Zobacz temat - [R75] Klimatyzacja - modernizacja
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Klimatyzacja - modernizacja

Wroblo - Pon Cze 07, 2010 17:10
Temat postu: [R75] Klimatyzacja - modernizacja
Witam!!!

Mam pytanie czy orjentuje sie ktos czy wyszla jakas seraia R75 bez klimy na wyposazeniu.Bo ja niestety jestem posiadaczem R75 bez klimy i tak mnie nurtuje tp pytanie.

A co wy myslice oplacalo bys sie włozyc klimatyzacje od innego R75 czy raczej nie

MiReK - Pon Cze 07, 2010 17:54

Jak to jesteś bez klimy? :shock: Po czym wnoiskujesz?Nie masz sprężarki,tych 2 charakterystycznych rurek pod maską do nabijania klimy?
Z tego co wiem w każdej wersji jest klima,jedyna różnica to ręczna lub automatik.

Wroblo - Pon Cze 07, 2010 18:09

Wnioskuje po tym ze napewno nie mam tych 2 rurek.Po za tym automatycznej nie mam bo nie mam panelu sterowania,a recznej raczej tez nie mam bo nie ma tez przycisku A/C :cry:
apples - Pon Cze 07, 2010 18:20

Masz bardzo rzadką wersję bez klimy. Naprawdę bardzo. :wink: Gdybyś się zdecydował to najlepiej kupić od anglika: skraplacz, parownik, kompresor, pasek klinowy, rurki, całą konsolę nawiewową z silniczkami, kable elektryczne, panel sterowania klimatyzacją, czujnik nasłonecznienia i parę innych rzeczy. Koszt całkowity na częściach używanych myślę że powyżej 2000zł.
MiReK - Pon Cze 07, 2010 18:34

apples napisał/a:
Masz bardzo rzadką wersję bez klimy. Naprawdę bardzo

:shock: Jestem w szoku :shock:

Wroblo - Pon Cze 07, 2010 18:35

A czy to nie problem załozyc klime da auta fabrycznie nie posiadajacej klimatyzacji.Czy nie bede mial kłopotow z autem pozniej??
apples - Pon Cze 07, 2010 18:56

Wroblo napisał/a:
A czy to nie problem załozyc klime da auta fabrycznie nie posiadającej klimatyzacji.Czy nie bede mial kłopotow z autem pozniej??
Myślę że nie. Nie pamiętam czy trzeba mieć dodatkowy komputer do sterowania klimatyzacja czy robi to BCU. Jeżeli tak to na pewno będzie trzeba go dokupić i podpiąć się pod T4. Podpytaj kolegę PHJOWI lub mariusz418.

[ Dodano: Pon Cze 07, 2010 18:56 ]
Z tego co udało nam się ustalić z kolegą VMatas kontroler jest wbudowany już w panel sterowania, ale bez podłączenia pod T4 po całej operacji raczej się nie obejdzie.

PHJOWI - Pon Cze 07, 2010 20:20

niektóre części będą pasować od anglika niektóre nie , np. cała nagrzewnica oraz rurki od klimy muszą być od wersji europejskiej , tak samo okablowanie deski rozdzielczej , no i trzeba w ustawieniach poprzestawiać, generalnie 2000 mogą nie starczyć, współczuję wersji bez klimy , bo to naprawdę rarytaski
Wroblo - Sro Cze 09, 2010 14:33

PHJOWI a jezeli ewentualnie cena by nie grała roli to technicznie jest to mozliwe i nie powinno byc zadnych problemow z autkiem.Bo troche juz zainwestowalem w nie i troche zal sie pozbywac.
A wiadomo ze klima by sie przydala zwlaszcza w takie dni ja teraz :cry:

A czy Ty podjaobys sie tego ??

wiorek - Pon Lut 07, 2011 21:16
Temat postu: [R75] Przeróbka klimatyzacji manualnej na klimatronik
witam

czy jest mozliwosc przerobienia maunalnej klimatyzacji na klimatronik i ile ewentualnie kosztuje taka zabawa ? co bedzie potrzebne ?

czy znacie kogos kto by sie tego podjal ?

pozdrawiam

PHJOWI - Pon Lut 07, 2011 21:50

nagrzewnica musi być cała od automata , oraz przekodowanie komfortu musi być.
longer86 - Pon Lut 07, 2011 22:46

zdaje się że nagrzewnica od klimatronica będzie wymagała jeszcze przeróbki tunelu środkowego. Klimatronic ma nawiew na tył w tunelu, a z tego co mi wiadomo zwykła klima nie ma tego bajeru. No i szkoda że nagrzewnica nie pasuje od angola, europę może być ciężko dostać
moskitpl - Sro Cze 15, 2011 10:54
Temat postu: [R 75] Zamiana klimy?
Witam,szukałem w workshop-ie ale nie znalazłem odpowiedzi.
Czy aby wymienić klime manualną na elektroniczną, wystarczy wymienić panel przedni.Czy jeszcze jakieś czujniki.I jeszcze jedno, muszę podciągnąć przewód nadmuchu na tył, przez środkowy tunel, jak to podłączyć, pod który nawiew, zapewne gdzieś pod radiem i panelem sterowania klimy, ale...?
Wiem, że w V - S80 wystarczy wymienić panele, bo kumpel tak zrobił i dziła

[ Dodano: Sro Cze 15, 2011 10:54 ]
Dla potomności,wymiana samych paneli sterujących nie wchodzi w grę.Wybebeszyłem prawie cały środek i po oględzinach okazało się ,że trzeba by było wymienić całą klimę.W manualu brak uchwytów do zamontowania sterowników nawiewu,po za tym bardzo podobna.To nie na moje siły :bezradny:

marek60 - Pon Wrz 05, 2011 17:09

witam mam podobne pytanie posiadam 75 z manualną regulacją -pokrętła
czy wymiana modułu komfortu i panela sterowania jest możliwa ?
czy trzeba zrobić jakieś większe przeróbki-okablowanie itp

kurtz - Sob Maj 27, 2017 14:51

Panowie wiem że odgrzewam kotleta ale może przyda się wam wiedza w 100% sprawdzona. A więc:
Robiłem przekładkę manual => automat
Co potrzeba:
-panel automatu
-cała nagrzewnica
-wiązka pod kokpitem/cały kokpit od automata (jest jeszcze dodatkowy czujnik od nasłonecznienia i temp w środku)
-tunel środkowy jeśli chcemy mieć nawiew na pasażerów z tyłu (jeśli nie to zaślepiamy wylot z nagrzewnicy)
-kodowanie BCU lub wymiana na takie z automata (wymiana wiąże się z wymianą pilotów w kluczykach).
Robota letka i dobrze płatna. Najwięcej zabawy było ze zdjęciem węży od płynu które idą do nagrzewnicy.
Raczej obojętne jest z jakiej wersji silnikowej założymy (ja akurat robiłem przekładkę 2.0V6 do 2.0CDT.
Dziękuję za uwagę i pozdrawiam.

longer86 - Sob Maj 27, 2017 21:00

Żadnych pilotów nie trzeba zmieniać wymieniając bcu. Przed podmiana zwyczajnie kopiujesz stary modul i wrzucasz backup do nowego, ale po co skoro po 2 kliknięciach toaf'em przestawiasz bcu z manuala na ATC