Zobacz temat - [R45] CHECK ENGINE ?
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R45] CHECK ENGINE ?

aa66 - Wto Gru 14, 2010 08:57
Temat postu: [R45] CHECK ENGINE ?
Witam , mam problem ze wspomnianym modelem , przy ostatniej odwilży wjechałem w dość głęboką kałuże i zapalił mi się check engine, generalnie może przyczyna jest inna ale tylko to pamiętam z tamtej chwili , od tygodnia już świeci i generalnie nie wiem czy jest się czym przejmować. Jedyny dodatkowy objaw to troszkę dłużej kreci jak jest zimny , jak ciepły nie ma żadnego problemu, poza tym auto jeździ bez problemu , nie dusi się , nie trzęsie itp. wiec pomyślałem w pierwszej chwili ze może świece padły

Mam pytanie czy np. zużyte świece żarowe mogą być przyczyna zapalenia się check engine? albo czy przez ta kałuże mogla zamoknąć jakaś wtyczka? Generalnie wiem ze lepiej podjechać i podpiąć pod komputer ale niestety u mnie w mieście ciężko o takie rozwiązanie.

Z góry dziękuje za odp na moje pytanie ewentualnie czy można jeździć z check engine czy powinienem czym prędzej szukać komputera diagnostycznego.

mirwin - Wto Gru 14, 2010 10:06

Wybłyskaj sobie błędy. Opis jak to zrobić znajdziesz na forum. Świece nie powodują zapalenia "Check". Może masz coś z wiązką od pompy. Najpierw wybłyskaj lub podjedź na komputer.
A u Ciebie w mieście nie ma serwisu Bosch? Powinni miec możliwość odczytania błedów.

Chris83 - Wto Gru 14, 2010 10:14

Niestety w iDT nie działa "funkcja" wybłyskania błędów.
mirwin - Wto Gru 14, 2010 10:16

a to nie wiedziałem. Ale znalazłem na Warsztat w Legnicy
Mix - Wto Gru 14, 2010 12:23

aa66, wstaw auto do ciepłego (np. kryty parking przy CH), żeby wilgoć z elektryki chociaż trochę odparowała i powinno być ok :wink:
aa66 - Wto Gru 14, 2010 14:36

Dzieki za pomoc podjade na bagienna , auto odstawilem na kilka godz w CH odrazu ale niestety nie bylo na parkingu takiej temp aby cokolwiek wyschlo co najwyzej wiecej wilgoci z roztopionego sniegu ;-/ .