Zobacz temat - [R200] Jak często czyścicie silnik krokowy ?
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R200] Jak często czyścicie silnik krokowy ?

SIMON - Pon Lut 14, 2011 21:06
Temat postu: [R200] Jak często czyścicie silnik krokowy ?
Witam
Mam pytanie jak często czyścicie silnik krokowy, ponieważ ja muszę go czyścić co 7-8 miesięcy i wydaje mi się że nie powinien tak szybko się zapaprać (jest zabrudzony jakby ktoś okopcił go świeczką )- co może być tego przyczyną ? ( oczywiście rozbieram go, czyszczę benzyną i przedmuchuje sprężonym powietrzem ).

keczu - Pon Lut 14, 2011 21:14

Ale to musisz go czyscic bo obroty swiruja czy tylko wyglad przeszkadza? :razz: W moim R45 jeszcze nigdy nie czyscilem krokowca w R25 co mialem raz i juz jezdzi tak 8 m-cy.
SIMON - Pon Lut 14, 2011 21:25

Zaczyna się lekko przycinać, chodzi o przycinanie obrotów lekko powyżej 1 tys. i dopiero opadanie na 900, po wyczyszczeniu obroty spadają płynnie
Zlotowa - Pon Lut 14, 2011 22:03

Zawieszanie się obrotów na 1 tys to normalka w naszych Roverkach ;)
SIMON - Wto Lut 15, 2011 10:12

Mam wersje z aluminiową przepustnicą i po wyczyszczeniu krokowca obroty spadaj płynnie nie ma żadnego zacięcia, i tak przez kilka miesięcy a potem czyszczenie.
leszczu - Wto Lut 15, 2011 10:46

SIMON napisał/a:
chodzi o przycinanie obrotów lekko powyżej 1 tys. i dopiero opadanie na 900, po wyczyszczeniu obroty spadają płynnie

Jest to normalne w naszych silnikach, więc się nie przejmuj. :grin:

Zlotowa - Wto Lut 15, 2011 11:18

Ale kolega pisze,że ma aluminiową przepustnice..Dziwna sprawa.
Wydaje mi się,że zawieszanie obrotów tyczy się tylko ori plastikowych przepustnic.
Może linka od gazu się przycina?

SIMON - Wto Lut 15, 2011 13:12

Winowajcą jest krokowiec, mój problem polega na tym, że nie wiem co może być przyczyną jego zabrudzenia