Zobacz temat - [R25 1,9TDi 01r] Wyłącznik/włącznik świateł
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R25 1,9TDi 01r] Wyłącznik/włącznik świateł

Czeslaw.B - Pon Cze 07, 2010 16:44
Temat postu: [R25 1,9TDi 01r] Wyłącznik/włącznik świateł
Witam

Jestem posiadaczem Roverka 25, 2001 roku i prawdopodobnie wysiadł mi wyłącznik świateł drogowych i mijania..chciałbym wiedzieć czy jest jakiś problem z demontażem poduszki powietrznej i jak to najlepiej zrobić aby jej nie naruszyć. Słyszałem, że można podtrzymać ją jakoś dłonią jednak nie znam szczegółów co i jak więc zależało by mi na fachowej odpowiedzi. Przełącznik kupiłem tylko niewiem czy dam radę sam sobie z tym poradzić a na "fachowców" nie ma niestety u nas co liczyć.

Pozdrawiam Czesław

bociannielot - Wto Cze 08, 2010 11:52

To się nazywa przełącznik zespolony, tak powinieneś być w stanie go wymienić samemu, mi z kuzynem się udało ;-) . Kurcze był nawet artykuł o tym na starej stronie, na nowej nie moge znaleźć:
http://www.roverki.pl/article.php?sid=425
Może ktoś wie jak to odczytać na nowej??
Poza tym o co Ci chodzi z podtrzymywaniem dłonią poduszki?? :wink: Jedno co mogę powiedzieć na pewno to że przy demontażu poduszki należ odłączyć akumulator żeby nie było potem błędu SRS.
Acha Ty masz 2.0 iDT :P

PTE - Wto Cze 08, 2010 12:10

Wystarczy odłączyć akumulator 15 minut przed zabiegiem demontażu. Potem należy odkręcić 2 śruby torx trzymające poduszkę od tyłu, wysunąć ją i rozpiąć zatrzask przewodu.
iwan00 - Wto Cze 08, 2010 12:27

nie wiem jak w modelu 25 ale w 200 da radę wyjąć przełącznik bez zdejmowania kierownicy, poduszki itp.

Jak już wyjmiesz przełącznik, to w środku jest blaszka działająca na zasadzie "huśtawki" przełączająca między drogowymi a mijania. wystarczy ją lekko podgiąć i przeczyścić styki a wszystko wraca do normy. naprawa zajmuje 15 minut.

kasjopea - Wto Cze 08, 2010 12:38

Tutaj masz artykuł, jak to w 400 wygląda http://www.roverki.pl/ind...serii-400-95-99 .
Przeczytaj mój komentarz pod spodem :wink: .

bociannielot - Wto Cze 08, 2010 14:48

kasjopea, dokładnie o ten artykuł mi chodziło :smile: .
kasjopea - Wto Cze 08, 2010 14:50

bociannielot, jest szukajka na nowej stronie też, wpisz słowo kluczowe i znajdziesz co chcesz, albo prawie :wink: .
bociannielot - Wto Cze 08, 2010 15:48

Dzięki :smile: , ale ja po prostu nie znalazłem szukajki :mrgreen: . Ale faktycznie jest i w sumie całkiem na widoku :) .
Dobra kończę tego off topa :) .

Czeslaw.B - Pon Cze 14, 2010 18:12

Dziekuje za pomoc