Zobacz temat - Roewe 550 na Agro Show Bednary 2009
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Offtopic - Roewe 550 na Agro Show Bednary 2009

sknerko - Pon Wrz 28, 2009 12:49
Temat postu: Roewe 550 na Agro Show Bednary 2009

Opinie i szczegóły jak poprzednio Zukowaty, Tomas220 (on szcególnie bo prawie kupił na miejscu :lol: ) i wild_weasel.

sobrus - Pon Wrz 28, 2009 12:53

Świetny wozik. Ale mi by wystarczyło zeby Roewe zrobiło w kazdym dużym mieście salon z ASO i testbookiem... :D
Markzo - Pon Wrz 28, 2009 13:04

WoW.... naprawde mi się podoba !! a jak jest wykonany? da się przeżyć??
Tomas - Pon Wrz 28, 2009 13:10

Samochodzik wizualnie mi sie bardzo podobał, ale to kwestia gustu. Wnętrze moim zdaniem bardzo fajne rozwiązne, ładny panel radia i rozmieszczenie zegarów oraz komputera. Niestety plastiki bardzo niskije jakości, sczególnie te srebrne na kierownicy i desce. Nie ma kluczyka tylko odpala sie wciskając pilot w deske rozdzielczą (fajny bajer). Silnik 1,8 troszke malo, ale są też wersje 1,8T i to cieszy. No i cena jest bardzo rozsądna 62 tys.
PopaY - Pon Wrz 28, 2009 13:41

Czekałem na te zdjęcia, ale jednak troszkę się zawiodłem :/ Przód auta ładny, tył to sedan więc już mnie raczej nie interesuje :/ Kokpit bardzo ubogi, niepasujący zupełnie do stylu zewnętrznego. Jedyna ładna rzecz to kierownica. Czemu nie zrobiliście zdjęć foteli? ;P Ogólnie troszkę jestem rozczarowany :P Ale to kwestia gustu ;)
sknerko - Pon Wrz 28, 2009 14:09

PopaY napisał/a:
Czemu nie zrobiliście zdjęć foteli?

bo jak Tomas220 usiadł to całe zasłonił i nie dało sie go wygonić z auta :razz:

[ Dodano: Pon Wrz 28, 2009 14:00 ]
serwisy będą dostępne bo ma to serwisować sieć polmotu czyli serwisy fiata, alfy i jeszcze tam czegoś

[ Dodano: Pon Wrz 28, 2009 14:09 ]
Markzo napisał/a:
a jak jest wykonany? da się przeżyć??

przeżyć się da ale chiński plastik czuć nawet z zewnątrz
PopaY napisał/a:
Kokpit bardzo ubogi, niepasujący zupełnie do stylu zewnętrznego.
dlaczego ubogi? przecież jest od dołu licząc klimatronik, radio CD (zresztą moim zdaniem całkiem przyzwoicie grające) i nawigację, zegary są pierwsza klasa.
siedząc w środku nie czuje się natłoku przycisków jak w oplu insignia a wszystko jest raczej pod ręką i wygodne, jedynie ręczny to porażka hebel taki że strach.
Uchwyty na kubki ładnie i oryginalnie rozwiązane żeby nie te plastiki to byłby super.
Aha siedzenia bardzo wygodne chociaż welur taki sobie ale jak siadasz to masz wrażenie że otulają cie ze wszystkich stron

kruszon - Pon Wrz 28, 2009 14:20

sknerko napisał/a:
serwisy będą dostępne bo ma to serwisować sieć polmotu czyli serwisy fiata, alfy i jeszcze tam czegoś

O! To u mnie pod domkiem będę miał ASO :)

Pozdrawiam

PopaY - Pon Wrz 28, 2009 16:53

sknerko napisał/a:
PopaY napisał/a:
Kokpit bardzo ubogi, niepasujący zupełnie do stylu zewnętrznego.
dlaczego ubogi? przecież jest od dołu licząc klimatronik, radio CD (zresztą moim zdaniem całkiem przyzwoicie grające) i nawigację, zegary są pierwsza klasa.
siedząc w środku nie czuje się natłoku przycisków jak w oplu insignia a wszystko jest raczej pod ręką i wygodne, jedynie ręczny to porażka hebel taki że strach.
Uchwyty na kubki ładnie i oryginalnie rozwiązane żeby nie te plastiki to byłby super.
Aha siedzenia bardzo wygodne chociaż welur taki sobie ale jak siadasz to masz wrażenie że otulają cie ze wszystkich stron
Ubogi = brzydki. Na zdjęciach po prostu jest to brzydkie. Chodzi o to, że te panele od klimy i samo radio są wręcz okropne, bez finezji. Są małe i proste, jak sprzed kilku lat... Dlatego mi się nie podoba...
Remigiusz - Pon Wrz 28, 2009 17:16

Ja powiem tak :mrgreen: Przód tył pięknie wygląda :razz:

Ale w środku to już mniej mi sie podoba a raczej boczki drzwi wygląda jak by zaraz miały pęknąć :mad:

Pokrętła Fotele itd. sa ok zrobione nie jest źle, ale zegary czyli wyświetlacz prędkości to masakra jest. Nie na widzę LCD dla km/h musi to być zwykły analogowy, no chyba ze to ścigać :mrgreen: Tutaj moim zdaniem brak koncepcji :cry:

PopaY - Pon Wrz 28, 2009 17:17

:brawa:
sknerko - Pon Wrz 28, 2009 17:28

PopaY napisał/a:
Ubogi = brzydki. Na zdjęciach po prostu jest to brzydkie. Chodzi o to, że te panele od klimy i samo radio są wręcz okropne, bez finezji. Są małe i proste, jak sprzed kilku lat... Dlatego mi się nie podoba...

nie no wybacz ale chyba dawno nowych samochodów nie oglądałeś (w tej klasie oczywiście) przykłady Astra, Golf, nawet mondeo w biednych wersjach jest brzydsze.
czepiłeś się akurat chyba najładniejszej części tego auta

PopaY - Pon Wrz 28, 2009 17:30

Kolego, tak naprawdę nie wiadomo jaka to klasa auta, bo jest on bardzo podobny do Passata z zewnątrz więc dziwi mnie taka prostota wewnątrz. Dla Ciebie kokpit jest ładny, a dla mnie tandetny więc nie rozumiem po co dalej dyskutować skoro piszemy tu o gustach. Chcesz mi za wszelką cenę udowodnić, że kokpit jest piękny tylko nie wiem po co :P
faecd - Pon Wrz 28, 2009 17:32

ale jedzie sajgonkami....moze i deska w nowoczesnym stylu zaprojektowana, lampy tyl przod rowniez to jakos mnie nie przekonuje...za ta cene to predzej bym przytulil chevroleta cruze, ktorego wczoraj niechcacy obejrzalem w centrum handlowym...
sknerko - Pon Wrz 28, 2009 17:51

Passat to jest coś jak Roewe 750 a 550 to bardziej jetta, golf więc porównujmy w tej samej klasie

[ Dodano: Pon Wrz 28, 2009 17:37 ]
i nie próbuje nikogo do niczego przekonać ale jak mi ktoś mówi że coś jest małe i brzydkie a nawet tego na żywo nie obejrzał to tak trochę dziwnie się czuję.
I na początku napisałem że chińskim plastikiem czuć przez blachę ale to go nie dyskwalifikuje na tle podobnych aut

Już wiem na czym się wzorowali na Jagu XF, tylko tam jest to niby aluminium

[ Dodano: Pon Wrz 28, 2009 17:51 ]
faecd napisał/a:
.za ta cene to predzej bym przytulil chevroleta cruze

fakt jest ładniejszy od chinola

xROnx - Pon Wrz 28, 2009 20:27

a mi sie tam podoba. zastanawiaja mnie dwie rzeczy:
-dlaczego te auta są tak strasznie zakurzone? ;)
-dlaczego na wyswietlaczu obok obrazka z airbagiem sa krzaczki chinskie? czyzby new R nie byl dostosowany dla obcokrajowcow?
Czy z tym serwisowaniem w fiacie to 100% informacja? czy z dealerowaniem bedzie tak samo? cos juz wiadomo od kiedy bedzie je mozna kupic w PL?

Zukowaty - Pon Wrz 28, 2009 20:34

sobrus napisał/a:
Świetny wozik. Ale mi by wystarczyło zeby Roewe zrobiło w kazdym dużym mieście salon z ASO i testbookiem... :D

Przedstawicielem na PL jest POL-MOT. Sieć serwisowa to Salony Fiata i Forda,tak więc uważam że aż nadto. Oczywiście najpierw musi to wszystko ruszyć.

[ Dodano: Pon Wrz 28, 2009 20:34 ]
xROnx napisał/a:
-dlaczego te auta są tak strasznie zakurzone? ;)

Bo tam się masakrycznie kurzyło.
xROnx napisał/a:
dlaczego na wyswietlaczu obok obrazka z airbagiem sa krzaczki chinskie?

Opcje językowe można zmieniać. Na razie wystawili to co dopiero przyjechało.
xROnx napisał/a:
Czy z tym serwisowaniem w fiacie to 100% informacja? czy z dealerowaniem bedzie tak samo? cos juz wiadomo od kiedy bedzie je mozna kupic w PL?

Tak to na 100% bo POL-MOT ma sieć Fiata i Forda. Co do sprzedaży to 550 tydzień temu zyskała homologację i już można ją kupić a 750 jest w trakcie homologowania. Rozmawialiśmy z człowiekiem i miał wysłać na pocztę klubową prospekty z modelami.

Markzo - Pon Wrz 28, 2009 22:01

czyli może już być w salonie fiata?
sknerko - Pon Wrz 28, 2009 22:05

Sądzę że raczej musisz tam śmignąć i zameldować że Ty chcesz i ma być bo już sprzedają :razz: a oni zrobią :shock: i będą dla ciebie ściągać z Czajna na prywatne zlecenie :mrgreen:

[ Dodano: Pon Wrz 28, 2009 22:05 ]
Gość mówił że na teraz w PL są te dwa co tam były

xROnx - Pon Wrz 28, 2009 22:05

dokładnie. to samo chciałem powiedzieć. prawdopodobnie jedynie co mogą mieć w salonie fiata to.... katalog z fotkami i cennik i to wsio. Chyba że to Wawa to może stać jedna sztauka. ot co.
kasjopea - Pon Wrz 28, 2009 22:08

Z tego co wiem do Polski przyjechały cztery: 2 750 czarna i srebrna (czy coś w tym stylu :razz: ) i dwie 550 też czarna i srebrna.

[ Dodano: Pon Wrz 28, 2009 22:08 ]
Znaczy raczej przypłynęły :wink:

xROnx - Pon Wrz 28, 2009 22:10

...i zapewne czas oczekiwania na realizacje zamowienia... 1 lub 2 m-c :)
sknerko - Pon Wrz 28, 2009 22:14

kasjopea napisał/a:
Z tego co wiem do Polski przyjechały cztery: 2 750 czarna i srebrna (czy coś w tym stylu ) i dwie 550 też czarna i srebrna.

no i srebrną ma Borowski http://www.efakt.pl/Borow...ly,52573,1.html o losach srebrnego Roewe 550 na razie nic nie wiadomo :mrgreen:

kasjopea - Pon Wrz 28, 2009 22:16

Widziałam te dwie srebrne jak je picowali dla odbiorców, oczywiście nie wiem dla kogo :lol:
sknerko - Pon Wrz 28, 2009 22:27

Najlepsze że homologacji na Roewe 750 nie ma jeszcze :lol:

[ Dodano: Pon Wrz 28, 2009 22:27 ]
Może to są te sztuki z targów w Pekinie co foty na stronie klubowej są

PTE - Sro Wrz 30, 2009 13:07

xROnx napisał/a:
...i zapewne czas oczekiwania na realizacje zamowienia... 1 lub 2 m-c :)


Na bardziej popularne auta też nierzadko trzeba tyle czekać.

sknerko napisał/a:
Najlepsze że homologacji na Roewe 750 nie ma jeszcze :lol:


Podejrzewam że jak znajdzie się chętny, to wszystko jest organizowane w ten sposób, że klient niejako sam indywidualnie sprowadza auto - wtedy można obejść brak homologacji. Taki wybieg stosowała/stosuje np. przedstawiciel China Motors w Gdańsku.

maciej - Sro Wrz 30, 2009 13:24

PTE napisał/a:
Na bardziej popularne auta też nierzadko trzeba tyle czekać.

najlepszy przykład to Octavia Tour - jeśli bierze się gotowe auto ze "stock'u" to 1-2 tygodnie, jeśli zamawia się konkretne wyposażenie, to nie mniej niż 6 tygodni, a raczej 8 tyg.

Perez - Sro Wrz 30, 2009 17:11

http://www.youtube.com/watch?v=T5yS3ohhWRQ

Nie wypada tak zle

[ Dodano: Sro Wrz 30, 2009 17:03 ]
http://www.youtube.com/wa...feature=related

Przyspieszenie i dzwiek silnika tez niczego sobie.

[ Dodano: Sro Wrz 30, 2009 17:11 ]
I jeszcze jeden ciekawy filmik

http://www.youtube.com/wa...Pis&feature=fvw

maciej - Wto Paź 06, 2009 09:48

Nie wiem, czy to już było - CNCAP Roewe 550:
http://www.youtube.com/watch?v=R6D683Nji5A