Zobacz temat - [R75] Uderzenia kierownicy
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Uderzenia kierownicy

Daniel1980 - Pią Wrz 17, 2010 21:02
Temat postu: [R75] Uderzenia kierownicy
Witam.
Mam taki problem, którego nie znalazłem na forum, a mianowicie ostatnio jadąc niestety nieutwardzoną drogą uderzyłem w jakiś leżący kamień. Zaraz później przy energicznym dodawaniu gazu zaczęło się pojedyncze uderzanie kierownicy około 1 cm w lewo, a po puszczaniu gazu uderzanie w prawo też około 1 cm. Gdy dodaje się gazu bardzo delikatnie lub na wysokich biegach jest to nieodczuwalne. Występuje przy tym głuche uderzenie. Mechanik stwierdził, że mam skrzywiony drążek kierowniczy, wymieniłem go, lecz w dalszym ciągu występuje uderzanie (ruch kierownicy). Proszę pomóżcie co to może być.
Dzięki wielkie.

Ciufa - Pią Wrz 17, 2010 21:07

pojechać na stacje diagnostyczną i niech auto przejedzie przez ścieżkę
mozesz też sprawdzić czy felga się nie skrzywiła lub na oponie nie wyskoczył jakiś cycek ;)

apples - Pią Wrz 17, 2010 21:58

Daniel1980 napisał/a:
Zaraz później przy energicznym dodawaniu gazu zaczęło się pojedyncze uderzanie kierownicy około 1 cm w lewo, a po puszczaniu gazu uderzanie w prawo też około 1 cm.
Sprawdź też mocowanie sanek do podwozia.
frew - Nie Wrz 19, 2010 20:09

Sprawdź czy tuleja wahacza nie jest uszkodzona tzn. czy guma w niej nie zerwała się podczas tego uderzenia. Bo uszkodzona tuleja powoduje, że w czasie gwałtownego przyśpieszania lub zwalniania końcówka wahacza zamontowana w tulei porusza się w prawo lub w lew, co bezpośrednio przenosi się na koło a następnie na drążek kierowniczy i na samą kierownicę. U mnie występuje takie szarpnięcie podczas ostrego skrętu w lewo, guma się urwała w środku, dziś to sprawdziłem.
Może i u Ciebie tylko tuleja poszła.
Pozdrawiam

kris-tofer - Nie Wrz 19, 2010 23:24

to ja dorzucę od siebie sprawdzenie łącznika stabilizatora, ale guma tulei wahacza to pewnie przyczyna Twojego zmartwienia...