Zobacz temat - [R75] Gniazdko zapalniczki w bagażniku ??
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Gniazdko zapalniczki w bagażniku ??

Warlike - Czw Kwi 08, 2010 20:36
Temat postu: [R75] Gniazdko zapalniczki w bagażniku ??
Tak sobie szukałem w bagażniku gniazdka zapalniczki. Ale nie znalazłem. Mam takie pytanie. Czy takie gniazdka w tych autach były montowane ?? Jeśli tak to w którym miejscu ?? Jeśli nie to czy jest taka możliwość ?? (są jakieś tam przewody do których można to podłączyć czy trzeba ciągnąć od aku??)
apples - Czw Kwi 08, 2010 21:05

Z tego co mi wiadomo to nie ma. Opcja za dopłatą była w podłokietniku. W bagażniku masz światło, kable od nawigacji i zmieniarki i może z nich pociągniesz prąd. Zależy do czego chcesz wykorzystać?
Warlike - Czw Kwi 08, 2010 21:13

apples napisał/a:
Zależy do czego chcesz wykorzystać?


Chciałbym mieć możliwość podłączenia tam lodówki turystycznej. Chyba najlepiej będzie pociągnąć kable od aku.

apples - Czw Kwi 08, 2010 21:15

To lepiej wykorzystać kostkę do gniazdka zapalniczki w podłokietniku. Tylko nie pamiętam gdzie dokładnie jest. Musisz poszukać na forum bo już było.
Warlike - Czw Kwi 08, 2010 21:19

apples napisał/a:
To lepiej wykorzystać kostkę do gniazdka zapalniczki w podłokietniku.


zawsze bliżej i mniej ciągnięcia przewodów. Dzięki poszukam tematu...

Dziadek - Czw Kwi 08, 2010 22:33

Ja do podłokietnika pociągnąłem plus,bo nie było gniazdka,a właśnie tam przeniosłem transmiter fm.Znalazłem kilka dobrych +12,ale były ciągłe,a ja potrzebowałem taki,który się wyłączy po wyłączeniu stacyjki.Ponieważ Rover ma tak właśnie w głównej zapalniczce,to z niej pociągnąłem napięcie.Z minusem nie ma problemu-bierze się go z masy nadwozia.
Odnośnie lodówki,to w zeszłe wakacje wiozłem z Gdańska do domu świeże dorsze i węgorza i prowizorycznie pociągnąłem prąd z gniazda haka holowniczego(pod dywanikiem w bagażniku znalazłem kostkę).Próbówką znalazłem jakieś napięcie,kilka cm taśmy izolacyjnej...i działało nawet na postoju.Początkowo bałem się,że komputer coś wynajdzie,ale nic się nie stało.Jeździłem z tą lodówką jeszcze kilka dni.

hvil - Czw Kwi 08, 2010 22:57

czyli o gniazdka zapalniczki w bagażniku da się wziąć napięcie z jakiejś specjalnie pod hak zrobionej kostki?? Gdzie ona jest jeśli można? i jakie tam są napięcia, stałe, ze światłami, ze stacyjką?

I co do podłokietnika to też chciałem sobie dorobić tam, nawet kupiłem specjalne gniazdeczka co się ślicznie wkomponują ale skąd prąd? nie chce rozbebeszać plastików kokpitu by spod zapalary brać, naprawdę niema tam jakiejś specjalnej kostki w każdym 75 żeby się jakoś łatwo podłączyć?

apples - Czw Kwi 08, 2010 23:01

hvil napisał/a:
i jakie tam są napięcia, stałe,

na pewno światła postojowe
hvil napisał/a:
naprawdę niema tam jakiejś specjalnej kostki w każdym 75 żeby się jakoś łatwo podłączyć?
jest kostka ponieważ jest oryginalny kabel który można dokupić
hvil - Czw Kwi 08, 2010 23:08

hmmm czyli da sie dokupić tą zapalniczkę i zamontować w swoim roverku jak w originale nie trzeba dorabiac? <mowa o podłokietniku>

W bagażniku gdzieś koło koła zapasowego szukać kostki czy pod samochodem, tej od haka?

apples - Czw Kwi 08, 2010 23:11

hvil napisał/a:
hmmm czyli da sie dokupić tą zapalniczkę i zamontować w swoim roverku jak w originale nie trzeba dorabiac? <mowa o podłokietniku>
Tak
hvil - Czw Kwi 08, 2010 23:20

a będąc upierdliwym, proszę doradź mi gdzie?:-) zrobiłbym sobie wielkanocny prezent:-)
apples - Pią Kwi 09, 2010 10:09

Proszę http://www.allegro.pl/ite...v_rover_75.html

VUB112300 lub VUB003120
Nr 12. http://www.rimmerbros.co.uk/Item--i-GRID001528

:grin:

hvil - Pią Kwi 09, 2010 22:30

dzięki wielkie, skuszę się na o za 100zł:-D
plonex25 - Czw Paź 07, 2010 14:17
Temat postu: Re: [75 all] Gniazdko zapalniczki w bagażniku ??
ja mam w bagażniku po lewej stronie tam gdzie wymienia się żarówki pod okładziną
ptasznik - Pon Mar 09, 2015 20:41

Witam koledzy...
Mam pytanko. Znalazłem w moim Roverku coś co wygląda jak gniazdko prądu (kontakt). Jest ulokowany zaraz pod pokrywą bezpieczników na prawej ścianie nadkola wewnątrz pojazdu. Wiecie może do czego to gniazdo służy???