Zobacz temat - [R75] CB radio
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Car-audio, nawigacje, radia CB - [R75] CB radio

instal20 - Wto Kwi 19, 2011 19:01
Temat postu: [R75] CB radio
witam to nie ten działa ale piasałem na car audio i nikt nie odpowiedział przeczytałem wszystkie posty z tamtego działu było kilka pytan ale bez odpowiedzi wiec moze tu czy ma tos w r75 cb radio bo chce włozyc ale nie wiem gdzie ogolnie musze gdzies umijscowic unidena 520xl tylko nie pod fotel no ale zeby tez ładnie to wygladało ja nie mam pomysłu
imejdz - Wto Kwi 19, 2011 19:46

http://forum.roverki.eu/v...er=asc&start=40 zobacz jak w tym temacie poradził sobie kolega MaReK, Ogólnie sensowne miejsce na unidena znaleźć ciężko..


tak przy okazji wiesz że ten uniden (chyba, pokręcone to) nie ma homologacji na Polskę?:) Europe chyba też

pajda - Wto Kwi 19, 2011 19:54

ja mam dokładnie to samo radio i mam je ulokowane pomiędzy tunelem środkowym a siedzeniem pasażera. Wciskam je tam. Nie musisz wiercić, kleić itd. Fotel się nie odkształca,ściera itd.Radio nie wypada, a w razie czego można je wsadzić po siedzenie, żeby nie kusiło. Jeżdżę już tak 2gi rok :cool:
mimo66 - Wto Kwi 19, 2011 20:34

Ja swojego Alana 109 razem z ramka do mocowania wcisnąłem w półeczkę nad włącznikiem świateł.
Wchodzi ciasno i nic nie przeszkadza podczas jazdy.
Gruszka leży w kieszeni drzwi na gąbce do szyb i jest wszystko ok.
Żadnego wiercenia dziurawienia itp.
Antenka na bagażniku, przewód przez okienko na narty później wciśnięte między oparcie a siedzenie tylne, pod dywanikiem itd.
Prądy od zapalniczki.

hvil - Wto Kwi 19, 2011 20:35

poka foto?:)
zetes - Wto Kwi 19, 2011 20:41

mimo66 napisał/a:
Ja swojego Alana 109 razem z ramka do mocowania wcisnąłem w półeczkę nad włącznikiem świateł.


Mam identycznie, tylko nie Alana :razz:

se7en86 - Wto Kwi 19, 2011 21:10

Mam też alana, wcisnąłem je pomiędzy tunelem a siedzeniem pasażera. Dobrze tam jemu, pasażerowi nie przeszkadza, łatwy i bezpieczny dostęp. Pod nogami dla mnie nie da rady, bo przy naciskaniu sprzęgła bym zahaczał.
PawelSki99 - Wto Kwi 19, 2011 22:00

również mam pomiędzy tunelem srodkowym a siedzeniem pasażera myślę że to dobra miejscówka. A tak wogóle pozwolę się pochwalić swoim Roverkiem którego nie dawno kupiłem :)
sash997 - Wto Kwi 19, 2011 23:42

też miałem ten problem ale rozwiązałem go kupując ALANA 42 MULTI :) nie trzeba montować:) zmieści sie wszędzie tam gdzie np telefon komórkowy
domel101 - Sro Kwi 20, 2011 21:29

a ja swojego kolosa tti 880 schowałem pod siedzenie i przykręciłem do jednego z prętów o rozmiarze 16mm. gruszka umiejscowiona przy podłokietniku(foto w garażu), a jutro jakby kogoś interesowało dodam fotki mocowania cb radia.
hvil - Sro Kwi 20, 2011 22:12

poka:)
domel101 - Czw Kwi 21, 2011 19:21

a prosze



hvil - Czw Kwi 21, 2011 19:30

dziex
domel101 - Czw Kwi 21, 2011 20:09

+ i - podciągnięty od radia(kabel głośnikowy widzoczny na zdj.2), a przy okazji wymiany radia podłączyłem radio i cb tak, że działa bez kluczyka bo z kluczykiem troszke mnie drażniło.
PawelSki99 - Czw Kwi 21, 2011 22:03

A głośność radia jest wystarczająca gdy zamontowane jest w ten sposób??
domel101 - Pią Kwi 22, 2011 15:34

PawelSki99 napisał/a:
A głośność radia jest wystarczająca gdy zamontowane jest w ten sposób??

jest dobrze słyszalne dla Ciebie i głos nie roznosi się po całym aucie

blazi - Pon Kwi 25, 2011 00:27
Temat postu: CB
A ja zamontowałem Alana tak http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=59988
Nie przeszkadza wogóle i nie widać jak drzwi zamknięte.

michalie - Pon Lip 18, 2011 22:02

Panowie doradźcie skąd najprościej i najbezpieczniej pociągnąć 12 volt do CB radia bo nie chce za bardzo korzystać z gniazda zapalniczki ?
apples - Pon Lip 18, 2011 23:06

michalie napisał/a:
Panowie doradźcie skąd najprościej i najbezpieczniej pociągnąć 12 volt do CB radia bo nie chce za bardzo korzystać z gniazda zapalniczki ?
Na zdjęciu zaznaczyłem miejsce w skrzynce bezpieczników po stronie pasażera gdzie powinno być 12V. Sprawdź miernikiem czy faktycznie jest.
michalie - Wto Sie 02, 2011 21:05

apples, Dzięki za info ,ale ja dopiero dziś sprawdziłem to miejsce i umnie jest to rozwiązane troche inaczej nie mam takiego slotu a wszystkie inne sa zajęte przez przekaźniki, dodam że patrzyłem pod schowkiem od strony pasazera.
PS jutro dodam foto

haszczyc - Wto Sie 02, 2011 21:53

nie polecam podpinać pod spryskiwacz przednich szyb rok temu mi tak fachowiec w starym R75 zamontował i przy każdym razie kiedy spryskiwałem szybę w CB radiu był głośny pisk masakra... jedyne sensowne radio do R75 to jest COBRA 75 stare radio i ciężko dostać w starym R75 miałem te radio i sprawowało się wyśmienicie wszystko było w gruszce ;)
michalie - Sro Sie 03, 2011 20:39

U mnie pod schowkiem jest coś takiego.
I chyba nie da się z tamtąd wyciągnąc 12V myślałem żeby jeszcze z zapalniczki ale jak ją wyjąć zeby nie uszkodzić ?
Dajcie cynę jak to zrobić bo mi kable szpecą wnętrze :))

jupik - Czw Sie 04, 2011 18:23

Ja napięcie do CB pociągnołem bespośrednio z akumulatora,otworem linki do otwierania maski.Później przeciąnełem pod osłonami w strone konsoli zmiany biegów.Radio mam między fotelem pasażera i żadnych kabli nie widać.
Ps.gdzieś wyczytałem że CB radio powinno się podłączać bespośrednio pod aku,oczywiście z bezpiecznikiem

haszczyc - Wto Sie 09, 2011 13:16

koledzy warto ? http://allegro.pl/cb-radi...1741205409.html dość tanio we wcześniejszym R75 miałem to radio dałem za nie 430zł z gw i działało bardzo dobrze tylko że spec który montował mi je pociągnął zasilanie z kabla odpowiedzialnego za spryskiwanie szyb i kiedy spryskiwałem szyby z radia wydobywał się pisk i że tak powiem radio pochodziło pół roku i padło... pytanie czy warto drugi raz zakupić ze względu na to że cały osprzęt jest w gruszce czyli nie ma problemu z umiejscowieniem takiego radia
sash997 - Wto Sie 09, 2011 16:43

niewiem jak Cobra ale ja mam coś podobnego tylko, że midland i sprawuje sie bardzo dobrze, coś takiego - http://allegro.pl/cb-radi...1742721696.html
henryk - Wto Wrz 06, 2011 14:36

Próbuję montować CB w panelu centralnym pod klimatronikiem, tam gdzie akurat nie mam żadnego przycisku - przynajmniej raz jest z tego korzyść.
Niezłe źródło napięcia 12V w tym miejscu to wtyczka do rolety przeciwsłonecznej z zabezpieczeniem 20A. Napięcie dostępne po przekręceniu kluczyka.
Dobry dostęp do gałek, wygodne strojenie podczas jazdy (jeżeli jest taka potrzeba), gruszka przy ręcznym z prawej strony kierowcy, proste podłączenie kabli to zalety tego rozwiązania.
Wady: ograniczona ilość CB, które (prawie) się mieszczą - niestety trochę zabawy z plastikami (w trakcie), zalecany głośniczek zewnętrzny - chyba najlepiej na tunel od strony kierowcy.

apples - Pią Gru 14, 2012 15:17

Po ostatnim "pięknym" zdjęciu które zostało nadesłane do mnie ze Straży Miejskiej postanowiłem zainwestować w CB Radio. Nie wiem tylko który zestaw wybrać :roll:


1. LAFAYETTE VENUS + SIRIO TURBO 2000 + SF-40

2. YOSAN Turbo Multi + SIRIO TURBO 2000 + SF-40


LAFAYETTE VENUS , YOSAN Turbo Multi , SIRIO TURBO 2000

kruszan - Pią Gru 14, 2012 15:28

A może ciut taniej, a nie koniecznie źle?

M Tech Legend III + Sirio AS-100, użytkuje i polecam :)

ps. Yosan to b. dobra firma :)

apples - Pią Gru 14, 2012 22:46

kruszan napisał/a:
M Tech Legend III + Sirio AS-100, użytkuje i polecam
Jakoś bardziej wizualnie pochodzi mi LAFAYETTE VENUS ale poczytam jeszcze o Legend.
haszczyc - Pią Gru 14, 2012 23:35

apples, bierz VENUS gdyż wszystko masz w gruszce długi strasznie przewód, skrzynkę możesz ukryć w bagażniku a obok kierownicy masz sama gruszkę zero problemów i ładnie to wygląda, ja w R75 miałem podobne radio ale COBRE 75 i bylo super:) co do VENUS to sam zamierzam zakupić w styczniu :) od tego użytkownika bo ma fajne zestawy :) http://allegro.pl/listing...s&us_id=3449667 wraz z Anetami do tego odbiór osobisty :)
Chris83 - Sob Gru 15, 2012 21:44

Ja polecę Ci Yosan Pro 120 po podkręceniu u Hasana z łodzi - które użytkuję
i antenkę Sirio Turbo 2000 - którą też użytkuję :ok:

rafalmis1 - Nie Gru 16, 2012 15:43

Chris83 napisał/a:
Yosan Pro 120 po podkręceniu

możesz powiedzieć co to znaczy, ponieważ używam takiego radia, ale na mnie szału nie robi, president zachowywał się lepiej

[ Dodano: Nie Gru 16, 2012 15:43 ]
z tego co czytam na internecie, to tyko podkręca się moc nadawcza więc jaki w tym plus :?: :wink:

Chris83 - Pon Gru 17, 2012 08:30

Moc pozostaje 4W, podkręcona jest modulacja.
Poprawione jest także działanie Squelcha.

Kolor podświetlenia zostawiłem bez zmian.

davidlive - Sro Lut 13, 2013 15:37

Oto moja propozycja zamontowania cb :mrgreen:

[img=http://imageshack.us.../dsc0583et.jpg]
[img=http://imageshack.us...3/dsc0582u.jpg]
[img=http://imageshack.us.../dsc0581ck.jpg]

pablo - Sro Lut 13, 2013 20:23

Jak by ktoś nie wiedział gdzie zamontować Presidenta to idealnie pasuje na półeczkę po lewej stronie kierownicy - jedyny minus to gruchę trzeba lewą ręką trzymać.

szpynior - Sro Lut 13, 2013 22:44

davidlive, podrzuć fotkę z zamontowanym radiem .

[ Dodano: Sro Lut 13, 2013 22:44 ]
pablo, tu gdzie zapronowałeś nie mogę, siedzi tam wskaźnik ciśnienia doładowania turbiny :)

sknerko - Czw Lut 14, 2013 13:34

pablo, wycinałes coś tam z tyłu w półeczce? pokaż ile wystaje z półeczki.
pablo - Czw Lut 14, 2013 17:51

sknerko nic nie wycinałem. Chciałem jak najmniej inwazyjnie więc bolało mnie jak musiałem przykręcić 2 wkręty od uchwytu. Odstaje 6 cm ( moim zdaniem niewiele ) dlatego że z tyłu jest wtyczka anteny, która odpycha całość. Przewód od anteny puszczony lewym progiem pod listwami i pod plastikami - nic nie widać. Zasilanie puszczone pod półką tam gdzie jest przełacznik świateł i pod kierownicą do gniazda zapalniczki ( mam rozgałęźnik na 3 gniazda z Kauflandu idealnie komponuje się pod uchwytem na napoje). Zupełnie nie przeszkadza przy wsiadaniu i wysiadaniu.

davidlive - Czw Lut 14, 2013 20:12

szpynior napisał/a:
davidlive, podrzuć fotkę z zamontowanym radiem .


prosze


[IMG=http://img14.imagesh...606u.jpg][/IMG]

sknerko - Pią Lut 15, 2013 09:31

pablo napisał/a:
sknerko nic nie wycinałem. Chciałem jak najmniej inwazyjnie więc bolało mnie jak musiałem przykręcić 2 wkręty od uchwytu. Odstaje 6 cm ( moim zdaniem niewiele ) dlatego że z tyłu jest wtyczka anteny, która odpycha całość.
Mam to samo jak ma gdzies dziurę zrobić to mnie boli jak bym w własna stopę wkręcał :mrgreen: Pytanie mam takie czy wtyczkę anteny masz prostą czy kontową? bo ja ma malutkie radyjko Yosan CB-300 i też miałem plan tam je wsadzić ale mam prostą wtyczkę anteny i mi wystawało i wydawało mi się że za dużo by wystawało. Twoje radio jest dość długie i stad moje pytania bo wystaje jedynie 6cm.
pablo - Pią Lut 15, 2013 10:58

No właśnie też mam prostą wtyczkę i jakoś tak mi sie wpasowało i jest ładnie i nie przeszkadza. Półeczka jest dość głęboka więc i twoje radyjko możesz dopchnąć na maxa i będzie OK.
sknerko - Pią Lut 15, 2013 13:05

Wiesz jak by się pozytywnie udało ogarnąć radio Alpine to tam sobie bym zamontował bo mam takie małe CB że weszło by w zaślepkę od navi obok wyświetlacza ale musiałbym to najpierw obejrzeć dokładnie a nie chce mi się na zimnie dłubać w aucie.
apples - Wto Lut 19, 2013 11:48

Wybór padł na LAFAYETTE VENUS + SIRIO TURBO 2000 + SF-40. Śmiga, aż miło i zero kombinacji z montażem stacji. Stacja zamontowana pod siedzeniem ... i tyle ją widzieli. :razz:
sknerko - Wto Lut 19, 2013 13:41

apples, bo ty jesteś słuchaczem kanału 19 :wink: a ja lubie czasem przejść na inny i trudno by mi było raczej zaglądać pod siedzenie co by się upewnić czy mam właściwy.
apples - Wto Lut 19, 2013 13:51

sknerko napisał/a:
apples, bo ty jesteś słuchaczem kanału 19 :wink: a ja lubie czasem przejść na inny i trudno by mi było raczej zaglądać pod siedzenie co by się upewnić czy mam właściwy.
Zanim wstawiłeś komentarz to mógłbyś się wysilić i zobaczyć o co biega i dlaczego tak napisałem ... wysil się czasami.


Informuje ... LAFAYETTE VENUS sterowanie radiem, głośnik, itp. ma w GRUSZCE. :wink:


P.S. Słuchaczem jestem ... Trójki - Polskie Radio oraz Radia ZET.

haszczyc - Wto Lut 19, 2013 13:54

apples, super że zdecydowałeś się na LAFAYETTE VENUS! super radyjko jeszcze u siebie nie mam zamontowanego ale kuzyn ma i super poręczne
sknerko - Wto Lut 19, 2013 15:39

apples, Może tez byś się wysilił i zobaczył jakie ja mam radio i dlaczego takie i czemu tam by mi pasowało je wcisnąć do R75 (bo w Freelu jeździ i mam zamontowane) a nie napadał na mnie. A przy okazji dałem w poście emotkę żeby jasne było ze masz to traktować z przymrużeniem oka ale ty pewnie chciałeś się pochwalić jakie to zaje...te, drogie radio sobie sprawiłeś.
apples - Wto Lut 19, 2013 16:21

sknerko napisał/a:
apples, Może tez byś się wysilił i zobaczył jakie ja mam radio i dlaczego takie i czemu tam by mi pasowało je wcisnąć do R75 (bo w Freelu jeździ i mam zamontowane) a nie napadał na mnie.
Co mnie Twoje radio. Czy ja nawiązałem cokolwiek do twojego radia lub Ciebie. Napisałem, że kupiłem i jakie w kontekście mojego wcześniejszego pytania.
sknerko napisał/a:
A przy okazji dałem w poście emotkę żeby jasne było ze masz to traktować z przymrużeniem oka
a świstak siedzi i zawija w te sreberka.
sknerko napisał/a:
ale ty pewnie chciałeś się pochwalić jakie to zaje...te, drogie radio sobie sprawiłeś.
buahaha No pewnie że tak. Nic innego nie przyszło mi do głowy tylko wstać rano i pochwalić się super hiper radiem.

Tak na serio ... drogie jest? Widziałem na allegro dużo droższe i nie mam z tego powodu kompleksu.

P.S. ale jak widać całkiem fajne jest i nie tylko mi się podoba. :wink:

I jeśli chodzi już o moje chwalenie to post w którym zapytałem o opinie na temat radia również powinieneś uznać za przyświrowanie, że chce sobie kupić bajeranckie, wypasione no i drogie radio ... a co ... nie stać mnie.

:załamka:

sknerko - Sro Lut 20, 2013 09:16

apples proszę cię..... piszę z kolegą o montażu mojego radia a ty pod moim postem wyskakujesz, że mam sobie zamontować pod siedzeniem i najlepiej zmienić na takie jak ty masz bo nie ma problemów z montażem to miałem to jak odebrać.
Potem wyjeżdżasz że nie wiem jakie masz radio i się nie wysilam..... wiesz czytałem ten wątek i widziałem jakie chcesz kupić więc jak napisałeś że masz pod siedzeniem to dokładnie było wiadomo jakie wziąłeś a poza tym też niedawno kupowałem więc znam rynek i wiem jakie są radia.
Cytat:
a świstak siedzi i zawija w te sreberka.

Widzę, że emotki są tylko wtedy ważne jak sam piszesz co? a czytanie ze zrozumieniem ci przeszło bo napisałem że mi będzie trudno sprawdzić pod siedzeniem jaki mam kanał na radiu a nie tobie a ty napadasz na mnie. Od dłuższego czasu widzę ze jesteś mega zarozumiały i myślisz, że świat kręci się wokół ciebie.
apples napisał/a:
Tak na serio ... drogie jest? Widziałem na allegro dużo droższe i nie mam z tego powodu kompleksu.



P.S. ale jak widać całkiem fajne jest i nie tylko mi się podoba.

Tanie nie jest bo radia za stówe idzie kupić ale jest bajeranckie i mnie też się podoba choć w Freelanderze by mi się nie sprawdziło i mam jakie mam.

haszczyc - Sro Lut 20, 2013 10:24

sknerko, o co ci w ogóle chodzi :-| wcześniej aples pisał w wątku że szuka radia i zastanawia się nad modelami, w końcu jak kupił napisał które wybrał i jak zamontował a ty naskakujesz na niego :-| :-| :-|
apples - Sro Lut 20, 2013 11:00

sknerko napisał/a:
apples proszę cię..... piszę z kolegą o montażu mojego radia a ty pod moim postem wyskakujesz, że mam sobie zamontować pod siedzeniem i najlepiej zmienić na takie jak ty masz bo nie ma problemów z montażem to miałem to jak odebrać.
Jesteś niesamowity. Cofnij się stronę do tyłu i zobacz czyje są posty :neutral:
sknerko napisał/a:
Potem wyjeżdżasz że nie wiem jakie masz radio i się nie wysilam..... wiesz czytałem ten wątek i widziałem jakie chcesz kupić więc jak napisałeś że masz pod siedzeniem to dokładnie było wiadomo jakie wziąłeś a poza tym też niedawno kupowałem więc znam rynek i wiem jakie są radia.
To po co twój post, że musisz widzieć, itp. :neutral:
sknerko napisał/a:
Widzę, że emotki są tylko wtedy ważne jak sam piszesz co? a czytanie ze zrozumieniem ci przeszło bo napisałem że mi będzie trudno sprawdzić pod siedzeniem jaki mam kanał na radiu a nie tobie a ty napadasz na mnie. Od dłuższego czasu widzę ze jesteś mega zarozumiały i myślisz, że świat kręci się wokół ciebie.
Hymmm ... ja niestety ale widzę wręcz coś odwrotnego. Jak wiesz jakie ma funkcje radio które kupiłem to co Ty chcesz sprawdzać pod siedzeniem? Kanały masz pokazane w gruszce więc nie rozumiem Twojej dyskusji. Dla Ciebie mogę być zarozumiały, bezczelny, egoistyczny, itp. itd ... przyjmuję Twoją krytykę mojej osoby.
sknerko napisał/a:
Tanie nie jest bo radia za stówe idzie kupić ale jest bajeranckie i mnie też się podoba choć w Freelanderze by mi się nie sprawdziło i mam jakie mam.
hym... we Freelanderze by się nie sprawdziło ... no cóż.

P.S. Następnym razem pisz jasno bo używając skrótów myślowych trudno zrozumieć o co ci chodzi. Teraz zaczynam się domyślać co autor miał na myśli i co chciał wyrazić swoją wypowiedzią.

sknerko - Sro Lut 20, 2013 14:11

Wiesz co apples zadziwiasz mnie coraz bardziej :o
sknerko napisał/a:
apples, bo ty jesteś słuchaczem kanału 19 ;)
To miał być żart
sknerko napisał/a:
a ja lubie czasem przejść na inny i trudno by mi było raczej zaglądać pod siedzenie co by się upewnić czy mam właściwy.
a to jest odpowiedź na twój post o montowaniu radia pod siedzeniem. Napisałeś odpowiedź na mojego posta że zamontować pod siedzeniem i nie ma kombinacji a ja właśnie piszę z pablo o kombinacjach z mocowaniem radia więc jak mam odbierać twoje odpowiedzi? Piszę że mi byłoby trudno zaglądać na radio więc nie widzę tu żadnych skrótów myślowych. stronę wcześniej są 3 moje posty do pablo i na tej czwarty o montażu radia, więc kto z kim gada?
apples napisał/a:
To po co twój post, że musisz widzieć, itp.

bo moje radio ma wyświetlacz na radiu.
apples napisał/a:
hym... we Freelanderze by się nie sprawdziło ... no cóż.

No widzisz w przeciwieństwie do ciebie mam to auto i też chciałem takie radio jak twoje ale jak pomierzyłem co i gdzie to mi wyszło ze nie chcę takiego tylko moje bo przekładanie radia między autami było by kłopotliwe i montaż w Freelu tez nie po mojej myśli wiec czemu się dziwisz ze by się nie sprawdziło?
haszczyc napisał/a:
a ty naskakujesz na niego
Nie naskoczyłem na niego tylko napisałem z przymrużeniem oka odpowiedź w kontekście mojego radia, to apples napadł na mnie, że się nie wysiliłem sprawdzić jakie radio kupił.
apples - Sro Lut 20, 2013 16:21

sknerko napisał/a:
Nie naskoczyłem na niego tylko napisałem z przymrużeniem oka odpowiedź w kontekście mojego radia, to apples napadł na mnie, że się nie wysiliłem sprawdzić jakie radio kupił.
:hahaha: napadł :hahaha:

sknerko napisał/a:
napisałem z przymrużeniem oka odpowiedź w kontekście mojego radia
Z kogo durnia robisz.
sknerko napisał/a:
apples, bo ty jesteś słuchaczem kanału 19 :wink: a ja lubie czasem przejść na inny
Gdzie tu mowa o radiu? Radio to urządzenie, a 19 to chyba kanał. Ty wiesz lepiej co robi apples i czego słucha.

EOT

sknerko - Czw Lut 21, 2013 10:49

apples nie zrozumiałeś żartu i reszty wypowiedzi choć wytłuściłem ci dwa razy słowo MI ale i tak musi być na twoje i próbujesz właśnie durnia ze mnie zrobić.
Jak napisałem wyżej czytanie ze zrozumieniem nie jest twoja mocną stroną i co jakiś czas udowadniasz to dobitnie.

rafalmis1 - Czw Lut 21, 2013 13:03

a ja mam tak zamontowane
apples - Czw Lut 21, 2013 19:32

sknerko :załamka:
davidlive - Pon Lut 25, 2013 19:58

Panowie mam problem z moim CB mianowicie podłączone jest pod zasilanie radia abym nie rozładował aku gdybym zapomniał wyłączyć.

Problem jest taki że słyszę w głośniku nie muzykę ale takie szumy z radia gdy jest np bas.

Przy wyłączonym radiu CB działa poprawnie gdy tylko włączę muzykę pojawiają się szumy

sknerko - Wto Lut 26, 2013 12:26

Jakie masz CB radio i czy masz filtr na zasilaniu CB
davidlive - Wto Lut 26, 2013 17:43

Unide 520 xl nie mam filtra
sknerko - Sro Lut 27, 2013 08:37

davidlive napisał/a:
Unide 520 xl
Kolega ma to samo radio i miał ten sam problem w Astrze i do tego jeszcze słyszał pompę paliwa i dmuchawę . Na dmuchawę i radio pomógł filtr na zasilaniu taki http://allegro.pl/filtr-p...2997040223.html ale możesz wstawić dowolny od jakiegoś radia samochodowego. Na gwizd z pompy paliwa zamontowałem mu kondensator na zasilaniu pompy i ucichło.
davidlive - Sro Lut 27, 2013 12:55

Mam taki filtr przy radiu starym , jeśli jest dobry to założę zobaczymy.

Jedziesz na urodziny?

sknerko - Sro Lut 27, 2013 15:14

Niestety ale nie jadę.
Legwan1989 - Wto Mar 05, 2013 18:34
Temat postu: [R75] CB radio
Ja swoje radio CB zamontowałem tuż nad radiem CD, w półce której i tak nie używałem. Napięcie mam z akumulatora. Przełącznik zasilania zrobiłem wcześniej - przy okazji montażu subwoofera, więc tylko podpiąłem się pod niego
szpynior - Wto Mar 05, 2013 20:15

Legwan1989, widać iż włożyłeś dużo pracy, ale jakoś mi się to wszystko mało komponuje. Wygląda jak stara segmentowa wieża . Ale to oczywiście kwestia gustu .
Legwan1989 - Wto Mar 05, 2013 21:38

Może z tej racji że radyjko CB stare :P
szpynior - Wto Mar 05, 2013 22:42

Legwan1989, Coś w tym jest :)
pazdzi0h - Sro Mar 06, 2013 22:09

Legwan1989, maly OT , na zdjeciu gdzie widac ten przelacznik po lewej stronie

u gory - otwieranie maski

na dole - bagaznika

a to cos po srodku to co to ? bo nie mam takiego i 1 raz widze:)

rafalmis1 - Czw Mar 07, 2013 06:40

pazdzi0h, przełącznik od gazu, wskaźnik gazu
Legwan1989 - Czw Mar 07, 2013 10:01

rafalmis1, dokładnie tak ;)
Pingiel - Czw Mar 07, 2013 22:51

Ja swoje radyjko President Tommy III ASC dałem zaraz pod przełącznikiem świateł. Kable umiejscowiłem zaraz pod ową obudową do której przykręcone jest radio i wpiąłem sie w przewody prądowe od radia samochodowego :mrgreen: Wg mnie to najbardziej sensowne miejsce ma radio cb. Tylko większe osoby tak jak ja niech lepiej po przymierzają sobie radyjko względem wysokości by nie wadzić nogą przy wciskaniu sprzęgła, ot taka mała rada. Antenę mam obecnie na magnes i postawiłem ją na środku klapy bagażnika, a kabel przeciągnąłem pod fotelami. Radyjko działa bez strojenia anteny.
lzawiasa - Pią Mar 29, 2013 10:11

Chcac praktycznie i estetycznie wmontowac CB do R75 na stale, mozna poswiecic wneke nad wlacznikiem swiatel glownych aua. Przy czym nalezy dorobic ramke by zabudowac Radio CB i zakryc kontury wneki. Glosnosc radia i dostep do regulacji wysmienity. Mam tak zamontowanego UNIDENA.
kalafior - Pią Mar 29, 2013 20:57

lzawiasa, zrob fotki tez mam unidena chcialbym zobaczyc jak to wyglada
Pingiel - Sob Cze 22, 2013 17:20

No to lecimy z problemem położenia dalej. Zakupiłem nową antenę President ML-145 postawiłem ją na miejscu starej anteny ( na klapie ) zrobiłem otwór na kabel pod znaczkiem i poprowadziłem kabelek do radia. Tu niestety radość z anteny sie skończyła bo kabel okazał sie o ok. metr krótszy :cry: . Radio miałem zamontowane pod LSM i teraz je trzeba przenieść. Tak myślałem o bocznym słupku środkowym od kierowcy. Co wy na to? oprócz pasa bezpieczeństwa znalduje sie tam coś jeszcze?
SyntaX - Sob Cze 22, 2013 18:00

A nie lepiej kupić sobie na Allegro kabel z zarobioną końcówką i przelutować przy antenie.
Poniszczysz tapicerkę wkrętami, dostęp będzie do kitu a tak.

Albo nawet bez lutowania;
http://allegro.pl/przedlu...3282135608.html

Pingiel - Nie Cze 23, 2013 10:38

SyntaX ta druga opcja mi bardziej odpowiada, ale czy nie będzie strat na sygnale przez takie łączenie.
SyntaX - Nie Cze 23, 2013 11:22

Jakie straty ja mam radiostację na dachu bloku.
Kabel 3x10m i ściąga pięknie.
Na wstęgach przy ładnej pogodzie to czasem udaje mi się kumpla z Czech złapać na AM.

Legwan1989 - Nie Lip 21, 2013 14:34

A ja przymierzam się do wymiany swojego radyjka i powoli rozgladam się za jakimś nowszym. Na same radio planuje wydać tak około do 300 zł. Rozglądałem się z Alanem 109, kilku modelami Unidena i Presidenta. Co polecacie w tej cenie?
MatiNitro - Nie Lip 21, 2013 16:45

Ja z praktyki nic Ci nie polecę ;) Ale mam zamierzam kupić M-TECH LEGEND III :) cena 270zł, choć ja raczej kupię sobie model po tuningu w KONEKTOR. Tyle że 100zł droższe. W tej cenie można też kupił Yosan Pro 120 ;)
RP - Nie Lip 21, 2013 17:49

Osobiście używam Cb radia Uniden PRO 510 XL. Do tego antenka 70 cm. jakaś za 50 złoty
I stwierdzam, że jest super. ;D często jeżdżę trase Katowice-Piotrków Trybunalski. I bez niego ani rusz;p
Mimo że nie ma RF-gain`a to naprawdę polecam. Zewsze można wziąć model wyższy 520xl.

Za swoje dałem 130 złoty. :mrgreen:

Legwan1989 - Nie Lip 21, 2013 18:13

Planuje wrzucić coś z tej listy:
-President Harry II
-M-Tech Legend III
-Yosan PRO-120
-UNIDEN 520 PRO XL
-President JFK
-Yosan 3031 TURBO

Cenowo odpowiada ale nie wiem jak wygladają poszczególne modele jakościowo

sknerko - Nie Lip 21, 2013 21:59

Polecam yosan cb-300 mam takie i jest zarąbiste
Legwan1989 - Nie Lip 21, 2013 22:03

Zastanawiam się nad innym modelem Yosana - TURBO 3031. Jak na razie stoi u mnie na pierwszym miejscu w liście
Raptile - Pon Lip 22, 2013 10:34

wyszedl fajny model yosana jc650 ;) za taką kase tez ciekawa propozycja z asq
Legwan1989 - Pią Lip 26, 2013 17:36
Temat postu: [R75] CB radio
No i zakupiłem CB radio Yosan Turbo JM-3031M i antenę Sirio Turbo 5000

W międzyczasie na pewno dokupię jeszcze głośnik zewnętrzny ale i też zastanawiam się nad jakimś filtrem przeciwzakłóceniowym. Warto inwestować w taki filtr ?
Próbował ktoś juz podobnych filtrów , jest jakaś różnica ?

MatiNitro - Pią Lip 26, 2013 17:45

a podpinałeś to radio pod samochod już? Może tragedi nie będzie choć to zależy od instalacji. Mi zakłócenia robiło podgrzewanie tylnej szyby dawało i spryskiwacze. Oraz włączenie klimy Ale to od padającego wentylatora zapewne ;) podłącz bez anteny z gruszką, odpal auto i sprawdzaj wszystko w aucie ;)

[ Dodano: Pią Lip 26, 2013 17:45 ]
i broń boże gruszki bez anteny nie wciskaj wtedy ;)

Legwan1989 - Pią Lip 26, 2013 18:17

dopiero co zamówiłem ten komplet więc dopiero w przyszłym tygodniu będzie u mnie. A co by się stało jakbym wcisnął gruszkę bez anteny ? :P
MatiNitro - Pią Lip 26, 2013 18:33

Legwan1989, a tragedia krótko mówiąc ;) spaliłbyś "końcówkę mocy", nie pamiętam czy tak to się do końca nazywało, ale lepiej nie próbować ;)

[ Dodano: Pią Lip 26, 2013 18:33 ]
Jak czytałem to to radyjko ma bardzo dobre filtry wbudowane ;) bez autopsji nie zawracaj sobie głowy jakimiś dodatkowymi :)

Legwan1989 - Pią Lip 26, 2013 18:35

To bardzo możliwe że w swoim starym radiu już spaliłem tą końcówkę i dlatego tak słabo odbiera. A myślałem że to wina radia "bo stare" :mrgreen:
MatiNitro - Pią Lip 26, 2013 18:49

A gdzie to radyjko kupiłeś i za jakie pieniążki?
Legwan1989 - Pią Lip 26, 2013 20:48

Jeśli pytasz o yosana - to antena i radio dokładnie z tych linków które podałem. A Quera (nawet nie znam modelu :P ) od znajomego za stówkę
Sirk - Pią Lip 26, 2013 21:29

Legwan1989, końcówka mocy jak jest spalona to nie będzie nadawania, nie wpływa natomiast na odbiór. Jeśli Twoje stare radio to np. President, wina może leżeć po stronie filtra ceramicznego.
Legwan1989 - Sro Sie 07, 2013 17:03

No i radio już zamontowane, odbiór i nadawanie bardzo dobre. Byłem dla pewności zestroić je u fachowców to na mierniku wykazało ze nie było co stroić :P

Jedyny minus to to że słychać w głośniczku obroty silnika czy czegoś tam jak dodaje gazu.

W serwisie facet odradzał mi zakupu filtrów przeciwzakłóceniowych. Twierdził że to tylko naciąganie kasy. Ktoś już montował coś takiego u siebie ?

[ Dodano: Sro Sie 07, 2013 17:03 ]
Dziś poszperałem pod maską i znalazłem przyczynę. Odłączam alternator i cisza w radyjku...

Sirk - Pią Sie 09, 2013 10:54

Legwan1989 napisał/a:
Jedyny minus to to że słychać w głośniczku obroty silnika czy czegoś tam jak dodaje gazu.

W serwisie facet odradzał mi zakupu filtrów przeciwzakłóceniowych.

Odłączam alternator i cisza w radyjku...


Jeżeli auto zbiera zakłócana z instalacji samochodowej, to taki filtr może nieco to ograniczyć. Jest prosty sposób by to sprawdzić. Podłącz cb radio do osobnego źródła zasilania. Jeśli zakłócenia znikną, to pochodzą z instalacji samochodu, jednak jak dalej występują, a najczęściej tak jest, radio zbiera zakłócenia przez antenę i nic z tym nie zrobisz.

Wymiana szczotek na alternatorze, bo on jest winowajcą też może ograniczyć/ zlikwidować zakłócenia.

Wracając tak do filtrów, owinięty przewód zasilający na pierścień/ rdzeń ferrytowy który kosztuje kilka zł też zlikwiduje Ci zakłócenia z instalacji samochodu. Więc inwestowanie w takiego typu filtry nie ma sensu.

RP - Czw Wrz 05, 2013 17:06

ja mam filtr przeciwzakłóceniowy F5A

TAKI
i szczerze mówiąc jest ,,troche" róźnicy. Szału niema niestety ale to raczej trzeba antene wymienic :grin: