralnie obok ABS.
Zarowki sprawne,ta z wykrzyknikiem gasnie po chwili, natomiast druga bez wykrzyknika nigdy sie nie zapala.Czy jest to normalny objaw?
Przejrzalem podobny temat, jednak wyczerpujacej odpowiedzi nie znalazlem.
Dodam iz posiadam wersje angielska.
I jeszcze jedno:
Jakim urzadzeniem mozna czytac kody usterek? Czy tylko testerem T4 ?
Bo znalazlem cos takiego, tylko nie wiem czy ma zastosowanie:

http://cgi.ebay.co.uk/OBD...parms=72%3A1683|66%3A2|65%3A12|39%3A2|240%3A1308|301%3A1|293%3A1|294%3A24

konradp - Czw Maj 07, 2009 10:21

ja mam tak samo,ta kontrolka bez wykzyknika wogole sie nie zapala choc zarowka jest ok ale z tego co czytalem to chyba powinna sie zapalac.No ale moze jeszcze jakis szczesliwy posiadacz R45 sie wypowie jak jest u niego
BigBoyPL - Wto Maj 21, 2013 20:01

W R25 jest tak samo. Poczytajcie sobie w Rave do czego służy ta kontrolka.
To będzie Technical Information>Workshop Manual>System Description and Operation>Instruments
Ten po lewej stronie pod obrotomierzem to :
Engine malfunction lamp(Diesel models only)
natomiast ten po prawej pod prędkościomierzem to :
Malfunction Incidator Lamp(MIL)

przemek2045 - Wto Maj 28, 2013 20:26

a ja mam pytanie odnoscnie tego check engine obok kontrolki abs, mianowicie dzis wymienialem wszystkie bezpieczniki pod kierownica i z glupoty zapomnialem wylaczyc zaplonu, po wymianie bezpiecznikow i przekreceniu kluczyka na zero i spowrotem na dwa check engine zaswieca sie i gasnie i po sekundzie znow sie zapala i swieci caly czas.. czym to moze byc spowodowane ? Pozdrawiam
barney79 - Sro Maj 29, 2013 05:16

Swiecaca kontrolka MIL to znaczy że pojawił sie jakis blad.Jak nic sie nie dzieje to nie ma co sobie glowy zawracac.Mi świeci juz 2 rok.Bylem na warsztatach ale zaden komputer nie widzi jakich kolwiek bledow.Mi sie to stalo jak aku sie odlaczyl.Poszukaj w moich postach.