Zobacz temat - [R220SD 97'] Pewny/Oryginalny Valvoline-gdzie kupic?
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R220SD 97'] Pewny/Oryginalny Valvoline-gdzie kupic?

krzysztof_ns - Pon Cze 01, 2009 16:06
Temat postu: [R220SD 97'] Pewny/Oryginalny Valvoline-gdzie kupic?
witam,

Robie przymiarke do zmiany oleju, jak dotad jezdzilem na Castrol Magnatec 10w40, tym
razem chce zalac Valvoline takze polsyntetyk, ale nie chce wpakowac sie w cos "lewego"
rozlewanego gdzies na boku...jest kilka ofert na allegro - na co zwrocic uwage przy zakupie (moze jakies oznaczenia, naklejki, plomby, nr serii etc.) aby zakupic oryginalny produkt albo przynajmniej zminimalizowac ryzyko podrobki...?

PS. chyba ze ktos zna perwne i sprawdzone zrodlo...
PS2. chce kupic tez jakis DOBRY filtr - co polecacie...?

pozdrawiam

staf - Pon Cze 01, 2009 16:30

Hn.....ja wiem że każdy szuka czegoś dobrego i taniego.Na aukcjach allegro można kupić nawet kupe w świetnym opakowaniu .Myślę że najlepszym rozwiązaniem byłby jechać do serwisu i tam to zrobić...Wydasz więcej grosza ale....Czy warto oszczedzać na oleju?
krzysztof_ns - Pon Cze 01, 2009 16:46

w okolicy nie mam autoryzowanego serwisu - poza tym z nimi takze roznie bywa...nie chodzi tak naprawde glownie o cene - mozna kupic o 20% drozszy na allegro i takze okaze sie nieoryginalny...kwestia jest to aby jakos zidentyfikowac te butle ktore sa "lewe" i nie kupic kota w worze...

czy wraz w wyniana oleju i filtra oleju wymienia sie takze inne filtry (paliwa, powietrza) - czy moze to nie idzie z tym w parze? jesli nie, to jak czesto nalezy zmieniac pozostale filtry...

dzieki,

xtek - Pon Cze 01, 2009 17:09

krzysztof_ns napisał/a:
w okolicy nie mam autoryzowanego serwisu - poza tym z nimi takze roznie bywa...nie chodzi tak naprawde glownie o cene - mozna kupic o 20% drozszy na allegro i takze okaze sie nieoryginalny...kwestia jest to aby jakos zidentyfikowac te butle ktore sa "lewe" i nie kupic kota w worze...


Nie popadajmy w paranoje. Pewny w 100% nigdy nie bedziesz ;) Jezdzilem na oleju z Intercars i z Allegro i roznicy poza cena nie widze. Popatrz na komentarze kupujacego i to wszystko co mozesz zrobic ;) Ja bym bral tam gdzie najtaniej i najlepsze komenty.

krzysztof_ns napisał/a:
czy wraz w wyniana oleju i filtra oleju wymienia sie takze inne filtry (paliwa, powietrza) - czy moze to nie idzie z tym w parze? jesli nie, to jak czesto nalezy zmieniac pozostale filtry...


Przyjelo sie, ze z filtrem oleju wymienia sie tez powietrza. Paliwa juz nie trzeba tak czesto - wystarczy co 2 wymiane oleju ;)

krzysztof_ns - Pon Cze 01, 2009 22:20

zatem filtr oleju i powietrza...co 10-15tys...paliwa co 2ga wymiane...
hrv - Pon Cze 01, 2009 23:10

Hurtownia fota ma w ofercie valvoline.
blue827 - Wto Cze 02, 2009 08:38

Jeśli Maxlife to odradzałbym w 5 litrowych bańkach które oznaczone są jako w promocji. Rok temu taki wlałem. Akurat wczoraj wymieniałem olej i zauważyłem że krzywka na wałku rozrządu pod korkiem jest cała w rysach a pamiętam że kiedyś była gladka jak lustro.

Nie chce jeszcze osądzać że to wina maxlife, przejechałem na nim 8600km, dzisiaj postaram się zrobić fotki i założę osobny temat, sprawdzę też smarowanie.
Natomiast aktualnie zalałem syntetykiem 5W30 lotosa, on raczej podrabiany nie jest.

krzysztof_ns - Wto Cze 02, 2009 08:57

zmowilem 4+1 litra...mam nadzieje ze to nie zadna podrabiana "zupa" - po tym co wyczytalem na forach sam zstanawiam sie nad Lotosem syntetykiem - cenowo podobnie a pewnosc znacznie wieksza, jesli nie 100% kupujac w odpowiednich miejscach...
PTE - Wto Cze 02, 2009 09:00

Tutaj możesz zakupić olej u autoryzowanego przedstawiciela Valvoline.