Zobacz temat - [R75] Pytanie od Nawigacje Oryginalną Rover
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Car-audio, nawigacje, radia CB - [R75] Pytanie od Nawigacje Oryginalną Rover

piotrek250 - Pią Lip 13, 2012 18:14
Temat postu: [R75] Pytanie od Nawigacje Oryginalną Rover
Witam Serdecznie

Mam takie pytanie , mam Rover 75 2.0 V6 ( Rocznik 2002 - Grudzień ) i mam w nim oryginalne radio Rover - PHILIPS XGD 1010941PUY ( Kasetowe )+ zmieniarka CD w schowku. Chciałbym zmienić je na radio z Nawigacją , też oryginalne Rover MG nazwa - Alpine Yie 100011Puy - Fajnie bo można je kupić za 250 zł

Czy można to zmienić ,czy trzeba będzie kupować jakieś wtyczki inne itd.( jak tak to gdzie ) ?? ? czy normalnie podłączymy pod te kostki co są w tamtym radiu ... ?? ??? Oczywiście zmieniarkę CD zostawiam aby podłączyć ją pod to radio Alpine i też pytanie czy będzie można .. ?

Nie chcę nawigacji , lecz zależy mi na samym wyświetlaczu w tym radyjku , na razie mają grać stacje radiowe i ew. CD , kiedyś je wykorzystam do do Tv bądź kamerki cofania .

Proszę o poradę :) Pozdrawiam

haszczyc - Pią Lip 13, 2012 18:21

piotrek250, wszystko masz na forum opisane wystarczy poszukać
rafalmis1 - Pią Lip 13, 2012 21:30

może to ci pomoże, to tak na szybko znalazłem, ale tak jak kolega haszczyc pisze, najpierw używał szukajki :wink: http://forum.roverki.eu/v...t=r75+nawigacja

[ Dodano: Pią Lip 13, 2012 21:30 ]
jak będziesz używał "SZUKAJ" to najprościej na początku wpisz ---> "[R75] i frazę którą próbujesz znaleźć" :wink:

Pieta - Sob Lip 14, 2012 14:13

piotrek250 napisał/a:
PHILIPS XGD 1010941PUY
To nie jest radio, to co przywołujesz to tylko tzw. board monitor. Czyli taki sterownik, centrum dowodzenia dla użytkownika. Do tego jest osobno dedykowane radio i TV w bagażniku, ewentualnie jeszcze wzmacniacz, nawigacja, moduł GSM.
xROnx - Sob Lip 14, 2012 17:44

Pieta napisał/a:
To nie jest radio, to co przywołujesz to tylko tzw. board monitor.

Oj chyba coś Ci się pokręciło.
PHILIPS XGD 1010941PUY to jest właśnie radio to najsłabsze z możliwych jakie Rover dawał fabrycznie. Wpisz w googlach to zobaczysz ;)
Natomiast Alpine Yie 100011Puy to jest właśnie wyświetlacz który jest wmontowany w konsoli środkowej i można tym sterować radiem, TV i nawigacją(tzw dużą). Wiem bo takie właśnie mam ;)
piotrek250 napisał/a:
Czy można to zmienić ,czy trzeba będzie kupować jakieś wtyczki inne itd.( jak tak to gdzie ) ?? ? czy normalnie podłączymy pod te kostki co są w tamtym radiu ... ?? ?? ? Oczywiście zmieniarkę CD zostawiam aby podłączyć ją pod to radio Alpine i też pytanie czy będzie można .. ?

Generalnie w przypadku wersji Hi Line uzależnione jest od siebie wzajemnie. Na początku gdy miałem uszkodzone moduły TV i radia(są w bagażniku) to tymczasowo wsadziłem tam radio od BMW - takie najprostsze) i miałem samo radio. Przynajmniej coś mi grało ;) Mogłem jeszcze wsadzić kasetę do tego radia... ale o zmieniarce należy zapomnieć.
Także to co Ty chciałbyś zrobić u siebie to nie przejdzie. Dodatkowo wersji Hi Line ma zupełnie inne kostki niż takie jakie Ty masz...

sash997 - Nie Lip 15, 2012 00:50

a tak myśle... jakby do tego najsłabszego radia podłączyć wzmacniacz harman-kardon?? ciekaw jestem efektu takiej rzeźby,może spróbować? wkońcu sam wzmak 120zł dupy niema :grin: