Zobacz temat - [R420] Problemy po "przeszczepie" silnika
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R420] Problemy po "przeszczepie" silnika

zawal41 - Nie Wrz 04, 2011 21:53
Temat postu: [R420] Problemy po "przeszczepie" silnika
Witam jak w temacie otóż ostatnio mój Roverek umarł i trzeba było włożyć mu nowe serducho. Poprzedni silnik to 2.0 D o mocy 86 KM (rok prod. 97') a teraz jest 2.0 SDI 105 KM (rok produkcji 2000). Silnik pali autko jeździ tylko martwi mnie świecący Check Engine, na pewno założyłem pompę paliwa z mojego poprzedniego silnika (w nowym sterowana elektronicznie) nie chciałem pakować się w dodatkowe koszty z wymianą instalacji i nowego komputera. Dodatkowo został założony stary czujnik położenia wału który zainstalowałem metodą domową ten który był w nowym silniku miał inną końcówkę do podłączenia się w przewody. Być może to coś z tym albo może jeszcze coś? czy da się jakoś podmienić te czujniki bez zmiany instalacji i komputera ??
sobrus - Nie Wrz 04, 2011 22:17

Czyli co masz teraz?
Pompę mechaniczną ze starym komputerem plus intercooler?

zawal41 - Nie Wrz 04, 2011 22:20

Dokładnie, mam mechaniczną pompę , intercooler i stary komputer. nie działa też obrotomierz i prędkościomierz
mirwin - Pon Wrz 05, 2011 08:45

podłaczyc go pod T4 i odczytac błędy. Może skasowanie pomoże. Brak obrotów i prędkościomierza to pewnie przez czujnik położenia wału. A nie lepiej było załozyc nowy czujnik i zmienic wtyczke?
sobrus - Pon Wrz 05, 2011 14:33

A w dieslu nie da się błędów wybłyskać?
Troche nie podoba mi się wymieszanie elementów SD i SDi. Tzn pomysł ciekawy tylko czy komputerowi to się spodoba i nie wywali właśnie check engine.

Prędkościomierz to może być impulsator.

szoso - Pon Wrz 05, 2011 14:35

sobrus, w SD nie da się wybłyskać
zawal41, jeśli przełożyłeś osprzęt z SD do SDI to powinno grać, goły silnik jest taki sam, może coś pominąłeś, nie podłączyłeś, nie przełożyłeś

zawal41 - Pon Wrz 05, 2011 16:05

czytałem już gdzieś że da się wybłyskać te błędy i być może obejdzie się bez podłączania pod komputer i dodatkowych kosztów, pójdę posprawdzam może faktycznie jest jeszcze coś co przeoczyłem ;)
szoso - Pon Wrz 05, 2011 16:19

zawal41 napisał/a:
czytałem już gdzieś że da się wybłyskać te błędy

nie da się u ciebie bo masz nadal jakby nie było SD :wink:
jakbyś miał komputer i wiązkę z SDI to by dało radę

mirwin - Wto Wrz 06, 2011 12:52

W SD komputer jest Rovera i błedów nie wybłyskasz, przerabiałem to. W SDi Masz komputer Bosch i tam da sie wybłyskac błędy, wiec jesli kompa nie zmieniałeś, to nie kombinuj tylko jedx na T4 i może cos wiecej sie dowiesz.
Remigiusz - Sro Wrz 07, 2011 00:00

Ja obstawiam ze coś nie podłączone jest lub uwalony masz ten czujnik walu. A skrzynia byłam razem z silnikiem od SDI :?:

Sprawdź wszystkie czujniki po kolei jeszcze raz :wink: