Zobacz temat - [R75] Zamek
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Zamek

gustav.pl - Sro Lip 01, 2009 21:42
Temat postu: [R75] Zamek
Witam. Dziś odważyłem się na zdjęcie boczku z drzwi(lewe, tylne) i w trakcie jego ponownego montowania, poluzował mi się i wypadł element(nie wiem jak go nazwać :oops: ), którego czarna plastykowa końcówka wysuwa się w górnej części boczku.
Załączam foto elementu. Nie wiem za co to zaczepić, próbowałem na czuja, ale :nook: :beczy: . Proszę o pomoc, a najlepiej jakiś rysunek lub foto :lol: , co bym szybciej zaskoczył..... Być może jest to w rave, ale nie naumiałem się jeszcze po nim poruszać( z inglisz jestem na bakier :/ ), a szukajka wiele mi nie pomogła.
Z góry dziękuję i ....
Pozdrawiam :smile:

rambo1111 - Sro Lip 01, 2009 22:01

więc tak jest to rygiel zamka i należy go wsadzić tam gdzie masz klamkę od wewnątrz czyli w drzwiach powinien wystawać taki plastikowy element wyciągnij go wepnij ten rygiel i włóż mam nadzieje ze wyczaisz gdzie to ma być musisz patrzyć gdzie jest zamontowana klamka od wewnątrz drzwi mi to też wypadło daj znaka jak ci poszło.

Aha najlepiej weż wsadź ten rygiel mniej więcej tak jak on ma być zamontowany i wtedy wyczaisz ja tak zrobiłem a jeszcze inna metoda to zdejmij ostrożnie z drugiej strony drzwi i wtedy na bank zobaczysz jak to jest zrobione.

krzych - Sro Lip 01, 2009 22:03

Przyłoz ta dzwignie do zamka mniej wiecej w tym miejscu jak jest normalnie zamontowana,przyjrzyj sie dobrze ,bedzie mały otworek,musisz mocno wcisnac w niego ta zagieta koncowke,jesli dobrze zaskoczyto nie bedzie łatwo ja wyjac.
Zukowaty - Sro Lip 01, 2009 23:54

Tak to ma wyglądać:
gustav.pl - Pią Lip 03, 2009 09:39

Dzięki koledzy, jakoś go wsadziłem :hura: - ten rygielek znaczy się..... :wink:
Special thanks Zukowaty :brawa:
Pozdrawiam :smile:

Zukowaty - Pią Lip 03, 2009 10:16

Proszę bardzo :mrgreen: Cieszę się że pomogłem a mi alledrogo ze zdjęciem elementu :razz:
owcze - Nie Mar 07, 2010 18:54
Temat postu: zamek drzwi tylne
Przez jakiś czas tylne drzwi od zewnątrz i wewnątrz mi się nie otwierały więc postanowiłem rozwiązać ten problem. Rozebrałem tapicerkę otworzyłem drzwi, wyłączyłem blokadę rodzicielską.
Od wewnątrz wszystko było ok tylko problem pojawił się od zewnątrz.
Klamka chodzi ok (tak myślę) wypycha cięgno w dół ale nie na tyle aby otworzyć drzwi.

Użyłem więc mojego wrodzonego sprytu i obejrzawszy cięgno dostrzegłem, że jest nagwintowane. Jest gwint czyli można regulować- tak sobie pomyślałem ;) (zaznaczone żółtym kolorem)
Przycisnąłem więc delikatnie w punkcie zaznaczonym czerwoną strzałą, przełożyłem cięgno do góry (w tej białej kostce) zamknąłem kostkę i wszystko działało. Mogłem otwierać drzwi od wewnątrz i z zewnątrz.

Problem pojawił się jak zamknąłem samochód pilotem potem go otworzyłem żeby sprawdzić czy wszystko ok. Nie mogłem otworzyć drzwi ani od zew ani od wew. Wyglądało to tak jakby centralny nie miał siły otworzyć do końca zamka. Próbowałem kilka razy otworzyć z pilota i słychać centralny jak cyka, widać "cypelek" wystający z drzwi jak się próbuje poruszać ale drzwi nie można otworzyć. Jak założyłem cięgno z powrotem do pozycji w jakim je zastałem to doprowadziłem do sytuacji (mogę otworzyć drzwi tylko od środka). Wychodzi na to że centralny nie daje rady jak mechanizm jest delikatnie dociśnięty (czerwona strzałka).

Czy ktoś ma jakiś pomysł co z tym zrobić? Czy można wyregulować (w niebieskim polu) to cięgno aby wypychało mocniej cały mechanizm? Czy muszę wymienić klamkę i mechanizm zewnętrzny?

W niebieskim polu wszystko wygląda ok (nic nie jest połamane)

Uff to chyba na tyle tej relacji ;)


apples - Nie Mar 07, 2010 22:36

Nałóż na te wszytkie ruchome metalowe części smaru i rozruszaj.
owcze - Pon Mar 08, 2010 08:09

To zdjęcie jest jeszcze przed nałożeniem smaru. Po "konsultacji" ;) z Tobą Apples nałożyłem smar ale może za mało ruszałem tym upstrojstwem ;) Dzisiaj to rozruszam do czerwoności ;) [
apples - Pon Mar 08, 2010 09:50

:wink:
Ja to ruszałem z 15 min dokładając smaru.
Lubię tak trochę dłużej poruszać :grin:

owcze - Wto Kwi 27, 2010 10:05

Sprawa wygląda tak. Rozebrałem całkowicie zewnętrzną klamkę i jednak plastik był ułamany. Nie byłem w stanie tego zobaczyć od wewnątrz ponieważ był delikatnie złamany teraz ja go doprawiłem do końca. Próbuję go skleić poxipolem ale i tak chcę zamówić taką część jeżeli to będzie możliwe.

A może ktoś ma na zbyciu i chciałby to sprzedać? :D



[ Dodano: Wto Kwi 27, 2010 10:05 ]
Sprawa rozwiązana. Nowa plastikowa część została założona i wszystko hula.
Dla nie wtajemniczonych napiszę jak to naprawić krok po kroku (tylne drzwi).

1. Ściągnąć tapicerkę
- jedna śrubka mocująca pod klamką (wewnętrzną) ukryta pod plastikową zaślepką- odkręcić
- zdemontować przycisk od otwierania szyby (cały plastik) podważyć delikatnie śrubokrętem, odłączyć kostkę
-delikatnie zacząć "odrywać" tapicerkę z drzwi- wszystko trzyma się na plastikowych 'pinezkach' a górną część delikatnie podnieść do góry
- ściągnąć linkę łączącą klamkę i zamek

Całą tą operację można wykonać przy zamkniętych drzwiach, mało miejsca ale wykonalne.

2. Teraz po odsłonieniu gąbki mamy dostęp do zamka
Plastikową kostkę zaznaczoną na żółto należ rozpiąć

3. Możemy zdemontować klamkę od zewnątrz,
- delikatnie podważając śrubokrętem 'osłonkę',
- ściągnąć dwie 'gumowo-plastikowe uszczelki'
- odkręcając dwa torxy
- wyciągając klamkę zewnętrzną


4. Mechanizm z wewnątrz możemy teraz wyciągnąć i wymienić plastikowy 'cypelek'

5. Żeby złożyć to z powrotem należy wszystko wykonać w odwrotnej kolejności

Wszystkie części należy uprzednio nasmarować i będzie hulać jak ta lala. Nieraz wystarczy tylko przesmarować i też powinno być ok. (tak jak u kolegi appels'a)

Mam nadzieję, że opisałem to dosyć przejrzyście ;)

loky - Wto Wrz 07, 2010 20:17

owcze,

mogę zapytać skąd sprowadzałeś to ustrojstwo? Kupiłem R75 (tydzień temu ) już z zepsutym zamkiem (wiedziałem co może mnie czekać).

Temat wałkowany na forum jest tyle razy, że trudno sobie nie poradzić z rozbieraniem drzwi. Po wymontowaniu - widok znajomy ze zdjęcia wyżej. Niestety google nie za bardzo wiedzą co odpowiedzieć na numer części. A klejenie mi się jakoś nie bardzo podoba.

SeniorA - Wto Wrz 07, 2010 20:55

loky napisał/a:
Niestety google nie za bardzo wiedzą co odpowiedzieć na numer części. A klejenie mi się jakoś nie bardzo podoba.
mówią na to cypelek i tu jest http://moto.allegro.pl/ro...1203508208.html
loky - Wto Wrz 07, 2010 21:01

SeniorA,

Dzięki wielkie :)

owcze - Czw Wrz 09, 2010 20:01

loky, dokładnie z tej aukcji kupiłem ten cypelek ;)
loky - Pią Wrz 17, 2010 02:07

"cypelek" przyszedł :) a po nasmarowaniu wszystkie zamki śmigają jak złoto:)

To tak informacyjnie tylko :)

Naan - Nie Lut 06, 2011 23:44
Temat postu: Zamek / klamka
Witam,
jestm nowy i jesli cos "popelnie", to prosze o wyrozumialosc. Odpadla mi od zewnetrznej, metalowej, chromowanej klamki ta mniejsza czesc z owalnym wglebieniem na kciuka. Przez to duza klamke dalo sie wyjac (zeby nie zgubic) ale za to nie mozna drzwi otworzyc z zewnatrz. Moze ktos podpowie, czy to moze oznaczac ze cos padlo w srodku zamka (od srodka da sie otwierac) i czy mozna wymienic tylko te mala czesc i jak sie ja montuje. Dodatkowe pytanie byloby, czy wersja europejska rozni sie w klamkach od UK? Dzieki z gory za p-odpowiedz.

bys - Pon Lut 07, 2011 13:33
Temat postu: ROVERek 75 2,0 V6
Witam
Wepnę się pod temat
Dziś otwierając drzwi tylne z prawej strony od zewnątrz klamka się odciągnęła i tak już została nie można ją wepchnąć do środka na siłę nie próbuję, ale i też nie można otworzyć drzwi a nie od zewnątrz ani od wewnątrz.Przy zamykani słychać że zamek chodzi i wysuwa się lub chowa ten cypelek przy szybie.
Pytanie jest takie co może być przyczyną tej awarii i jak to można naprawić.
Pozdrawiam

seyfer - Pon Lut 07, 2011 13:58

bys, od środka spróbuj zdjąć boczek i pogmeraj cięgnem bo się gdzieś zamek zaklinował :| przy okazji dobrze wszystko nasmaruj
bys - Czw Lut 10, 2011 11:03

Witam
Zdjąłem (wyrwałem) tapicerkę w drzwiach i fakt ruszyłem cięgnem i klamka wskoczyła na miejsce.Ale po sprawdzeniu dalej potrafi się zawiesić.Trzeba to przesmarować i czy ktoś testował taki spray o nazwie BIAŁY SMAR,ulotka i sprzedawca zachwala bo nie dość że smaruje i konserwuje to niby zapobiega zamarzaniu. Wiem że elektronika pewnych specyfików nie toleruje dlatego jest moje pytanie
pozdrawiam

seyfer - Czw Lut 10, 2011 12:04

najlepiej rozbierz całość wyczyść z kurzu, brudu i nasmaruj. U siebie może trochę po partyzancku ale używałem wd40 + smar silikonowy i jest :ok:
Miras31 - Wto Mar 01, 2011 11:40
Temat postu: [R75] zamek od drzwi
Witam.Może ktoś podpowie jak otworzyć drzwi od kierowcy.Coś się stało chyba z zamkiem i nie idzie ich otworzyć.Zdjąłem boczek ale dalej za cholerę nie wiem co zrobić.Od zewnątrz i od wewnątrz nie da się odtworzyć z pilota też.A zamek można odkręcić tylko przy otwartych drzwiach.
Kamil79 - Wto Mar 01, 2011 12:20

http://forum.roverki.eu/v...=47090&start=20

"Dziś otworzyłem zablokowane drzwi (przednie prawe). Nie otwierały się ani od zewnątrz, ani od środka.
Odkręciłem klamkę wewnętrzną, odgiąłem prawy górny róg tapicerki przy "łepku" na tyle aby jedną rękę wsadzić do środka drzwi poprzez otwór techniczny. Jest to nieprzyjemna sprawa, bo tapicerka przyciska rękę do ostrej blachy, ale gdy wsadzimy już tam rękę po łokieć zostaje nam wyczuć pręcik idący od klamki zewnętrznej do kasety w drzwiach. Łączy się on z kasetą za pomocą plasticzka z gwintem którym reguluje się i blokuję cięgno w odpowiedniej pozycji. Rozpina się ów plasticzek w połowie i uwalnia cięgno, po czym naciska się plasticzek w dół i otwiera się drzwi. Ręka boli ale bunkier otwarty po 2 tygodniach "

Było chyba o tym ze 100 razy.

Miras31 - Wto Mar 01, 2011 13:17

Teraz to już chyba się nie otworzą.Właśnie ten pręcik z plastikami wypadł całkowicie.A może odkręcenie klamki coś pomorze.
SeniorA - Wto Mar 01, 2011 13:52

to poruszaj tą metalową dźwignią z owalnym otworem co wychodzi z zamka a był do niej włozony plastikowy zaczep z pretem.
Kamil79 - Wto Mar 01, 2011 13:52

Nic nie szkodzi ze wypadł, musisz nacisnąć cięgło w mechanizmie które łączy klamkę z zamkiem za pomocą tego właśnie drucika.
Miras31 - Wto Mar 01, 2011 18:45

Kamil79 Rozumiem że chodzi o ucho metalowe.Niestety nic nie idzie.
SeniorA - Wto Mar 01, 2011 19:45

dźwignię z owalnym otworem ,lub jak nazywasz ucho metalowe,trzeba mocno nacisnąć i odepchnąć drzwi.Najlepiej jak by ktoś drugi z zewnątrz naciskał i odciągał drzwi.

[ Dodano: Wto Mar 01, 2011 19:45 ]
to ucho zwalnia zaczep zamka

thorgalxxx - Nie Mar 20, 2011 17:03

Witam.

Też mam problem z prawymi przednimi drzwiami. Ni cholery nie idzie otworzyć. Dzisiaj napsikałem wd 40 we wszystkie możliwe otwory przy zamku i dalej nic. Sposób z odchyleniem tapicerki nie zadziałał ( chociaż nie wypieliśmy cięgna z tego białego plastiku bo nie szło tego zrobić). Wygląda to tak jakby zamek był cały czas zablokowany chociaż dzyndzel wyskakuje, ale tylko raz, a powinien dwa razy cyknąć. Proszę o pomoc.


Jezu udało się :rotfl: . Jednak ten plastikowy dinks ma znaczenie. Cały dzień i pucha wd 40 , ale warto było. Dzięki za opis.

SmoK - Pią Sty 27, 2012 16:15

Witam
Temp: -10stopni
Mam problem z drzwiami i już sam nie wiem czy konieczne jest ściąganie tapicerki czy to tylko zwykły mrozik czy tez coś innego.

Otworzyłem tylne lewe drzwi nie mogłem zamknąć przyszedł ojciec i ruszał takim suwaczkiem przy drzwiach góra dół nagle chciał zamknąć, nie zamknęły do końca odstawały trochę to je ręka docisną. Drzwi się zamknęły ale teraz nie można ich otworzyć ani od środka ani z zewnątrz. Ciągnę za klamkę w środku brak oporu od początku do końca idzie tak samo a inne klamki jak ciągnę to po chwili stawiają opór i coś chyba przeskakuje i drzwi się otwierają.

Co to może być ?.
Konieczne jest demontowanie tapicerki ?.
Gdzie szukać wady ?.

Wiem że już było wiele przypadków z drzwiami, czytałem wszystko co tylko znalazłem, ale nie wiem już sam czy przez to domknięcie ręką mogło się coś złamać w środku czy też to jakiś blacha usterka.

z Góry dziękuję za pomoc .

GrojecR-75 - Pią Sty 27, 2012 16:25

Moim zdaniem przymroziło w zamku,miałem dzis podobny problem z przednimi prawymi drzwiami...wczoraj na siłe dopychalem drzwi a dzis nie moglem otworzyc ze srodka ani zewnatrz...godzina farelkiem na zamek i pusciło:)zalałem wd 40 i zobaczymy


niestety znow to samo...musi łapac jakis czujnik bo na wyswietlaczu sygnalizuje niezamkniete drzwi

longer86 - Pią Sty 27, 2012 17:59

SmoK napisał/a:
ruszał takim suwaczkiem przy drzwiach góra dół


to blokada przed otwarciem drzwi od srodka przez dziecko. w takim wypadku tylko klamką od zewnątrz

SmoK - Pią Sty 27, 2012 18:04

Od zewnątrz też nie mogę otworzyć, jutro się wezmę za to i zobaczymy.
chdn - Pią Lut 17, 2012 00:50
Temat postu: Re: zamek drzwi tylne
owcze napisał/a:
Przez jakiś czas tylne drzwi od zewnątrz i wewnątrz mi się nie otwierały więc postanowiłem rozwiązać ten problem. Rozebrałem tapicerkę otworzyłem drzwi, wyłączyłem blokadę rodzicielską.
Od wewnątrz wszystko było ok tylko problem pojawił się od zewnątrz.
Klamka chodzi ok (tak myślę) wypycha cięgno w dół ale nie na tyle aby otworzyć drzwi.

Użyłem więc mojego wrodzonego sprytu i obejrzawszy cięgno dostrzegłem, że jest nagwintowane. Jest gwint czyli można regulować- tak sobie pomyślałem ;) (zaznaczone żółtym kolorem)
Przycisnąłem więc delikatnie w punkcie zaznaczonym czerwoną strzałą, przełożyłem cięgno do góry (w tej białej kostce) zamknąłem kostkę i wszystko działało. Mogłem otwierać drzwi od wewnątrz i z zewnątrz.

Problem pojawił się jak zamknąłem samochód pilotem potem go otworzyłem żeby sprawdzić czy wszystko ok. Nie mogłem otworzyć drzwi ani od zew ani od wew. Wyglądało to tak jakby centralny nie miał siły otworzyć do końca zamka. Próbowałem kilka razy otworzyć z pilota i słychać centralny jak cyka, widać "cypelek" wystający z drzwi jak się próbuje poruszać ale drzwi nie można otworzyć. Jak założyłem cięgno z powrotem do pozycji w jakim je zastałem to doprowadziłem do sytuacji (mogę otworzyć drzwi tylko od środka). Wychodzi na to że centralny nie daje rady jak mechanizm jest delikatnie dociśnięty (czerwona strzałka).

Czy ktoś ma jakiś pomysł co z tym zrobić? Czy można wyregulować (w niebieskim polu) to cięgno aby wypychało mocniej cały mechanizm? Czy muszę wymienić klamkę i mechanizm zewnętrzny?

W niebieskim polu wszystko wygląda ok (nic nie jest połamane)

Uff to chyba na tyle tej relacji ;)

Obrazek


Mam problem po wymianie zamka w moim Roverku, nameczylem sie jednak bez rezultatu :( Drzwi otwieraja sie i zamykaja z pilota, otwieraja sie od wewnatrz.
Nie wiem jak zamontowac lacznik miedzy zamkiem a klamka (z jednej strony nagwintowany, z drugiej dzwigienka mocowana kolo klamki) Jedyny efekt mojej "pracy" to podrapane rece :) Czy do lepszego montazu tego elementu trzeba zdemontowac klamke?
Z gory dziekuje za pomoc, otwieranie drzwi kierowcy od wewnatrz nie nalezy do wygodnych hehe :)

markozalko - Nie Gru 08, 2013 10:51

Zima nadeszła i standardowo problemy z drzwiami. Czujnik jakiś zamarza i polka, drzwi nie można zamknąć. Wcześniej robiłem zamykanie ręcznie a teraz jest dylemat bo z tyłu nie mam tych bolców co się wciska - powypadały. Chciałem dziś wsadzić w jedne drzwi ale za ciorta nie mogłem trafić w ten otwór. Byłem obok ale w dziurę nie trafiłem :) . Zastanawia mnie jedna rzecz czemu zamykanie drzwi przyciskiem obok awaryjnych nie działa? Otwieranie działa a zamykanie nie. Wcześniej tego nie było. Przez to nie mogę teraz ich zamknąć i stoi otwarte auto do do momentu aż mróz puści. Czego może być to przyczyna?
Dawidovs - Pon Gru 09, 2013 08:56

Panowie tyle razy było na forum radzone- nie zalewamy zamków wd40 bo on wypłukuje smar w mechanizmach i potem wam wszystkie padną...
Ja gdy naprawiałem zamek od kierowcy napsikałem mu silikonu w spray zgodnie z radą bodajże Rowana, uszczelki drzwi też i nie mam najmniejszych problemów z zamkami.
WD40 to zło do zamków :P

markozalko - Pon Gru 09, 2013 13:31

Ja nie psiakłem żadnym wd-40. Mam pytanie do kolegów moze macie jakiś sprytny sposób zeby wsadzić ten bolec. Ni ciort nie mogę trafić w tą dziurę od tyłu :( Nie ściągałem całego boku tylko odgiąłem go i wsadzałem ten bolec przez otwór w kształcie prostokąta, te miejsce co bolec wychodzi z zamka. Byłem blisko bo jak naciskałem do dołu to się zamykał ale to nie była ta dziura. Trochę lipa jechac do mechanika, a nawet nie wiem czy podjąłby się tego.
Aragorn - Pon Gru 09, 2013 14:31

markozalko napisał/a:
Ja nie psiakłem żadnym wd-40. Mam pytanie do kolegów moze macie jakiś sprytny sposób zeby wsadzić ten bolec. Ni ciort nie mogę trafić w tą dziurę od tyłu :( Nie ściągałem całego boku tylko odgiąłem go i wsadzałem ten bolec przez otwór w kształcie prostokąta, te miejsce co bolec wychodzi z zamka. Byłem blisko bo jak naciskałem do dołu to się zamykał ale to nie była ta dziura. Trochę lipa jechac do mechanika, a nawet nie wiem czy podjąłby się tego.


...zobacz sobie na jakiejś fotce np z allegro jak jest to mocowane ...filozofii tam żadnej nie ma sam wymieniałam wszystkie cztery zamki na nowe i jakoś poszło ;-)

markozalko - Wto Gru 10, 2013 13:30

Mam zdjęcie choćby z tego posta i widać gdzie ta dziurka jest. Mimo to mam problem aby trafić w nią :)

[ Dodano: Wto Gru 10, 2013 10:39 ]
Udało się, trzeba było ściągnąć całą tapicekę i wtedy z boku dziurę wyczułem i wsadziłem.

[ Dodano: Wto Gru 10, 2013 13:30 ]
A może ma ktoś taki dzyndzel na sprzedanie to w drugich bym wymienił drzwiach. Szukam na allegro ale nei wiem jak to dokładnie się nazywa i nie mogę nic takiego znaleźć. Będę wdzięczny za pomoc

Marcink00 - Sob Sty 20, 2018 17:24

Panowie dysponuje ktoś linkiem gdzie mogę dostać cypelek/rygiel do zamka? Na allegro nie znalazłem, może pasuje jakiś od innego modelu : )
AdaskoC - Nie Sty 21, 2018 22:00

U nas np :)