Zobacz temat - Laptop do 2500 zl
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Offtopic - Laptop do 2500 zl

Pawkaz - Nie Sty 01, 2012 22:21
Temat postu: Laptop do 2500 zl
Poszukuje laptopa dla siebie do 2500 zl.Ma on sluzyc do przegladania internetu i ogladania czasem filmow.Matryca najlepiej 17tka.Co moglibyscie polecic ?
http://allegro.pl/sony-va...2025305995.html

Alexi - Pon Sty 02, 2012 11:37

Do przeglądania internetu i oglądania filmów to możesz kupić byle co z zaznaczeniem że ma to być 17''. O SONY słyszałem dobre opinie. Moim zdaniem ACER też jest dość dobrym producentem (dobry stosunek jakości i podzespołów do ceny), Dell, przynajmniej był nie wiem jak teraz, pancerny.

Nie polecam natomiast ASUSA i HP. ASUSA - bo to szajs. HP - drogi a jakością nie powala (płacimy za markę).

Zastanów się dobrze czy potrzebujesz byle czego do filmów i internetu bo czasami będziesz chciał odpalić jakiś duży kaliber ;-)

Gdybym miał teraz wybierać jakiegoś lapka brałbym ACERA min 500 GB HDD, 4 GB RAM, 1GB grafiki (najlepiej Nvidia) i by miał złącza HDMI ;-)

[ Dodano: Pon Sty 02, 2012 11:37 ]
http://allegro.pl/acer-as...2010315787.html

pierwszy lepszy z alledrogo.

Wystarczy wybrać sobie coś na allegro. Poczytać opinie o tym konkretnym modelu który nam się podoba na jakimś serwisie i tyle ;-)

dobryziom - Pon Sty 02, 2012 12:05

alexi napisał/a:
Do przeglądania internetu i oglądania filmów to możesz kupić byle co z zaznaczeniem że ma to być 17''.


tu sie zgodzę patrzyc głownie na parametry nie na markę pod warunkiem ze bedzie to sprzet uzywany raczej stacjonarnie....

alexi napisał/a:
Nie polecam natomiast ASUSA i HP. ASUSA - bo to szajs. HP - drogi a jakością nie powala (płacimy za markę).


ale tu niestety nie masz zielonego pojęcia bo pod wzgledem jakosci oraz technologi to liderzy na rynku... i w tym wypadku swiadomy klient wie za co płaci :)

ADI-mistrzu - Pon Sty 02, 2012 12:16

Ja HP też nie polecam... dziwne rozwiązania mają przez co lubi to stwarzać problemy.

Jeśli laptop ma być do internetu i filmów to niema co patrzeć na wygórowane parametry bo zapłacimy za coś czego nie będziemy wykorzystywać.
Osobiście wziął bym tego Sonego co alexi polecił.

dobryziom - Pon Sty 02, 2012 12:22

ADI-mistrzu napisał/a:
Ja HP też nie polecam... dziwne rozwiązania mają przez co lubi to stwarzać problemy.


a konkretnie co masz ma myśli?

ADI-mistrzu napisał/a:
Osobiście wziął bym tego Sonego co alexi polecił.


polecił Acera :)

ADI-mistrzu - Pon Sty 02, 2012 12:27

Ooo... mój błąd, więc polecam Sonego zz postu autora tematu :razz:

W HP trafiają do mnie lapki z uszkodzoną taśmą matrycy oraz popsutym panelem z przyciskami (np. przycisk włączania).
Ale to z przyciskami to różnie bywa, raz taśma się przeciera po puszczona jest po klawiaturą która ją niszy, innym razem panel z przyciskami jest na złączu wpinanym do płyty głównym które się wyrywa z czasem (to i DELL czasem stosuje).
Nie mówię że wszystkie laptopy mają ten problem.

Jakoś też nie wspominam dobrze naprawiania HP, nie pamiętam dobrze dlaczego, ale chyba problem był w tym ze aby cokolwiek zrobić to trzeba go całkowicie rozłożyć.

dobryziom - Pon Sty 02, 2012 12:40

ADI-mistrzu napisał/a:
W HP trafiają do mnie lapki z uszkodzoną taśmą matrycy oraz popsutym panelem z przyciskami (np. przycisk włączania)..


pewnie dotyczy to starszych modeli oraz SBSO przy biznesowych jesli jakies reklamacje wystepuja to nieliczne wady fabryczne odrazu po odpaleniu troche w temacie siedze oraz sam testuje i do biznesu nic innego nie polecam.

ADI-mistrzu napisał/a:

Jakoś też nie wspominam dobrze naprawiania HP, nie pamiętam dobrze dlaczego, ale chyba problem był w tym ze aby cokolwiek zrobić to trzeba go całkowicie rozłożyć.


przecietny uzytkownik sie raczej tym nie zajmuje a przy połce biznes nie ma takiej potzreby.

ADI-mistrzu - Pon Sty 02, 2012 12:46

Przeciętny użytkownik nie, ale serwis pociągnie sobie za to extra.
Chyba że ktoś na starcie wie że jak mu się laptop popsuje to od razu kupi nowy, wtedy faktycznie niema to znaczenia.

dobryziom - Pon Sty 02, 2012 12:57

ADI-mistrzu napisał/a:
Przeciętny użytkownik nie, ale serwis pociągnie sobie za to extra.
Chyba że ktoś na starcie wie że jak mu się laptop popsuje to od razu kupi nowy, wtedy faktycznie niema to znaczenia.


takie tanie lampki do 2tyś sie na tyle szybko starzeja ze 3 letnia gwarancja w zupelnosci wystarczy a potem i tak zmienia sie na nowy... chyba ze mówimy o biznesowych u nas takie wymienia sie co 5 lat ale ze wzgledu na przestarzala technologie a nie stan techniczny :)

bociannielot - Pon Sty 02, 2012 13:15

Hp to badziew, wiem od kumpla który w hurtowni IT robi, przed zakupem mówił co najczęściej na serwis wraca więc wszystko na temat :grin:
dobryziom - Pon Sty 02, 2012 13:23

bociannielot napisał/a:
Hp to badziew, wiem od kumpla który w hurtowni IT robi, przed zakupem mówił co najczęściej na serwis wraca więc wszystko na temat :grin:


uwielbiam takie wpisy ktoś coś słyszał... wujek stryjka zanajomego widział ufo na polu :p w jakiej hurtowni pracuje? czym sie dokładnie zajmuje? z hjamiego powodu trafia na serwis jakieś dane?

ADI to siedzi w elektronice i zna sie na temacie i może coś powiedzieć ale takie wpisy nic nie wnoszą...

ja uzytkuje i sprzedaje ten sprzet od lat jestem na szkoleniach z nowych produktów i technologi sprzedajemy do najbardziej zaawansowanych firm i rozwiazan w polsce wiec cos tam wiem w temacie...

ArO - Pon Sty 02, 2012 13:25

Toshiba, Dell, Asus :) Odradzam Acery w 100% bo sie cholernie grzeja( nie wiem jak oni projektuja te chlodzenie) Hp-ki takie sobie sa, tez maja tendencje do przegrzewania. Co do Sony z tego co wiem maja swietne baterie :) ale ponoc tez sa awaryjne
MaReK - Pon Sty 02, 2012 13:25

Nowe modele, niezależnie jakiego producenta tuż przed lub zaraz po gwarancji i tak trafią z tą samą bolączką "odklejających się mostków od płyty". Pionierem jest HP, ale inni też się trafiają. Oczywiście są wyjątki polegające na jakości eksploatacji. Jak ktoś używa komputera tylko okazjonalnie, to może pożyje dłużej, ale jak ktoś go wozi, otwiera kilka razy dziennie, trzyma na kołderce i generalnie nie pieści się z nim jak matka z łobuzem, to tak w granicach gwarancji coś się wydarzy.

Nie wiem czemu ktoś uważa, że Acer (nawet ten nowy) to solidnie wykonana robota. Tylko z wierzchu. Podobnie jak Packard Bell... zdarzają się sztuki, w których są zadziory na obudowie, bo coś w odlewie nie poszło ;) Zawiasy wciąż są problemem tej marki. I również znam przypadki, że stare Acery żyją do dziś i nie mają skazy... ale to głównie dlatego, że od początku swojego żywota u klienta stoją otwarte i traktowane jako komputer stacjonarny ;) Ktoś w innym wątku twierdził, że elektronicznie Acer przewyższa modele HP czy innych uznanych bardziej producentów... Nie wiem na ile w tym prawdy, ale mam kilka płyt acerów, które nie przeżyły awarii zasilacza czy lewego napięcia z USB z własnym zasilaniem, czy ot tak się po prostu elektronicznie zwaliły...

Faktycznie wspomniane Sony VAIO może być solidnym sprzętem. Co ważne, żeby zrobić w nim update sprzętowy w postaci np. wymiany procesora czy pasty na procesorze nie trzeba spędzić całego popołudnia na demontażu.

Generalnie podsumowując temat, nie ma laptopa który byłby wolny od usterek technicznych ;)
Może być tylko mniej lub bardziej eksploatowany i wcześniej czy później jakaś usterka się pojawi.

Ja sam szukając laptopa dla siebie, bo w końcu moja 6-letnia Toshiba poddała się po upadku ze schodów połamały się zaczepy matrycy i pękł zawias, szukałem czegoś co będzie cenowo przystępne. Już skłaniałem się ku samsungowi, ale ostatecznie znalazłem Toshibę z CoreI5. Prosta bez fajerwerków, ważne, żeby karta graficzna nie była zintegrowana. No i taką dostałem po rabatach za 1890 zł. Tyle, że to 15,4".

17" to bydle i raczej jako komputer do domowego użytku. Niewygodne do transportu i użytkowania w terenie. Jak chce sobie pooglądać film, to korzystam ze złącza HDMI i telewizora.

Z producentów poleciłbym:

- Sony
- Lenovo
- Toshiba
- Samsung
- Dell

a parametry dobrał do potrzeb kupującego i tak, aby zmieścić się w budżecie, pamiętając, że pewne elementy można zmodyfikować wraz z upływem czasu. Np. wymiana pamięci RAM.

apples - Pon Sty 02, 2012 13:42

alexi napisał/a:
Nie polecam natomiast ASUSA
Mam ASUSA z 5 lat i 0 problemów i to samo z Samsungiem przez 3 lata użytkowania.
dobryziom - Pon Sty 02, 2012 13:58

MaReK napisał/a:
Nowe modele, niezależnie jakiego producenta tuż przed lub zaraz po gwarancji i tak trafią z tą samą bolączką "odklejających się mostków od płyty". Pionierem jest HP, ale inni też się trafiają.


no tak ale piszesz tu o LOW end'zie SBSO i to min. przed 2-3 lat :) i myślałem ze tu liderem jest Toshiba i Acer.


MaReK napisał/a:
Ktoś w innym wątku twierdził, że elektronicznie Acer przewyższa modele HP czy innych uznanych bardziej producentów... Nie wiem na ile w tym prawdy, ale mam kilka płyt acerów, które nie przeżyły awarii zasilacza czy lewego napięcia z USB z własnym zasilaniem, czy ot tak się po prostu elektronicznie zwaliły...


pewnie dlatego że skupuja stare technologie od innych prodeucentów stad też ceny ich produktów...

bociannielot - Pon Sty 02, 2012 15:35

dobryziom, akurat mój kumpel bezpośrednio przy serwisie siedzi, ich hurtownia obejmuje cały kraj, ale co tam Ty wiesz lepiej, co mam ci nr do niego wysłać, link do profilu na FB? Czy może własnoręczne oświadczenie? Czy o co ci chodzi?
dobryziom - Pon Sty 02, 2012 15:43

bociannielot napisał/a:
dobryziom, akurat mój kumpel bezpośrednio przy serwisie siedzi, ich hurtownia obejmuje cały kraj, ale co tam Ty wiesz lepiej, co mam ci nr do niego wysłać, link do profilu na FB? Czy może własnoręczne oświadczenie? Czy o co ci chodzi?


no to podaj co to za hurtownia moge sprawdzic ile sprzedaja tych notebooków i zobaczymy ile w tym prawdy. Moge też sprawdzić ile zgłaszali reklamacji wszystko jest do sprawdzenia. Po prostu nie lubie jak ktoś powtarza jakieś bzdury bez zadnego pokrycia...

bociannielot - Pon Sty 02, 2012 16:11

dobryziom napisał/a:
Po prostu nie lubie jak ktoś powtarza jakieś bzdury bez zadnego pokrycia...
Bzdury to Ty piszesz, jak niby chcesz sprawdzić ile oni sprzętu przerzucają?
dobryziom - Pon Sty 02, 2012 16:18

Pawkaz tego Sony odpuść przedewszystkim na matryce jest tam najtanszy szajs na rynku to już o niebo lepszy bedzie ten polecany acer... a z mojej strony drozszy ale na pewno bedziesz miło zaskoczony jakoscia wykonania oraz dobra matryca.

http://allegro.pl/hp-4730...2023418650.html

[ Dodano: Pon Sty 02, 2012 16:18 ]
bociannielot napisał/a:
dobryziom napisał/a:
Po prostu nie lubie jak ktoś powtarza jakieś bzdury bez zadnego pokrycia...
Bzdury to Ty piszesz, jak niby chcesz sprawdzić ile oni sprzętu przerzucają?


jak sie pracuje w polskiej dytrybucji to nie problem :) chyba ze kupuja z drugiej ręki lub Brokerki...

bociannielot - Pon Sty 02, 2012 16:20

dobryziom napisał/a:
jak sie pracuje w polskiej dytrybucji to nie problem chyba ze kupuja z drugiej ręki lub nie z Polskiej dystrybucji...
wiesz to tak jakbym kazał Ci teraz podać mi skan Twojej umowy o pracę bo Ci nie wierzę że pracujesz w polskiej dystrybucji...
haszczyc - Pon Sty 02, 2012 16:22

Acer najgorszy szajs każdy to powie, to coś jak by laptop dla ubogich bez obrazy, ja miałem osobiście już HP, ASUSA, LENOVO, Della obecnie mam sony i osobiście polecam sony za dobre wykonanie obudowy reszta co jest w środku to wiadomo kwestia gustu itp ja tam zawsze kieruję się wyborem jakości obudowy bo środek to już jest samodzielna konfiguracja, polecam osobiście jeszcze Lenovo dobre wykonanie obudowy do tego cudowne głośniki tak jak w Toshibie :) no i dela tez mogę polecić za ciekawą gwarancje..
bociannielot - Pon Sty 02, 2012 16:28

haszczyc napisał/a:
polecam osobiście jeszcze Lenovo
no ja w sumie mam lenovo, popsuł się dysk na gwarancji, tak poza tym wykonanie obudowy faktycznie na plus, ogólnie zadowolony byłem ze stosunku jakość/cena.
dobryziom - Pon Sty 02, 2012 16:32

bociannielot napisał/a:
dobryziom napisał/a:
jak sie pracuje w polskiej dytrybucji to nie problem chyba ze kupuja z drugiej ręki lub nie z Polskiej dystrybucji...
wiesz to tak jakbym kazał Ci teraz podać mi skan Twojej umowy o pracę bo Ci nie wierzę że pracujesz w polskiej dystrybucji...


na tym forum są osoby które o tym wiedzą i to wystarczy :) a Ty palnołeś głupote i nie wiesz jak teraz z tego wybrnąć raze ze zmyślonym kolega z hurtowni... bo ja sie upre to poswiece chwile i jestem w stanie znaleść twojego kolege jesli faktycznie gdzieś pracuje? 99% firm sprzedajacych IT mamy w bazie wiec skoncz temat oki?

bociannielot - Pon Sty 02, 2012 16:48

dobryziom napisał/a:
a Ty palnołeś głupote i nie wiesz jak teraz z tego wybrnąć raze ze zmyślonym kolega z hurtowni...
szkoda że hurtownia ani kolega nie są zmyśleni, a ja nie podałem Ci nazwy firmy bo jej nie pamiętam, pamiętam jak brzmiała za poprzedniego właściciela - Arno, jak masz wpis to sprawdź może jeszcze nie wykreślili i nie obrażaj mnie, bo mnie nie znasz ok? Takie teksty to wyraz braku szacunku do rozmówcy i nie świadczy to bynajmniej najlepiej o Tobie.
dobryziom - Pon Sty 02, 2012 16:58

bociannielot napisał/a:
dobryziom napisał/a:
a Ty palnołeś głupote i nie wiesz jak teraz z tego wybrnąć raze ze zmyślonym kolega z hurtowni...
szkoda że hurtownia ani kolega nie są zmyśleni, a ja nie podałem Ci nazwy firmy bo jej nie pamiętam, pamiętam jak brzmiała za poprzedniego właściciela - Arno, jak masz wpis to sprawdź może jeszcze nie wykreślili i nie obrażaj mnie, bo mnie nie znasz ok? Takie teksty to wyraz braku szacunku do rozmówcy i nie świadczy to bynajmniej najlepiej o Tobie.


jeśli to firma Arno z dzierżoniowa to żadna hurtownia tylko mikro sklepik jak jeszcze prosperował to notebooków i to nie tylko HP ale wszytskich kupował srednio 3 miesiecznie... wiec chyba nie mamy o czym rozmawiać...

i ja Ciebie wcale nie obrażam tylko wkurza mnie jak ktoś powtarza sie jakieś niesprawdzone głupoty a jak ktoś go pyta o szczegóły to nic nie ma do powiedzenia... Lenovo miales testowałeś oki jest to jakas wartość w rozmowie ale nie to...

bociannielot - Pon Sty 02, 2012 17:02

dobryziom napisał/a:
jeśli to firma Arno z dzierżoniowa to żadna hurtownia tylko mikro sklepik jak jeszcze prosperował to notebooków i to nie tylko HP ale wszytskich kupował srednio 3 miesiecznie...
a Ty myslisz że dlaczego to nie jest już Arno i zmienił się również właściciel...
dobryziom - Pon Sty 02, 2012 17:03

bociannielot napisał/a:
dobryziom napisał/a:
jeśli to firma Arno z dzierżoniowa to żadna hurtownia tylko mikro sklepik jak jeszcze prosperował to notebooków i to nie tylko HP ale wszytskich kupował srednio 3 miesiecznie...
a Ty myslisz że dlaczego to nie jest już Arno i zmienił się również właściciel...


pewnie dlatego że tak doradzali w notebookach :)

kasjopea - Pon Sty 02, 2012 19:15

bociannielot, dobryziom spokojnie :D .
dobryziom - Pon Sty 02, 2012 20:05

kasjopea napisał/a:
bociannielot, dobryziom spokojnie :D .


spokojnie spokojnie pełna kulturka :)

Pawkaz - Pon Sty 02, 2012 21:54

Dziekuje za wypowiedzi :wink: , aczkolwiek temat jeszcze nie jest zamkniety :mrgreen:
Obecnie mam HP Compaq i musze go zmienic ze wzgledu na "odklejających się mostków od płyty".Juz to bylo naprawiane przez MareK i po 3 tygodniach znowu to samo :cry:
Osobiscie skupiam sie na Sony takze ze wzgledu na wyglad

Alexi - Pon Sty 02, 2012 22:18

dobryziom napisał/a:
alexi napisał/a:
Nie polecam natomiast ASUSA i HP. ASUSA - bo to szajs. HP - drogi a jakością nie powala (płacimy za markę).


ale tu niestety nie masz zielonego pojęcia bo pod wzgledem jakosci oraz technologi to liderzy na rynku... i w tym wypadku swiadomy klient wie za co płaci


Mam ASUSA więc wiem co piszę. Ale za to każdy żyd swój towar chwali, a ty jak czytam Acerami to raczej nie handlujesz ? :-)

Za to Acera moi znajomi używają już latami i o dziwo jak to powiedział kiedyś przy mnie SZPEC z serwisu, klawisze im nie wylatują. Niestety ASUS u mnie zajmuje ostatnie miejsce.

[ Dodano: Pon Sty 02, 2012 22:18 ]
Pawkaz napisał/a:
Osobiscie skupiam sie na Sony takze ze wzgledu na wyglad


Więc i przy SONY zostań nie ma co przepłacać.

Pawkaz - Pon Sty 02, 2012 22:21

alexi napisał/a:
Więc i przy SONY zostań nie ma co przepłacać.

Zostane, zostane ;) Jutro po pracy przejde sie do Media Marktu i RTV Euro.Zapewe bedzie tam drogo, ale obczaje co i jak

ADI-mistrzu - Pon Sty 02, 2012 22:21

Układy praktycznie w każdym się będą odklejać, spowodowane jest to regulacją UE i nakazem produkcji układów (w tym spoiw) bez ołowiowych.
Alexi - Pon Sty 02, 2012 22:22

Pawkaz napisał/a:
Zostane, zostane Jutro po pracy przejde sie do Media Marktu i RTV Euro.Zapewe bedzie tam drogo, ale obczaje co i jak


szał świąteczny już minął więc różnie może być. Zapamiętaj tylko cenę z allegro ;-)

kasjopea - Pon Sty 02, 2012 23:48

Pawkaz napisał/a:
Osobiscie skupiam sie na Sony takze ze wzgledu na wyglad
Jeśli chodzi o wygląd, to Mikołaj przyniósł mi w prezencie Dell Inspiron q15r swich (zmieściłby się w Twojej założonej cenie 2500 gdyby nie dodatkowa klapka, którą sobie wybrałam :P ). Fajny jest. Polecam :D .
MaReK - Wto Sty 03, 2012 00:20

Pawkaz napisał/a:
Juz to bylo naprawiane przez MareK i po 3 tygodniach znowu to samo :cry:

Szliśmy po kosztach ;) Dlatego nie było reballingu, a zwykłe wygrzewanie.
Z tego co widziałem, to było już robione kiedyś więc tak jak mówiłem, nie mogło długo podziałać ;)
A może układ chłodzenia już nie wyrabia.

ADI-mistrzu napisał/a:
Układy praktycznie w każdym się będą odklejać, spowodowane jest to regulacją UE i nakazem produkcji układów (w tym spoiw) bez ołowiowych.

Ale jak już kupujesz układ pod wymianę, to ten ma na sobie kulki ołowiane ;)

Pawkaz, myślę, że z Sonego będziesz zadowolony.
Może dobryziom załatwi Ci jakiegoś po rabatach ;)

dobryziom - Wto Sty 03, 2012 10:05

MaReK napisał/a:
Może dobryziom załatwi Ci jakiegoś po rabatach ;)


nie załatwie koledze notka z tak badziewną matrycą żeby go pozniej oczy bolały :p

Marian_K - Wto Sty 03, 2012 10:45

Pawkaz napisał/a:
Ma on sluzyc do przegladania internetu i ogladania czasem filmow.
Jeśli tylko do tego celu to polecę trochę po bandzie, ale ja kupiłbym.... tablet. Mały, poręczny, do internetu IDEALNY, bateria 5-10 godzin (zależnie od marki/modelu) ciągłego działania. Bije laptopa pod względem mobilności o 10 lat świetlnych. Jeśli chodzi o filmy to ... wyjście HDMI i telewizor. Za tą cenę to tablet Full wypas :wink:

Pozdrawiam!

ADI-mistrzu - Wto Sty 03, 2012 10:55

Weźmy przekątną tabletu 12' a laptopa 17' :wink:
Moim zdaniem do przeglądania internetu to nadaje się netbook lub lepiej Asus transformet.
Co do filmów to jednak laptop... chyba ze kolega z góry zakłada że będzie podłączać sprzęt do TV i na nim oglądać.

Markzo - Wto Sty 03, 2012 11:04

Kupiłem samsunga rf511, kosztował 2999zł z monitorem full hd 21 albo 22 cale i 4gb ramu w gratisie, czyli razem mam 8gb ramu. Mam go już chwilke, sprzecior wydajny, inventor2012, cady itp chodza pieknie, fotoszopy i inne tez smigaja pieknie, nowe gry rowniez. Wykonany calkiem spoko, cenowo wg mnie bardzo przystepnie ;) polecam :)
Pawkaz - Wto Sty 03, 2012 20:32

Wrocilem z Media Marktu.Spytalem sie Pana ze stoiska komputerowego, ktorego laptopa poleca do 2500.Powiedzial krotko : kazdy dobry i sobie poszedl.Wiedzialem ze nie mozna na nich liczyc.
Upatrzylem sobie Sony VPC EH2D1E/B.Jego dane techniczne :
Intel core i3 2330, 2,2 GHz
Ram 4 GB DDR3
Grafika : nvidia geforce 410 M 1GB
Dysk 320 GB
Cena 2299.
Co o nim sadzicie ?

ADI-mistrzu - Wto Sty 03, 2012 21:08

Mi się podoba :mrgreen:
Do filmów się nada nawet FullHD :wink:

dobryziom - Wto Sty 03, 2012 21:40

a to nie miała być 17 ? :) widzę ze wpadła Ci w oko ta obudowa.
Pawkaz - Wto Sty 03, 2012 22:02

dobryziom napisał/a:
a to nie miała być 17 ?

Miala byc, ale zmienilem zdanie.Tak obudowa mi sie podoba i na 95 % biore go

maniaq - Wto Sty 03, 2012 22:21

nie wiedzialem ile to ma cali, wklepalem u wujka googla i pokazal sie sklep z wawy o 100 pln taniej...

Nie wymadrzam sie o technologii bo to nie moja dzialka, w komputerach zostalem lata swietlne z tylu O_o ale.... zawsze kupowalem komputer czyli to co w srodku, a nie obudowe... a Ty pawkaz za obudowe cenisz komputer ? moze trzeba bylo od razu maca, bo to wyznawcy religi I ;) a nie wierzacy w dobry sprzet ;)

Pawkaz - Wto Sty 03, 2012 22:24

maniaq napisał/a:
a Ty pawkaz za obudowe cenisz komputer ?

Nie.Gdyby tak bylo to nie zakladalbym tematu ;)

ADI-mistrzu - Wto Sty 03, 2012 22:38

maniaq napisał/a:
...wyznawcy religi I ;) ...


Przepraszam, nie mogłem się powstrzymać :razz:

yogibear - Wto Sty 03, 2012 23:13

Pawkaz napisał/a:
Wrocilem z Media Marktu.Spytalem sie Pana ze stoiska komputerowego, ktorego laptopa poleca do 2500.Powiedzial krotko : kazdy dobry i sobie poszedl.Wiedzialem ze nie mozna na nich liczyc.
Upatrzylem sobie Sony VPC EH2D1E/B.Jego dane techniczne :
Intel core i3 2330, 2,2 GHz
Ram 4 GB DDR3
Grafika : nvidia geforce 410 M 1GB
Dysk 320 GB
Cena 2299.
Co o nim sadzicie ?

A ja Ci polecam coś takiego:
Rodzina produktów X53
Procesor Intel Core i5-2430M (Od 2.40 GHz do 3.00 GHz, 3 MB cache)
Chipset Intel HM65 Express Chipset
Pamięć RAM 8192 MB (SODIMM DDRAM3, 1333 MHz, maks. 8 GB)
Ilość gniazd pamięci 2 (0 wolnych)
Dysk twardy 500 GB SATA 5400 obr.
Wbudowane napędy DVD+/-RW DualLayer
Typ ekranu Błyszczący, podświetlenie LED
Przekątna ekranu 15,6"
Nominalna rozdzielczość 1366 x 768
Karta graficzna nVidia GeForce GT 540M
Wielkość pamięci karty graficznej 1024 MB DDR3 (pamięć własna)

cena 2429 PLN

Recenzja tego samego kadłubka z gorszymi parametrami:
http://www.notebookcheck....GB.51170.0.html

Jakiś czas temu szukałem sam. Jedyny który w takiej cenie oferuje najwięcej. Były jeszcze Acery, ale tam jednak bałem się opinii jakie o nich krążą. Choć podobno obecnie dają radę w lapkach i można zaryzykować, ale niech się wypowie ktoś kto miał styczność z nowymi modelami.
Asus daje:
Lepsze parametry (RAM, GPU, CPU, HDD),
bardzo dobra jakość,
aluminiowy palmrest dzięki temu bardzo dobre temperatury przy nadgarstkach.

kepo - Sro Sty 04, 2012 09:13

Ja polecam Della, głównie ze względu na słynną jakość i gwarancję next bussiness day. Lepszej gwarancji chyba nie ma - gdy laptop odmówi posłuszeństwa to dzwonisz do serwisu i następnego dnia roboczego przyjeżdża majster i naprawia na miejscu. Nie trzeba nic odsyłać i czekać tygodniami aż łaskawie naprawią. Dla takiej gwarancji warto nawet dolozyc przy zakupie laptopa.

Obecnie używam vostro 3450 (14'') i jestem bardzo zadowolony. Śmiga sprawnie, praktycznie nie ma śladów użytkowania. Dla porównania, mamy w firmie też dwie sztuki sony vaio i po kilku miesiącach są mocno poprzecierane/

Polecam ci takie modele:
http://allegro.pl/dell-vo...2022007028.html - 2549zł, 15 cali, 3 letnia gwarancja NBD, jest też wersja ze srebrną obudową

http://allegro.pl/dell-vo...2025909113.html - 2649zł, 17 cali, 3 letnia gwarancja NBD

Pawkaz - Sro Sty 04, 2012 09:17

kepo napisał/a:
Polecam ci takie modele:
http://allegro.pl/dell-vo...2022007028.html - 2549zł, 15 cali, 3 letnia gwarancja NBD, jest też wersja ze srebrną obudową

http://allegro.pl/dell-vo...2025909113.html - 2649zł, 17 cali, 3 letnia gwarancja NBD

W tych modelach odstrasza mnie zintegrowana karta graficzne ale przyciaga 3 letnia gwarancja.Sony daje tylko rok ;/

kepo - Sro Sty 04, 2012 09:22

Pawkaz napisał/a:
kepo napisał/a:
Polecam ci takie modele:
http://allegro.pl/dell-vo...2022007028.html - 2549zł, 15 cali, 3 letnia gwarancja NBD, jest też wersja ze srebrną obudową

http://allegro.pl/dell-vo...2025909113.html - 2649zł, 17 cali, 3 letnia gwarancja NBD

W tych modelach odstrasza mnie zintegrowana karta graficzne ale przyciaga 3 letnia gwarancja.Sony daje tylko rok ;/


Jeśli nie planujesz używać laptopa do gier to ta karta powinna ci w zupełności wystarczyć. Pamiętaj też, że im mocniejsze podzespoły w środku, tym krótszy czas pracy na baterii. Ten mój mały dell przy wykorzystywaniu go tylko do neta trzyma około 4-5 godzin.

dobryziom - Sro Sty 04, 2012 09:33

jak ma być jednak 15 cali to 4530s dobre parametry i bardzo solidna obudowa ze szczotkowanego aluminium zreszta obejrzyj fotki to zmienisz zdanie o plasticzanym sony :)

http://allegro.pl/laptop-...2023429530.html

PS co do gwarancji w HP mozesz rozszerzyc stanadardową 2 letnia gwarancje do 3 lata za pare groszy :)

http://allegro.pl/3-lata-...2034227878.html

w seriach biznesowych jest ona w standardzie dokładnie taka jak w Dellu... u nich po prostu biznesowa połka zaczyna sie duzo nizej?

[ Dodano: Sro Sty 04, 2012 09:33 ]
kepo napisał/a:

Jeśli nie planujesz używać laptopa do gier to ta karta powinna ci w zupełności wystarczyć. Pamiętaj też, że im mocniejsze podzespoły w środku, tym krótszy czas pracy na baterii. Ten mój mały dell przy wykorzystywaniu go tylko do neta trzyma około 4-5 godzin.


zawsze mozna wyłaczyc zewnetrzna grafike jak jej nie potrzebujesz i uzywac zintegrowanej zaleznie od tego co robisz :)

kepo - Sro Sty 04, 2012 09:40

dobryziom z tych linkow co podales wynika ze hp daje gwarancje door to door, czyli oni odbieraja i odstawiaja kompa - ale nadal leci on do serwisu i czeka na naprawe. Nie mówie, że ta gwarancja jest zła, ale jeśli ktoś nie może pozwolić sobie na tydzień czy dwa bez komputera to dell wygrywa na tym polu

Co do grafiki to racja :)

dobryziom - Sro Sty 04, 2012 09:48

kepo napisał/a:
dobryziom z tych linkow co podales wynika ze hp daje gwarancje door to door, czyli oni odbieraja i odstawiaja kompa - ale nadal leci on do serwisu i czeka na naprawe. Nie mówie, że ta gwarancja jest zła, ale jeśli ktoś nie może pozwolić sobie na tydzień czy dwa bez komputera to dell wygrywa na tym polu

Co do grafiki to racja :)


na poczatku dzwonisz na infolinie zadaja ci XX pytań i zaleznie od ustalenia usterki przyjezdza koleś z HP decyduje czy da sie to naprawic na miejscu czy trzeba brac na serwis czesto przy tanich modelach dostajesz od razu nowy. Przypadki są bardzo różne do tego masz jeszcze takie coś jak DRP jak w ciagu 30dni od sprzedazy coś bedzie nie tak zglaszasz tam gdzie zakupiłes i wymianiaja na nowke od ręki. HP i Dell maja w tej chwili najlepsze serwisy i do tego na miejscu... Sony, Acer, Lenovo itd... czekasz min. 2-3tyg. a Toshiba ostanioo tez wprowadziała coś podobnego jak HP DRP ale nie wiem jak działa bo do tej pory tak jak wymienione równiez 2-3tyg. Dobrze ze kepo zwrociłes na to uwage bo to jeden z podstawowych warunków przy wyborze sprzetu co z tego ze zaplacisz taniej jak masz potem 2-3tyg. bez sprzetu...

kasjopea - Sro Sty 04, 2012 10:50

kepo napisał/a:
Lepszej gwarancji chyba nie ma - gdy laptop odmówi posłuszeństwa to dzwonisz do serwisu i następnego dnia roboczego przyjeżdża majster i naprawia na miejscu.
Jak padnie procesor też na miejscu to naprawią?
kepo - Sro Sty 04, 2012 10:53

kasjopea napisał/a:
kepo napisał/a:
Lepszej gwarancji chyba nie ma - gdy laptop odmówi posłuszeństwa to dzwonisz do serwisu i następnego dnia roboczego przyjeżdża majster i naprawia na miejscu.
Jak padnie procesor też na miejscu to naprawią?


Tak, a jeśli serwisant nie posiada akurat przy sobie danej części to przyjeżdża znowu następnego dnia. Mojemu szefowi na tydzień przed końcem gwarancji laptop przestał działać, przyjechał koleś i wymienił całą płytę główną

Marian_K - Sro Sty 04, 2012 14:19

Potwierdzam - serwis Della jest rewelacyjny. Kiedyś (3-4 lata temu) nagrywarka w laptopie odmawiała posłuszeństwa. Polecili najpierw wgrać jakiś soft podnoszący moc lasera (tak wtedy to tłumaczono). Pomogło na miesiąc. Po kolejnym zgłoszeniu przyjechał chłopak z serwisu i wymienił.... wszystko w środku :shock: oprócz matrycy, bo tej nie miał przy sobie. Otrzymałem więc niemal nowy laptop :wink: - bateria i matryca zostały stare (nawet klawiaturę wymienił).

Tak więc serwis mają super, ale ceny też super :mrgreen:

Pozdrawiam!

kepo - Czw Sty 05, 2012 14:27

I na co w końcu padło? Wybór podjęty? ;)
Pawkaz - Czw Sty 05, 2012 17:32

kepo napisał/a:
I na co w końcu padło? Wybór podjęty?

Jeszcze nie-Od 13.01 ( piatek :mrgreen: ) bede mogl dopiero kupic

bociannielot - Sob Sty 07, 2012 12:59

Pawkaz, tylko nie w ten piątek :!: Mój rover został zakupiony w piątek 13-go i skończył wpasowany w płot :!:
Pawkaz - Sob Sty 07, 2012 13:26

bociannielot napisał/a:
Pawkaz, tylko nie w ten piątek Mój rover został zakupiony w piątek 13-go i skończył wpasowany w płot

Ja tam nie wierze w zadne przesady

bociannielot - Sob Sty 07, 2012 13:41

Pawkaz, ja też nie, ale kup w sobotę :smile:
TomC - Czw Sty 12, 2012 01:38

dobryziom napisał/a:
jak w ciagu 30dni od sprzedazy coś bedzie nie tak zglaszasz tam gdzie zakupiłes i wymianiaja na nowke od ręki.

dobryziom gdzieś Ty takich rewelacji usłyszał?? 30 dni i wymiana na nowy?? Nie w Polsce...
HP daje 30 dni przedsprzedaży. Lapek leży dajmy na to 2 tyg na półce i się sprzedaje. Więc ile klient ma? 30 dni?? :roll:
W nówce Compaqu jaki miałem na półce poleciała pamięć. HP olał naprawę jako przedsprzedaż i chciał robić gwarancyjnie na dodatek rejestrując sztukę jako naprawianą... Totalny debilizm... W podobnej sytuacji miałem Packard Bella z tą różnicą że padł prawy klawisz touchpada. Acer nie robił problemów i wymienili całą obudowę. Co ważne bez wpisów że sprzęt był już serwisowany. Nie chcę skłamać ale chyba liczyli do 3 m-cy jako przedsprzedaż.

dobryziom napisał/a:
w seriach biznesowych jest ona w standardzie dokładnie taka jak w Dellu

I znów się mylisz... Żaden z HP nie ma gwarancji jak Dell. Trzeba dodać że jak Dell Vostro bo Inspiron jak i XPS mają standardowe D2D. Latitude ma dodatkowo 3 lata ProSupport

Najdroższe EliteBooki mają36 m-cy ale normalnej gwarancji. Przykład? Proszę:
dot. modelu HP EliteBook 8760w (LG670EA)

cyt: "Gwarancja
3-letnia gwarancja z naprawą w punkcie serwisowym, w niektórych krajach z odbiorem i zwrotem do klienta (dostępne są rozszerzenia gwarancji sprzedawane oddzielnie), roczna gwarancja na akumulator podstawowy, 3-letnia ograniczona gwarancja na akumulator HP Long Life (dostępna tylko z 3-letnią gwarancją na platformę)."
źródło: http://www8.hp.com/pl/pl/...tml?oid=5135193

Żeby było śmieszniej na ProBooki HP daje 1 rok gwarancji.
Przykład: Notebook HP ProBook 6360b
cyt: "Gwarancja
Roczna gwarancja z naprawą w punkcie serwisowym, w niektórych krajach z odbiorem i zwrotem do klienta (dostępne są rozszerzenia gwarancji sprzedawane oddzielnie), roczna gwarancja na akumulator podstawowy."
źródło: http://www8.hp.com/pl/pl/...tml?oid=5045581

dobryziom napisał/a:
HP i Dell maja w tej chwili najlepsze serwisy i do tego na miejscu

Polemizowałbym co do HP. Dell OK.

dobryziom napisał/a:
Sony, Acer, Lenovo itd... czekasz min. 2-3tyg.

Lenovo czekasz. Sony czekasz. Acer wysłany w poniedziałek z ubitą płytą wrócił w piątek. A serwis w Czechach...

Toshiba zależy od serwisu gdzie trafi. Ostatnio C660 wróciła po tygodniu.

Pawkaz - Sob Sie 11, 2012 12:54

Odgrzewam mojego starego kotleta.
Co sadzicie o tym sprzecie-tylko do przegladania internetu, czasem do filmu.
Asus X54hr-sx018V
Procesor Intel Core i3-2350 2.3 GHz
Ram-4 GB DDR3
Dysk twardy 500 GB
Karta graficzna AMD Radeon HD 7470 1 GB
Karta dzwiekow jest zintegrowana
Matryca 15.6 LED HD
Gwarancja 2 lata, mozna ja przedluzyc na dodatkowe 2 lata za kwote 240 zl
Cena 1999

bociannielot - Sob Sie 11, 2012 13:10

Pawkaz, ja bym przedłużył gwarancję jak jest opcja na ubezpieczenie chyba ze i tak chcesz zmienic za dwa lata ;)
Pawkaz - Sob Sie 11, 2012 13:11

bociannielot wlasnie chce z tego skorzystac, a co sadzisz o parametrach ?
bociannielot - Sob Sie 11, 2012 15:35

Pawkaz, no jak dla mnie nie są złe - nawet pograć w coś się da - grafika 1gb, myślę że w stosunku do ceny to całkiem całkiem sprzęt ;)
bizon - Sob Sie 11, 2012 17:12

do przegladania internetu nawet na windowsie 7 i czasem do filmow to i procesor 1,6 i 1gb ramu wystarczy
mzas - Sob Sie 11, 2012 19:03

Pawkaz napisał/a:
Co sadzicie o tym sprzecie-tylko do przegladania internetu, czasem do filmu.
Asus X54hr-sx018V
Procesor Intel Core i3-2350 2.3 GHz
Ram-4 GB DDR3
Dysk twardy 500 GB
Karta graficzna AMD Radeon HD 7470 1 GB
Karta dzwiekow jest zintegrowana
Matryca 15.6 LED HD
Gwarancja 2 lata, mozna ja przedluzyc na dodatkowe 2 lata za kwote 240 zl
Cena 1999


Do przeglądania internetu , wykorzystasz jego 1/5 możliwości. To tak jak jazda do 2,5 tys. obrotów V6...można, ale czy warto.

HiS - Sob Sie 11, 2012 23:19

Obecnie kiedy strony internetowe są bardziej rozbudowane niż kiedyś, przepełnione różnego rodzaju filmikami HD np na youtube, reklamami to już nie wystarczy 1gb ramu i jakiś tam procek 1.5Ghz, już kilka zakładek z otwartymi stronami potrafi zamulić znacznie szybszy komputer. Wg mnie konfiguracja w sam raz do płynnej przyjemniej pracy. A przedłużenie gwarancji to dobra opcja szczególnie w stosunku do laptopów które w większości żywotnością nie grzeszą.
bociannielot - Pon Sie 13, 2012 11:21

HiS, w sumie potwierdzam - w domu za stacjonarny mam athlona 1.7 xp czy cos - realnie ma 1466 taktowanie - nie daje rady odtwarzać filmików we flashu od kilku dni :lol:
sobrus - Pon Sie 13, 2012 11:54

Niestety, a jak dodamy do tego że sławne "małe" "szybkie" chrome potrafi zjeść 2-3GB pamieci to się już robi calkiem nieciekawie.

Ale sprawdzałem FF na Atomie i też jest nieużywalny - podczas wpisywania hasła w google można się nieźle wnerwić.

Co do laptopa konfiguracja OK, natomiast przede wszystkim szukałbym lapa z matową matrycą a dopiero potem dodał do tego resztę ;)

bizon - Pon Sie 13, 2012 15:56

HiS napisał/a:
Obecnie kiedy strony internetowe są bardziej rozbudowane niż kiedyś, przepełnione różnego rodzaju filmikami HD np na youtube, reklamami to już nie wystarczy 1gb ramu i jakiś tam procek 1.5Ghz, już kilka zakładek z otwartymi stronami potrafi zamulić znacznie szybszy komputer

Zalezy jak zrozumiec slowo "wystarczy".

Pawkaz - Pon Sie 13, 2012 22:25

Kupilem sobie wkoncu laptopa i zupelnie nie wiem jak dbac o baterie.Czytalem kilka poradnikow i zdania sa podzielone.Jedni zalecaja raz w tygodniu totalne rozladowanie, inni odradzaja.Zgodni sa do tego aby baterii ciagle nie trzymac pod pradem
Jak Wy to robicie w swoich sprzetach ?

sobrus - Pon Sie 13, 2012 22:47

Generalnie zasad jest kilka i dotyczą wszystkich urządzeń z akumulatorami Li-Ion/Li-Poly

- nie ładować na 100%, najlepiej przerywać przy ok. 80.
- nie rozładowywać na max
- nie grzać
- podczas dłuższego nieużywania rozładować do 30-40% i położyć w chłodnym miejscu, nawet w lodówce (ale nie zamrażać).
- raz na jakiś czas zrobić pełny cykl ładowania-rozładowania (sprawdzone - pomaga). Ale nie za często ze względu na punkt 1 i 2.

Najszybciej ubijemy baterię trzymając ją w pracującym gorącym laptopie na ładowaniu non-stop. To jest katowanie ogniw.

Pawkaz - Wto Sie 14, 2012 10:18

Dzieki sobrus za wyjasnienie.A jak sprawa wyglada z tymi cyklami ladowan ?
A i nie moge sie zalogowac do pewnej aplikacji z poczatkiem https://ssl
Wprowadzam login i haslo i nic sie nie dzieje.Na innych komputerach dziala prawidlowo.
Na strone bankowa z poczatkiem https:// loguje sie bez problemow.
Czy trzeba zainstalowac jakas "wtyczke" ?
Korzystam z google chrome, ale i na IE nie hula

TomC - Wto Sie 21, 2012 22:02

Życzę co Ci ten Asus nie padnie tak jak sporo sztuk serii X53...
Parametry ok. W pasjansa pograsz w wolnej chwili...
Jak byś kupił Toshibę miałbyś dodatkową gwarę od zalania, rozbitej matrycy za free...

Baterię lepiej wyjąć całkowicie jak pracujesz głównie w jednym miejscu. Szkoda katować ogniwa ciągłym ładowaniem.

Z tym ssl to pewnie bankowość elektroniczna. Niech zgadnę.. iPKO??

sobrus - Sro Sie 22, 2012 14:08

Według producentów, cykle niepełnego ładowania liczą się mniej niż cykle pełnego. Tzn ładowań o 10% można zrobić 10x więcej niż ładowań o 100%.
Jeżeli tak jest to faktycznie najlepiej trzymać baterię w widełkach powiedzmy 20-80%.

Tak czy inaczej ogniwa LiIon sa bardzo nietrwałe i jakbyśmy o nie nie dbali więcej niż 5 lat raczej nie pociągną, chyba że ktoś będzie rygorystycznie przestrzegać ww zasad.

To bardzo wygodne rozwiązanie dla producentów, zwłaszcza jednorazówek z bateria wlutowaną na stałe. Stąd też pewnie nikły rozwój innych technologii :/

dobryziom - Sro Sie 22, 2012 14:45

i tak u wiekszości producentów masz gwarancje na baterie na rok albo pół... chyba ze long life HP 3 lata.
Pawkaz - Sro Sie 22, 2012 17:38

TomC napisał/a:
Z tym ssl to pewnie bankowość elektroniczna. Niech zgadnę.. iPKO??

Chodzi o strone dla pracownikow, gdzie pracuje, ale problem sam sie naprawil

TomC - Czw Sie 23, 2012 01:14

sobrus napisał/a:
Według producentów, cykle niepełnego ładowania liczą się mniej niż cykle pełnego. Tzn ładowań o 10% można zrobić 10x więcej niż ładowań o 100%.

Nie jestem się w stanie z tym zgodzić... Cykl to cykl, nie jest liczona część cyklu przez zegar lecz zawsze ta wartość jest stała.

sobrus - Czw Sie 23, 2012 10:40

Napisałem co twierdzą producenci ogniw Li-Ion. Twierdzą że najlepiej jest ogniwo doładowywać jak najczęściej.
A czy to prawda to sam mam pewne wątpliwości, pewnie jest gdzieś złoty środek.

Ogniwo to czysta chemia, a licznik cykli wbudowany w akumulator jest sztucznym tworem który nie powinien mieć żadnego wpływu na prace baterii.

A jeżeli ma to trzeba "podziękować" producentom laptopa...

Bidi - Wto Paź 09, 2012 18:08
Temat postu: Laptop do 2tys zl
witam :) poszukuje laptopa dla siebie do 2000 zl.Ma on sluzyc do przegladania internetu i ogladania filmow, a ze nie znam sie na komputerach wiec prosze o rade :) dzieki z gory :)


http://www.mediamarkt.pl/...re-e1,id-547589

TomC - Wto Paź 09, 2012 22:20

Jak do internetu to po co i3? Po co grafika 620?
Szukaj czegoś za 1500 - 1700 na B950/960 i na IGMA... Do internetu wystarczy.

kzrr - Wto Lis 06, 2012 21:57

Nie zakładam nowego tematu bo problem prawie takie sam.

Wychodzi na to że naprawa mojego starego laptopa będzie nieopłacalna, więc trzeba szukać nowego - tylko przedział cenowy troche inny ;) myśle max 1700 to jest to co mogę wydać, drożej nie ma sensu się pchać.

Moje wymagania: cena j/w do 1700 pln, komputer 95% będzię użytkowany w domu,: internet, office, czasem jakiś film i tyle. I jedno bardzo istotne, obudowa nie może być błyszczące, wszystko w macie - najlepiej stalowych kolorach - to jest wymóg konieczny :D :D I najlepiej jakby to był HP, Lenovo albo DELL.

Adrian polecał mi Lenovo G575 i po poczytaniu też zaczynam się skłaniać ku niemu :D

bociannielot - Sro Lis 07, 2012 10:13

kzrr napisał/a:
Adrian polecał mi Lenovo G575 i po poczytaniu też zaczynam się skłaniać ku niemu
mam g555, do użytku domowego jak Ty napisałeś powinien być ok, tylko nie wiem czy zauważyłeś - matryca jest błyszcząca o_O
kzrr - Sro Lis 07, 2012 10:24

Matryca ok w sumie i tak nie wiem jaka to różnica między matową a błyszcząco - obudowa musi być matowa :)
bociannielot - Sro Lis 07, 2012 10:30

kzrr napisał/a:
nie wiem jaka to różnica między matową a błyszcząco
no nie odbijo tak matowa :P
sobrus - Sro Lis 07, 2012 10:37

Jak kupisz błyszczącą matrycę to się szybko dowiesz :twisted:

Generalnie : błyszcząca jest dobra dla pań.

Pawkaz - Sro Lis 07, 2012 11:06

Od sierpnia uzytkuje laptopa z matowa matryca i jest mega roznica podczas korzystania w sloneczne dni.Ne odbija swiatla :wink: NIgdy wiecej blyszczacej.
kzrr - Sro Lis 07, 2012 11:20

To polećcie coś :)

Chociaż wczesnie miałem Hp530 i tam chyba była błyszcząca matryca nie było tragedii.

TomC - Pią Lis 09, 2012 00:30

Szukaj Samsungów. One mają matówki nawet w tańszych modelach...
kzrr - Pią Lis 09, 2012 07:01

Już kupiłem :P
bociannielot - Pią Lis 09, 2012 13:23

kzrr, g575 :?:
NiceMan - Pią Lis 09, 2012 18:41

Grrr Kazeciu ^^^
A już miałem Ci polecić laptopa. Koleżance poleciłem Asusa X54C. ZA 1499ZŁ :) Spisuje się bardzo dobrze ;) No ale jak już masz to niech Ci służy ;))))



Pozdro