Zobacz temat - [R75] Cieknąca woda
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Cieknąca woda

piotr1972 - Sro Paź 21, 2009 10:40
Temat postu: [R75] Cieknąca woda
witam mam pytanie zaczela mi cieknac woda przy bloku co to morze byc? uszczelka czy co i gdzie morzna dostac? dodam ze to ten warz od hlodnicy co odhodzi puzniej sie robi dwujnik
Stachu - Sro Paź 21, 2009 10:47

piotr1972 napisał/a:
warz od hlodnicy co odhodzi puzniej sie robi dwujnik

Podwujny króciec przykręcony do bloku pod kolektorem, ja wymieniałem.

witgut - Sro Paź 21, 2009 11:41

w złączce przy tym trójniki są uszczelki typu gumowy oring, u mnie tez tam ciekło przez uszkodzony oring- i tylko on był do wymiany
PS nie wiem z jakiego kraju piszesz ale zwróć uwagę na funkcję sprawdzania pisowni, może, można, chłodnicy, odchodzi, później, dwójnik, wąż- to wersje poprawne a u Ciebie to płakać się chce
piotr1972 napisał/a:
morze byc? uszczelka czy co i gdzie morzna dostac? dodam ze to ten warz od hlodnicy co odhodzi puzniej sie robi dwujnik

apples - Sob Maj 08, 2010 21:37

Dzisiaj jestem po wymianie króćca i uszczelki. U mnie ewidentnie ciekło spod uszczelki króćca tej przy bloku. Po rozebraniu niestety okazało się że króciec jest wewnątrz zmurszały. Wymieniłem komplet aby za jakiś czas z powrotem nie rozbierać. Kupiłem w BMW zgodnie z http://forum.roverki.eu/v...p=498689#498689

Króciec znajduje się w miejscu zaznaczonym na zdjęciu, na końcu węża gumowego. Przykręcony jest do bloku silnika. W celu rozpięcia z wężami ściągamy druciane zabezpieczenia i wyciągamy węże. Bardzo ciężko idzie.

jpawel - Pon Lut 21, 2011 08:22

Witam,

u mnie pojawił się ten sam problem. Gdzie dostanę samą uszczelkę, tą która jest pomiędzy króćcem a blokiem silnika? Oringi to nie problem, bo coś dopasuje.

Wie ktoś co to za uszczelka, z czego, gdzie kupię?

apples - Pon Lut 21, 2011 09:24

jpawel napisał/a:
Wie ktoś co to za uszczelka, z czego, gdzie kupię?
Napisałem przecież wyżej i dałem link. :roll:
Sklep lub serwis BMW.

jpawel - Pon Lut 21, 2011 09:35

apples napisał/a:
jpawel napisał/a:
Wie ktoś co to za uszczelka, z czego, gdzie kupię?
Napisałem przecież wyżej i dałem link. :roll:
Sklep lub serwis BMW.


Przepraszam, nie zauważyłem że jest tam też sama uszczelka :-)

MiReK - Wto Lip 22, 2014 14:58

Mam niewielką plamę pod autem,podłożyłem na noc biały karton i stwierdziłem że to płyn chłodzący.Od jakiegoś czasu dziennie muszę dolać ok.50-100 ml.
Wczoraj podjechałem do mechanika i po oględzinach stwierdził że to wyciek właśnie spod uszczelki króćca wody.
Jestem pod wielkim znakiem zapytania,bo jutro mam wyjechać na wakacje ok.700 km,no i powrót i teraz zastanawiam się czy taka ośmio godzinna jazda nie wpłynie na pogłębienie się tego wycieku,czy ta uszczelka pod wpływem rozgrzanego płynu nie rozszczelni się bardziej? Ja myślicie?

Piotrasek - Czw Lip 24, 2014 11:54

Czy ktoś zna wymiary oringów do tego dwójnika ?