Zobacz temat - [R25] Wyłącznik wstrząsowy
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R25] Wyłącznik wstrząsowy

Kwasiek - Wto Kwi 26, 2011 17:45
Temat postu: [R25] Wyłącznik wstrząsowy
Witam, pytanko: gdzie w tym modelu znajduje się wyłącznik wstrząsowy? Auto zgasło na trasie i nie pali, nie możemy jednak znaleźć lokalizacji owego wyłącznika by sprawdzić, czy to on może być przyczyną tragedii :)

pozdrawiam

bonus89 - Wto Kwi 26, 2011 17:55

jest uderzeniowy wyłącznik i znajduje się po lewej stronie przy ścianie grodziowej, niedaleko zbiorniczka wyrównawczego i jest na nim taka gumowa nakładka po uderzeniu wyskakuje do góry i trzeba go wcisnąć

[ Dodano: Wto Kwi 26, 2011 17:55 ]
Tutaj masz foto gdzie on jest:

Kwasiek - Wto Kwi 26, 2011 18:16

dzięki wielkie, znalezione, ale to chyba nie to - nakładka jest plastikowa i nie da się ani jej zdjąć ani wcisnąć, więc to raczej nie przyczyna tragedii.

[ Dodano: Wto Kwi 26, 2011 18:09 ]
Jeszcze jedno pytanie: świeci się kontrolka check engine, auto zgasło podczas jazdy i nie chce odpalić - mieliście może taki problem?

[ Dodano: Wto Kwi 26, 2011 18:16 ]
zdjęcie z jakiego modelu pochodzi?

Krzysi3k - Wto Kwi 26, 2011 18:22

bonus89, w dieslu nie ma toż czujnika...
To zdjęcie z benzyny.
Mój typ - padł Ci sterownik pompy :(

Kwasiek - Sob Kwi 30, 2011 12:54

Witam ponownie
pompa została wymontowana - silnik palił przy użyciu eteru, więc winna jest pompa.
Pytanie: jak sprawdzić, czy winny jest sterownik czy jest to usterka mechaniczna pompy i konieczna jest regeneracja?

Jugol - Sob Kwi 30, 2011 14:45

Jeżeli wczesniej nie miałes żadnych objawów, typu szarpanie, dławienie się silnika, spadki obrotów, to padł sterownik. Więcej na ten temat poczytaj w mojej epopeji :

http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=42282

...miłej lektury i powodzenia z pompą, sterownikiem :ok:

Kwasiek - Sob Kwi 30, 2011 15:14

dzięki, mam nadzieję, że to jednak sterownik.
mam jeszcze jedno pytanie: czy jeżeli przełożymy sam sterownik (działający) ale np z innego modelu auta (w którym oczywiście dokładnie taki sam sterownik się znajduje) to jest szansa, że auto np będzie palić ale nie będzie chodziło prawidłowo? I wtedy będzie pewność, że cała tragedia jest winą sterownika?

Jugol - Sob Kwi 30, 2011 18:31

Kwasiek i tu nie dam Ci jednoznacznej odpowiedzi, ponieważ na własne oczy widziałem, że taka podmianka nic nie dała, ale np PHJOWI, który siedzi w ROVERkach, naprawia je, ma T4 i naprawdę ogarnia temat, mówi że po założeniu innego sterownika, auto odpali bez problemu. Ja mówię to co widziałem na własne oczy- po zamianie sterownika z uszkodzonej pompy kolegi R odpalił praktycznie od strzała, a ze sterownikiem nowej pompy- nie zagadał :hm:
gwidon1701 - Nie Maj 01, 2011 02:00

Również mogę potwierdzić , miałem uszkodzoną pompę mechanicznie i po wymianie całej pompy odpalał również na sterowniku ze starej pompy.
Jugol - Nie Maj 01, 2011 12:49

gwidon1701 napisał/a:
Również mogę potwierdzić , miałem uszkodzoną pompę mechanicznie i po wymianie całej pompy odpalał również na sterowniku ze starej pompy.


A na sterowniku z nowej pompy nie odpalił ?? , czy dobrze zrozumiałem ??

ulas - Nie Maj 01, 2011 14:36

czy sterownik do pompy mozna gdzies dostac? czy moze ktos z was takie cudo posiada? mam podobny problem, nie chce inwestowac w regeneracje pompy, a chcialabym najpierw sprawdzic sterownik.
gwidon1701 - Nie Maj 01, 2011 17:31

Odpalał na jednym i drugim sterowniku bez problemu .

[ Dodano: Nie Maj 01, 2011 17:31 ]
Ja swój sterownik niestety już sprzedałem .