Zobacz temat - [R214Si 1.4 103KM 96'] Piszczy powyżej 60 km/h
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R214Si 1.4 103KM 96'] Piszczy powyżej 60 km/h

Szczygus - Sob Sie 15, 2009 19:12
Temat postu: [R214Si 1.4 103KM 96'] Piszczy powyżej 60 km/h
Witam, dzisiaj wracając z ryb powyżej 60 km/h przy dodawaniu gazu zaczyna piszczeć. Jak odpuszczam gaz to już nie piszczy a jak znowu dodaję to znowu piszczy ;/ już nie wiem co to może być. Proszę o pomoc i pozdrawiam
kostek50 - Nie Sie 16, 2009 09:43

przyłącze się do tematu. Mi piszczy (bądź gwizdże ;)) na 5 biegu. Po wymianie oleju w skrzyni troszke się poprawiło i nie zawsze piszczy. podejrzewam że to jakieś łożysko ale nie będę tego wymieniał póki jes ok.
xkrzychux - Nie Sie 16, 2009 09:54
Temat postu: Re: [R214Si 1.4 103KM 96'] Piszczy powyżej 60 km/h
Szczygus napisał/a:
Witam, dzisiaj wracając z ryb powyżej 60 km/h przy dodawaniu gazu zaczyna piszczeć. Jak odpuszczam gaz to już nie piszczy a jak znowu dodaję to znowu piszczy ;/ już nie wiem co to może być. Proszę o pomoc i pozdrawiam


Może pasek wielorowkowy masz za luźny(dziwne że dopiero powyżej 60 km/h).

Szczygus - Nie Sie 16, 2009 21:19
Temat postu: Re: [R214Si 1.4 103KM 96'] Piszczy powyżej 60 km/h
xkrzychux napisał/a:
Szczygus napisał/a:
Witam, dzisiaj wracając z ryb powyżej 60 km/h przy dodawaniu gazu zaczyna piszczeć. Jak odpuszczam gaz to już nie piszczy a jak znowu dodaję to znowu piszczy ;/ już nie wiem co to może być. Proszę o pomoc i pozdrawiam


Może pasek wielorowkowy masz za luźny(dziwne że dopiero powyżej 60 km/h).



Nie no raczej nie pasek, cały rozrząd łącznie z rolkami od wspomagania i alternatora i te paski był wymieniane. Właśnie mnie też to dziwi i nie wiem co robić....

xkrzychux - Nie Sie 16, 2009 23:07
Temat postu: Re: [R214Si 1.4 103KM 96'] Piszczy powyżej 60 km/h
Szczygus napisał/a:

Nie no raczej nie pasek, cały rozrząd łącznie z rolkami od wspomagania i alternatora i te paski był wymieniane.


U mnie po jakimś czasie od wymiany tych pasków zaczęło piszczeć (lecz tylko przy rozruchu).
Podciągnąłem ten od alternatora i piszczenie ustało (widać nowy musiał się wpasować).
Dawno je wymieniałeś ?

Szczygus - Pon Sie 17, 2009 12:55

Na początku roku, jakoś w marcu cały rozrząd i te paski i rolki. Strasznie mnie to dziwi że te niby piszczenie ujawnia się od 60 km/h ;/ przy 90 km/h trochę cichnie ale i tak słychać. ;/
luqar - Pon Sie 17, 2009 20:42

kostek50 napisał/a:
Mi piszczy (bądź gwiżdże ;)) na 5 biegu.

U mnie jest tak samo i gwiżdże tylko na 5 biegu

kostek50 napisał/a:
podejrzewam że to jakieś łożysko ale nie będę tego wymieniał póki jest ok.

Aż tak bardzo mi nie przeszkadza. Jeżdżę z tym już prawie 2 lata i już się przyzwyczaiłem.

Szczygus - Sro Sie 19, 2009 21:57

Teraz z tego co zauważyłem, to ten dźwięk ustaje w momencie kiedy wciskam sprzęgło lub wrzucam na luz....
luqar - Czw Sie 20, 2009 18:48

Szczygus napisał/a:
ten dźwięk ustaje w momencie kiedy wciskam sprzęgło lub wrzucam na luz....


dokładnie, u mnie jest to samo

patryk512 - Czw Sie 20, 2009 23:15

U mnie taka sama sytuacja, tyle, że gwizd / piszczenie zaczyna się po wbiciu czwartego biegu. Jakieś sugestie, porady?
des - Czw Sie 20, 2009 23:22

patryk512 napisał/a:
U mnie taka sama sytuacja, tyle, że gwizd / piszczenie zaczyna się po wbiciu czwartego biegu. Jakieś sugestie, porady?
Mam dokładnie to samo. Zaczęło gwizdać od jakiegoś tygodnia. Tak jakbym miał jakieś miniTurbo :razz: Zaczyna być słyszalne tylko w momencie dość mocnego przyspieszania na 4 i 5 biegu. Jak się jedzie spokojnie to tego nie słychać. Podejrzewam że to coś w skrzyni biegów ale na razie jeżdżę póki nie jest to bardzo słyszalne.
Szczygus - Pią Sie 21, 2009 11:02

A czy może być ten dźwięk związany z np małą ilością oleju w skrzyni biegów? I jak ewentualnie sprawdzić ten poziom?
luqar - Pią Sie 21, 2009 15:14

Szczygus napisał/a:
A czy może być ten dźwięk związany z np małą ilością oleju w skrzyni biegów?

To raczej nie to, bo u mnie oleju jest tyle ile powinno.

Szczygus napisał/a:
I jak ewentualnie sprawdzić ten poziom?

Z boku skrzyni jest korek/śruba, który trzeba odkręcić. Poziom oleju powinien sięgać do tego otworu.

U mnie "gwizd" słychać tylko na 5 biegu, zanika jak puszczam gaz (nie przyspieszam) lub wciskam sprzęgło.

Szczygus - Pią Sie 21, 2009 19:12

luqar napisał/a:
U mnie "gwizd" słychać tylko na 5 biegu, zanika jak puszczam gaz (nie przyspieszam) lub wciskam sprzęgło.


U mnie jest identycznie... jeszcze ten dźwięk pojawia się gdy jadę np 100-110 km/h i puszczę gaz i jak schodzi mi z obrotów to go też słychać.... jak wcisnę sprzęgło to już nie... ja już sam nie wiem bo mi ten dźwięk przeszkadza....

To jest link do tego dźwięku o który mi chodzi, może teraz będzie łatwiej ocenić skąd to jest...

Zaczyna się on w 3 sekundzie i potem się powtarza.

Dźwięk

[ Dodano: Pią Wrz 11, 2009 18:17 ]
Dzisiaj dostałem diagnozę od mechanika... pada mechanizm róznicowy i nie opłaca się tego naprawiać i lepiej kupić używaną skrzynię... w związku z tym ma do Was pytanie. Mój ROVER to 214Si 103 KM 1996 1.4 i jakie skrzynie z jakich modeli Roverków będą pasowały do mojego? Pozdrawiam