Zobacz temat - Rover 200 Wrocław. Prosze o opinie
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Chcę kupić ROVERka - Rover 200 Wrocław. Prosze o opinie

kamil_kaka - Pią Lis 05, 2010 17:23
Temat postu: Rover 200 Wrocław. Prosze o opinie
Witam .Prosze was o opinie na temat tego roverka. Moze ktoś już go widział.
Dzieki http://otomoto.pl/rover-200-C15942544.html

colin1983 - Pią Lis 05, 2010 18:36

- ładny okaz
- wygląda na wersje Silverstone, brakuje halogenów
- dziwne kontrolki w miejscu włącznika halogenów
- warty zainteresowania

kamil_kaka - Pią Lis 05, 2010 18:53

"wygląda na wersje Silverstone, brakuje halogenów" czyli co? Co to jest ta wersja Silverstone??
-a te dziwne konrolki to o co chodzi??

colin1983 - Pią Lis 05, 2010 19:00

kamil_kaka napisał/a:
"wygląda na wersje Silverstone, brakuje halogenów" czyli co?
Bogata wersja :razz:
kamil_kaka napisał/a:
Co to jest ta wersja Silverstone??
można powiedzieć że najlepiej wyposażona (skóra, niższa zawiecha, drewno)
Cytat:
-a te dziwne konrolki to o co chodzi??
w miejscu gdzie powinien być włącznik halogenów trudno powiedzieć od czego on jest

http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=15124 tu dla przypomnienia na co zwracać uwagę przy kupnie ROVERA

imejdz - Pią Lis 05, 2010 19:22

colin1983 napisał/a:
Cytat:
-a te dziwne konrolki to o co chodzi??
w miejscu gdzie powinien być włącznik halogenów trudno powiedzieć od czego on jest


to nie jest coś w stylu jak tu http://forum.roverki.eu/v...=kontrolka+haka ?

patrząc po zdjęciach autko sympatycznie się prezentuje.

colin1983 - Pią Lis 05, 2010 19:33

imejdz, wszystko fajnie ale to autko nie ma haka więc ta kontrolka raczej nie jest od tego
imejdz - Pią Lis 05, 2010 19:35

ta druga kontrolka jest od czego innego :) i wyglada jak ta
colin1983 - Pią Lis 05, 2010 19:37

Wygląda jak by była od gazu
imejdz - Pią Lis 05, 2010 19:41

slax napisał/a:
witam. Te dwie lampki (zielona i czerwona dioda w kółku), one sygnalizują zdaje się temperaturę na zewnątrz, dokładnie ostrzegają przed gołoledzią. Tak wywnioskowałem z ulotki dołączonej do instrukcji mojej 400setki, tam jest za fotce taka kontrolka i w ten sposób opisana, wieczorem zeskanuje i wrzucę tutaj.

Ta duża zielona jest od haka, jak już ktoś wspomniał

Wydaje mi się ze obie ta kontrolki są fabryczne

[ Dodano: Czw Paź 14, 2010 18:35 ]
witam ponownie

wklejam obiecany skan, pochodzi on z książecki z akcesoriami jakie Rover dodawał do swoich samochodów. Jakby ktos był chetny to zeskanuje całą książeczkę, są tam rzeczy do roverków 200 - 800.

pozdrawiam
skanuj.jpg

kzrr - Pią Lis 05, 2010 19:43

To jest wersja Silverstone jest znaczek na tylniej klapie. A od gazu raczej srednio to może być pstryczek bo jakos nie widac instalacji w komorze silnika...
colin1983 - Pią Lis 05, 2010 19:44

imejdz, możesz mieć 100% rację , fajna opcja :razz:
kamil_kaka - Pią Lis 05, 2010 19:47

Nie gazu tam niema. Dodam ze sprzedaje to mój daleki "wujek". Jak myślicie ile by kosztowała rejestracja?? I co z ceną czy jest dobra ? (zawyżona-zanizona) Mam do Wrocławia kawałek więc chciałbym abyście powiedzieli czy jest warto. Bardziej zastanawiałem się nad hondą civic 6gen lub mazda 323f. No ale trafił się ten egzemplarz. Wujek mówi ze prowadzi się super. Wracał z Niemiec.
imejdz - Pią Lis 05, 2010 19:50

w tej cenie VI gen. to ciężko trafić w dobrym stanie. Mój kumpel kupił za 6800 civic'a VI z '96 roku ... do okoła rdza, silnik padaka z przebiegiem 280k km. Fakt że perełki można trafić ale dłuuuuuugo trzeba szukać i nie zastanawiać się. Ogólnie co do rovera to ja bym go obejrzał :)
colin1983 - Pią Lis 05, 2010 19:50

kamil_kaka napisał/a:
Jak myślicie ile by kosztowała rejestracja??
do 1100złotych ze wszystkim powinieneś się zmieścić :razz:
kamil_kaka napisał/a:
I co z ceną czy jest dobra ? (zawyżona-zanizona)
w porządku
kamil_kaka napisał/a:
Bardziej zastanawiałem się nad hondą civic 6gen lub mazda 323f
roverki są ładniejsze, jak dla mnie to warty zachodu
kamil_kaka - Pią Lis 05, 2010 19:52

A i jeszcze jedno wiem ze o raczej nie tutaj powino byc to pytanie. Ale ile wam palą takie roverki? Wiecej niż 7l? Chce kupić samochód do dojazdu do szkoły. Wiec spalanie tak cykl mieszany.

[ Dodano: Pią Lis 05, 2010 19:52 ]
Myśle ze z ceny moze dało by się coś zbić (przecież to rodzina) :mrgreen:

colin1983 - Pią Lis 05, 2010 19:54

kamil_kaka napisał/a:
Ale ile wam palą takie roverki? Wiecej niż 7l? Chce kupić samochód do dojazdu do szkoły. Wiec spalanie tak cykl mieszany
to będzie zależało od twojej prawej stopy w zimie wiadomo spalanie będzie troszkę większe. Mi natomiast pali różnie od 7 do 8,5 w mieście tak jak mówię spalanie zależy od ciężaru prawej nogi
imejdz - Pią Lis 05, 2010 19:55

mi w Warszawie potrafi żłopać do 10l, ale normalnie to koło 9 w mieście, trasa koło 6, mieszany z 8 pewnie wychla

(tak na oko podaje, wszystko zależy od ruchu, nogi, pogody, nastroju)

edit:

chociaż w sumie tyle mi palił przed skasowaniem błędu w kompie "uszkodzony czujnik temp. cieczy chłodzącej" przez co wydawał się jakby cały czas jeździł na ssaniu. Po tym zabiegu auto jest elastyczniejsze, żwawsze i sądzę że ma mniejsze zapotrzebowanie na paliwko

kamil_kaka - Pią Lis 05, 2010 19:57

Ale tak mniej więcej. Wiem ze kazdy wynik zalezy od stylu jazdy.
A te kontolki to jak. Ta 1 zaznaczona na czerwono to od temp.
A ta niby od haka to gdzie jest??

imejdz - Pią Lis 05, 2010 19:58

Jeśli masz tą kontrolkę to nie koniecznie musisz mieć i od haka, Nie masz haka, nie masz kontrolki, nie jest powiedziane że obie muszą być koniecznie razem
colin1983 - Pią Lis 05, 2010 19:59

Cytat:
A ta niby od haka to gdzie jest??
o tej była mowa podczas debaty o R400
kamil_kaka napisał/a:
Ale tak mniej więcej.
licz się ze spalaniem średnim 8l jak na 103 KM to nie dużo
kamil_kaka - Pią Lis 05, 2010 20:10

Jesli ma ktos jeszcze cos do dodania to smiało. Chłopaki a jak jest z odsprzedaniem tych samochodów?? Sa wielkie problemy? Czy po prostu ludzie nie znają roverów i ich unikają bo opinie są różne.
colin1983 - Pią Lis 05, 2010 20:15

kamil_kaka napisał/a:
Chłopaki a jak jest z odsprzedaniem tych samochodów??
już chcesz sprzedawać zanim kupiłeś , powiem Ci tak jak zasmakujesz jazdy tym autkiem nie pozbędziesz się go tak szybko
kamil_kaka napisał/a:
Sa wielkie problemy?
nie powinno być
kamil_kaka napisał/a:
Czy po prostu ludzie nie znają roverów i ich unikają bo opinie są różne
np w moich stronach coraz więcej ludzi się do nich przekonuje , bliskie pokrewieństwo z hondą i tanie części pomagają
shilus82 - Pią Lis 05, 2010 21:45

to nie jest od haka kontrolka, bo nie ma symbolu haka. Z tego co pamiętam to była kontrolka od stanu naładowania akumulatora. kontrolka od haka ma symbol haka. Bodajze jakaś dziewczyna o to pytała przy okazji ogladania 400, ale tam od haka była pod zegarami po prawej, a ta od aku po lewe nad włącznikiem przeciwmgielnych.auto ogólnie prezentue się nieźle, ale ma nierówne szpary pod przednimi lampami, z lewej jest większa. Cena w sumie zachęcająca, ale ja nie lubię skóry :) opłaty to jakieś 1300 zeta z rejestracją
imejdz - Pią Lis 05, 2010 22:16

jeśli chodzi o kontrolkę to już doszliśmy do tego od czego ona może być
kamil_kaka - Nie Lis 07, 2010 14:34

Cena jak dla mnie to 6000 zł. W zwiażku z tym mam do was pytanie. Czy załatwiał ktoś rejestracje takiego samochodu? Za co teraz i ile się płaci. Czy mogł by ktoś mi zrobic taki "ceninik". Dzieki
colin1983 - Nie Lis 07, 2010 16:04

kamil_kaka napisał/a:
Czy załatwiał ktoś rejestracje takiego samochodu? Za co teraz i ile się płaci. Czy mogł by ktoś mi zrobic taki "ceninik". Dzieki


- recykling 500zł
- wydział komunikacji ok 245zł
- urząd skarbowy ok 160zł
- przegląd auta 130zł
- akcyza 3,1% od wartości napisanej na rachunku

kamil_kaka - Nie Lis 07, 2010 17:41

Czyli jak na umowie bedzie 5tys zł to z tego biorą 3%?? Czy obliczają to z cen na polskim rynku danego auta i z niej biorą te 3%? Bo na umowie można by było wpisac mniej zeby mniej zapłacić nie?
colin1983 - Nie Lis 07, 2010 18:21

Cytat:
Czyli jak na umowie bedzie 5tys zł to z tego biorą 3%??
nie ma znaczenia ile na umowie będziesz miał za auta do 2,0 Litrów pojemności płaci się 3,1% tylko nie przesadzaj z niską ceną na fakturze
kamil_kaka napisał/a:
Czy obliczają to z cen na polskim rynku danego auta i z niej biorą te 3%?
Tak
kamil_kaka napisał/a:
Bo na umowie można by było wpisac mniej zeby mniej zapłacić nie?
jak faktura będzie za niska to sprawdzić mogą cene według Eurotaxu
kamil_kaka - Nie Lis 07, 2010 19:16

Czyli lepiej wpisać normalną. Bo jak sie im nie spodoba i dobiorą jakąś zawyżona to zapłacę dużo więcej.;/
colin1983 - Nie Lis 07, 2010 19:25

Cytat:
Czyli lepiej wpisać normalną. Bo jak sie im nie spodoba i dobiorą jakąś zawyżona to zapłacę dużo więcej.;/
powiedział bym że lepiej wpisać rozsądną cene tak 5500 będzie w sam raz
kamil_kaka - Nie Lis 07, 2010 20:44

Ok dzieki.
A powiedzie mi jeszcze jedno. Ponoć jest to wersja silverstone tak? Czy to jest ta 103KM? czy słabszy? JAk to jest jakie tam były silniki??

colin1983 - Nie Lis 07, 2010 21:43

kamil_kaka napisał/a:
A powiedzie mi jeszcze jedno. Ponoć jest to wersja silverstone tak?
TAK
kamil_kaka napisał/a:
Czy to jest ta 103KM? czy słabszy?
to jest wersja 16v czyli 103KM
kamil_kaka napisał/a:
JAk to jest jakie tam były silniki??
chodzi ci o R200 ? http://www.roverki.pl/cha...pis-modelu.html tutaj masz dane pozostałych silników
kamil_kaka - Wto Lis 09, 2010 21:02

Kilka zdjęć co wy na to. Bo moj zapał co do kupna troche opadł;/
colin1983 - Wto Lis 09, 2010 21:04

Cytat:
Kilka zdjęć co wy na to.
o jakie zdjęcia chodzi ??
kamil_kaka - Wto Lis 09, 2010 21:15

jeszcze takie mam

[ Dodano: Wto Lis 09, 2010 21:15 ]
Nie ukrywam ze szukam czegos w lepszym stanie tak aby miało mi posłóżyc co najmniej 2-3lata. Bo chodze do szkoły i kasy na inne auto miał nie bede bo nie zarabiam wiec chce ta kase co mam wydać z głową.

colin1983 - Wto Lis 09, 2010 21:17

w środku jeszcze jak cię mogę ale ten szyber :shock: , silnik też nie ciekawie co w zbiorniczku jest masło czy płyn, korek jak się prezentuje
kamil_kaka - Wto Lis 09, 2010 21:22

Wiesz co to sa zdjecia. Dzwoniłem i pytałem się o to i dostałem od ze czysty jak nowy. Zeby kupic auto musze przejechac 300km no i do tego ubezpieczenie wykupić. Czy się to opłaca bo jak dla mnie to droche duzo;/
A i dodam ze za granicą było 3 włascicieli.

colin1983 - Wto Lis 09, 2010 21:26

kamil_kaka napisał/a:
Wiesz co to sa zdjecia.
wiem tylko jak przeglądałem post nie byłem zalogowany i nie zauważyłem zdjęć.
kamil_kaka napisał/a:
Zeby kupic auto musze przejechac 300km no i do tego ubezpieczenie wykupić. Czy się to opłaca bo jak dla mnie to droche duzo;/
ten szyber troche mnie martwi ciekawe czy woda cieknie podczas deszczu nawet jeśli nie możesz mieć później z nim problemy, ten wyciek z silnika to możliwe kolejne koszty zależy skąd cieknie i czy oleju ubywa, karoseria wygląda w miarę, może lepiej rozejrzyj się dla porównania za drugim R200
kamil_kaka - Wto Lis 09, 2010 21:30

Jest jeszcze 1 wyciek pod spodem silnika ale zdjec niemam i jest ponoc mały.
colin1983 - Wto Lis 09, 2010 21:36

kamil_kaka napisał/a:
Jest jeszcze 1 wyciek pod spodem silnika ale zdjec niemam i jest ponoc mały.
to normalne u siebie też mam podobno to symering puszcza mam zamiar się za to wziąść w tym tygodniu
kamil_kaka - Wto Lis 09, 2010 21:40

Jak dla mnie nie jest wart tyle zachodu. Za podobną cene bo ok 8tys by mnie wyniosło to można by poszukać rovera 25? tak czy się myle?
colin1983 - Wto Lis 09, 2010 21:45

kamil_kaka napisał/a:
Jak dla mnie nie jest wart tyle zachodu. Za podobną cene bo ok 8tys by mnie wyniosło to można by poszukać rovera 25?
ciężko ale szukanie nie boli
Cytat:
tak czy się myle?
masz rację ale ciężko będzie znaleść za tą kasę w dobrym stanie jak już to z początku 2000roku
imejdz - Wto Lis 23, 2010 21:21

odświeżam!

I jak sytuacja posunęła się dalej? kupiłeś w końcu tą 200? czy znalazłeś inną?

kamil_kaka - Sro Lis 24, 2010 15:08

Nie nie kupiłem jej. Szukam samochodu nie koniecznie 200. Rozgladam sie tez nad mazda 323f civic VI lub cos podobnego.
imejdz - Sro Lis 24, 2010 20:59

aha to powodzenia w poszukiwaniach ;)

pamiętaj że w tej cenie ciężko ustrzelić VIgen w dobrym stanie :)

kamil_kaka - Sro Lis 24, 2010 21:30

Dzięki. No wiem ale czasem może się udać. Gdyby ktoś wiedział o jakimś fajnym aucie to może wysłać ogłoszenie. Ja sam teraz jestem trochę zawalony szkołą;/ ale czasem się rozglądam chodź no nie mam zbyt wiele czasu na to;/
frediwzl - Czw Gru 02, 2010 20:51

Wiesz co kumpel ma do sprzedania Roverka 214 (wersja 75KM) auto bardzo ładne i zadbane. Kolega jest ze Szklar Dolnych k./ Lubina a to wcale nie jest daleko od Ciebie. Jak coś to pisz PW ;)

Pozdrawiam

emilanka - Pon Gru 20, 2010 11:06

Jeżeli nie spieszy się Tobie zbytnio to ja będę sprzedawać mojego Roverka ale dopiero po nowym roku. To 214 16v z 99 roku wersja z klimą. Jest po wymianie uszczelki pod głowicą a to istotne w przypadku Roverów. zapraszam na PW
frediwzl - Wto Gru 21, 2010 23:29

Także odświeżam temat. Ten R 214 dalej aktualny i jak chcesz to mam też namiary na bardzo ładną Magde z 1997 r