Zobacz temat - [R75] Problem z tylnymi drzwiami
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Problem z tylnymi drzwiami

wojciechzwierki - Wto Gru 29, 2009 16:57
Temat postu: [R75] Problem z tylnymi drzwiami
witam mam pytanie jak zdjac boczki z tylnych drzwi ,zaciela mi sie lewa klamka otwieram tylko od srodka,zas prawe drzwi klamka niereaguje a od srodka nieotworze bo zabespieczenie dla dzieci wcisniete jak teraz zdjac boczek, ile jest srub tylko ta na klameczce i zatrzaski
SeniorA - Wto Gru 29, 2009 17:39

i centralny zaczep od wewnatrz.Trzeba też odpiąć panel z przyciskiem i rozpiąć go, a także głośnik wysokotonowy.Lekko podnieś boczek trzymając za uchwyt i pociągnij.Jest b. dużo tematów o tym na forum.
apples - Wto Gru 29, 2009 18:29

Jeżeli chodzi o drzwi które możesz otworzyć od środka to nie musisz wyciągać głośnika i sterowania szybą. Zrób sobie dużo miejsca w kabinie i najlepiej wyciągnij siedzisko tylnej kanapy. Jak wyciągniesz siedzisko i popchniesz fotel pasażera do przodu to nie będziesz musiał rozłączać głośnika i sterowania szybą, aby dobrać się również do drzwi zabezpieczonych.
Zaopatrz się od razu w nowe zaczepy (spinki) bo mogą popękać. Pasują od BMW też do boczków.
Aby otworzyć zabezpieczone drzwi musisz pociągnąć cięgno od klamki zewnętrznej.
Po otworzeniu drzwi w miejscu gdzie jest zapadka daj trochę smaru grafitowego, rozruszaj a nadmiar wytrzyj. Nakładaj na otwartym i zamkniętym zamku. Zamkniesz wciskając palcem. Zrób to ze wszystkimi drzwiami.
Od środka również na wszystkie mechanizmy nałóż trochę smaru. Aby się do nich dostać musisz zdjąć matę wygłuszającą. Najbardziej przyłóż się do mechanizmu klamki do którego jest trudny dostęp. Nakładaj na wyciągniętej i nie wyciągniętej klamce. Tak jakbyś otwierał drzwi. Do przesmarowania masz mechanizm klamki zewnętrznej, mechanizm metalowy przy zapadce drzwi od wewnątrz i zewnątrz. Nie żałuj smaru. Ja wysmarowałem prawie wszystko oprócz cięgien i obudowy plastykowej. :grin: Przy montażu boczków musisz delikatnie wciskać po kolei wszystkie spinki. Najpierw zdejmij plastyk z zaczepu blaszanego który zostanie raczej na drzwiach. Mocowany jest do blachy od uchwytu zamykającego drzwi (rękojeść).
Bolec od zamykania od wewnątrz musi dobrze wskoczyć w plastyk. Nie może luźno chodzi bo spadnie i będzie haczyć przy zamykaniu centralnym.
Przerabiałem to wczoraj, tylko w mniejszym wydaniu. :wink:

wojciechzwierki - Sro Sty 06, 2010 15:10
Temat postu: [r75 2l v6 99r ]
witam rozebranie faktycznie jest bardzo proste 5min na strone nawet zatszasniete drzwi to nieproblem, popekaly mi te biale plastiki w mechanizmie klamki, dzis kupilem w serwisie 2komplety caly ten czarny mechanizm bo samych plastikow niemozna 30euro komplet
SeniorA - Sro Sty 06, 2010 15:42

wojciechzwierki napisał/a:
caly ten czarny mechanizm
to jest kaseta klamki
kris-tofer - Pon Lut 08, 2010 09:56

Podepnę się pod ten temat, żeby nowego nie zakładać.
Ja również mam problem z otwieraniem tylnych drzwi, ale tylko od zewnątrz. Do niedawna otwierały się normalnie, później trzeba było klamkę do końca pociągnąć, żeby się otworzyły, a teraz lewe tylne już się nie otwierają. Taka sama historia dzieje się z prawymi tylnymi. Proszę o jakąś poradę co tam naprawiać trzeba zanim sam zacznę grzebać.

SeniorA - Pon Lut 08, 2010 11:03

kris-tofer napisał/a:
Proszę o jakąś poradę co tam naprawiać trzeba zanim sam zacznę grzebać.
jak jest problem z mechanicznym otwieraniem z zewnątrz , to trzeba sprawdzić czy nie rozpięła się kasetka plastikowa łącząca cięgno z dźwignią zamka , albo czy cięgno się w niej nie przesunęło ( tu się reguluje długość cięgna i skuteczność otwierania ). Jeśli tu jest w prządku , to najczęściej jest do wymiany kaseta klamki , tak jak wyżej u kolegi wojciechzwierki.

[ Dodano: Pon Lut 08, 2010 11:03 ]
Ta rozpinana, regulacyjna kasetka jest w miejscu tej białej spinki na zdjęciu zamka w tym temacie ( przy owalnej dźwigni ) : http://forum.roverki.eu/v...7d95478e#459039

apples - Pon Lut 08, 2010 11:13

http://forum.roverki.eu/v...ghlight=#448562
kris-tofer - Pon Lut 08, 2010 12:07

Dobra dzięki chłopaki za informację, jeszcze jedno pytanie mam odnośnie centralnego: przy zamykaniu z pilota wszystkie drzwi ryglują się na raz, ale przy otwieraniu trzeba kilka razy guzik na pilocie nacisnąć, żeby wszystkie rygielki się podniosły. Czytałem, że jest to jakaś funkcja (utrudniająca życie) włączana/wyłączana przez komputer T4 :?:
SeniorA - Pon Lut 08, 2010 12:50

kris-tofer napisał/a:
Czytałem, że jest to jakaś funkcja (utrudniająca życie) włączana/wyłączana przez komputer T4 :?:
Tak , ale może też mieć wpływ stan napięcia aku, jak w różny sposób otwiera . Najczęściej spotykaną wersją jest otwierania drzwi kierowcy po 1 naciśnięciu i reszty drzwi po drugim naciśnięciu.
kris-tofer - Pon Lut 08, 2010 12:54

No to u mnie różnie otwiera, czasami drzwi kierowcy jako pierwsze, ale czasami jako ostatnie, trzecim lub nawet czwartym naciśnięciu pilota.
apples - Pon Lut 08, 2010 13:58

kris-tofer to jest wina zamków. Blokują się ze starości. Przesmaruj mechanizmy wewnątrz. Powinno trochę pomóc.
kris-tofer - Pon Lut 08, 2010 15:30

apples, kolejne rozbieranie, kolejna ingerencja, coraz większa rozpierducha w aucie. Odpowiednich spinek do boczków jest ciężko dostać, a same boczki górą odpadają na dołach, no coś okropnego... :roll:
apples - Pon Lut 08, 2010 16:23

Spinki pasują od BMW tez od tapicerki drzwi. :wink:
Jeszcze lepsze są Uniwersalne do zdobycia prawie w każdym motoryzacyjnym. Jak będziesz kupować weź starą do przymierzenia.

http://www.romix.pl/index...d=37&&Itemid=29

RHL - Pią Maj 28, 2010 12:50

Witam,
Rozebralem boczek z tyłu prawy, otworzylem drzwi, od wewnatrz juz działaja. Ale od zewnatrz nie potrafie tego ogarąć jak to dziala. Z moich obserwacji dzieje sie tak:

ciagne za klamke ten drut idzie na dol lecz nie do konca i zostaje w tym polozeniu, jak pociagne go reka i popchne do gory to wraca tak jak ma byc. Posmarowalem wszystko, nic sie nie zmienia. Nie wiem co mam dalej robic. Prosze o pomoc

trawis25 - Pią Maj 28, 2010 13:07

Witam
Sprawdź ten cypelek,czy nie jest uszkodzony,tylko dokładnie,bo nieraz nie widać jak jest nadpęknięty.
http://www.allegro.pl/ite...amki_drzwi.html

RHL - Pią Maj 28, 2010 13:15

Da sie ta kasete jakos wyciagnac?
owcze - Pią Maj 28, 2010 13:25

RHL, a blokada dla dzieci jest wyłączona?
RHL - Pią Maj 28, 2010 13:27

Tak, od srodka sie otwiera
tomekh01 - Pią Maj 28, 2010 15:09

Witam. Też się podepnę pod temat. Nie działa mi centralny zamek w prawych przednich i lewych tylnych drzwiach. Od czego to może być zależne?
RHL - Pią Maj 28, 2010 15:32

Ok. Nadłamane to co zwykle...Trzeba nowe kupic. Juz na zapas sie pytam jak to tam zamontowac pozniej?
owcze - Pią Maj 28, 2010 18:35

RHL, poszukaj w WorkshopManualu. Tam wszystko powinno być opisane. Link poniżej

http://forum.roverki.eu/v...hlight=workshop

Poza tym jak będziesz to rozbierał to złóż to w odwrotnej kolejności ;) i powinno być dobrze

marqus1982 - Czw Lis 18, 2010 18:51

Witam wszystkich użytkowników roverka 75 i prosze o pomoc. Problem jest następujący zepsuła się wkładka zamka klucz się kręci możę ktoś wie jak można sobie z tym poradzić.
Wiem mam jeszcze pilota zamykanie działa ok ale jak chcę otworzyć to nie otwiera drzwi kierowcy trzeba otwierać klamką od środka a to duży problem.Wiem jak rozebrać boczek ale nie mam pojęcia jak dostać się do zamka i wkładki.Prosze o pomoc z góry dzięki

Agnieszka120674 - Pon Lis 22, 2010 06:59

Witam:) mam problem z prawymi i lewymi tylnymi drzwiami, bo się zablokowały. Lewe odblokowano, ale kosztowało mnie to 200 PLN bo jak twierdził mechanik dużo rozbierania przy bokach było, a co do prawych powiedziano mi, że muszę kupić klamkę bo coś tam pękło i otwierają się tylko od środka, a wcześniej całkiem zablokowane były. Mam pytanie, czy te klamki oferowane np. na allegro są kompletne czy jeszcze coś innego trzeba dokupić lub gdzie to wszystko mogę kupić? Czytając powyższe wypowiedzi mam wrażenie, że dałam się nieźle naciągnąć na finanse. Mam te autko od 2 tygodni i jeszcze sporo rzeczy do opanowania, ale ogólnie nie żałuję decyzji o zakupie:) Pozdrawiam
dukat11 - Pon Lis 22, 2010 08:41

http://allegro.pl/klamka-...1323984320.html
RamzesII87 - Pon Gru 09, 2013 17:21

Witam panowie i panie. Mam taki problem z tylnimi drzwiami: zdemontowalem tapicerke z tylnich drzwi(poniewaz byly polamane plastikowe klipy mocujace i musialem je wymienic), i podczas monazu wszystko bylo ok ale po 2 dniach zauwazylem ze tapicerka w tylnich drzwiach odstaje ok 2-3cm. nie wiem co zle zrobilem. macie jakies rady??
rafalmis1 - Pon Gru 09, 2013 17:33

Może po prostu źle zatrzaski. Pokaż jakie zastosowales
RamzesII87 - Pon Gru 09, 2013 17:43

nie mam orginalnych tylko od BMW. zauwazylem tez ze u gory boczkow byly wylamane takie zabki na drzwiach
rafalmis1 - Pon Gru 09, 2013 18:03

A dobrze włożyłeś tapicerkę w zatrzask na wysokości uchwytu do zamykania drzwi. Duży czarny??
RamzesII87 - Pon Gru 09, 2013 18:29

tak dwa razy sprawdzilem wszystkie klipy lacznie z tym duzym klipem kolo zamka drzwi.
MatiNitro - Pon Gru 09, 2013 19:08

Te metalowe zatrzaski przy szybie trzeba delikatnie rozciągnąć ;) pchnąć do góry, wtedy lepiej trzymają górę tapicerki i nic nie wyskakuje :P po wymianie głośników miałem problemy wy wyskakiwaniem tapicerki, zanim się temu przyjrzałem i poprawiłem te blaszki ;)
RamzesII87 - Sro Gru 11, 2013 20:53

wlasnie chodzi o te metalowe zatrzaski chyba. One sa polamane. czy jest mozliwosc ich wymiany? Patrzylem na ebayu ale nie moge ich nigdzie znalesc. jakies sugestie jak to naprawic. dzieki.

[ Dodano: Sro Gru 11, 2013 20:53 ]
Widze ze nie ma na ten problem odpowiedzi...

Dawidovs - Czw Gru 12, 2013 08:28

RamzesII87, poszukaj sobie używanych listew podszybia na allegro(obojętnie z których drzwi). Sprzedawcy z reguły wysyłają je z tymi spinkami. Zadzwoń, popytaj a nie czekaj tu na kogoś kto ci gotowca poda...