Zobacz temat - [400 1.6] wskazówka temperatury
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [400 1.6] wskazówka temperatury

zawodnik77 - Nie Gru 18, 2011 08:02
Temat postu: [400 1.6] wskazówka temperatury
po wymianie oleju w silniku wskazówka temperatury zatrzymuje sie na 1/4 skali co sie stało ?
darek_wp - Nie Gru 18, 2011 22:24

A jak działał wskaźnik przed wymianą oleju?.
Ogólnie wskaźnik temperatury w r4xx przy poprawnej pracy układu chłodzenia zatrzymuje się w ok 1/3 wysokości skali (licząc od zera).

sobrus - Pon Gru 19, 2011 08:37

W wielu Roverkach czasem zatrzymuj sie za nisko bez wyraźnej przyczyny.
Mój tak ma, były zdjęcia na forum z których wynikało że jest za nisko.
Ale wszystko jest sprawne, wiele osób tak ma.

kamilos2521 - Pon Gru 19, 2011 12:27

Witam
Zgadza się jak kupiłem auto dwa lata temu wskaźnik był mm poniżej połowy teraz od jakiś 16 miesięcy jest na 1/3 skali też z tym walczyłem dużo wymieniłem czujników itp a dalej jest w 1/3 wszystko sprawne jeździ i pali tak samo więc dałem sobie spokój...

zawodnik77 - Pon Gru 19, 2011 18:12

:shock: :/
bizon - Pon Gru 19, 2011 21:37

Moze byc cos nie tak ze sama wskazowka. W tematach o malowaniu wskazowek czesto byly opisywane takie awarie ze wskazowki pracowaly ok ale troche przesuniete. Tylko ni jak nie ma sie to do wymiany oleju
sobrus - Wto Gru 20, 2011 09:03

Dokładnie, odkad mam Roverka wskazówka byla w prawidłowej pozycji może ze dwa razy (i silnik wcale sie nie przegrzewał, po prostu zadziałała prawidłowo).

Przy czym należy dodać, że to wcale nie jest tak, że wskazówka blokuje sie na 1/3 skali - bo gdy silnik zaczyna sie przegrzewać od razu idzie do góry znacznie powyzej połowy.

Myślałem że to moze wina LPG, bo reduktor odbiera troche ciepła z układu - ale z tego co pamietam problem dotyczy również diesla.

Natomiast co to może mieć do oleju pojęcia nie mam.