Zobacz temat - [Rover 25 2,0 TD 2001] Ocena i ewentualna pomoc
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Chcę kupić ROVERka - [Rover 25 2,0 TD 2001] Ocena i ewentualna pomoc

RAKU_44 - Sob Lis 17, 2012 23:02
Temat postu: [Rover 25 2,0 TD 2001] Ocena i ewentualna pomoc
Jestem nowy na forum więc na początku witam Wszystkich!

Planuję zakup pierwszego auta i po błądzeniu po różnych markach trafiłem szczęśliwie lub nie na Rovera :)
Interesuje mnie auto z silnikiem diesla jak w temacie.
Zainteresowało mnie jedno z ogłoszeń na otomoto jednak do sprzedającego mam jakieś 130 km więc jeżeli ktoś z okolic Chrzanowa/Krakowa byłby w stanie pomóc przez jakieś wstępne oględziny byłbym bardzo wdzięczny :)
Link do ogłoszenia:
http://otomoto.pl/rover-2...-C25903020.html
Strona sprzedającego z dokładnym adresem:
http://www.motovip.autotrader.pl/

brkzzz - Nie Lis 18, 2012 00:59

Na zdjęciach wygląda w porządku, ale auto od handlarza, więc trzeba mieć oczy dookoła głowy ;]
RAKU_44 - Nie Lis 18, 2012 11:00

Wiem, w sumie słabo znam się na autach jednak na ewentualne oględziny wybrałbym się ze znajomymi którzy mają nieco większe doświadczenie. Poczytałem trochę forum i zwróciłem uwagę że modele po 2000 roku zazwyczaj nie mają emblematów marki na tylnych błotnikach czy to jakaś zasada ?
leszczu - Nie Lis 18, 2012 11:09

Na fotach wygląda aż za dobrze. :grin:
RAKU_44 napisał/a:
Poczytałem trochę forum i zwróciłem uwagę że modele po 2000 roku zazwyczaj nie mają emblematów marki na tylnych błotnikach czy to jakaś zasada ?

R25 z początku produkcji nie maja tych emblematów, pojawiają się chyba dopiero koło 2003 roku.

RAKU_44 - Nie Lis 18, 2012 13:22

Właśnie tego się obawiam że za dobrze ;)
Może Wy znacie jakiegoś stałego zaufanego Usera forum, który kręci się w tych okolicach i mógłby pomóc ? ;)
Bo jeszcze trochę za mały staż na forum żebym przypuścił SPAM attack na skrzynki Roverowców z tamtych okolic, a widzę że opcja sortowania Userów daje takie możliwości ;)

EDIT:
BTW jesteście w stanie rozpoznać po zdjęciach na jakich oponach on stoi ? Zima czy lato ?

Kafarsky - Nie Lis 18, 2012 14:21

na 99% lato :)
bociannielot - Nie Lis 18, 2012 14:57

leszczu, nie do konca, miały emblematy z roku 2000 i czesciowo z 2001 potem ich nie było no a może po lifcie wróciły tak jak mówisz - tego nie pamiętam ;)
RAKU_44, jako że lubisz PFK to napiszę Ci od serca - nie kupuj u handlarzy ;] kup od jakichś prywatnych użytkowników auto będziesz bardziej zadowolony
:ok:

RAKU_44 - Nie Lis 18, 2012 16:00

Wiem że opcja kupna od prywatnej osoby jest lepsza, ale ofert niezbyt wiele niestety.
Znalazłem jednego Usera który mieszka w Chrzanowie spróbuję go zaangażować w sprawę :grin:

Co do PFK to :piwko:

bociannielot - Nie Lis 18, 2012 16:16

RAKU_44, jakby ktoś go oglądał to niech przegazuje tez na jałowym czy wchodzi powyżej 4000 obr/min - frustrująca może być usterka jeśli nie bedzie wchodził ;)
RAKU_44 - Nie Lis 18, 2012 16:41

Wysłałem kilku osobom z okolic ogłoszenia link do tematu może ktoś pomoże :)
Sam planuję się wybrać na oględziny w tym tygodniu tego auta bądź jakiejś innej oferty więc wszystkie wskazówki mile widziane ;)
Tematy zanim kupisz przeczytaj już ogarnąłem, ale mankamenty wytknięte przez samych Użytkowników 25 chyba będą bardziej pomocne.

redcloud - Nie Lis 18, 2012 16:55

Spoko RAKU_44, zadzwonię do typa w poniedziałek i postaram się od razu podjechać. O ile mój mech nie będzie chciał się zająć moim R, bo całe zawieszenie robię. Dam znać.

Hmm, Silnik był chyba myty, u mnie tak czysto nie jest :)

RAKU_44 - Nie Lis 18, 2012 17:26

O! Widzę że będę częstym gościem na tym forum skoro można liczyć na tak szybki odzew Userów :)
Wiszę bro jakby się ta sprawa z ogłoszeniem dalej nie potoczyła :)

Myty jak większość, ale jak to mówią, nie wszystko złoto co się z wierzchu świeci.
Sam wcześniej jak wtorek/środa się nie wybiorę bo trzyma mnie praca.

azor77 - Nie Lis 18, 2012 17:53

RAKU_44, hej postaram się w tym tygodniu podjechać i obejrzeć tą sztukę :wink:
kychu5 - Nie Lis 18, 2012 17:54

Redcloud a kiedy zamierzasz się wybrać ?? ? Jak w godzinach popołudniowych to moglibyśmy się zgadać i podjechać obaj bo co dwie głowy to nie jedna :razz:
RAKU_44 - Nie Lis 18, 2012 18:17

Widzę że naprawdę można na Was liczyć :piwko:
W takim razie będę czekał na jakieś Wasze oceny i rozważał nad ewentualnym wyjazdem na oględziny samemu.

Dzięki Chłopaki za zainteresowanie!

redcloud - Nie Lis 18, 2012 21:02

kychu5, wszystko zalezy kiedy mój mech się odezwie, bo musze zrobic z zawieszeniem a juz 2 razy przekladal termin
kychu5 - Nie Lis 18, 2012 21:50

To daj znać jak będziesz coś wiedział :)
redcloud - Pon Lis 19, 2012 13:00

Panowie nie wyrobię się dziś ani jutro. Zaraz zawożę auto do mecha a jutro jestem cały dzień w pracy. Pożyczę inne auto od znajomych ale dopiero w środę.kychu5, jedź sam.
RAKU_44 - Pon Lis 19, 2012 20:40

Rozumiem, siła wyższa ;)
A Ktoś inny będzie w stanie pomóc ?
Dodałem do pierwszego postu namiary na sprzedającego:
http://www.motovip.autotrader.pl/

kychu5 - Wto Lis 20, 2012 14:44

Witam.
Byłem widziałem i jak najszybciej z stamtąd uciekałem :P Ale do rzeczy auto całe malowane na 100% bite z przodu,zacieki dziurki i inne cuda od malowania, bardzo dużo rdzy nawet progi co mnie zdziwiło co świadczy że był już jakiś czas temu malowany.Co do silnika ładnie wypucowany ale ładnie odpalił na zimnym ładnie wkręcał się na obroty nie kopcił ale turbo standardowo mokre.Środek ładny nie zniszczony.Kolejną rzeczą świadczącą że przód był bity to że dużo rdzy było w komorze silnika tzn.wszelkie blaszki uchwyty itd.Ja osobiście odradzam auto po dużych przejściach a teraz parę fotek :)
http://www.fotosik.pl/pok...b9310825cd.html
Na drugiej fotce to nie fala tylko zacieki :P
Pozdrawiam Krzysiek

RAKU_44 - Wto Lis 20, 2012 14:55

Dzięki za szczegółowe info choć niezbyt pozytywnie ono mnie nastroiło :wink:
Tak swoją drogą sprawa nadaje się na forum http://bez-wypadkowe.net/forum.php i jeżeli się zgodzisz na zacytowanie wypowiedzi umieszczę ją tam chyba że sam też posiadasz tam konto.

Zostają poszukiwania kolejnego kandydata choć zaczynam wątpić że w cenie około 7 tys zdołam coś konkretnego znaleźć :/

kychu5 - Wto Lis 20, 2012 15:10

Spoko nie ma problemu możesz cytować.
redcloud - Wto Lis 20, 2012 15:41

RAKU_44, tutaj ogłoszenie na naszym forum tyle tylko, że olsztyn :/
http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=83313

RAKU_44 - Wto Lis 20, 2012 21:41

Zastanawiałem się nad tą ofertą i chyba ponownie muszę ją rozważyć.
Obadam jeszcze otomoto i inne portale jeżeli nic nie wypłynie porozmawiam ze znajomym jak się sprawa ma ze ściągnięciem takiego auta zza granicy i jak w ogóle z dostępnością tych modeli.

redcloud - Wto Lis 20, 2012 22:38

Myślę, że przy takiej kwocie będzie mały problem ze ściągnięciem z za granicy, chyba że sam pojedziesz.

zerknij sobie na mobile.de (można ustawiać język strony w górnym prawym rogu), albo po prostu tu:
http://szukaj.pl.mobile.e...=EXPORT&lang=pl

jest tam też ta malowanka z Zagórza :)

Swoją drogą nie wiedziałem, że robili 25 z napędem na 4 koła :shock: :lol:
(ogłoszenie z Warszawy)
http://szukaj.pl.mobile.e...pl&pageNumber=1

RAKU_44 - Wto Lis 20, 2012 23:08

Do tego dojdzie recykling, tłumaczenia, koszty sprowadzenia, może być ciężko tak jak mówisz...
Muszę dopytać dokładnie o to ogłoszenie z Olsztyna choć po przestudiowaniu wszystkich postów tego Usera widzę że jest kilka mankamentów w tym aucie, ale przynajmniej tu mogę ocenić jakie :)

Heh też nie wiedziałem z tym 4x4 :grin:

A ta pisanka to mnie trochę podłamała...

brkzzz - Sro Lis 21, 2012 00:18

redcloud napisał/a:
Swoją drogą nie wiedziałem, że robili 25 z napędem na 4 koła
(ogłoszenie z Warszawy)
http://szukaj.pl.mobile.e...pl&pageNumber=1

Stoi już kilka miesięcy, a to dobrze nie wróży.

RAKU_44 - Sro Lis 21, 2012 00:34

Kolejny kandydat? :wink:

Podobno od kobiety:
http://otomoto.pl/rover-2...-C26839124.html
Jeżeli są paragony i potwierdzenia tych wymian to trochę mnie dziwi sprzedaż bo nie dokłada się chyba 1000 zł żeby zaraz sprzedać auto...
Wymiana rozrządu, filtrów, oleju i tak by mnie czekała więc jest to jakaś opcja.
Co Wy na to ?

Było jeszcze jedno ogłoszenie, ale jak zauważył Kolega niżej link wygasł ;)

Chyba znowu muszę po napastować trochę Userów z tamtych okolic mam nadzieję że ktoś pomoże jak Chłopaki z Małopolski :smile:

szoso - Sro Lis 21, 2012 07:09

pierwszy link nie działa
zrzutów ekranowych ogłoszeń też nie zrobiłeś, popraw

kychu5 - Sro Lis 21, 2012 16:33

Jest jeszcze jedna z Chrzanowa :) http://otomoto.pl/rover-25-2-0itd-C26823500.html
RAKU_44 - Sro Lis 21, 2012 16:45

Niestety nie mój próg budżetowy :/
kychu5 - Sro Lis 21, 2012 16:55

Niestety kolego ale muszę cię trochę zasmucić.Nie da się kupić dobrej 25 poniżej 9tyś wiem bo sam w tamtym roku szukałem no chyba że będziesz miał szczęście i trafisz na jakąś okazje.
leszczu - Sro Lis 21, 2012 18:29

RAKU_44 napisał/a:
Kolejny kandydat? :wink:

Podobno od kobiety:
http://otomoto.pl/rover-2...-C26839124.html
Jeżeli są paragony i potwierdzenia tych wymian to trochę mnie dziwi sprzedaż bo nie dokłada się chyba 1000 zł żeby zaraz sprzedać auto...
Wymiana rozrządu, filtrów, oleju i tak by mnie czekała więc jest to jakaś opcja.
Co Wy na to ?

Było jeszcze jedno ogłoszenie, ale jak zauważył Kolega niżej link wygasł ;)

Chyba znowu muszę po napastować trochę Userów z tamtych okolic mam nadzieję że ktoś pomoże jak Chłopaki z Małopolski :smile:

Na fotach wygląda w porządku.

bociannielot - Sro Lis 21, 2012 18:52

kychu5 napisał/a:
Niestety kolego ale muszę cię trochę zasmucić.Nie da się kupić dobrej 25 poniżej 9tyś wiem bo sam w tamtym roku szukałem
to słabo szukałeś - ja na początku tego roku znalazłem za 7 w całkiem dobrym stanie - fakt była bita ale jest mechanicznie bardzo dobrze utrzymana także teraz zbytnio duzo nie naprawiam :) .
RAKU_44 - Sro Lis 21, 2012 20:23

Jeden z Userów z forum chce sprzedać za ~8 k czyli jednak da się nieco taniej tym bardziej że auto po wymianie rozrządu i praktycznie nowych oponach zimowych ;)
redcloud - Sro Lis 21, 2012 20:27

Stary, bierz, jak masz zimówki i dorzuca letnie + udokumentowany rozrząd to bierz. Tauzen w górę myślę, że ogarniesz.
RAKU_44 - Sro Lis 21, 2012 20:37

Zastanawiam się cały czas nad tą ofertą tyle że gdzieś z 400 km ode mnie :razz:
Ten tysiąc do przodu to taki umowny bo zakładałem że jak auto za 7 k to i tak będę musiał wymienić płyny, rozrząd, olej .
Po drodze mógłbym zahaczyć tą srebrną strzałę za Warszawą więc jak nic ciekawszego nie wypłynie może i się wybiorę.
Lato jednak zostawia dla siebie bo niedawno je kupił, ale być może od braciaka bym odziedziczył jakieś ;)

kychu5 - Sro Lis 21, 2012 21:00

bociannielot napisał/a:
kychu5 napisał/a:
Niestety kolego ale muszę cię trochę zasmucić.Nie da się kupić dobrej 25 poniżej 9tyś wiem bo sam w tamtym roku szukałem
to słabo szukałeś - ja na początku tego roku znalazłem za 7 w całkiem dobrym stanie - fakt była bita ale jest mechanicznie bardzo dobrze utrzymana także teraz zbytnio duzo nie naprawiam :) .

No właśnie bita :/ u mnie to od razu dyskwalifikacja.

redcloud - Sro Lis 21, 2012 21:22

RAKU_44, a ZR idt nie wchodzi w grę? bo bądź co bądź ale podwajasz swoje szanse :)
brkzzz - Sro Lis 21, 2012 23:24

redcloud napisał/a:
RAKU_44, a ZR idt nie wchodzi w grę? bo bądź co bądź ale podwajasz swoje szanse

W swoich finansach podwaja również szansę na gniota :] Bez dyszki nie ma nawet co myśleć o w miarę porządnym ZR 1.4, iDT w podobnym stanie min.12 tys., ZR 160 co najmniej 13tys. z naciskiem na 15 :) Swoją opinię opieram na obserwacji polskich i niemieckich ofert (wolnym czasie obserwuję sobie ceny ZR i ZS, żeby mieć motywację do cięższej pracy), myślę, że ten dział tylko to potwierdza.

bociannielot - Czw Lis 22, 2012 10:19

kychu5 napisał/a:
No właśnie bita u mnie to od razu dyskwalifikacja.
kychu a jak bedzie pukniety ledwo zderzak, bo np jezdziła kobieta a wiesz jak kobiety jezdza to tez dyskwalifikacja :P
RAKU_44 - Czw Lis 22, 2012 11:14

redcloud napisał/a:
RAKU_44, a ZR idt nie wchodzi w grę? bo bądź co bądź ale podwajasz swoje szanse :)


Z tego co widzę ZR to tylko 2 dwudrzwiowe więc raczej odpada taka opcja, natomiast co do ZS to jednak wolę coś krótszego i bardziej celowałbym w bryłę 25 niż w sedana ;)

bociannielot - Czw Lis 22, 2012 11:42

RAKU_44, są ZR w 5-ciu drzwiach ale rzadkość niestety - większość właśnie w 3D wychodziła.
RAKU_44 - Czw Lis 22, 2012 13:24

Powiedzcie mi jeszcze jak to jest z tą klapą bagażnika w poradach przy sprawdzaniu auta dla 200 jest porada:
Cytat:
sprawdzić oznaczenia na klapie tylnej. Z lewej strony powinien być napis ROVER (górna krawędź mniej więcej na równo z dolną krawędzią blendy nad tablicą rejestracyjną), a po prawej albo oznaczenie typu "214Si" lub "220SDi" (modele do połowy 97 roku) bądź oznaczenie jednolite typu "200" (modele późniejsze, umiejscowienie symetrycznie względem napisu "ROVER").


25 chyba się to nie tyczy ponieważ nie zauważyłem jeszcze żadnej która by miała nazwę marki i model a wszystkie bite chyba nie były ? ;)

Oferta z moich okolic jakieś 60 km dojazdu tylko trochę ten przebieg mnie martwi, raczej będzie oryginalny:
http://otomoto.pl/rover-25-zamiana-C26805428.html

leszczu - Czw Lis 22, 2012 13:41

RAKU_44 napisał/a:
25 chyba się to nie tyczy ponieważ nie zauważyłem jeszcze żadnej która by miała nazwę marki i model a wszystkie bite chyba nie były ?

R25 będą miały tylko oznaczenie "25" z prawej strony.
Oprócz emblematu "25" który nie jest przyklejony tam gdzie trzeba, autko wygląda w porządku. Masz niedaleko, więc można skusić się i go obejrzeć.
RAKU_44 napisał/a:
trochę ten przebieg mnie martwi, raczej będzie oryginalny:

A ty myślisz, że diesle ściągane z Niemiec mają po 150 000 tyś ?? ;>

bociannielot - Czw Lis 22, 2012 13:45

leszczu, dobry argument z przebiegiem :ok:
RAKU_44 - Czw Lis 22, 2012 13:50

Może nie wszystkie bo większość przekręconych, ale sądzę że jest możliwość znalezienie auta z takim przebiegiem tylko najgorsze że bez oryginalnej książki ciężko to sprawdzić.
Chyba lepsze nie kręcone 290 niż 150 kręcone z 400 ;)
Jutro miałbym możliwość podjechania tam z kumplem więc być może się wybiorę.

kychu5 - Czw Lis 22, 2012 13:56

bociannielot napisał/a:
kychu5 napisał/a:
No właśnie bita u mnie to od razu dyskwalifikacja.
kychu a jak bedzie pukniety ledwo zderzak, bo np jezdziła kobieta a wiesz jak kobiety jezdza to tez dyskwalifikacja :P

E bez przesady jak nie są ruszone podłużnice i jest ładnie pomalowany to wezmę :P i nie ma szpachli dla mnie to jest najistotniejsze.

RAKU_44 - Czw Lis 22, 2012 13:59

leszczu napisał/a:
Oprócz emblematu "25" który nie jest przyklejony tam gdzie trzeba

W sensie powinien być nieco niżej i bardziej w lewo przesunięty ?

bociannielot - Czw Lis 22, 2012 14:06

kychu5, no ze szpachla jest do bani bo peka potem :/
kychu5 - Czw Lis 22, 2012 16:06

bociannielot napisał/a:
kychu5, no ze szpachla jest do bani bo peka potem :/

Pękanie to pikuś, najgorsze jest to że ta część jest uszkodzona i zaczyna korodować i potem te auta wyglądają jak ta 25 co oglądałem :)

leszczu - Czw Lis 22, 2012 16:13

Cytat:
leszczu napisał/a:
Oprócz emblematu "25" który nie jest przyklejony tam gdzie trzeba

W sensie powinien być nieco niżej i bardziej w lewo przesunięty ?

:tak:

brkzzz - Pią Lis 23, 2012 12:01

RAKU_44 napisał/a:
Chyba lepsze nie kręcone 290 niż 150 kręcone z 400

Nikt nie powiedział, że te 290kkm też nie jest kręcone :P

bociannielot - Pią Lis 23, 2012 12:13

brkzzz, :ok:
sluchawa21 - Nie Lis 25, 2012 16:58

RAKU_44 napisał/a:

Ten tysiąc do przodu to taki umowny bo zakładałem że jak auto za 7 k to i tak będę musiał wymienić płyny, rozrząd, olej .

Toć Ci przecież mówię, że zmieniłem rozrząd. wymiana byłaby wyrzuceniem tysia w błoto! Możesz mi lepiej go dopłacić niż wyrzucać :grin:

redcloud - Nie Lis 25, 2012 17:12

sluchawa21 dorzuć RAKU_44'owi bak paliwa i niech bierze bestię :)
sluchawa21 - Nie Lis 25, 2012 17:22

Nooo, w sumie pół baku na powrót bym mu zatankował :wink:
redcloud - Nie Lis 25, 2012 17:24

RAKU_44 słyszał? bierz auto i zamykamy temat :)
RAKU_44 - Czw Lis 29, 2012 02:36

Słyszał czytał i cały czas myśli ;)
Musiałem ogarnąć kilka spraw i nie miałem czasu akurat na wątek samochodowy.

W piątek się wybieram na oględziny jednego Roverka w moich okolicach a w międzyczasie wyczaiłem jeszcze taką ofertę:

http://otomoto.pl/rover-25-diesel-C26552809.html

Kolorystycznie bajka na zdjęciach też nie ma się do czego przyczepić tyle że może okazać się że znowu cały malowany okaz jak ten z Chrzanowa :/

bociannielot Twoja okolica nie będziesz tam jakoś "przelotem" żeby rzucić okiem na niego ? :grin:

bociannielot - Czw Lis 29, 2012 11:03

RAKU_44, rzadko tam bywam, ale jakbym się gdzieś w tamtą stronę jednak wybierał to dam Ci znać :ok: co do samego auta - handlarz :/ , brak fotek silnika, niewyraźne zdjęcia wnętrza - jakoś dziwnie mocowany mieszek dźwigni zmiany biegów.
RAKU_44 - Czw Lis 29, 2012 11:36

Spoko ;)
Nie zauważyłem pod ogłoszeniem linku do konta ale faktycznie handlarz bo ma dużo więcej aut wystawionych, chyba profilaktycznie po ostatniej sztuce z Chrzanowa odpuszczę...

leszczu - Czw Lis 29, 2012 11:58

http://otomoto.pl/rover-25-diesel-C26552809.html
Jak wy chcecie, ale ładnie wygląda ten roverek. :grin:

RAKU_44 - Czw Lis 29, 2012 13:17

Spójrzcie na to zdjęcie prawy dolny róg czyżby ruda na rancie ?
http://img01-otomoto.sogastatic.pl/C26552809_8.jpg

leszczu - Czw Lis 29, 2012 13:24

RAKU_44 napisał/a:
Spójrzcie na to zdjęcie prawy dolny róg czyżby ruda na rancie ?
http://img01-otomoto.sogastatic.pl/C26552809_8.jpg

Chyba tak.

redcloud - Czw Lis 29, 2012 13:38

a mieszek lewarka chyba taśmą przeźroczystą zamocowany.
kychu5 - Czw Lis 29, 2012 13:55

Według mnie nie wygląda najgorzej.Z przodu troszeczkę mi się nie podoba spasowanie ale znów bez tragedii ogólnie wygląda dość ładnie ta rdza co pokazywaliście to jednym słowem, bez jaj panowie to jest takie miejsce że o obicie nie trudno choćby zatrzaśnięty pas i buch drzwiami.Widać że przebieg dosyć mocno skręcony :) według mnie sztuka warta obejrzenia a że handlarz, sam mam 25 od handlarza i jestem bardzo zadowolony :)
brkzzz - Czw Lis 29, 2012 15:56

RAKU_44, zdobądź od pana handlarza dokładniejsze zdjęcia silnika i wnętrza to wydamy werdykt :)
RAKU_44 - Czw Lis 29, 2012 20:48

Oferta z pod Wrocławia to może wycieczka ? ;)
Zwrócę koszty dojazdu :P

Będę dzwonił jutro do kolesia z ogłoszenia i poproszę i jakieś dodatkowe zdjęcia.

brkzzz - Pią Lis 30, 2012 00:54

Heh, mogę się przejechać, ale z góry mówię, że na dieslach to ja się nie znam :oops: więc trzeba by jakiegoś właściciela ropniaka do załogi dobrać.
Jordan87 - Pią Lis 30, 2012 15:24

Trochę się teraz przeziębiłem ale myślę że mogł bym podjechać z brkzzz lub sam jeśli zwracasz za paliwo. Do Strzelina mam około 33km
brkzzz - Pią Lis 30, 2012 16:31

No więc brygada Roverowa już jest :)
RAKU_44, decyduj, bo po weekendzie to średnio będzie z wolnym czasem.

RAKU_44 - Pią Lis 30, 2012 18:52

Jeżeli tylko jest chęć i znajdziecie czas żeby razem wyskoczyć to ja jestem za :)
redcloud - Sob Gru 01, 2012 16:41

kupiliście czy złom?
RAKU_44 - Sob Gru 01, 2012 16:51

Jutro maja być oględziny z tego co Chłopaki pisali ;)
redcloud - Sob Gru 01, 2012 18:03

trzymam kciuki Raku!
brkzzz - Sob Gru 01, 2012 22:10

Samochód oglądamy z Jordanem87 jutro o 14 w Strzelinie.
Miejmy nadzieję, że będzie ładna pogoda :)

Jordan87 - Nie Gru 02, 2012 16:52

Ja już w domu po oględzinach brkzzz pewnie jeszcze wraca.

Ogólnie uważam że auto jak na dwanaście lat nie jest w złym stanie.
-Przedni zderzak lekko różni się odcieniem od reszty, ogólnie jakiś czas temu przód był malowany. W komorze silnika nie dopatrzyłem się zgnieceń lub śladów po prostowaniu.
-Tylne lewe drzwi i próg były malowane i szpachlowane, prawdopodobnie niedawno
-Wydawało mi się że w tym aucie powinna zapalać się kontrolka check engin przy włączaniu zapłonu, której nie było ale może się mylę. Podłączałem się interfejsem do kompa i błędów silnika nie znalazł. Przepływomierz pokazywał 135 jednostek na 170 (sprawny tyle osiąga) więc jest ok.
-ABS działa jak należy
-Nie ściąga przy hamowaniu.
-Stuków zawieszenia brak
-Na początku myślałem że sprzęgło się kończy bo bierze bardzo nisko, ale po zastanowieniu i rozmowie doszliśmy do wniosku że raczej jest po prostu zbyt mocno podciągnięte.
-Pierwsze odpalenie nie było zbyt gładkie ale możliwe że świece padły lub kąt wtrysku jest przestawiony.


Zaraz pewnie sobie jeszcze coś przypomnę, brkzzz ma pospisywane wszystkie detale wec od niego dostaniesz zaraz listę :)

RAKU_44 - Nie Gru 02, 2012 21:32

Dopiero oglądam zdjęcia i czytam coście ciekawego wypatrzyli ;)
Jak rozwiązać sprawę zdjęć bo brkzzz raczej nie chciał ich umieszczać na forum ?

Może link do paczki z hasłem a kto zainteresowany w temacie dostanie hasło na PW ? ;)

brkzzz - Nie Gru 02, 2012 22:07

Auto jest w ogólnie dobrym stanie, nie ma żadnej grubszej wady. Minusem było to, że nie odpalił za pierwszym razem.

Drobne usterki:
-nie działa tylny spryskiwacz, prawdopodobnie gdzieś po drodze wylewa się płyn
-nie działa lampka bagażnika
-nie działa podświetlenie zapalniczki
-nie działa 1 bieg nawiewu
-brakuje zaślepki prawej tylnej rączki drzwiowej
-prawy nawiew pasażera ma wybite "żeberko" od wkładania odświeżacza (mam tak samo u siebie :P )

Inne:
-przedni zderzak był lakierowany (minimalnie inny odcień, bez fuszerki)
-połowa lewego progu i drzwi lewe pasażera były lakierowane i chyba szpachlowane
-jest mała wgniotka przy lewym tylnym nadkolu
-zaparowany prawy przedni kierunkowskaz
-lekko zarysowana obudowa lewego przedniego halogenu

Moją uwagę zwróciła korozja na prawie wszystkich śrubach osprzętu silnika i zaśniedziały ECU, rzucało się to w oczy zwłaszcza w porównaniu do umytego silnika i ogólnie dosyć zdrowego stanu lakieru, blacharki i podwozia. Śruby mocujące nadkola i zderzak były w porządku (jedna górna od zderzaka miała zerwaną główkę). VIN za szybą był tak zaparowany, że nie dało się go odczytać - może to jakaś wskazówka.

Alufelgi mają jakieś drobne zarysowania, ale ogólnie prezentują się ładnie.
Przednie opony wyglądają bardzo dobrze, tylne pojeżdżą jak to się mówi "jeszcze sezon". Tylne były ciut bardziej starte od zewnętrznej strony.
Nie wiem, czy dobrze pamiętam, ale przebieg był chyba 180kkm, a nie 160kkm jak w ogłoszeniu.
VIN, kod lakieru, zgodność wyposażenia z opisem z ogłoszenia oraz działanie ABS, el. szyb. lusterek były ok.
Auto ma kartę pojazdu, w której jest jedna Polka od 2009, jest papier na rozrząd za coś ponad 1k zł z października 2010, ponoć jest gwarancja na aku.
Pan Sprzedający zrobił się lekko nerwowy, gdy Jordan87 wyciągnął złącze diagnostyczne, ale przepływomierz i błędy były ok.
Samochód zbiera się dobrze, nie ściąga przy przyśpieszaniu i hamowaniu, amorki dobrze tłumią.
Dookoła zamka tylnej klapy jest jakaś gumowa podkładka, nie dało się zajrzeć czy pod spodem jest ruda. Zawiasy klapy nie były zardzewiałe.

Jak coś mi się przypomni to dopiszę :)

EDIT:
Sterowanie radia przy kierownicy działało.

[ Dodano: Nie Gru 02, 2012 21:53 ]
RAKU_44 napisał/a:
Dopiero oglądam zdjęcia i czytam coście ciekawego wypatrzyli ;)
Jak rozwiązać sprawę zdjęć bo brkzzz raczej nie chciał ich umieszczać na forum ?

Może link do paczki z hasłem a kto zainteresowany w temacie dostanie hasło na PW ? ;)


Te zdjęcia są raczej ilustracją do tego co opisałem.
Za to zaraz wrzucę filmik z rozruchu (tutaj pomoc forumowiczów jest potrzebna), bo mieliśmy wątpliwości czy powinien się zaświecić CHECK ENGINE.

[ Dodano: Nie Gru 02, 2012 22:07 ]
Sorry za jakość, mam nadzieję, że pamiętacie gdzie jaka kontrolka jest :)
http://www.youtube.com/watch?v=vEtODLeu4r4

redcloud - Nie Gru 02, 2012 22:46

Problem z odpaleniem to mogą być świece (np ja w swoim właśnie wymieniłem po raz pierwszy od nowości auta - 10 lat, musiałem grzać je po kilka razy).
U mnie w R45 jest check engine ale gaśnie po odpaleniu (czyli prawidłowo).

Szkoda zaśmiecać zdjęciami forum. Wrzućcie je na imageshack.us i linkami sypnijcie na forum :)

Z opisu wygląda, że trzeba przytulać?

Jordan87 - Pon Gru 03, 2012 09:29

Może 25 z początku produkcji nie miały jeszcze kontrolki?

Co mogę dodać a nie zostało napisane to można się domyślać że ma znacznie większy przebieg, oceniał bym na około 250tyś km. Ale to auto ma 12lat i ciężko znaleźć auto z mniejszym przebiegiem (rzeczywistym, a nie licznikowym :P )
-Mieszek był ściągnięty na gałce trytytką (opaską zaciskową)
-Co do tego odprysku który wypatrzyliście na lewym słupku to po tej stłuczce co pisałem ze miał robiony próg i tyle drzwi. Nie wiem czy jest na zdjęciach ale tym bym się nie przejmował.
-przypadłość wszystkich wiekowych roverów, drżący drążek zmiany biegów :)

Co do tego czy warto kupować to decyzja należy do RAKU_44 :)
My nie odradzamy, dajemy suche fakty do rozpatrzenia.

redcloud - Pon Gru 03, 2012 09:40

Jordan87 napisał/a:


trytytką (opaską zaciskową)


:lol: :lol: :ok: :ok:
u nas się mówi zytka :) (też od odgłosu "zzzzzzzyt")

Jordan87 - Pon Gru 03, 2012 09:58

To jest oficjalna nazwa tych opasek :)
bociannielot - Pon Gru 03, 2012 10:43

Nie no ten check powinien ewidentnie się świecić :/ albo żarówka zdechła, albo po prostu ktoś odłączył - Jordan a diagnozowałeś kiedyś idt z 2000? ten rocznik jest bardzo ciężki do sprawdzenia błędów, bardzo wiele pro sprzętów nie diagnozuje go w ogóle.
Jordan87 - Pon Gru 03, 2012 10:52

Nie, wcześniej nie diagnozowałem ale sprzęt podłączył się bez problemu, i miałem odczyt parametrów pracy silnika, przeskanował w poszukiwaniu błędów bez problemu ale żadnych nie znalazł.

Jest to zwykły ELM327 więc tylko błędy silnika wykryje, ale chcek chyba tylko takie pokazuje :)

bociannielot - Pon Gru 03, 2012 11:07

Jordan87, no właśnie mi 2000r tez skanowali u mechanika nie jednego i nic nie wykrywał a check się świecił cały czas, Dopiero któryś tam mechanik mógł odczytać na swoim sprzęcie błąd. Może tam i nic nie ma - ale brak zapalającego się checka - jest bardzo dziwny.
Jordan87 - Pon Gru 03, 2012 11:10

Tylko pytanie brzmi czy rzeczywiście nic nie wykrywali czy w ogóle mieli problem z podłączeniem do auta. Jeśli jest tak jak piszesz to trzeba by wpiąć się gdzieś w przewód sondą czy daje cały czas zasilanie na lampkę od checka.
brkzzz - Pon Gru 03, 2012 11:40

Auto normalnie się zbierało i wchodziło na obroty. Wydaje mi się, że jeśli hipotetycznie świecił by się cały czas CHECK i z tego powodu wyciągnięto żarówkę (czy przecięto drucik), to chyba po samej jeździe dało by się odczuć, że coś jest nie tak, prawda? Chyba byłby tryb awaryjny do oidp 3k rpm.

Tak jak napisał Jordan87, nie chcemy nikogo zachęcać do czy odradzać kupna, ale auto miało zdrową budę, jeździło ok i do tego nie wyglądało na jakoś specjalnie picowane do sprzedaży oprócz umycia czy wyplakowania paru rzeczy.

bociannielot - Pon Gru 03, 2012 11:46

brkzzz, odcinka jest przy 4000, jedzie często w miarę, dopiero powyżej ok 120 zaczyna mulic

Też nie chce mówić że syf nie auto - ale zastanawia mnie ten check po prostu

[ Dodano: Pon Gru 03, 2012 11:46 ]
może rami nam podpowie bo ma rok 2000 czy check wychodzi przez ELM-a ;)

Jordan87 - Pon Gru 03, 2012 11:47

Gazowałęm go jak sprawdzałem przepływomierz i wchodził ponad 4tyś.
bociannielot - Pon Gru 03, 2012 11:47

Jordan87, no to nie najgorzej - czyli na 99% check żarówka nie działa po prostu
brkzzz - Pon Gru 03, 2012 11:50

Zawsze możemy się jeszcze z Jordanem87 gdzieś przejechać i coś obejrzeć :D
Jordan87 - Pon Gru 03, 2012 11:59

Wrzuciłem zapytanie do częściej odwiedzanego tematu ;)
http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=83735

bociannielot - Pon Gru 03, 2012 12:08

Jordan87, nie no Jordan kontrolka jest - tylko w tym egzemplarzy nie działa - miałem 2 z 2000r i wiem o tym że jest ;)
Jordan87 - Pon Gru 03, 2012 12:10

Zobacz na filmiku w którym miejscu być powinna.

Na przełomach roczników/liftingów różne rzeczy się dzieją, lepiej się upewnić ;)
Zresztą może ktoś coś napisze na temat kasowania błędów elmem

bociannielot - Pon Gru 03, 2012 12:27

po prawej obok lampki z akumulatorem
Jordan87 - Pon Gru 03, 2012 12:44

Pozwolę sobie zacytować Remigiusza

"Kazdy Rover miał check engine , bo lifcie ma nawet dwa Check engine lampki. Nawet 200 ma Check engine wiec nie rozumiem skąd takie pytanie

Co do ELM327 to możesz zapomnieć o wyszukanie kodów błędów nie działa to w przed lifcie. Jedynie T4 lub KTS Boscha potrafi Bylo wiele razy już o tym

Jak się nie świeci lampka to albo ktoś wyciągnął bo sa błędy albo się spaliła"

Szymon199010 - Pon Gru 03, 2012 19:39

Jordan87 napisał/a:
Ja już w domu po oględzinach brkzzz
-Wydawało mi się że w tym aucie powinna zapalać się kontrolka check engin przy włączaniu zapłonu, której nie było ale może się mylę. Podłączałem się interfejsem do kompa i błędów silnika nie znalazł. Przepływomierz pokazywał 135 jednostek na 170

Trzeba by go podłączyć pod kts a t4 lub autocoma żeby się upewnić co do kontrolki i czy aby to nie jest coś z pompą lub pozostałości po jej naprawie.
Co do przepływomierza to u mnie pokazuje 240 do nawet 260 więc 135 wydaje mi się mało.

Jordan87 - Pon Gru 03, 2012 19:41

A to ciekawe, masz oryginalny bez modyfikacji?

Bo wszyscy piszą na forum że nowy ma około 170 g/s
Sam mam 150g/s

Szymon199010 - Pon Gru 03, 2012 19:46

Mam zamiennik magnetti marelli .
Na forum są gdzieś logi z przeplywki od Remiego i tam też jest grubo ponad 200 g/s
dokładnie tutaj http://forum.roverki.eu/v...t=hole&start=20

Jordan87 - Pon Gru 03, 2012 19:48

Rozmawiałem z remim, ale on miał ponad 200 tylko z mafam'em a on mocno "podkręca" sygnał

Sam mi pisał że sprawna ma około 170 bez modyfikacji

Szymon199010 - Pon Gru 03, 2012 20:06

Czyli wychodzi na to że ja mam coś grzebnięte przez poprzedniego właściciela :mrgreen:
brkzzz - Wto Gru 04, 2012 17:50

A kolega RAKU_44 nie odpisuje w temacie, bo już jedzie do Strzelina? :P
RAKU_44 - Sro Gru 05, 2012 16:58

Heh, nie nie jadę do Strzelina jeszcze ;)
Namieszaliście mi z tą kontrolką silnika zacząłem dociekać co ona sprawdza i się jednak trochę "przestraszyłem".
Rozważam wszystkie za i przeciw i nie wiem czy nie lepiej będzie jak jednak wybiorę ogłoszenie Usera tu z forum o którym była już tu mowa:
http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=83313
Choć ta standardowa przyczyna sprzedaży też mnie niepokoi :roll:

Odległość 390 km więc rozważam wypad PKP na miejsce i powrót oczywiście na kołach.
Zabrałbym nawigacje od brata i powoli może dowlókłbym się do CK, bo byłaby to pierwsza taka poważniejsza moja trasa.
Tylko czemu połączenia PKP są tak skopane :???:

redcloud - Sro Gru 05, 2012 17:03

RAKU_44 ugadaj się ze sluchawa21 żebyście pojechali do jakiegoś mechanika :) - proponuję jakiekolwiek ASO. Zapłać tam te 100 zł za ekzpertyzę auta i miej pewność na 100%.

Wycyrkluj tak, żeby być na baaardzo rano na miejscu żeby wracać w dzień (unikniesz ślizgawicy). Trzymam kciuki!

A tak wogóle koledzy, przyjmijmy, że oglądamy obce auto a nie naszego kolegi forumowego. Co sądzicie o nim? (o aucie, nie koledze).
http://otomoto.pl/rover-25-C26838684.html

RAKU_44 - Sro Gru 05, 2012 18:13

Czyli każde ASO bezwzględnie od marki oferuje taką usługę ?
Powiedzcie mi, czy jest możliwość połączenia tego wraz z przeglądem auta ? Bo ten wychodzi, jak jest napisane w ogłoszeniu, w styczniu 2013 więc ewentualnie mógłbym upiec dwie pieczenie przy jednym ogniu ? Czy przy przerejestrowaniu i tak będę musiał robić przegląd ?

Rozumiem, że jeżeli będę chciał skorzystać ze zniżek brata przy ubezpieczeniu jego wpisywać jako pierwszego właściciela ?

Trochę to odbiega od tematu wątku, ale mam nadziej że nie zostanie wycięte przez moderację ;)

redcloud - Sro Gru 05, 2012 18:53

przegląd na stacji diagnostycznej. Zadzwoń do pierwszego z brzegu ASO w tym tam olsztynie i się dowiedz czy mają wolny termin i cenę.

Tak, jeżeli zniżki brata to musi być głównym właścicielem czyli de facto on powinien umowę podpisać!

RAKU_44 - Sro Gru 05, 2012 19:05

Umowę wydrukuję sobie w domu i brat już podpisze bo wybierałbym się z kolegą nie z bratem.
Czyli nie załatwię dwóch spraw za jednym razem ? Czy sam przegląd wystarczy ?

sluchawa21 - Sro Gru 05, 2012 19:17

RAKU_44 napisał/a:

Choć ta standardowa przyczyna sprzedaży też mnie niepokoi :roll:

Nie mierz wszystkich jedną miarą, a jak zobaczysz duży brzuch mojej żony też będziesz powątpiewał?

[ Dodano: Sro Gru 05, 2012 19:17 ]
redcloud napisał/a:

Tak, jeżeli zniżki brata to musi być głównym właścicielem czyli de facto on powinien umowę podpisać!

NIE MUSI ! Ja jak kupowałem pierwszy samochód na siebe, a żeby mieć zniżki (ojciec miał), to dopisałem go dopiero w wydziale komunikacji :grin:

redcloud - Sro Gru 05, 2012 19:20

przecież jak kupujesz auto to dostajesz nowy dowód rejestracyjny, więc diagnosta który Ci przegląd zrobi musi walnąć pieczątkę w dowodzie który sobie wyrobisz. Jedź do olsztyna, potem we trójkę jedźcie do ASO, jeżeli git to umowa, kasa, powrót do domu. U siebie w starostwie czy tam Urzędzie Miasta załatwiasz przerejestrowanie auta gdzie dostajesz OD RĘKI nowe blachy (stare oddajesz) i tymczasowy dowód rej. Jednocześnie zgłaszasz się do ubezpieczalni i opłacasz OC.
Na nowy dowód rej. czekasz około 3 tygodni i z nowym jedziesz na stacje diagnostyczną gdzie robią przegląd i finał.
Zastanawiam się czy to nie jest głupi pomysł żeby w olsztynie jechać do stacji diagnostycznej zamiast do ASO, w końcu tam Ci też autko sprawdzą, nie mają tam jednak komputera chyba i się nie podepną.

RAKU_44 - Sro Gru 05, 2012 19:27

sluchawa21 napisał/a:
RAKU_44 napisał/a:

Choć ta standardowa przyczyna sprzedaży też mnie niepokoi :roll:

Nie mierz wszystkich jedną miarą, a jak zobaczysz duży brzuch mojej żony też będziesz powątpiewał?

Na upartego też mogę powątpiewać bo znajomych z brzuchem znalazłbym kilka ;)
Ale nie w tym rzecz, osobiście od kilku lat nabywam sprzęt komputerowy za pośrednictwem for internetowych i czasem jednak znajdują się trefni sprzedający choć jak do tej pory nie miałem żadnych poważnych problemów.

Czyli mam rozumieć że przegląd na jakiejkolwiek stacji diagnostycznej wchodzi w grę ?
Sobota około godz 11 odpowiadałaby na spotkanie ?

Wyczytałem że jednak nie koniecznie musi być pierwszym właścicielem bo można później napisać umowę darowizny i w pierwszej linii pokrewieństwa nie ma za to podatku. Ale tak wydaje mi się prościej mniej papierków.

Co do tego przeglądu to chyba jednak chciałem przekombinować, ale tak to jest jak się nie zna takich formalności :grin:

redcloud - Sro Gru 05, 2012 19:27

sluchawa21 to Jego pierwsza fura, niech chłopak wraca do domu z pewnością :) zrozum kolegę.
Potem na zlocie przy wódeczce będziemy się z tego śmiać.

RAKU_44 zobacz tu: http://www.forumsamochodo...odu-vt17247.htm

Acha, rzeczywiście brat nie musi być głównym właścicielem, znalazłem, że "nie ma znaczenia na kogo rejestrujesz bo jeżeli jesteście współwłaścicielami to każdy ma takie same prawa - nie ma już właściciela i współwłaściciela - każdy jest właścicielem".

sluchawa21, chylę czoła... :)

sluchawa21 - Sro Gru 05, 2012 19:47

redcloud napisał/a:

Zastanawiam się czy to nie jest głupi pomysł żeby w olsztynie jechać do stacji diagnostycznej zamiast do ASO, w końcu tam Ci też autko sprawdzą, nie mają tam jednak komputera chyba i się nie podepną.


na stacji faktycznie nie mają komputera, ale w Olsztynie nikt nie podepnie się pod kompa - też chciałem sprawdzić jak kupowałem, ale nie dało się.

Co do przeglądu, to wbiją w stary dowód rejestracyjny, a w nowym przepiszą datę kolejnego badania technicznego.

[ Dodano: Sro Gru 05, 2012 19:45 ]
RAKU_44 napisał/a:

Czyli mam rozumieć że przegląd na jakiejkolwiek stacji diagnostycznej wchodzi w grę ?
Sobota około godz 11 odpowiadałaby na spotkanie ?


Przegląd jak najbardziej wchodzi w grę, ale ja nie płacę :)
Sobota godz. 11 odpowiada.

[ Dodano: Sro Gru 05, 2012 19:47 ]
Jak się zdecydujesz, to daj znać telefonicznie, wtedy przyjadę po Ciebie na dworzec

RAKU_44 - Sro Gru 05, 2012 19:51

sluchawa21 napisał/a:

Co do przeglądu, to wbiją w stary dowód rejestracyjny, a w nowym przepiszą datę kolejnego badania technicznego, ale ja za przegląd nie płacę :)


Ja zapłacę, tylko musiałbym już przyjąć że kupuję więc nie wiem czy jest sens zabawy w takie rzeczy.
A z tym komputerem to trochę lipnie, teoretycznie po drodze mam ASO Rovera pod Warszawą ale to trochę musztarda po obiedzie.

sluchawa21 - Sro Gru 05, 2012 19:54

RAKU_44, zrobisz jak uważasz, ja na siłę nie namawiam.
RAKU_44 - Sro Gru 05, 2012 19:57

Rozumiem powiedz mi tylko czy termin sobota godz 11 odpowiada, bo po sprawdzeniu połączeń wstępnie przyjąłem taki plan działania, że przyjechałbym zobaczyć to auto + stacja diagnostyczna.

Jeżeli tak to nr tel mam będę dzwonił jutro/w piątek czy się nie rozmyśliłem i czy ewentualnie coś się nie zmieniło.

sluchawa21 - Sro Gru 05, 2012 20:02

OK, mi odpowiada sobota. Moim zdaniem: wiem, że w razie zakupu nie będziesz żałował, ale z samochodami jest jak z kobietami, jednemu podoba się blondynka, drugiemu brunetka. :grin:
brkzzz - Sro Gru 05, 2012 21:09

Przy kupnie samochodu nie sugerowałbym się tak bardzo, czy ktoś jest forumowiczem, czy nie. Jest jedno dużo forum Rovera w Polsce, więc siłą rzeczy każdy prędzej czy później tu się zarejestruje. A kupno samochodu to jest niestety loteria.
Skąd RAKU_44 ma wiedzieć, czy np. ta usterka nie występuje nadal?

redcloud - Sro Gru 05, 2012 21:14

brkzzz :twisted: :twisted: :twisted:
sluchawa21 - Czw Gru 06, 2012 09:46

brkzzz napisał/a:

Skąd RAKU_44 ma wiedzieć, czy np. ta usterka nie występuje nadal?


"ta usterka" nigdy nie występowała, po prostu sprawdzałem olej na podjeździe :razz:
zapewniam, że oleju nie bierze

RAKU_44 - Czw Gru 06, 2012 10:24

brkzzz napisał/a:
Przy kupnie samochodu nie sugerowałbym się tak bardzo, czy ktoś jest forumowiczem, czy nie. Jest jedno dużo forum Rovera w Polsce, więc siłą rzeczy każdy prędzej czy później tu się zarejestruje. A kupno samochodu to jest niestety loteria.
Skąd RAKU_44 ma wiedzieć, czy np. ta usterka nie występuje nadal?


Sprawdzałem całą historię postów sluchawa21 i pytałem również w wiadomości prywatnej czy uporał się z usterkami zapewniał że tak więc pozostaje mi wierzyć.

Z drugiej strony kupując auto bez historii forumowej nie mamy jakiejkolwiek możliwości zbadania choć części problemów jakie występowały, mogą występować aktualnie, poza własnymi obserwacjami i ewentualnym sprawdzeniem przed zakupem, więc tak czy siak jestem chyba jednak jeden krok do przodu jeżeli chodzi o wiedzę na temat tego konkretnego auta.

brkzzz - Czw Gru 06, 2012 10:32

RAKU_44 ok, jest to właściwe podejście. Chciałem to po prostu usłyszeć od Ciebie i upewnić się, że wiesz na czym stoisz :]
RAKU_44 - Nie Gru 09, 2012 15:36

Sprawa ugadana, jutro około 10-11 jestem w Olsztynie i wybieramy się na sprawdzenie auta na stację później będziemy myśleć co dalej z transakcję ;)

Zapewne dam znać co i jak po powrocie :)

[ Dodano: Nie Gru 09, 2012 15:36 ]
Witam,

Dopiero dzisiaj piszę jak się sprawy mają bo musiałem odespać prawie 2 dni bez snu + trasę powrotną z przygodami ;)

Auto zmieniło właściciela także od dzisiaj już oficjalnie mogę być pełnoprawnym członkiem forum :grin:
Pierwsze wrażenia z jazdy bardzo pozytywne choć początkowo twierdziłem że kilka kucyków za dużo siedzi pod maską to w trasie jednak się przydają :)
Jak do tej pory zadowolony z zakupu miejmy nadzieję że Roverek będzie długo służył bezawaryjnie :)

Wygląda na to że możemy zamknąć tę Naszą obszerną dyskusję w tym temacie.
Dzięki Wilekie Wszystkim za pomoc!
Do zobaczenia na zlotach i usłyszenia w innych tematach ;)

Pozdr!

redcloud - Nie Gru 09, 2012 16:15

Pozwól mi jako pierwszemu pogratulować!! Witamy! Witamy!

Czy przygody były związane z autem czy nie?

Jordan87 - Nie Gru 09, 2012 16:18

Gratulacje :)
sluchawa21 - Nie Gru 09, 2012 16:23

redcloud napisał/a:
Czy przygody były związane z autem czy nie?

Z trasą i Panem na stacji diagnostycznej. W ostatniej chwili znalazł ogłoszenie na necie i zadzwonił do mnie jak już "odprowadzałem" RAKU_44 , że czegoś nie wbili w systenie i musieliśmy zawracać :grin: . Potem ponoć na drodze były ciężkie warunki, dlatego "z przygodami"

redcloud - Nie Gru 09, 2012 16:26

no, u nas też ślisgawica, mgła, idealne warunki na jazdę :)

sluchawa21 zmień samochód w garażu bo nadal 25, no chyba że masz drugi. Kupujesz następnego Rovera/MG?

sluchawa21 - Nie Gru 09, 2012 16:31

Zmieniłem markę. Teraz jest Opel Meriva, ale nie zrezygnuje z obecności i doradztwa na forum. :wink:
Była okazja kupić od znajomego.

RAKU_44 - Nie Gru 09, 2012 16:37

Dzięki Panowie :)

Tak jak sluchawa21 mówi trochę ze stacją diagnostyczną zamieszanie później już w drodze powrotnej przed Grójcem trafiliśmy na wypadek i kilku km korki, omijaliśmy po prawie gruntowej nawierzchni ;)
Później pomimo wymiany płynu do spryskiwaczy na zimowy po przejechaniu jakichś 30 km i tak nam przymarzły, a mgła za Radomiem nie jednego konia by udusiła. Prowadziłem jakieś 3/4 trasy resztę kumpel na zmiany żebyśmy nie po przysypiali bo obaj niewyspani po podróży do.

PS.
Światełko stopu na lotce już dzisiaj zreperowałem, wypiął się jeden kabelek przy blaszkach stykowych ;)

sluchawa21 - Nie Gru 09, 2012 16:39

RAKU_44 napisał/a:

PS.
Światełko stopu na lotce już dzisiaj zreperowałem, wypiął się jeden kabelek przy blaszkach stykowych ;)

No widzisz... Mówiłem Ci, że jeszcze kilka dni temu było OK. ważne, że to tyko pierdoła :wink:

redcloud - Nie Gru 09, 2012 17:24

to co RAKU_44, teraz kat off egr off, wtryski sdi i chipsy od Remiego?
sluchawa21 - Nie Gru 09, 2012 17:41

Na razie niech się oswoi, bo ponoć kucyków na razie dość :wink:
redcloud - Nie Gru 09, 2012 17:46

:wink:
bociannielot - Pon Gru 10, 2012 08:29

a potem mapy wtryski i też będzie mało... gratki zakupu ;)
RAKU_44 - Pon Gru 10, 2012 10:03

redcloud napisał/a:
to co RAKU_44, teraz kat off egr off, wtryski sdi i chipsy od Remiego?


Heh :mrgreen:
Nie, jak na razie koników i mocy jest aż nadto, brat stwierdził, że moda to mi można zrobić, ale ujmującego z 30 KM ;)

Na początek to zrobię dwie drobne zaprawki na nadkolu i przy drzwiach bo ruda trochę zaczęła wchodzić żeby nie postępowało dalej, w drugiej kolejności nagłośnienie i może zmiana radyjka bo co jak co, ale muzyki to ja lubię posłuchać na dobrym sprzęcie :)
Zimę i wiosnę myślę, że bez ingerencji w silnik przeżyję, ale latem jak znowu będzie jakiś większy przypływ gotówki kto wie czy nie pomyślę o dodatkowym kopniaku pod maskę :grin:

Dzięki bociannielot :)

kychu5 - Pon Gru 10, 2012 16:07

Gratuluje zakupu :) A co do mocy to jak mówią apetyt rośnie w miarę jedzenia :) mi już mało :P
brkzzz - Pon Gru 10, 2012 22:13

RAKU_44 napisał/a:
Nie, jak na razie koników i mocy jest aż nadto, brat stwierdził, że moda to mi można zrobić, ale ujmującego z 30 KM

Wymontuj turbinę i akurat będzie :P

RAKU_44 - Sro Gru 12, 2012 21:01

Zobaczymy jak to będzie nie mówię że się nie skuszę na jakiś mod POWER UP :mrgreen:

Heh na razie turbina zostaje, ale zaczęło się :mrgreen:
http://forum.roverki.eu/v...p=765893#765893
Niekończące się inwestycje na bajery :P