Zobacz temat - [R620] Filtr pyłkowy do rovera?
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 600, Honda Accord - [R620] Filtr pyłkowy do rovera?

waski336 - Czw Maj 06, 2010 15:58
Temat postu: [R620] Filtr pyłkowy do rovera?
Czółko Panowie i Panie,

Od jakiego modelu samochodu mogę kupić i wsadzić filtr pyłkowy do rovera 620 Si?

Czy układ klimatyzacji też ma swoje odrębne filtry? Gdzie one się znajdują?

Pozdrawiam

mechow - Czw Maj 06, 2010 17:05

filtry mozesz zrobic sobie sam z drobno oczkowej siatki i materialu zwanego chyba fizelina to ten sam material ktory uzywany jest jako filtr pylkowy w odkurzaczach na wlocie do silnika nie mylic z workiem. a to cale ustrojstwo znajdziesz w kabienie pod nogami pasarzera jest tam cala dmuchawa i parownik od klimy. poszukaj na forum tematy dezynfekcja klimy tam bodajrze jest pokazane co jak rozebrac. pozdro
kepo - Czw Maj 06, 2010 17:07

http://www.roverki.pl/mod...ies=Technika#42

W 600 nie ma filtra pyłkowego, a czy idzie wsadzic cos od innego to trzeba by sprobowac ;)

_papa_ - Czw Maj 06, 2010 17:11

W r600 nie ma czegoś takiego jak filtr przeciwpyłkowy. Niemożliwe!? A jednak. Tak samo w bliźniaczej hondzie accord. Ale można samemu zmontować coś na kształt takiego filtra z filtrów od odkurzacza. Na forum hondaaccord-strefa.pl jest opis, ale nie mogę znaleźć tak na szybko.
waski336 - Czw Maj 13, 2010 17:34

no to Panowie zdziwili mnie. Nie rozbierałem tego jeszcze, ale byłem przekonany, że taki filtr tam jest. W takim razie co tam tak u diabla capi, i sprawa że powietrze jest niemile wilgotne, jak w starej zagrzybiałej chacie. Odgrzybiałem bydle już dwa razy.
kasjopea - Czw Maj 13, 2010 21:03

Może to z parownika klimatyzacji tak śmierdzi.
Robson_Ck - Pią Cze 04, 2010 21:23

Witam, chciałem pobrać sobie ten plik dezynfekcja i żaden link na forum nie działa czy to ja mam coś nie tak z kompem czy linki wygasły - jeżeli tak to proszę o jakiegoś działającego linka. Pozdrawiam
ArekL - Sob Cze 05, 2010 00:17

Trwa przebudowa vortalu i dlatego linki nie działają. Trzeba się uzbroić w cierpliwość.
janeczek - Sob Cze 05, 2010 14:27

A może mi ktoś napisac jak wymienic filtr przeciwpyłkowy w roverku 200
Zigg - Sob Cze 05, 2010 15:29

W 600-tce, gdzie nie ma filtra kabinowego, cały syf z powietrza, kurz, liście, owady lądują na parowniku. Albo się przykleją, albo spadną... A gdzie spadną ? Macie na fotce ;) .
Ciemne, wilgotne miejsce , jakim jest parownik to idealne warunki do hodowli grzybów i bakterii.
To trzeba rozebrać i wymyć preparatem i przedmuchać - od wlotu powietrza, przez łopatki dmuchawy aż po parownik.
Pianki niewiele dadzą, ozon-makery pomogą na pół sezonu a wstrzykiwanie pianki przez "korek od soku" pomoże doraźnie.

janeczek, w okrągłej 200-tce demontujesz schowek pasażera i za nim znajduje sie klapka osłaniająca filtr.

EDIT:
Pogrzebalem na stronie Accorda, ktorą podaliście wyżej - proszę :
http://www.hondaaccord-st...opic.php?t=4351

janeczek - Sob Cze 05, 2010 19:30
Temat postu: filtr przeciwpyłkowy
A jak zdemontować schowek pasażera w 200-setce? Pytam się bo jeszcze nie wymieniałem filtra
bizon - Sob Cze 05, 2010 19:46

janeczek napisał/a:
A może mi ktoś napisac jak wymienic filtr przeciwpyłkowy w roverku 200

Musisz wymontowac schowek pasazera. Potem juz wsystko widac co i jak. a schowek odkrecasz dwoma srubami u dolu.

janeczek - Sob Cze 05, 2010 19:57

Dzięki za pomoc
Robson_Ck - Pią Cze 18, 2010 13:08

Witam, czy ma ktoś ten plik dezynfekcja.pdf na kompie bo te linki nie działają a chciałem w sobotę się za to zabrać. Jak ktoś ma to proszę wysłać na meila sticker_zone@vp.pl. Dzięki

Pozdro

kasjopea - Pią Cze 18, 2010 22:18

Robson_Ck, tutaj masz plik do pobrania o dezynfekcji parownika w 600, może Ci się przyda http://www.roverki.pl/ind...parownika-R600/ .
Pawsiak - Sob Cze 19, 2010 23:10

witam, może mi ktoś powiedzieć jak mam wyciągnąć dmuchawe albo parownik w 600, szarpałem sie dzisiaj z tym i nie dałem rady:]...wszystkie śrubki odkrecone już prawie wychodzi ale blokuje sie przy wyciaganiu...
janeczek - Pon Cze 21, 2010 17:18

Witam.Znajomy posiada roverka 216,czy ktoś mógłby napisać jak tam wymienia się filtr przeciwpyłkowy (jak można to najlepiej krok po kroku).Z góry dziękuje
kasjopea - Pon Cze 21, 2010 19:16

http://www.filtron.pl//ka...ukcje/1082k.pdf
Marrkus - Czw Kwi 26, 2012 19:19

Przyjęło się twierdzić że w R600 nie ma filtra kabinowego (przeciwpyłkowego), podobnie ma się sprawa w przypadku Hondy Accord. Są już nawet patenty ("nasz" człowiek to wymyślił i opracował instrukcję) jak takowy filtr wykonać.

Zgadnijcie co dziś znalazłem w czasie czyszczenia podszybia - FILTRY KABINOWE!!!! :mrgreen: i to w dodatku dwie sztuki!!! Jedna dla powietrza które idzie do nagrzewnicy a druga dla bezpośredniego nawiewu (kratki went. nad konsolą środkową mają taki przełącznik że można pociągnąć powietrze bezpośrednio z zewnątrz)

W dodatku filtry te nie wyglądają jak radosna twórczość poprzedniego właściciela a jak OEM - niestety najprawdopodobniej było OEM i musiały być usunięte bo już dawno przestały przepuszczać cokolwiek (już wiem dlaczego wentylacja mi słabo chodziła i kradła powietrze z wnętrza auta)





Powszechne twierdzenie że filtrów nie ma można wsadzić między bajki bo jednak jest (może nie wszyscy mają - ale ja mam) tylko jest też i problem bo wszyscy producenci filtrów twierdzą że nie ma i nie ma co tam włożyć.... pozostaje radosna twórczość... tym razem moja, lub jazda bez przeciwpyłkowego.

Jak coś wykombinuję dam znać :mrgreen:

aktualizacja linków do foto

zuber84cool - Pią Kwi 27, 2012 11:16

O w mordę Tuska kolego! daj zdjęcia rozebranego podszybia gdzie te filtry są, będę wdzięczny :)
KRYS - Pią Kwi 27, 2012 18:15

Marrkus,

A gdzie kupisz nowe?

Marrkus - Pią Kwi 27, 2012 21:39

Raczej nie kupie :D oficjalne katalogi twierdzą że filtr p.pyłkowy nie występuje. Spróbuje coś zmajstrować... no chyba że ktoś ma namiary na takie filtry - będę zobowiązany
KRYS - Pią Kwi 27, 2012 22:41

nawet manual nic nie mówi o filtrach
zuber84cool - Sob Kwi 28, 2012 03:12

A może dałoby się w jakiś sposób umyć te filtry i osuszyć tak, jak to się robi ze stożkami czy wkładkami?

Szkoda, że nie dałeś fotek rozebranego podszybia, chciałem zobaczyć jak to wygląda bo teraz jestem ciekaw co tam u mnie jest faktycznie.

KRYS - Sob Kwi 28, 2012 23:21

zuber84cool,

zobacz czy jest róznica miedzy obiegiem otwartym a zamknięym.

zaq - Pon Kwi 30, 2012 17:36

Nie możliwe. Opisz gdzie to się znajduje??
MpR - Sro Maj 16, 2012 16:32

już kiedyś pisałem o tych małych wkładkach w podszybiu z prawej stron na ścianie grodziowej. Osobiście kupiłem normalny filtr kabinowy od VW i za pomocą nożyczek zrobiłem sobie z niego dwa najlepiej jest to wycięte obłożyć w gąbkę z klejem i siedzi w tych otworach już rok.
spitz - Sro Maj 16, 2012 17:02

To ja jeszcze zapytam tak łopatologicznie, czy trudno się do tego dostać? I czy to jest przy tej ścianie grodziowej od środka samochodu czy od zewnętrznej strony?
Marrkus - Czw Maj 17, 2012 23:13

Musisz zdemontować podszybie. Cały czas się przymierzam by coś okleić ale na razie brak czasu
MpR - Pią Maj 18, 2012 17:39

od środka nic nie zrobisz, musisz od zewnątrz. Demontujesz wycieraczki i podszybie. Kup sobie jakiś tani filtr np K1000, K1001 to akurat oplowski, K1006 vw golf III i dotnij sobie wg starych jak się nie rozpadły jeszcze, a brzegi oklej uszczelką z gąbki i po problemie
Puki66 - Wto Lis 20, 2012 17:09

Kurde panowie zróbcie zdjęcie podszybia w którym miejscu to jest bo u siebie nigdzie nie widzę :cry:
kruszan - Wto Lis 20, 2012 17:13

Nie każda 600ka ma filtr kabinowy/pyłkowy. Może go po prostu nie masz.
Puki66 - Wto Lis 20, 2012 19:33

a idzie jakoś domontować??
kruszan - Wto Lis 20, 2012 21:00

Puki66 napisał/a:
a idzie jakoś domontować??


jest na forum mały manual jak dołożyć filtr, trzeba użyć szukajki

ps. ja np nie mam, i nie widzę koniecznej potrzeby aby mieć, ale dla chcącego nic trudnego :)

wilkwilkwilk1 - Sro Sty 08, 2014 18:02

zuber84cool napisał/a:
O w mordę Tuska kolego! daj zdjęcia rozebranego podszybia gdzie te filtry są, będę wdzięczny :)


Też się podpinam pod kolegę zuber84cool to może być rewólacja.

kasjopea - Czw Sty 09, 2014 10:34

wilkwilkwilk1 napisał/a:
rewólacja
:olaboga:

wilkwilkwilk1 jest na forum coś takiego jak moduł sprawdzania pisowni. Zaprzyjaźnij się z nim.

tomii620si - Czw Sty 09, 2014 16:46

Odkop z 2012 ale co tam :)

Fotek fakt nie ma ale udało Ci się to :)

Pierwszy i jedyny post i to z błędem : ;-)

piotr32123 - Pon Cze 23, 2014 00:07

witam Panowie,
owego czasu dokopałem się do filtra kabinowego w swojej 620 w podszybiu (trzeba zdemontować wycieraczki i osłony) i zastosowałem filtr kabinowy z Golfa III (nie pamiętam szczegółów), trzeba było go skrócić na długości i ponownie przykleić uszczelkę na boku. Model można łatwo dopasować w sklepie ponieważ mają fajne katalogi z rysunkami i wymiarami. Znalazłem kiedyś tą informacje na forum i wykorzystałem.