Zobacz temat - [R75] Zestaw odseparowany GMS 960XT
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Car-audio, nawigacje, radia CB - [R75] Zestaw odseparowany GMS 960XT

seyfer - Sro Kwi 27, 2011 09:14
Temat postu: [R75] Zestaw odseparowany GMS 960XT
Witam, macie może taki zestaw u siebie zamontowany ?
Nie wiem czy one rzeczywiście są takie tragiczne czy mam jakiś lewy zestaw ...
Przed montażem drzwi wygłuszyłem 5mm matą piankową. Głośniki osadziłem w oryginalnych dystansach dorabiając w nich jedynie dodatkowe otwory pod głośnik. Później była tylko rzeźba z wpasowaniem gwizdków ale obyło sie bez większych problemów. Reakcja po pierwszym odpaleniu głośników..... WTF ??
O ile średnie i wysokie tony są wg. mnie ok, tak bassu w ogóle nie ma ... głośniki charczą i dudnią gorzej niż te fabryczne :/ Wczoraj zrzuciłem na jeszcze raz boczek i zamieniłem + z - beż żadnego rezultatu O_o
Zestaw "pracuje" bez dodatkowego wzmaka na radiu Clarion'a CZ200

Tylko ja mam takie negatywne wrażenia po tych głośnikach czy dopatrywać się jakiś wad w instalacji/ głośnikach ?? :mad:

Adrian - Sro Kwi 27, 2011 16:28

Kup/zrób normalny dystans i wygłusz drzwi matami (może być APP lub coś w tym stylu). Pianka się do tego nie nadaje.
kris-tofer - Sro Kwi 27, 2011 18:55

seyfer, wzmak potrzebny
seyfer - Sro Kwi 27, 2011 19:37

do 40W głośników ? :/ Przy 600-tce miałem 60w 2-drożne i grały wg. mnie przyzwoicie pod samym radiem a tym słabszym ma mocy brakować ?
kris-tofer - Sro Kwi 27, 2011 19:53

w takim razie dlaczego wkładasz słabsze głośniki? moim zdaniem lepiej kupić od razu coś lepszego. Sam miałem te GMSy kupić, naczytałem się wiele dobrego o nich, ale w końcu zdecydowałem się na inne.

Sprawdź, czy blaszki + - do podłączenia głośników nie dotykają przypadkiem blachy drzwi i nie robi się zwarcie. jeśli tak to zaizoluj najlepiej rurkami termokurczliwymi, bo izolacja spłynie pod wpływem temperatury.

seyfer - Sro Kwi 27, 2011 20:17

Wszystko jest zaizolowane, radio dzisiaj wykluczyłem podpinając je pod inny zestaw głośników. Głośniki dostałem w prezencie, to nie będę wybrzydzał aczkolwiek ich dobre opinie są ewidentnie naciągane ....
Adrian - Czw Kwi 28, 2011 16:32

W nieprzygotowanych drzwiach wiele się nie poprawi w stosunku do serii, choćbyś nawet wsadził głośniki za 3.000,- PLN :wink:
seyfer - Czw Kwi 28, 2011 17:43

a możliwe że głośniki są po prostu za słabe i dlatego te całe cyrki ?
kris-tofer - Czw Kwi 28, 2011 21:49

AdrianWWL napisał/a:
W nieprzygotowanych drzwiach
na czym polega prawidłowe przygotowanie drzwi?
bonus89 - Czw Kwi 28, 2011 23:22

kris-tofer napisał/a:
a czym polega prawidłowe przygotowanie drzwi?

wygłuszenie całych matami bitumicznymi razem z otworami technologicznymi ew. dodatkowe wytłumienie jakimś materiałem

kris-tofer - Pią Kwi 29, 2011 10:26

no to ja tak zrobiłem u siebie: zakleiłem matami wewnętrzną blachę, zakryłem otwory technologiczne i zalepiłem matami, zrobiłem dystanse, a boczek wyłożyłem watoliną. Powiem szczerze, że głośniki grają ok, ale u MaReK'a są identyczne głośniki jak u mnie , z drzwiami nic nie robił, a zdaje się jakby grały nieco lepiej.
seyfer - Pią Maj 06, 2011 20:37

kris-tofer, a co za zestaw wsadziłeś ?
kris-tofer - Pią Maj 06, 2011 22:07

PowerBass odseparowany, 165mm, napędzany wzmacniaczem MacAudio MPX 2000 Odsłuchałem sobie na kilku różnych piosenkach i powiem Wam, że jednak po wygłuszeniu drzwi bas jest bardzo fajny
Tomi - Pią Maj 06, 2011 22:14

kris-tofer napisał/a:
no to ja tak zrobiłem u siebie: zakleiłem matami wewnętrzną blachę, zakryłem otwory technologiczne i zalepiłem matami, zrobiłem dystanse, a boczek wyłożyłem watoliną. Powiem szczerze, że głośniki grają ok, ale u MaReK'a są identyczne głośniki jak u mnie , z drzwiami nic nie robił, a zdaje się jakby grały nieco lepiej.


A nie wykleja się tych blach zewnętrznych drzwi. Mnie kiedyś uczono, że właśnie tamtą blachę się wytłumia. Dlatego ja nigdy nie decydowałem się na wytłumienie, gdyż wiązało się to z usunięciem substancji zabezpieczającej przed korozją wewnętrzne płaszczyzny drzwi.

kris-tofer - Pią Maj 06, 2011 22:28

właśnie się wykleja blachę tą karoseryjną, gładką i tą z otworami technologicznymi, żeby stworzyć dla głośnika zamkniętą przestrzeń, jak dla subwofera, żeby było jakoś słychać ten głośnik. Ja tak wyczytałem na forach car audio. Blachę pod maty wyczyściłem rozpuszczalnikiem. Myślę, że wilgoć pod matę nie podejdzie, bo to guma jest.
own - Sob Maj 07, 2011 13:27

Wewnętrzne wygłuszenie drzwi sporo daje. Nie słychać aż tak bardzo tego co słuchamy na zewnątrz :razz: , a w związku z tym dźwięk zostaje w aucie. Maty bitumiczne mają też właściwości konserwacyjne (w szczelny sposób przylegają do blachy, nie dopuszczając nawet powietrza) więc nie powinno się martwić o to, że po odtłuszczeniu wewnętrznej strony i przyklejeniu mat, ruda zje nam drzwi. Szczelnej przestrzeni i tak nie zrobimy w drzwiach, ponieważ zawsze muszą zostać otwory odprowadzające wodę, dodatkowo przy szybie też nie zawsze uszczelki spełniają swoją rolę. Obszar przy głośniku jest najważniejszy. Największe uderzenie blacha dostaje od razu za głośnikiem i można tam wygłuszyć dodatkowym materiałem (np. specjalne, lekkie pianki samoprzylepne, które nie chłoną wody) na przyklejone już maty bitumiczne.

Wracając jednak do głównego pytania... wydaje mi się, że głośniki nie powinny grać gorzej niż oryginalne w tych samych warunkach. Jeżeli tak się dzieje, to prawidłowe wygłuszenie oczywiście poprawi sytuację, ale i tak fabryczne na wygłuszonych zagrają wtedy lepiej :wink: Najtańszym wyjściem, jeżeli nie jesteś bardzo wymagający, a chcesz koniecznie usunąć fabryczne i poprawić wrażenia ze słuchania muzyki, to kupienie dobrych głośników dostosowanych do zasilania z samego radia (prezent możesz wyjąć i powiedzieć, że nie chcesz, żeby się niszczyły w aucie :razz: ) i wygłuszenie.

szemet33 - Pią Maj 13, 2011 00:59

możesz podpowiedziec jak podłaczyłeś ten zestaw??
seyfer - Pią Maj 13, 2011 16:21

ownstlr, maniakiem nie jestem a chciałem żeby w R było wreszcie trochę basu. Było charczenie i tak poki co pozostało. W przyszłym tygodniu wydłubie jakieś dystanse z MDF i zdam relacje czy cokolwiek się zmieniło
szemet33, Filozofii tu nie ma : głośniki przykreciłem do oryginalnych dystansów, nastepnie pod to zwrotki i gwizdki ( które sa za wielkie i musiałem powiekszyć otwór) a same wtyczki od oryginalnej instalacji uciąłem i zarobiłem konektory.

szemet33 - Sob Maj 14, 2011 09:02

dla mnie niestety to filozofia, czy jak zle podebne to moge cos spalic? PĂłd wtyczke do glĂłsnikow podlaczyles Ĺşwrotke dalej gwiĹşdki dobrĹşe rozumiem?;)
seyfer - Sob Maj 14, 2011 16:17

jak podlaczysz odwrotnie + z - to głosniki nie beda w fazie i membrana bedzie walic w 2 strone
szemet33 - Sob Maj 14, 2011 18:40

nie ważne jak podpinałem głośnik grał tak samo hehe..
seyfer - Sob Maj 14, 2011 19:03

ja tez różnicy nie zauważyłem :P
szemet33 - Pon Maj 16, 2011 10:34

dzieki za rady a gdzie zwrotnice schowałeś?
a jeszcze jedno.. na woofery potrzeba rozgałeziacz zeby podpiac kable od zwrotki tak ??

kris-tofer - Pon Maj 16, 2011 21:12

szemet33, zwrotnice czepia się jak najbliżej głośników.