Zobacz temat - [R200] zmiana manualnych lusterek od R200 na te od R25
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R200] zmiana manualnych lusterek od R200 na te od R25

namiko - Sob Cze 20, 2009 11:50
Temat postu: [R200] zmiana manualnych lusterek od R200 na te od R25
Szukam kogoś kto mi podpowie jak zamontować lusterka od R25 w R200. Szukałam na forum i zdania są podzielone: jedni twierdzą, że wystarczy wywiercić jeden otwór, bo reszta pasuje, inni twierdzą, że trzy. A ja - po przymierzeniu stwierdzam, ze tam mało co pasuje - nie dość, ze wiercić trzeba wszystkie trzy otwory to jeszcze sporo trzeba powiększyć otwór na mechanizm sterujący. No i wydaje mi się, że górna śruba to już prawie wejdzie w ramę! Czarno to widzę...
Czy muszę mieć plastiki od R25, które montuje się wewnątrz auta czy pasują od R200?

ash - Sob Cze 20, 2009 12:02

Ja wiercilem 3 otwoy. Tego glownego nic nie ruszalem. Plastik wewnetrzny wzialem tez od 25. Najlepiej miec komplet od 25. Wszystko pasuje. Jak masz lusterka od angielskiego R25 to zmien z RHD na LHD (poszukaj na forum jak to zrobic, da sie!).
namiko - Sob Cze 20, 2009 12:12

ash, a nie wchodziło Ci to górne mocowanie na ramę?
Przestawione na LHD już mam. Musze jeszcze zdobyć te wewnętrzne plastiki.
A czy te gałki zewnętrzne od regulacji, które się montuje na metalu pasują od R200? Bo te od R25 to takie jakieś gumki, a w lusterkach od R200 jest fajny i trwały plastik.

ash - Sob Cze 20, 2009 13:55

poszedlem i sprawdzilem - wiercilem 2 otwory na strone, przepraszam za pomylke. 1 otwor wykorzystalem. Nic mi nie zachodzilo na rame. Nie wiem o co Ci chodzi z tymi gumkami, zewnetrzne? Czy te w srodu auta? Jezeli w srodku to wlasnie musialem owziasc od 25 ale przyznam ze w 200 byly o wiele lepsze.
namiko - Sob Cze 20, 2009 14:03

Tak - chodzi te wewnątrz samochodu. I też uważam, że te z R200 są lepsze. Dobrze, popróbujemy i dam znać jak poszło. Bardzo dziękuję za pomoc. Podwójne "pomógł", bo nie dość, że mi powiedziałeś co i jak to jeszcze sprawdziłeś. :wink:
storm - Pon Lip 06, 2009 12:13

Kupiłem właśnie lusterka od r25 chce je zamontować. Sprzedawca twierdzi, że to wersja EU. Jak sprawdzić czy faktycznie tak jest ? Nie mam tych wewnętrznych plasitków od r25, czy od 200 podejdą bez problemu ?
ywis - Pon Lip 06, 2009 13:15

Też się przymierzam do zakupu tych lusterek od R25, ale w elektryce, więc pewnie nieco mniej zabawy, bo tylko kabelki połączę i nie powinno być problemu, no chyba że coś jednak może sprawić problem, to niech ktoś powie co?
DrMambo - Pon Lip 06, 2009 15:02

ja dopiszę się dla potwierdzenia reguły: jak zmieniałem z 200 na 25 lusterka koniecznie trzeba było wiercić 3 dziurki nowe i od środkowej strony plastiki od 25 .. zresztą stare lusterka razem z plastikami ze środka b. szybko sprzedałem na forum za 50 zł .. a za używki 25 komplet pod kolor dałem 200 ..
ash - Pon Lip 06, 2009 15:15

Cytat:
Sprzedawca twierdzi, że to wersja EU. Jak sprawdzić czy faktycznie tak jest ?

na dolnej stronie jest strzalka skierowana na LHD (EU) lub na RHD (GB) - wniosek prosty. Jezeli masz angielskie to mozna je zmienic na eu - troche kombinowania jest, poszukaj na forum.

Cytat:
Nie mam tych wewnętrznych plasitków od r25, czy od 200 podejdą bez problemu ?


bez problemu nie. O ile nie bedziesz musial znalesc od 25 to bedziesz musial sporo przeprawiac

storm - Pon Lip 06, 2009 15:41

Cholera, to nie mam tych plastików od r25 :/ będe musiał coś kombinować :-(
Ja dałem 50 zł sztuka do rovera 25 w manualu, tylko musze sobie malnąć pod kolor

[ Dodano: Pon Lip 06, 2009 19:15 ]
Więc po sprawdzeniu lusterek wygląda na to, że mam ustawione na UK.

Prawe lusterko:


Lewe:


Bez zaślepki:


Jak to teraz przestawić na LHD ? szukałem na forum ale nie znalazłem :-/

namiko - Pon Lip 06, 2009 20:23

storm, podobno jakąś śrubką. Facet od którego kupiłam tak mówił. Sprzedał mi już przestawione, ale nie przyglądałam się gdzie może być ta śrubka.
storm - Wto Lip 07, 2009 13:18

Ktoś wie jak to zrobić ?
ash - Wto Lip 07, 2009 16:02

ja wiem, meczylem sie z tym godzine. Ale jest to na forum, poszukaj dobrze.
greg-si - Wto Lip 07, 2009 20:45

Wystarczy podważyć z dwóch stron śrubokrętami płaskimi taki plastikowy pierścień który jest nad metalowym stelażem lusterka. Najlepiej od tyłu auta i od przodu. Podnieść i przekręcić lusterko tak aby ząbek wpadł w drugą dziurkę. Są trzy ząbki rozmieszczone symetrycznie.
Ot i filozofia.
Ja się z tym męczyłem przed chwilą dokładnie 5min. Oczywiście mowa o dwóch lusterkach.

ash - Wto Lip 07, 2009 22:47

mnie to zajelo godzine na 2 lusterkach plus maty grzewcze
storm - Sro Lip 08, 2009 10:22

greg-si napisał/a:
Wystarczy podważyć z dwóch stron śrubokrętami płaskimi taki plastikowy pierścień który jest nad metalowym stelażem lusterka. Najlepiej od tyłu auta i od przodu. Podnieść i przekręcić lusterko tak aby ząbek wpadł w drugą dziurkę. Są trzy ząbki rozmieszczone symetrycznie.
Ot i filozofia.
Ja się z tym męczyłem przed chwilą dokładnie 5min. Oczywiście mowa o dwóch lusterkach.



Czy ten pierścień jest od dołu lusterka tak jak na moim zdjęciu, czy od góry (wewnątrz lusterka) ?
Wolę się upewnić niż robić coś na siłe i połamać lusterko ;-)

sTERYD - Sro Lip 08, 2009 10:54

jest w tym miejscu, gdzie się lusterko przekręca
storm - Czw Lip 09, 2009 09:50

Udało się ustawić lusterka :-)
Mordowałem się z tym chyba z 30 minut, nie tak łatwo to przestawić za pierwszym razem.
Myśle, że łatwiej to przestawić już jak są lusterka zamontowane na aucie, ja to robiłem na kolanie i może dlatego tyle mi zeszło.
Trochę rys od śrubokrętów ale się udało, trzeba faktycznie podważyć śrubokrętami z dwóch stron dość konkretnie i przekręcić całym lusterkiem.

Dzięki za pomoc daje pomógł
(cholera nie mogę to nie mój temat :-)

namiko - Czw Lip 09, 2009 21:44

storm napisał/a:
Dzięki za pomoc daje pomógł
(cholera nie mogę to nie mój temat :-)

Ja dałam. Za cenne rady - choć nie dla mnie.
W niedzielę odbieram te wewnętrzne trójkąty i już nic mnie nie powstrzyma, żeby mój R dostał nowe piękne uszka!!! :jupi:

Brt - Czw Lip 09, 2009 22:00

kurde mnie też kręcą te lusterka od 25, ale najpierw by wypadało doprowadzić blachę do porzadku :roll:
storm - Pią Lip 10, 2009 09:37

Ja też się wachałem z kupnem .. ale za 50 zł szt. nie przepuściłem okazji :-)
Muszę je jeszcze pomalowac pod kolor. Nie mam trójkątów wewnętrznych od r25 ale mam nadzieję, że uda mi się jakoś dopasować te od 200-tki, gałek do ustawiania też nie mam od r25 ale z tym to już nie problem. Na razie nie ma czasu na montowanie, podjade pewnie w przyszłym tygodniu do lakiernika żeby mi dobrał lakier i pomaluje pare rzeczy (lotke, lusterka, listwy blende) i dopiero montaż lusterek.

Apropo lakieru to ile kosztuje dobranie lakieru ? Jaka granica cenowa jest ?
Ile będe potrzebował lakieru na te elementy co wymieniłem ? Będe malował pistoletem

namiko - Pią Lip 10, 2009 17:53

storm napisał/a:
Apropo lakieru to ile kosztuje dobranie lakieru ? Jaka granica cenowa jest ?
Ile będe potrzebował lakieru na te elementy co wymieniłem ? Będe malował pistoletem

To za to się też płaci?
storm, ja kupiłam po 100 za sztukę. Już w antracycie, bo miał mi Mombrey załatwić po super cenie w innym kolorze, ale okazało się, że samo lakierowanie jednej sztuki to ponad 100 zł (bez lakieru)! Na lakierowaniu się nie znam więc się sama za to nie biorę. Uznałam więc, że bardziej mi się opłaca kupić już w moim kolorze.
Nie wiem czy nie lepiej kupić lakier u Tomiego. Ma zestawy zaprawkowe. To nie wystarczy na lusterka, ale może ma jakieś większe ilości.

DrMambo - Wto Lip 14, 2009 19:12

lakier na 10 letnim samochodzie będzie daleko inny niżli oryginalny antracyt .. dlatego trzeba dobrać komputerowo lakier ..
namiko - Pią Lip 24, 2009 21:36

Lusterka założone! CUDO! Oczywiście nie robiłam tego sama - poszedł w fachowe ręce.
Blacharz wiercił 3 nowe otwory i lekko poszerzył centralny. Oprócz tego musiał nawiercić mały czwarty otwór, bo w tych lusterkach od R25 jest taki bolec - nieduży, ale żeby było ładnie spasowane, to albo trzeba było obciąć ten bolec, albo zrobić czwartą - niewielką dziurkę. Co do wewnętrznych trójkątów, to muszą być te od R25, bo mechanizm sterujący wypada w kompletnie innym miejscu. To samo jeśli chodzi o te gałeczki na drucie do sterowania - rzeczywiście i niestety te od R200 nie pasują. Jutro wkleję fotkę jak wyszło.

salam - Sob Lip 25, 2009 13:12

fajowsko :) tylko może ktoś mi pokazać/napisać albo w kleić foty jak rozebrać to lusterko aby zdjąć ten plastik, który jest w kolorze nadwozia ?? mam jedno czarne lusterko z drugie czerwone :lol:
Na forum nic takiego nie znalazłem...

ywis - Sob Lip 25, 2009 21:23

storm napisał/a:
Ja też się wachałem z kupnem .. ale za 50 zł szt. nie przepuściłem okazji :-)


Gdzie za taką cenę sprzedają? Sam bym kupił takie bez lakieru, ponieważ ja osobiście bym chciał na swoje położyć nikiel, coś takiego jak jest na blendzie od R25, srebrny kolorek, ale u mnie cena za komplet 250 pln, więc za drogo mi się wydaje i to dużo.

namiko - Nie Lip 26, 2009 21:29

ywis, też myślałam o chromowanych lusterkach - nawet zastanawiałam się jak na siłę wepchnąć w moją pchłę te wielkie uszy z R45 :mrgreen: , ale kiedy popatrzyłam na niego to zrezygnowałam. Lubię chrom i muszę się mocno pilnować, żeby nie zrobić z auta choinki, a w moim jest trochę bardziej widoczny grill niż w "normalnym" R200, a auto sporo mniejsze niż R45. :wink: Ale jest coś o czym często myślę, ale nie mogę sobie tego niestety wyobrazić. Kremowy dach i słupki. Cała góra kremowa, a dół antracytowy. Nie mówię, że teraz - może za rok? Muszę kiedyś dać do lakiernika szyberdach, bo jest rdza pod uszczelką i zastanawiam się czy przy okazji.... Ale jakby to wyglądało?

Może ktoś umie zrobić taką symulację w jakimś programie graficznym?

storm - Pon Lip 27, 2009 09:57

ywis napisał/a:
storm napisał/a:
Ja też się wachałem z kupnem .. ale za 50 zł szt. nie przepuściłem okazji :-)


Gdzie za taką cenę sprzedają? Sam bym kupił takie bez lakieru, ponieważ ja osobiście bym chciał na swoje położyć nikiel, coś takiego jak jest na blendzie od R25, srebrny kolorek, ale u mnie cena za komplet 250 pln, więc za drogo mi się wydaje i to dużo.



Trafiła się aukcja na allegro :-)
Niestety muszę dokupić trójkąty wewnętrzne z tego co tutaj piszą .. (a z tego co widzę będzie ciężko znaleźć same trójkąty :-()
Jeszcze nie pomalowałem, brak czasu.
Co do sciągnięcia plastików do malowania to są na zatrzaski, wystarczy podważyć śrubokrętem ..

ywis - Pon Lip 27, 2009 10:02

storm napisał/a:
Trafiła się aukcja na allegro :-)


Ja też szukam non stop i szukam, obserwuję, ale niestety okazji nie ma póki co.

namiko napisał/a:
ywis, też myślałam o chromowanych lusterkach


No ja u siebie właśnie chromowane będę wstawiał, no ale pierw to mnie zakup czeka.


Ile zapłaciłaś za montaż u blcharza?

pietro - Pon Lip 27, 2009 11:24

namiko napisał/a:
Cała góra kremowa, a dół antracytowy.

a jak namiko z klapą bagażnika? bo jak z tyłu pociągniesz słupki to zostaje klapa

salam - Pon Lip 27, 2009 11:34

storm, dzięki :)

ywis, napisałeś Wieluń/Łódź, a na trasie z Wielunia, droga nr 45, jest miejscowość Gwizdałki i tam jest stacja LPG i skład części i tam właśnie mają części do ROVERów i ja brałem od nich właśnie lustereczka od 25, tylko moje są elektryczne ale oni mają tam prawie wszystko :)

ywis - Pon Lip 27, 2009 12:45

salam napisał/a:
ywis, napisałeś Wieluń/Łódź, a na trasie z Wielunia, droga nr 45, jest miejscowość Gwizdałki i tam jest stacja LPG i skład części i tam właśnie mają części do ROVERów i ja brałem od nich właśnie lustereczka od 25, tylko moje są elektryczne ale oni mają tam prawie wszystko :)


No mam tam dokładnie 8 km drogi do Gwizdałek i do Ostrówka, dwa miejsca, ale niestety. W Gwizdałkach elektrycznych nie mają, a w Ostrówku są, no ale 250 pln za komplet nie dam.

salam - Pon Lip 27, 2009 17:52

Ty no ja byłem tam w tamtym tygodniu i mieli elektryczne do roverka 25 i widziałem że mieli jeszcze na aucie nie zdemontowane też elektryczne... mi krzyknęli na początku 150zł za sztukę ale później powiedział 120zł za sztukę, hehe no wiesz tak czy siak nie wiem czy znajdziesz taniej elektryczne... jak dla mnie 120zł to odpowiednia cena.
ywis - Pon Lip 27, 2009 21:30

salam napisał/a:
jak dla mnie 120zł to odpowiednia cena.


Dla mnie nie, osobiście za komplet jestem w stanie zapłacić 200 pln i ani grosza więcej, dlatego się nie palę do tego. Obecnie lusterek nie posiadają tam. W Ostrówku są, ale cena 250 pln dwie sztuki.

namiko - Pon Lip 27, 2009 22:09

ywis napisał/a:
Dla mnie nie, osobiście za komplet jestem w stanie zapłacić 200 pln i ani grosza więcej, dlatego się nie palę do tego. Obecnie lusterek nie posiadają tam. W Ostrówku są, ale cena 250 pln dwie sztuki.

Oj tam - jak się kocha to się płaci. :mrgreen:
ywis napisał/a:
Ile zapłaciłaś za montaż u blcharza?

60 zł. Chciał 50, ale że ładnie zrobił to dałam dychę więcej. Miałam wkleić zdjęcia, ale auto brudne i wstyd. Jutro rano wstanę wcześniej, pojadę na myjnię to w końcu pstryknę te fotki.
Razem za lusterka, wewnętrzne plastiki od Mombrey'a i montaż zmieściłam się w 300 zł. Odpadło mi malowanie. :wink:
pietro napisał/a:
a jak namiko z klapą bagażnika? bo jak z tyłu pociągniesz słupki to zostaje klapa

No właśnie tego nie umiem sobie wyobrazić. Chciałabym (jeśli to w ogóle zrobię), żeby to wyglądało jak taki jasny top. Więc klapa do połowy też musiałaby być jasna. Problem w tym, że na połączeniu dwóch kolorów wypadłaby znaczek. :/ Więc nie wiem jak by to wyglądało. No i słupki tylko z tyłu jasne - z przodu ciemne - jak w kabriolecie. :lol:
Ale zanim to zrobię mojemu R to muszę obejrzeć kilka projektów. Na razie wszystko jest w fazie pomysłu. Wiem tylko, że nie chcę żeby mój samochód przypominał nową Fabię, albo Mini. Jeśli na symulacjach tak to wyjdzie to zrezygnuję.

ywis - Pon Lip 27, 2009 22:39

namiko napisał/a:
Oj tam - jak się kocha to się płaci. :mrgreen:


U mnie tak do końca nie jest, bo wiem, że będę swojego R sprzedawał, nie będzie on u mnie non stop, dlatego też ja nie chcę zbytnio przeinwestować, bo nie miałoby to sensu dla mnie przynajmniej, może jak będę miał większy przypływ gotówki, to skuszę się na te lusterka za 250 pln, ale tak, no to czekam dalej na okazję :)

Chesterrr - Pią Sie 06, 2010 02:54

Wskrzeszam temat gdyż mam zamiar się podjąć procesu wspomnianego w temacie. :) Ale nie wiem czy nie będę mieć problemu bo miałam założone m3 i z tego co widzę to poprzedni właściciel zrobił to strasznie spartańsko i wiercił jakieś dziury... Czy tu jest jeszcze jakaś nadzieja? Załączam foty.



memphisto - Pią Sie 20, 2010 22:39

a co za różnica, czy te lusterka są na anglika czy na EU ? nie powinno to pasować i tak i tak :mrgreen: ? a co w ogóle nie pasuje, jak mamy anglikowskie?
Ciufa - Pią Sie 20, 2010 23:41

memphisto, nie czytaj tego tematu bo coś mi sie zdaje że teraz dodatkowo bedziesz chciał jeszcze moje lusterka :/
memphisto - Sob Sie 21, 2010 10:39

nie bo i tak nie oddasz :evil: sęp jesteś ! ale co tam zamówiłem sobie już tylną lotkę pff ! :mrgreen: i będę miał swoją oryginalną z ZRRRRrrr :mrgreen: a co do lusterek to na allegro są po 100 PLN może srebrne, może się udać bez malowania bo wyglądają podobnawie, tylko właśnie nie wiem o co kaman z tym, że jest problem jak od anglika xD :mrgreen:
kasjopea - Sob Sie 21, 2010 12:08

memphisto napisał/a:
tylko właśnie nie wiem o co kaman z tym, że jest problem jak od anglika xD :mrgreen:
Nie ma problemu, trzeba tylko sobie przestawić.
memphisto - Sob Sie 21, 2010 13:39

no ale właśnie co przestawić :P ? :mrgreen:
kasjopea - Nie Sie 22, 2010 01:13

memphisto, podobno czytałeś ten temat, jak wół jest pokazane na zdjęciach tutaj http://forum.roverki.eu/v...p=368471#368471 :razz: . Ma być na LHD. Poszukaj sobie na forum, jak to zrobić. Trochę siły trzeba włożyć.
Ciufa - Nie Sie 22, 2010 10:56

kasjopea, on sie pyta co sie zmieni jak to przestawi, na spocie kilka osób próbowało mu to wytłumaczyć ale nie dało rady :ok:
kasjopea - Nie Sie 22, 2010 12:57

Ciufcia napisał/a:
kasjopea, on sie pyta co sie zmieni jak to przestawi, na spocie kilka osób próbowało mu to wytłumaczyć ale nie dało rady :ok:
:głupek2:

memphisto, przestaw sobie, a zobaczysz różnicę. Jest zasadnicza :razz: .

tuners - Nie Sie 22, 2010 14:28

gdzie można kupić samo sterowanie lusterek elektrycznych na allegro nie mogę znaleźć ani do rovera ani do mg
memphisto - Nie Sie 22, 2010 19:04

Ciufcia, bo to nic nie zmienia :mrgreen: i tak widać, i tak widać :mrgreen:
Chesterrr - Wto Sie 24, 2010 11:23

tak w ogóle to miło, że ktoś zauważył , że coś napisałam... :???:
memphisto - Wto Sie 24, 2010 13:39

Chesterrr, uda się, od biedy dasz podkładki duże aby łandie trzymało więc nie ma źle :)
Chesterrr - Sro Sie 25, 2010 11:49

już założone i jest cudownie i pięknie ;)
memphisto - Sro Sie 25, 2010 13:54

ma pytanie do posiadaczy R25

Czy aby zdjąć lusterka musicie zdejmować tapicerkę bo zakładam tapicerkę z R25 i ona trochę inaczej wygląda i np maskownicy lusterek (wewnątrz) z R25 nie założę bez zdejmowania tapicerki

Tomi - Sro Mar 16, 2011 20:45

Odświeżę temat. Czy instalacja el. lusterek pasuje plug-in-play, czy też trzeba walczyć z lutownicą?