Zobacz temat - [Honda Civic 2.0 iTD] Naprawa termostatu
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [Honda Civic 2.0 iTD] Naprawa termostatu

Bartosz18041982 - Pon Kwi 25, 2011 13:22
Temat postu: [Honda Civic 2.0 iTD] Naprawa termostatu
Witam,

Mam problem ze wskaźnikiem temperatury silnika. Lekko podnosi się ponad poziom i dalej nawet nie drgnie. Możliwe, że jest to wina termostatu. Planuje go wymontować. Skąd moje pytanie, jak już ten termostat wymontuje to na co zwrócić uwagę czy jest on sprawny i czy trzeba go jakoś specjalnie wyczyścić.

Pozdrawiam

azer - Pon Kwi 25, 2011 13:38

nie ruszać, jest ok :) Mam podobne objawy od paru lat i wszyscy moi mechanicy powtarzają mi to samo, nic nie robimy. Ostatnio pomyślałem, że może pozycja wyjściowa wskazówki nie jest odpowienio skalibrowana.

edit: o tak u mnie się utrzymuje

Krzysi3k - Pon Kwi 25, 2011 16:29

Dokładnie tak jak Azer mówi :)
Bartosz18041982 - Pon Kwi 25, 2011 18:10

Problem w tym, że jeszcze miesiąc temu wskaźnik dobrze działał. Teraz z dnia na dzień pokazuje taką wartość. Ostatnio jak jechałem w korku tak 30 minuty to wskazówka lekko podniosła się powyżej ale nigdy więcej. Czy wymontowanie termostatu i jakieś sprawdzenie coś pomoże czy to tylko strata czasu.
panwilli - Pon Kwi 25, 2011 19:37

zwazywszy na koszty nowego termostatu nikt nie sprawdza tego wymontowanego tylko pakuje od razu nowy, więc jak już zdecydujesz się na wymontowanie to kup nowy i go zamontuj.
mirwin - Wto Kwi 26, 2011 10:09

Wg mnie jest ok. Przeciż wskazówka jest miedzy min. (czrna kreska nadole) i polem czerwonym. Tak powinno byc. Jakby sie nie podnosiła wcale lub na czerwone pole, to byłby problem