Zobacz temat - [R620] Uszczelka Pokrywy, Silnik F20
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 600, Honda Accord - [R620] Uszczelka Pokrywy, Silnik F20

cage - Sob Lis 28, 2009 16:50
Temat postu: [R620] Uszczelka Pokrywy, Silnik F20
Witam,

Ostatnio w końcu się zabrałem za układ zapłonowy, jako iż mój R620Si po deszczowej nocy nie chciał odpalać i tylko czekałem, czy wcześniej padnie rozrusznik czy akumulator. Wymieniłem kopułkę, palec i świece. Podczas wymiany świec okazało się, że są mocno usmarowane olejem.

DIAGNOZA: Trzeba wymienić uszczelkę (pokrywy?), która jest w komplecie z uszczelkami pod świece. Tak pamiętam, o ile nic nie przekręciłem.

Zaprzyjaźniony mechanik polecił mi sprawdzić w ASO Hondy, czy w dobrej cenie nie dostanę orygynalnej do silnika F20, bo zamienniki szybko padają. Próbowałem się w sieci zorientować w cenie takiej uszczelki, ale nie za bardzo wiem czego szukać i z reguły kończę w dziale "uszczelki głowic" a to chyba nie o to chodzi.

PYTANIE: Jakiej uszczelki szukać? Czy ktoś z was, lepiej rozeznany w temacie jest w stanie mnie naprowadzić na właściwą nazwę, nr katalogowy części którą szukam?

Pozdrawiam,

Karol

Markzo - Sob Lis 28, 2009 16:54

Uszczelka pokrywy zaworów ;) najlepiej w zestawie z nowymi podkładkami pod śrubki i oringami do uszczelnienia gniazd świec zapłonowych, do hondowskiego 1.6 płaciłem za to wczoraj 95zł w MotoResie, bo też mi świece w oleju pływały ;)
cage - Sob Lis 28, 2009 16:59

Dzięjuję za szybką odpowiedź. Teraz zostaje mi poszukać, gdzie znajdę w Warszawie dobrej jakośći uszczelke. Na razie znalazłem coś takiego:

http://www.allegro.pl/ite...rd_prelude.html

Myślę, że się zapytam w ASO Hondy w poniedziałek, w jakiej cenie to mają.

Markzo - Sob Lis 28, 2009 17:16

dokładnie to :)
ASO może Cie zaskoczyć :D za komplet uszczelek do mojego 1.6 krzykneli sobie 1600zł więc może byc ciekawie ;)

cage - Sob Lis 28, 2009 17:30

1600? Hoho, jak tyle sobie zaśpiewają to poprawią mi humor na cały dzień, bo rozśmieje się do łez :) Spróbować warto, a jak nie to dokopałem się do takiej oferty:

http://www.allegro.pl/ite...relude_f20.html

Cena dość niska, ale nr części się zgadza. Do tego wspomniane przez ciebie oringi i powinien być spokój przez dłuższy czas :)

zuber84cool - Sob Lis 28, 2009 19:48

cage, ten sprzedawca co podałeś w linku także zajmuje się sprzedażą innych części OEM do Hondy,cen też nie ma wygórowanych