Zobacz temat - [R620] Wymiana skrzyni biegów
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 600, Honda Accord - [R620] Wymiana skrzyni biegów

Firq - Nie Lis 15, 2009 23:39
Temat postu: [R620] Wymiana skrzyni biegów
Witam Chce się zabrać za wymiane skrzyni biegów w moim R620 sdi i mam pytanie tego typu:
Czy muszę Wyciągnąć z r620 konia (silnik) na wierzch zeby wymienić skrzynie biegów czy nie trzeba i wyjdzie bez wyjmowania silnika ?? ?
Skrzynie juz mam i czeka na wymiane tylko nurtuje mnie to jedno pytanie...

Aragorn - Pon Lis 16, 2009 00:00

skrzynię wymienia się bez wyjmowania motorka (przerabiałem to u siebie w 620 sdi)
Firq - Pon Lis 16, 2009 00:15

Aragorn, Wielkie dzięki :) Tylko to chciałem wiedziec Bo wymiane np w sprinterach mam w jednym palcu ale tam jest super dojście a w roverku jest nieco inaczej i stąd moje pytanie czy trzeba motor wyciagać... Moge napotkać jakieć nieprzyjemności związane z tą wymianą ?? albo na co uważać?
Brt - Pon Lis 16, 2009 09:33

Firq napisał/a:
stąd moje pytanie czy trzeba motor wyciagać...

W 22SDi nie trzeba więc w R600 gdzie jest wiecej miejsca tym bardziej nie trzeba ;)
Firq napisał/a:
Moge napotkać jakieć nieprzyjemności związane z tą wymianą

nie sądzę ... nic szczególnego .. troche kręcenia śrubek po prostu ;) A no może jedynie to, że przy wyjeciu skrzyni przeszkadza rurka od chłodzenia i u siebie musiałem spuścić płyn z układu chłodzenia ... moze w R600 da się ją jakoś odchylić i obejdzie sie bez zrzucania płynu.

Firq - Pon Lis 16, 2009 09:57

EEEe płyn to nie problem :) to Zabieram się do roboty koledzy :) Dam znać wieczorem jak mi poszło :) aha a po wyjęciu pół osi olej wyleci prawda?
Brt - Pon Lis 16, 2009 10:14

Firq napisał/a:
aha a po wyjęciu pół osi olej wyleci prawda?

tak .. lepiej najpierw spuścić oleum ... korek jest poniżej lewej półosi (kwadratowe wejście) pasuje z zestawu kluczy nasadowych "środkowy" rozmiar kwadratu.

Firq - Pon Lis 16, 2009 10:22

Hehe w r600 nie musze spuszczać bo tam go nie mam poprostu :) musze to zrobić w DAWCY :) Brt, ostatnie pytanie .... Zeby zdemontować te pół ośki to najpierw musze wyjąć je z przegubem (zewnętrznym) przy kole tak? i potem wysunąć ze skrzyni ?
Brt - Pon Lis 16, 2009 10:29

Musisz odpiąć sworznie i/lub wahacze (a może tylko dolny :roll: - musisz sam ocenić bo na tryle nie znam R600) przy kołach i jak będzie wystarczająco dużo luzu, to półosie wyjdą ze skrzyni bez odkręcania i wyjmowania przegubu zewnętrznego ... oczywiście jak wyjmiesz przegub, to będzie łatwiej bo nic Ci się nie bedzie walało i przeszkadzało :ok:
michone - Pon Lis 16, 2009 10:35

ja zmienialem skrzynie w dwóch r200 i w fordzie fiesta. Nie majac zilonego pojecia o tym :)

Grunt to podwieszenie silnika, ja mialem do dyspozycji tylko kanal i silnik stal na lewarku co znacznie utrudnialo zmiane skrzyni. W fofi nie bylo problemu w r200 troche wiecej.

Ja robilem tak :
1. dzien przed wymiana zapsikalem wszytko co mozliwe wd-40.
2. potrzebne beda dwa zestawy kluczy (jak robicie we dwóch) ja uzywalem http://allegro.pl/item805..._najlepsze.html + taki sam Gedory
3. na początek zlać olej ze skrzyni.
4. auta na dwa lewarki i sciagnąć koła
5. odkręcić wahacze i drążek kierowniczy tak aby mcperson spokojnie wisiał.
6. jedna osoba wychodzi na zawnatrzi ciągnie mcperson do siebie, druga w tym samym czasie pomaga przy skrzyni wypiąć przegub. bardzo przydatny jest mały łomik. półoski z przegubami wykrecić na mc personie i polożyć w zdłuż auta.
7. ustawić skrzynie na bieg 2 lub 4 i pościągać wodziki
8. zrobić sobie miejsce pod maską aby dostać się spokojnie do wszystkich śrub.
9. poluzować sruby na poduszcze.
10. poluzować śruby na dzwonie
11. podwiesić skrzynie na pasie
12. odkręcić i ściągnąć poduszkę
13. odkręcić śruby z dzwona.
14. delikatnie roździelić skrzynie od silnika. ale jej nie sciągać.
15. podnieść silnik i opuszczać na pasie skrzynie.
16. opuszczać silinik razem ze skrzynią i powinna bez problemu zejsc.

Firq - Pon Lis 16, 2009 10:45

ooo Dzieki wielkie :) b Biore sie do pracy :) Mam zamiar wyjechać nim z garażu dzis wieczorem wiec mam nadzieje ze się uda :)
Brt - Pon Lis 16, 2009 10:49

Firq napisał/a:
Mam zamiar wyjechać nim z garażu dzis wieczorem wiec mam nadzieje ze się uda

powodzenia ... mi to trochę więcej zajeło w R200 ;)

michone - Pon Lis 16, 2009 15:08

w dwie osoby w r200 zajelo to ok 7h pracy w fiescie w dwie te same osoby ok 4h :) mowa o sciagnieciu+zalozeniu ")
epiasek - Pon Lis 16, 2009 17:31

Rozsypała się w moim roverku :beczy:

[R414Si benzyna + LPG 93r] skrzynia biegów, muszę kupić skrzynię - manualną, czy ma ktoś do sprzedania taką skrzynię?

epiasek@gmail.com

Brt - Pon Lis 16, 2009 20:00

epiasek, napisz ogłoszenie w dziale "giełda" :ok: