Zobacz temat - [R200] Problem z podłączeniem halogenów
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R200] Problem z podłączeniem halogenów

leszczu - Czw Cze 06, 2013 10:56
Temat postu: [R200] Problem z podłączeniem halogenów
Koledzy mam problem z podłączeniem halogenów. Całość podłączyłem według tego schematu.


Oryginalny przycisk podłączyłem według tego schematu.


I teraz działają mi normalnie halogeny, ale nie działa mi podświetlenie przycisku i podświetlenie włączenia halogenów. Jeśli zamienię pin podświetlenia z masa, to nic mi nie działa. W czym leży problem ??

soviet100 - Czw Cze 06, 2013 11:39

Generalnie masz tak : Podświetlenie przycisku musisz doprowadzić z zasilania podświetlania reszty gadżetów a żeby świecił guziczek to diodę czy żarówkę podłączy pod zasilanie halogenów przy wtyczce.
tronsek - Czw Cze 06, 2013 12:29

Niedawno montowałem halogeny w swoim Coupe. Włącznik też miał 5 pinów i o ile dobrze pamietam wyglądało to tak:
- masa (-)
- "+" z aku, lub świateł w zależności jak chcesz mieć włączane halogeny
- "+" wyjście na przekaźnik
- "+" na kontrolkę (np z przekaźnika)
- "+" - podświetlenie włącznika
U mnie włącznik jest trochę inny niż u Ciebie, więc nie wiem który pin za co odpowiada w Twoim włączniku. Miernik w łapę i dojdziesz co i jak.
W domu mam dokładna rozpiskę, więc jak wrócę to sprawdzę.

leszczu - Czw Cze 06, 2013 13:27

soviet100 napisał/a:
Podświetlenie przycisku musisz doprowadzić z zasilania podświetlania reszty gadżetów

No i tak mam zrobione. Zasilanie podświetlenia wziąłem z przycisku od tylnego przeciwmgielnego.

tronsek - Czw Cze 06, 2013 13:31

A włącznik jest dobry ?? :hm: Może ścieżki na płytce się upaliły ??
leszczu - Czw Cze 06, 2013 13:36

Włącznik jest dobry, bo jak wcześniej pisałem halogeny mi się zapalają po włączenie, tylko rozchodzi się o te że brakuje tych dwóch podświetleń. Myślałem ze może żaróweczki są spalone, ale nie bo nawet napięcie do nich nie dochodzi.
tronsek - Czw Cze 06, 2013 13:43

leszczu napisał/a:
bo nawet napięcie do nich nie dochodzi.
to albo masz źle podłączony włącznik, albo uszkodzone na płytce włącznika ścieżki do żarówek. Innej opcji nie ma.
Ile przewodów masz podpiętych pod włącznik ??

leszczu - Czw Cze 06, 2013 13:58

tronsek napisał/a:
Ile przewodów masz podpiętych pod włącznik

3. zasilanie które odchodzi od przekaźnika, masa i podświetlenie.

tronsek - Czw Cze 06, 2013 14:07

Ja u siebie mam 5.
A "+" do włącznika skąd wziąłeś ?? Jak światła wyłączone masz to halogeny świecą ??

leszczu - Czw Cze 06, 2013 14:14

tronsek napisał/a:
A "+" do włącznika skąd wziąłeś

Własnie do włącznika chyba niemam plusa, chyba że za ten plus odgrywa ten przewód od podświetlenia.
tronsek napisał/a:
Jak światła wyłączone masz to halogeny świecą

Własnie muszę włączyć pozycyjne żeby halogeny działały.

A jak widać na fotce oryginalnie odchodzą 4 przewody od włącznika.

tronsek - Czw Cze 06, 2013 14:19

zatem "+" wziąłeś ze świateł. Pin 3 lub 5 będzie odpowiadał za podświetlenie włącznika. Wykręć żaróweczkę i miernikiem sprawdź przejścia z gniazda żarówki na piny. Wtedy się dowiesz gdzie powinieneś podłączyć podświetlenie.
leszczu - Czw Cze 06, 2013 19:01

Dobra znalazłem przyczynę. Wina stała po przełączniku Pewnie jakieś styki w nim nie łączyły i nie szło napięcie plusa na żarówkę podświetlenia. Poprawiłem przełącznik i teraz podświetlenie hula.
hannar - Pią Cze 07, 2013 22:04

leszczu napisał/a:
Dobra znalazłem przyczynę. Wina stała po przełączniku Pewnie jakieś styki w nim nie łączyły i nie szło napięcie plusa na żarówkę podświetlenia. Poprawiłem przełącznik i teraz podświetlenie hula.

Witam
Pozwolę sobie przyłączyć do tematu.
Otóż po kolizji wymieniam zderzak (aktualnie jest przemalowywany) i w nim są już halogeny (w moim starym nie było).
Kupiłem oryginalny włącznik (do halogenów przód 5 przewodów). Pod zaślepką była wtyczka ( taka sama jak ucięta przy zakupionym włączniku zielona na 5 przewodów). Po podłączeniu niestety nie zapala się lampka sygnalizacyjna na włączniku. Wiem że powinienem odblokować opcję halogenów w komp. Czy to jest niezbędne żeby była sygnalizacja na przełączniku? Czy muszę jeszcze coś zakupić?
Przekaźniki pod maską są wszystkie.
Pozdrawiam
Krzysztof

tronsek - Pią Cze 07, 2013 22:14

hannar napisał/a:
Wiem że powinienem odblokować opcję halogenów w komp.
Nieprawda. Nic nie trzeba odblokowywać w kompie. Skoro nie masz kontrolki włączonych halogenów, to znaczy że coś jest nie tak z podłączeniem (instalacją)
hannar - Sob Cze 08, 2013 00:05

tronsek napisał/a:
hannar napisał/a:
Wiem że powinienem odblokować opcję halogenów w komp.
Nieprawda. Nic nie trzeba odblokowywać w kompie. Skoro nie masz kontrolki włączonych halogenów, to znaczy że coś jest nie tak z podłączeniem (instalacją)

Dziękuję za info.
Gdzieś na forum czytałem, że po którymś roku instalacja jest już zakładana kompletna ale trzeba ją uruchomić w komp. Faktycznie kable z końcówkami są założone włącznik wygląda jak nowy idealnie pasuje (zresztą sprzedawca sprzedał mi za jedną cenę dwa: tylny bo się pomylił i dosłał przedni nie życząc sobie zwrotu ani dopłaty w ramach rekompensaty za monit).
Jeśli masz rację to muszę pogrzebać w instalacji.
Krzysztof